Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Alex - jak tam zebranie? Odnotowuję brak sprawozdania!!! Zwykle coś tam skubnęłaś :) ...............

 

dori spokojnie , dopiero co się skończyło zebranie i Alex dostęp do netu będzie miała dopiero rano .

Jeżeli chodzi o zebranie to przybyło na nie mało osób a z tematów które były poruszane to :

- Budowa zbiorników retencyjnych w Cielu które miałby poprawić ciśnienie wody

- Wylanie asfaltu na ul. Łochowskiej

- Montowanie oświetlenia ulic

- Przedłużenie linii autobusowej nr 92 ( najszybciej we wrześniu po wylaniu asfaltu i zrobieniu zatoczki)

- Budowa rurociągu z gazem ( na razie marzenie )

- Psy bezpańskie biegające po osiedlu (wiosce)

- Nielegalna wycinka drzew

- Zaśmiecanie lasu , rowów melioracyjnych oraz okolic kanału

- Przebudowa drogi krajowej , skrzyżowanie ,obwodnica( węzły i ślimaki )

- Rozbudowa komisariatu Policji w BB i zwiększenie ilości policjantów z 7 do 15 a docelowo do 25

To tylko część tematów , nie będę tutaj każdego z osobna rozwijać , może Alex coś dopisze

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori trzymam kciuki za pozytywne decyzje

 

W koncu sie nie spotkalismy w ten przydlugi :lol: weekend.. :x

 

mkkafe spokojnie - co się odwlecze to nie uciecze :)

ja też trzymam kciuki za kredyt - a jeszcze bardziej za prawidłowe oszacowanie transz na podstawie moich wypocin kosztorysowych :o :) :roll: Mam nadzieję, że nie sknociłam tego! Bo to jest strasznie istotne, żebym później nie obudziła się z ręką w nocniku ;) :oops:

Pozdrawiam Cię gorąco!

 

Klaudia11 niestety często w hurtowniach aby zaklepać towar to albo za niego płacisz albo dokonujesz przynajmniej przedpłaty. Ja też dokonałam przedpłaty w hurtowni. i trzeba wykazać się odrobiną zaufania. Koniecznie bierz faktury, a jeśli hurtownia jest niepewna lub coś Ci się w niej nie podoba - nie ryzykuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex - jak tam zebranie? Odnotowuję brak sprawozdania!!! Zwykle coś tam skubnęłaś :) ...............

 

dori spokojnie , dopiero co się skończyło zebranie i Alex dostęp do netu będzie miała dopiero rano .

Jeżeli chodzi o zebranie to przybyło na nie mało osób a z tematów które były poruszane to :

- Budowa zbiorników retencyjnych w Cielu które miałby poprawić ciśnienie wody

- Wylanie asfaltu na ul. Łochowskiej

- Montowanie oświetlenia ulic

- Przedłużenie linii autobusowej nr 92 ( najszybciej we wrześniu po wylaniu asfaltu i zrobieniu zatoczki)

- Budowa rurociągu z gazem ( na razie marzenie )

- Psy bezpańskie biegające po osiedlu (wiosce)

- Nielegalna wycinka drzew

- Zaśmiecanie lasu , rowów melioracyjnych oraz okolic kanału

- Przebudowa drogi krajowej , skrzyżowanie ,obwodnica( węzły i ślimaki )

- Rozbudowa komisariatu Policji w BB i zwiększenie ilości policjantów z 7 do 15 a docelowo do 25

To tylko część tematów , nie będę tutaj każdego z osobna rozwijać , może Alex coś dopisze

 

Pozdrawiam

 

Dzięki Gacuś za relację, dopiszę tylko że napomknięte było, aby w gminie powstał chociaż 1 basen, aby dzieci miały co robić w czasie wolnym, reakcja władzy raczej nierealne chyba że unia, ale wątpliwe (niezłe podejście :evil: :evil: )

a reakcja młodego wiekiem i starego stażem zamieszkania mieszkańca (masło maślane) to trzeba było mieszkać w mieście

no i Pani od dróg (wyrównywanie) w gminie BB po prostu rzuciła tę robotę :o :o :o :o

 

pozdrawiam

 

PS frekwencja forumowiczów była b.niska, ale muszę pochwalić za przybycie Marczysławę, Kole i obowiązkowo Gacusia i sąsiada nieforumowicza, oczywiście nie omieszkam wspomnieć, że spore zainteresowanie wskazuje nasz być może przyszły mieszkaniec Murowańca Georgio, spore ukłony :lol: :lol: :lol:

 

PS2 za tydzień powinniśmy wiedzieć jakie ulice laskawie gmina nam oświetli :-? :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem, piszę parę słów odnośnie kontroli, którą miałem dziś na mojej dopiero co rozpoczętej budowie.

 

No więc przebiegało to tak:

Przyjechał inspektor z asystentką, przedstawił się, pobiegał trochę po ławach (krokami sprawdzając długość :lol: ), poprosił o komplet dokumentów i zaczeło się pisanie protokołu inspekcji i wszystko byłoby ok, gdyby nie poprosił o certyfikaty na materiały (fachowo "Deklaracja zgodności z PN"). Jak już wcześniej wspominałem, ławy wylali mi po znajomości bez żadnych certyfikatów ani faktur. Kierownikowi budowy dostało się trochę, że nie zna prawa budowlanego :wink: i dali nam czas do końca maja na dostarczenie certyfikatów na beton i stal.

 

Niech to będzię przestrogą dla ludzi, którzy dopiero zaczynają budowę jak ja i nie orientują się w prawie budowlanym.

 

Tylko przez to, żę nie mam certyfikatu na beton, Państwowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego może wstrzymać budowę domu i nałożyć karę. :o

 

Jutro od rana zaczynam dzwonić po firmach budowlanych jak mogę uzyskać certyfikat na beton :cry:

Dam znać jak czegoś się dowiem.

 

Pozdrawiam Wszystkich !

 

Powodzenia w zdobywaniu certyfikatów :D :D

 

opisz jak to dokładnie jest, jak długo trzeba mieć te certyfikaty na beton i stal, normalnie jaja, samemu betonu mieszać nie można, a jak do tego się ma budowa systemem gospodarczym i po co wtedy betoniarki, które tak kradną :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli z budującymi/zaczynającymi budowę dom w tymianku Archonu w okolicy Bydzi, ewentualnie Torunia

Wiem, że Gosia i Rafał z Bydgoszczy mają ruszyć z budową, ale nie mogę ich "ustrzelić" na forum

My z mężem przymierzamy się do budowy tego domu, jednak galopujące ceny materiałów budowlanych sprawiły, że odłożylismy początek budowy na rok 2008. W tym roku chcemy załatwić papierologię, m.in. adaptację, bo chcemy wprowadzić drobne zmiany. Zależy nam, zeby zobaczyć domek "na żywo", jak powstaje, bo chyba nie mamy takiej bogatej wyobraźni przestrzennej, zeby wszystko wyczytać z papieru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Niestety pan Jacek nie odniósł sie pozytywnie do mojej prośby i bezczelnie jawnie węszył gdzie złożę bloczki, które dostarczył mi po miesiącu zwłoki zresztą pozbierane z niejednej partii.

Na pytanie dlaczego uparcie węszy odparł, że kierowca jest tak nierozgarnięty iżby nie trafił na miejsce.

Panie Jacku informuję Pana, że przekazałem Pańską opinię temu kierowcy oraz poinformowałem Pana szefa z Betoru o tym czym pan się dzisiaj zajmował.

Al;e pewnie pan tutaj już nie węszy więc moje informacje zdadzą się co najwyżej psu na budę.

 

Powoli sam pan naprowadził mnie na spostrzeżenie, że ktokolwiek z panem ma do czynienia ten ma problemy - to oczywiście mowa i HRSCH-POL-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Kończąc już moje wypowiedzi związane z Panem Jackiem Skałeckim pragnę przestrzec każdego komu przyjdzie zetknąć się z tą osobą a już szczególnie w celach handlowych.

Niestety ten człowiek WĘSZY swoją obecnością na budowach klientów, z których nastepnie ginie materiał przez niego dostarczony.

Tak było u mnie.

Mało tego sam się pochwalił o czym już pisałem, że obserwuje to forum. Myślę, że tych informacji wystarczy by omijać dalekim łukiem kontakty z takim człowiekiem.

 

Ja przestaję prowadzić swój dziennik bo nie myślę przydawać pożywki złodziejom.

Wcześniej nie brałem pod uwagę tego faktu ale cóż, ja już zapłaciłem za lekcje.

Inni pozostając przezornymi nie muszą już tego czynić no chyba, że zlekceważą moje przestrogi.

 

Pozdrawiam uczciwych budujących nie kupujących od złodziei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aifab - trzymam kciuki

nie wiem w sumie o co chodzi z tymi certyfikatami - ja wydalam juz z 20 tys na materialy a certyfikat mam narazie tylko na stal (reszta ma dojsc poczta z fakturami) i jest to kserokopia orginalu.....to chyba nie tak trudno zdobyc, prawda??

 

My mamy certyfikaty na beton, bloczki fundamentowe, beton komórkowy, stal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam okazje zakupic styropian na elewacje, ktora bede robic we wrzesniu i hurtownia od ktorej chce go brac zgodzila sie go mi przechowac.Musze wplacic cala kwote od razu i zastanawiam sie czy tak sie robi czy tez moge miec obawy , ze go nie zobacze?

 

Ja też kupowałam styropian, wełnę i inne potrzebne DUŻE rzeczy w BCMB i płaciłam przelewem i oni mi przechowają. Ale mam na wszytsko faktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z mężem przymierzamy się do budowy tego domu, jednak galopujące ceny materiałów budowlanych sprawiły, że odłożylismy początek budowy na rok 2008.

Nie wydaje mi się, że w przyszłym roku będzie taniej. Zwłaszcza, ze nie będzie zwrotu różnicy vat'u... ale może rządący jakąś ulegę budowlaną wymyślą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przewrwie!

 

Część z Was wie, że odwiedziny złodziei miały miejsce u mnie.

Policję oczywiście zawiadomiłem, spisali protokól i to wszystko co zrobili-po 6 dniach umorzą sprawę i tyle.

Złodzieje przecieli ogrodzenie następnie 2 kłódki w garażu i wzieli co popadło.

Począwszy od betoniarki, taczki, przedłużacze, szpadle, piłę do drewna, poziomicę, siekierę, stare grabie oraz moją kufajkę. Poczęstowali się też butelką coli.

Wszyscy których okradziono wiedzą jak sie czujemy i co im zrobimy jak ich dorwiemy.

Gdyby ktoś z Was miał propozycję kupna używanych narzędzi po okazyjnej cenie to oczywiście proszę dać mi znać.

 

Poszukuje używanej betoniarki, jeżeli ktoś już nie potrzebuje i chce sprzedać proszę o kontakt.

 

Przede wszystkim: współczuję. Mam nadzieję, że to tylko dobra wróżba na dalsze prace (zły początek - świeetny koniec?)

A teraz mój domek dla Kasi:

 

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/klementynka/

 

pozdrawiam.

(to byłam ja - wiesz kto:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
[...]

Niestety ten człowiek WĘSZY swoją obecnością na budowach klientów, z których nastepnie ginie materiał przez niego dostarczony.

mocne słowa :o :o :o

 

moye - to nie żadne mocne słowa, to wyłącznie FAKTY.

To że węszy? Owszem węszy - wbrew mojego sprzeciwu by nie pojawiał się dzisiaj w miejscu gdzie mam złożyć zaległe pustaki warował już w Osówcu zanim pojechał tam mój syn a także zanim przyjechał transport bloczków. Pewnie facet nie dosypia.

Korzystam teraz z uprzejmości człowieka jaki pozwolił mi złożyć u siebie bloczki ale ten bezczelny z tupetem prostaka człowiek oczywiście wsadził swój niechciany przez nas dziób i tyłek na teren człowieka użyczającego mi powierzchni do składowania. Który z Waszych dostawców tak się zachowuje??

TO Są FAKTY a nie mocne słowa.

 

Dostarczony przez niego materiał zginął mi w ciągu niecałej doby - TO SĄ FAKTY.

Tak długo jak długo będą ludzie kupujący od złodziei tak długo oni będą mieli zajęcie. A także jak ludzie będą się bali nazywać rzeczy po imieniu tak długo także pozostają bezkarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO Są FAKTY a nie mocne słowa.

[...]

Dostarczony przez niego materiał zginął mi w ciągu niecałej doby - TO SĄ FAKTY.

Tak długo jak długo będą ludzie kupujący od złodziei tak długo oni będą mieli zajęcie. A także jak ludzie będą się bali nazywać rzeczy po imieniu tak długo także pozostają bezkarni.

I właśnie to mnie przeraża, bo mając w perspektywie rozpoczęcie budowy nie wyobrażam sobie przeprowadzki na budowę, żeby pilnować bloczków. Pozostaje tylko skaładować u znajomego i codziennie dowozić w miarę potrzeb, ale jak dla mnie to jest chore, a nie budowa. To niesamowite jak garstka popaprańców wpływa na życie tylu ludzi.

Pocieszam się tylko tym, że sąsiad przez ulicę właśnie rozpoczął budowę, ma ogordzony teren i postawił przyczepę kampingową to może się uda jakoś dogadać co do pilnowania albo składowania materiałów w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...