Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

- Przebudowa drogi krajowej , skrzyżowanie ,obwodnica( węzły i ślimaki )

 

Mnie interesuje ten temat. Czy możecie go rozwinąć, bardzo proszę. Co, gdzie i jak ma wyglądać.

 

Cześć Aga

Jeżeli chodzi o przebudowę tej drogi to nie padły konkretne terminy rozpoczęcia prac ale ma to nastąpić w najbliższym czasie . Ma być przebudowane skrzyżowanie obwodnicy z drogą krajowa z Poznania , ma zostać przebudowane skrzyżowanie w okolicach zajazdu biskupinek . Tutaj będzie powstawała droga ekspresowa więc powstaną w tych miejscach wiadukty i ślimaki .

Jeszcze w tym roku ma powstać wiadukt nad obwodnicą aby bezkolizyjnie połączyć Białe Błota z Kruszynem Krajeńskim omijając zakorkowane skrzyżowanie .

To tak w skrócie .

Troszkę zamotałem no ale .....

Może inni coś dodadzą którzy byli na zebraniu . :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

TO Są FAKTY a nie mocne słowa.

[...]

Dostarczony przez niego materiał zginął mi w ciągu niecałej doby - TO SĄ FAKTY.

Tak długo jak długo będą ludzie kupujący od złodziei tak długo oni będą mieli zajęcie. A także jak ludzie będą się bali nazywać rzeczy po imieniu tak długo także pozostają bezkarni.

I właśnie to mnie przeraża, bo mając w perspektywie rozpoczęcie budowy nie wyobrażam sobie przeprowadzki na budowę, żeby pilnować bloczków. Pozostaje tylko skaładować u znajomego i codziennie dowozić w miarę potrzeb, ale jak dla mnie to jest chore, a nie budowa. To niesamowite jak garstka popaprańców wpływa na życie tylu ludzi.

Pocieszam się tylko tym, że sąsiad przez ulicę właśnie rozpoczął budowę, ma ogordzony teren i postawił przyczepę kampingową to może się uda jakoś dogadać co do pilnowania albo składowania materiałów w jednym miejscu.

 

No właśnie z powodu złodziei nie prowadzę dziennika , oraz także już nie uzupełniam fotek . Na budowie mam także przyczepkę w która służy do spania i pilnowania przywiezionych materiałów . Zamontowane także zostało oświetlenie oraz pewne zabezpieczenia elektroniczne z własnym zasilaniem .

Obecnie budowa dzięki zabezpieczeniom oraz pomocnym sąsiadom jest bardziej strzeżona jak mój dom czy firma i jak na razie doskonale się to sprawdza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie to mnie przeraża, bo mając w perspektywie rozpoczęcie budowy nie wyobrażam sobie przeprowadzki na budowę, żeby pilnować bloczków. Pozostaje tylko skaładować u znajomego i codziennie dowozić w miarę potrzeb, ale jak dla mnie to jest chore, a nie budowa. To niesamowite jak garstka popaprańców wpływa na życie tylu ludzi.

Pocieszam się tylko tym, że sąsiad przez ulicę właśnie rozpoczął budowę, ma ogordzony teren i postawił przyczepę kampingową to może się uda jakoś dogadać co do pilnowania albo składowania materiałów w jednym miejscu.

 

Oj - to jakieś rozwiązanie masz. U mnie niestety w okolicy nie ma nikogo kto mógłby mi przechować materiał. Rozważam przechowywanie u ojca - ale codziennie przyczepą wozić gazobeton z Miedzynia do Niemcza. A najpierw musiałbym kupić przyczepę. Ile to nieotrzebnej roboty i kosztów!! Wkurza mnie to. Ja się nei zdziwię jak dojdzie do samosądów na złodziejach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się dzieje w Murowańcu jest zadziwiające. W innych rejonach Bydgoszczy nie słyszałam o tak częstych wypadkach kradzieży...a może nie piszą. Mało tego, będąc u znajomych poza miastem, gdzie pojawiła się enklawa nowych budów, widzialam jak ludzie składuja obecnie materiały na działkach nieogrodzonych. I stoją ... nie wiem od czego to zależy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Nie wiem czy to jest prawda ale ten sam co mi sprzedawał BK chwalił się, że w Murowańcu też zaopatruje jakieś budowy. Tyle tylko, że już zdążyłem zauważyć iż jego słowa to zwyczajny wiatr pustosłowia ale kto wie?...

Pewne jest, że węszy niczym pies gończy - to akurat wiem z osobistych kontaktów z nim.

Normalnie uczciwy człowiek gdyby usłyszał zarzuty pod swoim adresem to wściekłby się i zerwał jakiekolwiek kontakty z pomawiającym go klientem.

Tylko złodzieje posiadający tupet chama i prostaka nic sobie z tego nie robią bo mają świadomość, że nie przyłapany na gorącym uczynku może bezczelnie śmiać się niczym nieuleczalnie chory człowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kero a jednak dziennik przestaje zyc :-? Ano tak - moim zdaniem dzienniki to skarbnica wiedzy dla zlodziei :-? U nas narazie nie ma czego ukrasc - najblizsze tygodnie to oczekiwanie wiec robota bedzie stala - ale potem - zrobie chyba to samo - albo bede pisala z opoznieniem :roll:

Niewątpliwe, że dziennik budowy może być źródłem informacji dla złodzieja materiałów budowlanych, ale zastanawiam się, czy zamieszczane w stopkach odnosniki do projektów domów z układami pomieszczeń nie będzie również pomocne w przyszłości dla tych typków, bo widząc skąd jest osoba to już łatwo znaleźć taki dom z projektu. Zwłaszcza, że niektórzy do dzienników dorzucają zdjęcia jak już wykończyli i urządzili się w nowym domu. Złodziej wówczas wie gdzie, którędy łatwiej i po co może iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kero a jednak dziennik przestaje zyc :-? Ano tak - moim zdaniem dzienniki to skarbnica wiedzy dla zlodziei :-? U nas narazie nie ma czego ukrasc - najblizsze tygodnie to oczekiwanie wiec robota bedzie stala - ale potem - zrobie chyba to samo - albo bede pisala z opoznieniem :roll:

Niewątpliwe, że dziennik budowy może być źródłem informacji dla złodzieja materiałów budowlanych, ale zastanawiam się, czy zamieszczane w stopkach odnosniki do projektów domów z układami pomieszczeń nie będzie również pomocne w przyszłości dla tych typków, bo widząc skąd jest osoba to już łatwo znaleźć taki dom z projektu. Zwłaszcza, że niektórzy do dzienników dorzucają zdjęcia jak już wykończyli i urządzili się w nowym domu. Złodziej wówczas wie gdzie, którędy łatwiej i po co może iść.

 

taaa

chyba najbezpieczniej wykasowac wszystko i niczym sie nie chwalic, choc szkoda bo to przeciez tak cieszy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam temat-jestem dziś wkurzona na maxa-a właściwie na Bank Millenium-kolejny tydzień załatwiamy kredyt, sprawa ciagnie się i ciągnie(składalismy jakby się wydawało komplet domkumentów wg. listy-ponad 4 tygodnie temu)-dziś dowiedziałam się kolejnej rewelacji, że wkład własny który włozyliśmy w zakup materiałów przed wizytą rzeczoznawcy na działce nie liczy się szok :o :o :o

nie możemy trafić na kompetentych pracowników banku, zawsze to samo... że oni tego nie ustalają, że to analityk... że to rzeczoznawaca szok... odradzam ten bank... narazie czekamy czekamy i załtwiamy kolejne absurdalne zaświadczenia :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam temat-jestem dziś wkurzona na maxa-a właściwie na Bank Millenium-kolejny tydzień załatwiamy kredyt, sprawa ciagnie się i ciągnie(składalismy jakby się wydawało komplet domkumentów wg. listy-ponad 4 tygodnie temu)-dziś dowiedziałam się kolejnej rewelacji, że wkład własny który włozyliśmy w zakup materiałów przed wizytą rzeczoznawcy na działce nie liczy się szok :o :o :o

nie możemy trafić na kompetentych pracowników banku, zawsze to samo... że oni tego nie ustalają, że to analityk... że to rzeczoznawaca szok... odradzam ten bank... narazie czekamy czekamy i załtwiamy kolejne absurdalne zaświadczenia :D :D

 

Karolina a u kogo załatwiasz kredyt (który doradca), nie wiem dlaczego ale wkład własny jeżeli nie jest w postaci materiałów a wykonanej już pracy powinien się liczyć jak najbardziej (np. wymurowane fundamenty), też mamy kredyt w millennium i teraz jest ok, ale też mieliśmy schody na początku :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Przebudowa drogi krajowej , skrzyżowanie ,obwodnica( węzły i ślimaki )

 

Mnie interesuje ten temat. Czy możecie go rozwinąć, bardzo proszę. Co, gdzie i jak ma wyglądać.

 

Cześć Aga

Jeżeli chodzi o przebudowę tej drogi to nie padły konkretne terminy rozpoczęcia prac ale ma to nastąpić w najbliższym czasie . Ma być przebudowane skrzyżowanie obwodnicy z drogą krajowa z Poznania , ma zostać przebudowane skrzyżowanie w okolicach zajazdu biskupinek . Tutaj będzie powstawała droga ekspresowa więc powstaną w tych miejscach wiadukty i ślimaki .

Jeszcze w tym roku ma powstać wiadukt nad obwodnicą aby bezkolizyjnie połączyć Białe Błota z Kruszynem Krajeńskim omijając zakorkowane skrzyżowanie .

To tak w skrócie .

Troszkę zamotałem no ale .....

Może inni coś dodadzą którzy byli na zebraniu . :wink:

Pozdrawiam

 

 

Aga

 

skrzyżowanie Gdańsk-Poznań miałobyć tak zrobione jak w Stryszku :D :D :D, prace miały się zacząć w tym roku, ale Stryszek się przedłuża, a tę inwestycję wyrzucono z planów na najbliższy czas

i jak pooglądasz telewizorek, to teraz posłowie z naszego regionu krzyczą, aby tę inwestycję wpisać w finansowanie mistrzostw 2012, nie wiadomo co z tego wyda,

ale gmina BB musi zapewnić alternatywę na czas budowy i tak mają wyasfaltować ulicę Centralną w BB i dalej Kruszyńską, żeby równolegle dojechać, a marzenia są takie, że koło Biskupinka będzie specjlany zjazd bezkolizyjny dla mieszkańców Kruszyna i Murowańca

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Przepraszam że tak dłudo się nie odzywam ale w domu komp mam popsuty i nie mam czasu sie za niego wziąść a w pracy nie mogę się zalogować w forum chyba to wina administratora w mojej firmie coś poblokował.

 

Gromal pochwal się gdzie zamawiałeś więżbę? A może ktoś inny ma namiary na dobre tartaki?

 

A odpowiadając na pytanie to w drewno zaopatruje sie na wyżynach tartak na ul. Ujejskiego, dobrze się z nimi dogaduje i już kilka razy poratowali mnie z drewnem na wczoraj, polecam bardzo miło i fachowo.

 

A co do okien to odwiedziłem w bydzi M&S na inowrocławskiej i okna z Krakowa na C.Skłodowskiej i wyszlo taniej z M&S ale ostatecznie zamówiłem w firmie z torunia (profile z aluplastu) ale różnica w cenie ponad 4 tysiace zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Alex - zgadza się próbowałam się dodzwonić do Ciebie potem zagadywałam na GG Gacusia. Otóż mam dylemat ponieważ pod fundamentem mamy położyć rurę od kanalizacji i od wody. I tak ta od kanalizy ma być 160 plus rura osłonowa (t.zw. peszela) 250. No i problem tkwi w tym, że takiej wielkiej osłony nie mogę dostać nigdzie :o No i pytam się Was jak to robiliście - szczególnie dotyczy to tych, którzy już ten aspekt mają za sobą. Można wrzucić np tę kanalizacyjną fi 160 w większą kanalizacyjną np. fi 200 ... Tak? Co o tym myślicie??

 

Poza tym poszukuję rozdzielni elektrycznej na budowę no i elektryka, który by mi to przyłączył. W Enei dowiedziałam się, że muszę mieć szkic przyłącza oczywiście od elektryka z uprawnieniami... Ile to może mnie kosztować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam temat-jestem dziś wkurzona na maxa-a właściwie na Bank Millenium-kolejny tydzień załatwiamy kredyt, sprawa ciagnie się i ciągnie(składalismy jakby się wydawało komplet domkumentów wg. listy-ponad 4 tygodnie temu)-dziś dowiedziałam się kolejnej rewelacji, że wkład własny który włozyliśmy w zakup materiałów przed wizytą rzeczoznawcy na działce nie liczy się szok :o :o :o

nie możemy trafić na kompetentych pracowników banku, zawsze to samo... że oni tego nie ustalają, że to analityk... że to rzeczoznawaca szok... odradzam ten bank... narazie czekamy czekamy i załtwiamy kolejne absurdalne zaświadczenia :D :D

 

Karolina a u kogo załatwiasz kredyt (który doradca), nie wiem dlaczego ale wkład własny jeżeli nie jest w postaci materiałów a wykonanej już pracy powinien się liczyć jak najbardziej (np. wymurowane fundamenty), też mamy kredyt w millennium i teraz jest ok, ale też mieliśmy schody na początku :lol: :lol: :lol:

 

 

Kredyt załatwiamy na rogu gdańskiej i słowackiego. Narazie mamy zakupione materiały ;-)))bloczki itd. na co mamy faktury.

ah poztym chca zaświdczenie z Zus o wysokości moich dochodów-(jestem parcownikiem nie pracodawca) odwiedziałam więc ZUS a tam nic o takim zaświdczeniu nie wiedza;-))))jedynie o zaswiadczeniu o wysokości składek hmmm zobaczymy teraz znowu czekamy ...czekamy.... już się zastanawiam czy nie wziaść kredytu w PKO BP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kero a jednak dziennik przestaje zyc :-? Ano tak - moim zdaniem dzienniki to skarbnica wiedzy dla zlodziei :-? U nas narazie nie ma czego ukrasc - najblizsze tygodnie to oczekiwanie wiec robota bedzie stala - ale potem - zrobie chyba to samo - albo bede pisala z opoznieniem :roll:

 

Chyba wszyscy ulegliście jakiejś niezdrowej teorii spiskowej. :D :D :D

Nieżartujcie z tymi złodziejami węszącymi w necie, oglądającymi Nasze fotki i Nasze terminy dostaw czychającymi za rogiem aby pokonać siatki i ukraść towar. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Moim zdaniem duże kradzieże jak u Kero to faktycznie ustawione sprawy jednak zdarzające się raz na kilkanaście kradzieży i nie ma na nie wpływu dzinnik prowadzony w necie. :lol: :lol: To organizują dostawcy ale teżnie wszyscy. Przecież na nieuczciwego dostawcę nie ma mocnych (słaby beton, przeterminowany cenemt, słabe bloczki, super okazyjne ceny) wszyscy kupujemy jakby to powiedzieć "kota w worku" a jeśli łapiemy okazję w niewiadomym źródle to i zaczynamy poruszać się w niezbyt czystej (jasne) strefie. :-? Unikajmy nowych małych składów, firemek rejestrowanych w domu i załatwiających wszystko na terenie klienta pod pozorem zajebistej obsługi a raczej unikniemy kłopotów.

A na kradzieże drobne to nie ma absolutnie wpływy Nasz dziennik. To są lokalni złodziejaszkowie, którzy nie mają pojęcia o kompach a jedynie szukaja zarobku podpieprzając co się da z garażu i placu i zamieniając na piwko u lokalnego pasera lub częściej "żuczliwego sasiada" we wsi obok. Na to już kompletnie nie ma wpływu dziennik i nie ma szans ustrzec się chyba że znów nieulegniemy magi cyferem i zaprzestaniemy kupować cokolwiek w okazyjnej cenie, z drugiej ręki (chyba ze pokaże fakturę).

Proszę Was niekasujcie dzienników bo to niesamowite źródło informacji, możliwość podejrzenia rozwiązań, ciekawych pomysłów ale i błedów jakie należy uniknąć. :D

A zapomniałbym o planach budynku jakich (przepraszam zapomniałem kto) nienależy pokazywać w stopkach. :D :D :D Przepraszam ale to kolejny przykład podejścia spiskowego. Przecież każdy szanujący złodziej nastawiający się na daną hatę po jednodniowej obserwacji wie wszystko o układzie pomieszczeń a po kilku dniach wie co jecie na kolację i kiedy wchodzicie i wychodzicie z domu. Krzaków i niskich drzewek jest pełno w Murowańcu i okolicy i wystarczy troszkę cierpliwości. Przy dzisiejszych systemach alarmowych, grupach interwencyjnych, zabezpieczeniach antywłamaniowych i ubezpieczeniach kradzieże w domu to wizyty na poziomie 1-2 minut. Wpadają łapią co popadnie (plazmę) i spieprzają. Czasy gdy wchodzili z torbami parcianymi, przeszukiwali i pakowali a nawet żywili się na koszt właścicieli dawno minęły.

Niedajmy się zwariować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Alex - zgadza się próbowałam się dodzwonić do Ciebie potem zagadywałam na GG Gacusia. Otóż mam dylemat ponieważ pod fundamentem mamy położyć rurę od kanalizacji i od wody. I tak ta od kanalizy ma być 160 plus rura osłonowa (t.zw. peszela) 250. No i problem tkwi w tym, że takiej wielkiej osłony nie mogę dostać nigdzie :o No i pytam się Was jak to robiliście - szczególnie dotyczy to tych, którzy już ten aspekt mają za sobą. Można wrzucić np tę kanalizacyjną fi 160 w większą kanalizacyjną np. fi 200 ... Tak? Co o tym myślicie??

 

Poza tym poszukuję rozdzielni elektrycznej na budowę no i elektryka, który by mi to przyłączył. W Enei dowiedziałam się, że muszę mieć szkic przyłącza oczywiście od elektryka z uprawnieniami... Ile to może mnie kosztować???

 

Dorisa

 

jeśli chodzi o elektryka to nasz sołtys ma papiery, które oni w Enei trawią :D

 

natomiast my nie mamy rur w żadnych peszelach i jest też dobrze

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredyt załatwiamy na rogu gdańskiej i słowackiego. Narazie mamy zakupione materiały ;-)))bloczki itd. na co mamy faktury.

ah poztym chca zaświdczenie z Zus o wysokości moich dochodów-(jestem parcownikiem nie pracodawca) odwiedziałam więc ZUS a tam nic o takim zaświdczeniu nie wiedza;-)))) jedynie o zaswiadczeniu o wysokości składek hmmm zobaczymy teraz znowu czekamy ...czekamy.... już się zastanawiam czy nie wziaść kredytu w PKO BP

 

Spróbuj podejść do innego doradcy w millennium i żeby najwyżej przekazali sprawę, jeżeli jesteś jako pracownik na etacie to zaświadczenie od pracodawcy, chyba że zaświadczenie z Zusu o niezaleganiu ze składkami (zazwyczaj dla działalności), po prostu dowiedz się u kogoś innego :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
Cześć Alex - zgadza się próbowałam się dodzwonić do Ciebie potem zagadywałam na GG Gacusia. Otóż mam dylemat ponieważ pod fundamentem mamy położyć rurę od kanalizacji i od wody. I tak ta od kanalizy ma być 160 plus rura osłonowa (t.zw. peszela) 250. No i problem tkwi w tym, że takiej wielkiej osłony nie mogę dostać nigdzie :o No i pytam się Was jak to robiliście - szczególnie dotyczy to tych, którzy już ten aspekt mają za sobą. Można wrzucić np tę kanalizacyjną fi 160 w większą kanalizacyjną np. fi 200 ... Tak? Co o tym myślicie??

 

Poza tym poszukuję rozdzielni elektrycznej na budowę no i elektryka, który by mi to przyłączył. W Enei dowiedziałam się, że muszę mieć szkic przyłącza oczywiście od elektryka z uprawnieniami... Ile to może mnie kosztować???

 

dori nie musisz mi wierzyć zupełnie ale wiedz, że wod-kan to moja branża tak handlowa jak i wykonawcza.

Ktoś kto każe Ci wrzucać pod fundament rurę kanalizacyjną fi 160 to wie tyle o tym, że widział gdzieś takie rury.

 

Wyjście z budynku poziomej kanalizacji robi się rurą fi 110 i można ją spokojnie przepuścić przez osłonówkę fi 160.

Jeśli będziesz miała kanalizację miejską (zbiorową) to pomiędzy budynkiem a tą że budujesz studzienkę rewizyjną i dopiero od niej wychodzi rura fi 160 do kanalizacji zbiorczej.

Jeśli będziesz miała POŚ to wejście do niej następuje poprzez rurę fi 110 i wcześniejsze użycie już od budynku rury fi 160 jest tak samo zbędne jak i mogące sprawiać w przyszłości problemy z zatorami gdyż rura ta przez samą POŚ musi być zredukowana.

Tak więc bez żadnych obaw wychodzisz rurą fi 110 w osłonówce fi 160 i kropka,.

Dla przyłącza wodociągowego wystarczy zastosować rurę osłonową fi 75 kanalizacyjną i po krzyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...