Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Proszę o pomoc.

 

Mamy zamiar zgłosić do Starostwa, że chcemy zrobić POŚ. Dowiedziałam się, że razem ze zgłoszeniem tej oczyszczalni muszę mieć jeszcze dołączone dokumenty tzw. uzgodnienia z Energetyką Nakło, Wodociągami Szubin i Telekomunikacją Bydgoszcz, że moge zrobić POŚ.

Proszę powiedzcie mi jak się do tego zabrać. Jak to się robi, gdzie się idzie w danej instytucji, co muszę mieć ze sobą, jak długo to trwa.

 

Powiedziano mi że przy SZAMBIE nie potrzeba takich formalności.

 

Aga wystarczy tylko projekt, badanie gruntu (możesz zrobić sama, ale dobrze żeby geolog to podpisał), wystarczająco duża działka i to pisemko z gminy, że nie ma sieci wodociągowej. To wszystko. Nie wiem kto Ci powiedział o energetyce i telekomunikacji, ale oni nie mają nic do tego.

Aha i na POŚ nie potrzeba pozwolenia tylko zgłoszenie. Jeżeli spełniasz ww. warunki to starostwo podpisuje papier bez żadnego ale.

pozdrowionka :D

 

 

kola podejrzewam, ze nie będzie tak łatwo jak u Was!

Jest u nas taki jeden Urzędas, bezczelny do kwadratu i to on mi kazał pozałatwiać to wszytsko. Jak w pewnym momencie zaczęłam protestować to on do mnie "Czy Pani nie rozumie co do Pani mówię?". SZOK!

 

Najlepsze jest to, ze w promieniu około 200 m nie ma żadnych przyłączy ani wody, ani prądu, ani telefonu.

 

Racja, różne urzędy różne mają regulacje w tej sprawie. U nas wystarczy w sumie tylko badanie geologiczne gruntu. W razie czego na tej stronie jest cennik ile to kosztuje badanie gruntu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.

 

Mamy zamiar zgłosić do Starostwa, że chcemy zrobić POŚ. Dowiedziałam się, że razem ze zgłoszeniem tej oczyszczalni muszę mieć jeszcze dołączone dokumenty tzw. uzgodnienia z Energetyką Nakło, Wodociągami Szubin i Telekomunikacją Bydgoszcz, że moge zrobić POŚ.

Proszę powiedzcie mi jak się do tego zabrać. Jak to się robi, gdzie się idzie w danej instytucji, co muszę mieć ze sobą, jak długo to trwa.

 

Powiedziano mi że przy SZAMBIE nie potrzeba takich formalności.

 

Aga wystarczy tylko projekt, badanie gruntu (możesz zrobić sama, ale dobrze żeby geolog to podpisał), wystarczająco duża działka i to pisemko z gminy, że nie ma sieci wodociągowej. To wszystko. Nie wiem kto Ci powiedział o energetyce i telekomunikacji, ale oni nie mają nic do tego.

Aha i na POŚ nie potrzeba pozwolenia tylko zgłoszenie. Jeżeli spełniasz ww. warunki to starostwo podpisuje papier bez żadnego ale.

pozdrowionka :D

 

 

kola podejrzewam, ze nie będzie tak łatwo jak u Was!

Jest u nas taki jeden Urzędas, bezczelny do kwadratu i to on mi kazał pozałatwiać to wszytsko. Jak w pewnym momencie zaczęłam protestować to on do mnie "Czy Pani nie rozumie co do Pani mówię?". SZOK!

 

Najlepsze jest to, ze w promieniu około 200 m nie ma żadnych przyłączy ani wody, ani prądu, ani telefonu.

 

Racja, różne urzędy różne mają regulacje w tej sprawie. U nas wystarczy w sumie tylko badanie geologiczne gruntu. W razie czego na tej stronie jest cennik ile to kosztuje badanie gruntu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Grupę Bydgosko-Toruńską :)

Zamierzam budować się w Osielsku, prawie przy granicy z Żołędowem. Jestem na etapie adaptacji projektu i chciałbym jesienią wbić pierwszą łopatę (może się uda). Chętnie skorzystam, jeżeli można, z Waszego doświadczenia.

 

moge dac namiary na dobrego i tanigo geodete

doswiadczenie mam male - ale jesli moge pomoc - to czemu nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
Pozdrawiam Grupę Bydgosko-Toruńską :)

Zamierzam budować się w Osielsku, prawie przy granicy z Żołędowem. Jestem na etapie adaptacji projektu i chciałbym jesienią wbić pierwszą łopatę (może się uda). Chętnie skorzystam, jeżeli można, z Waszego doświadczenia.

 

moge dac namiary na dobrego i tanigo geodete

doswiadczenie mam male - ale jesli moge pomoc - to czemu nie

 

Jestem chętny na geodetę bo mam jeszcze coś do tyczenia. Porównam ceny z tym, z którego już korzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

szukam namiarów na sprawdzonych fachowców od posadzek

 

miejsce: osielsko

no i w czym rzecz:

 

1. czy bawić się w gruchę z betoniarni na chudziak, czy może lepiej/taniej z miksokreta (do kogo uderzyć?) (termin wykonania jeszcze w maju ?)

 

2. po chudziaku będzie robiona (taki pewnie czasem zwyczaj) podłogówka - ekipa do instalacji już jest prawie że wybrana, a na podłogówkę też trzeba wylać trochę betonu,

dostałem odpowiedź nt. jastrychu anhydrytowego - zabolało mocno, tak więc w grę wchodzi miksokret -> sprawdzona ekipa poszukiwana ponad 90m2 podłogówki (kuchnia z jadalnią i salonem + hol jako jedna płyta) oraz około 30m2 podłogi bez instalacji grzewczej.

 

dobrej duszy z góry dziękuję

To_masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

szukam namiarów na sprawdzonych fachowców od posadzek

 

miejsce: osielsko

no i w czym rzecz:

 

1. czy bawić się w gruchę z betoniarni na chudziak, czy może lepiej/taniej z miksokreta (do kogo uderzyć?) (termin wykonania jeszcze w maju ?)

 

2. po chudziaku będzie robiona (taki pewnie czasem zwyczaj) podłogówka - ekipa do instalacji już jest prawie że wybrana, a na podłogówkę też trzeba wylać trochę betonu,

dostałem odpowiedź nt. jastrychu anhydrytowego - zabolało mocno, tak więc w grę wchodzi miksokret -> sprawdzona ekipa poszukiwana ponad 90m2 podłogówki (kuchnia z jadalnią i salonem + hol jako jedna płyta) oraz około 30m2 podłogi bez instalacji grzewczej.

 

dobrej duszy z góry dziękuję

To_masz

 

Rozumiem, że dom ma już dach i instalacje ale nie ma jeszcze chudziaka. Ciekawa kolejność ale kazdy robi jak chce i mu ktoś doradzi.

Jak wylejesz teraz chudziaka, oczywiście po zagęszczeniu gruntu, to będziesz musiał zaczekać z dalszymi pracami, bo przecież mysi to porządnie wyschnąć. W przypadku miksokreta będzie podobnie ale koszta będą kilkukrotnie wyższe a chudziak nie musi być gładki jak stół.

Moim zdaniem poszedłbym w chudziaka bo teniej niż miksokret.

 

A swoją droga ponawiam moje pytanie o namiary na wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że dom ma już dach i instalacje ale nie ma jeszcze chudziaka. Ciekawa kolejność ale kazdy robi jak chce i mu ktoś doradzi.

Jak wylejesz teraz chudziaka, oczywiście po zagęszczeniu gruntu, to będziesz musiał zaczekać z dalszymi pracami, bo przecież mysi to porządnie wyschnąć. W przypadku miksokreta będzie podobnie ale koszta będą kilkukrotnie wyższe a chudziak nie musi być gładki jak stół.

Moim zdaniem poszedłbym w chudziaka bo teniej niż miksokret.

 

A swoją droga ponawiam moje pytanie o namiary na wylewki.

 

są mury i dach, instalacji brak, przed chudziakiem jeszcze kanalizacja i podejścia z prądem i wodą, przepusty są zostawione.

wniosek -> będzie chudy z betoniarni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że dom ma już dach i instalacje ale nie ma jeszcze chudziaka. Ciekawa kolejność ale kazdy robi jak chce i mu ktoś doradzi.

Jak wylejesz teraz chudziaka, oczywiście po zagęszczeniu gruntu, to będziesz musiał zaczekać z dalszymi pracami, bo przecież mysi to porządnie wyschnąć. W przypadku miksokreta będzie podobnie ale koszta będą kilkukrotnie wyższe a chudziak nie musi być gładki jak stół.

Moim zdaniem poszedłbym w chudziaka bo teniej niż miksokret.

 

A swoją droga ponawiam moje pytanie o namiary na wylewki.

 

są mury i dach, instalacji brak, przed chudziakiem jeszcze kanalizacja i podejścia z prądem i wodą, przepusty są zostawione.

wniosek -> będzie chudy z betoniarni

 

no my na chudziaka mieliśmy miksokreta, bo czas naglił, jedno jest pewne podłogi są równiutkie, zwłaszcza pod podłogówkę, styropian praktycznie bez problemów położony nie trzeba było nadrabiać żadnych krzywizn oraz warstwa podłogi jest stosunkowo bardzo równomierna wszędzie, czyli na podłogówce jest cieplutko, ale to jest własny wybór :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny towaru to my sami nakręcamy. Skąd to wiem?

Dzisiaj otrzymałem ofertę kupienia (od tego samego dostawcy) bloczków 24x24x590 bez PW po 8,6 brutto. Komu przyszłoby na myśl, że można za tyle? Mnie nie.

Postanowiłem sprawdzić taką możliwość w Solbecie. Po dłuższej rozmowie z Panią kierowniczką działu sprzedarzy okazało się, że to realna cena abym za taką kupił.

Jaski stąd wniosek? - to hurtownie robią ogromną kasę na naszych ściganiach się o materiał.

Ja w każdym razie nie wchodzę w te 8,6 bo jak dla mnie to jest złodziej.

Ani z nim nie spałem ani szwagier czy inny pociotek i dlaczego chce mi sprzedać za taką niską cenę? Wymanewruje kogoś innego a mi sprzeda.

 

No a z tego solbetu w takim razie nie mozna za tyle kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Ceny towaru to my sami nakręcamy. Skąd to wiem?

Dzisiaj otrzymałem ofertę kupienia (od tego samego dostawcy) bloczków 24x24x590 bez PW po 8,6 brutto. Komu przyszłoby na myśl, że można za tyle? Mnie nie.

Postanowiłem sprawdzić taką możliwość w Solbecie. Po dłuższej rozmowie z Panią kierowniczką działu sprzedarzy okazało się, że to realna cena abym za taką kupił.

Jaski stąd wniosek? - to hurtownie robią ogromną kasę na naszych ściganiach się o materiał.

Ja w każdym razie nie wchodzę w te 8,6 bo jak dla mnie to jest złodziej.

Ani z nim nie spałem ani szwagier czy inny pociotek i dlaczego chce mi sprzedać za taką niską cenę? Wymanewruje kogoś innego a mi sprzeda.

 

No a z tego solbetu w takim razie nie mozna za tyle kupic?

 

Niestety nie. Solbet sprzedaje tylko firmom handlującym tym towarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak materiału będziesz szukał w markecie budowlanym a ekip w expresie bydgoskim to faktycznie bedzie cięzko szukać ;-))

 

Da radę wszystko załatwić, tyle że trzeba się naszukać.

 

JesterS

 

 

W takim razie szukam ekipy budowlanej, która mogłaby zacząć pod koniec czerwca. Jeżeli ma ktoś namiar to prośba o maila na PW, ewentualnie tu.

 

Odebrałem w Żołędowie warunki techniczne podłączenia wodociągowego-kanalizacyjnego i się przeraziłem ilością uzgodnień :o :

 

- uzgodnienie z Zarządcą Drogi

- Telekomunikacja Polska S.A. - "Sprint"

- EL-NET (ciekawe czy mogę nie dostarczyć, bo El-Netu teoretycznie już nie ma, jest Netia)

- Zakład Gazowniczy

- ENEA

- Z.U.D.P. Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy

 

i pewnie za każde uzgodnienie trzeba płacić :evil: a ile czasu jeszcze to pochłonie...

Nie rozumiem uzgodnień z operatorami telekomunikacyjnymi. To tak jakbym ich zapyatł czy czasami przypadkiem przez pomyłkę nie przeciągnęli swego kabla przez moją działkę.

W Żołędowie to się trochę inaczej załatwia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KERONA PRIVA WYSŁAŁAM CI TEL.DO MNIE W SPRAWIE BK- WIDZIAŁAM TAKI POMALOWANY. ZADZWOŃ PO 14.00

Eunikato ja Kero

Mam di ciebie wielką prośbę Twoja informacja PW do mnie nie dotarła. Proszę puść mi sygnał na moją kom. a ja oddzwonię

Bardzo Bardzo proszę

tel nr 660-545-296

,ale dopiero dzisiaj miałam trochę czasu aby tu poczytać i odezwałam się do KERO. Kafelkarz, tymkarze... srutututu, ciągle gdzieś coś załatwiam i nie mam czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...