Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Kero

Kanalizację mam wyprowadzoną w ścianie fundamentowej ok 70cm poniżej powierzchni gruntu.

Wejście wodociągowe mam wprowadzone pod ławą - wymóg aby nie zamarzło przyłącze. Ten akurat przepust wykonałem przed zalaniem ław a przed wypełnieniem fundamentów piaskiem przedłużyłem przepust ponad poziom fundamentu tak, że teraz mam już wodociąg wprowadzony ponad poziom posadzki po prostu gotowy do rozprowadzenia po całym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori wyjście kanalizy na zewnątrz budynku najlepiej zrobić tak jak masz w projekcie. Czyli jeśli jest 160 to dawaj 160 a jeśli 110 to dawaj 110. Niekombinuj i z całym szacunkiem dla Kero trzymaj się projektu. Potem jak będziesz robić przyłącze do kanalizy lub oczyszczalni to nie będziesz się zastanawiać jak co jest zrobione tylko dasz projekt domu... i ktoś Ci wykona projekt przyłącza i samo przyłącze. Przy odbiorze geodezyjnym nie będzie sapania i przy odbiorze domu też a Ty będziesz spać spokojnie.

Co do przepustu przez ściany fundamentowe to przecież on nie musi być okrągły. Ja zrobiłem kwadratowy, odpowiednio większy i wypianowałem to.

Natomiast przepust pod ławą dla wody najlepiej tak jak pisze Kero zrobić z rury fi 75 ale zakręty składać nie z jednego kolanka ale z wielu aby łatwiej się przepychało tę niebieską rurę. Czyli zakręt 90 st poskładaj z 6 kolanek o kącie 15st. Rura przejdzie jak ta lala. Przepust zatkaj od strony zewnętrznej aby nic jej mocno nie zapchało a wewnątrz "domu" wystawrurę ponad poziom chudziaka. Przez tę rurę bedzie musiała jeszcze przejść taka niebieska folia znacznikowo zabezpieczająca która musi być w jednym kawałku od licznika do nawiertki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Ja nie po to pisałem, że kanalizacja wyjściowa z budynku jednorodzinnego ma być fi 110 bo tak sobie wymyśliłem tylko takie są normy.

A projekty jeśli o tym nie wiesz to zawierają niestety wiele błędów jakie w trakcie realizacji trzeba poprawiać.

Jeśli idzie o kształt przepustu przez jaki przechodzą jakiekolwiek przyłącza to zalecany jest zawsze okrągły z powodu najprostszych działań fizyki.

Oczywiście każdy może sobie zbudować jaki mu się podoba tyle tylko, że wcale to nie znaczy, ze zawsze jest to zgodne ze sztuką budowlaną.

Krzywa wieża w Pizie stać nie powinna a stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kanalizacji to miałem na budowie gościa od oczysczalni ścieków SOTRALENTZ i polecił aby głowna rura kanalizacyjna w budynku był 160 i oczywsićie wyjscie z budynku tez i na głebokości nie wiekszej niż 40 cm poniżej gruntu.

 

brałem gościa z hurtowni rur ekoma z zielonki

 

całkowity koszt oczysczalni z montażemi i kamyczkami dla 4 osób 5600 zł

 

H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
Co do kanalizacji to miałem na budowie gościa od oczysczalni ścieków SOTRALENTZ i polecił aby głowna rura kanalizacyjna w budynku był 160 i oczywsićie wyjscie z budynku tez i na głebokości nie wiekszej niż 40 cm poniżej gruntu.

 

brałem gościa z hurtowni rur ekoma z zielonki

 

całkowity koszt oczysczalni z montażemi i kamyczkami dla 4 osób 5600 zł

 

H.

 

Będę maił dostarczoną na miejsce trzykomorową za 3000PLN i sam to zmontuję - wyniesie mnie przy użyciu koparki 3400PLN. Do tego muszę dokupić pospółkę - sądzę, że całość nie przekroczy 4000PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kanalizacji to miałem na budowie gościa od oczysczalni ścieków SOTRALENTZ i polecił aby głowna rura kanalizacyjna w budynku był 160 i oczywsićie wyjscie z budynku tez i na głebokości nie wiekszej niż 40 cm poniżej gruntu.

 

brałem gościa z hurtowni rur ekoma z zielonki

 

całkowity koszt oczysczalni z montażemi i kamyczkami dla 4 osób 5600 zł

 

H.

 

Będę maił dostarczoną na miejsce trzykomorową za 3000PLN i sam to zmontuję - wyniesie mnie przy użyciu koparki 3400PLN. Do tego muszę dokupić pospółkę - sądzę, że całość nie przekroczy 4000PLN.

 

 

Oczyszczalnia o której piszę kosztuje 2840 plus około tysiąc złotych kamyki z transportem

 

No i nie wszyscy mają czas na wykonywanie prac w własnym zakresie

 

z pozdrowieniami

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredyt załatwiamy na rogu gdańskiej i słowackiego. Narazie mamy zakupione materiały ;-)))bloczki itd. na co mamy faktury.

ah poztym chca zaświdczenie z Zus o wysokości moich dochodów-(jestem parcownikiem nie pracodawca) odwiedziałam więc ZUS a tam nic o takim zaświdczeniu nie wiedza;-)))) jedynie o zaswiadczeniu o wysokości składek hmmm zobaczymy teraz znowu czekamy ...czekamy.... już się zastanawiam czy nie wziaść kredytu w PKO BP

 

Spróbuj podejść do innego doradcy w millennium i żeby najwyżej przekazali sprawę, jeżeli jesteś jako pracownik na etacie to zaświadczenie od pracodawcy, chyba że zaświadczenie z Zusu o niezaleganiu ze składkami (zazwyczaj dla działalności), po prostu dowiedz się u kogoś innego :) :) :)

 

Kurcze, ja też załatwiam kredyt w Millenium i to w dodatku także na Słowackiego u pani Sójki :(

czekam na razie 2 tyg. i widać że prace nie posówają się do przodu. W poniedziałek tam zadzwonię i ich postraszę że jak się nie pośpieszą to znajdę inny bank :) Wybrałem Millenium bo już brałem u nich kredyt hipoteczny i wiem, że za to w trakcie spłacania są bezproblemowi. Ogólnie jestem z nich zadowolony więc warto na początku uzbroić się w cierpliwość.

Teraz jest jakaś majowa promocja w mBanku - oprocentowanie od 3,3 w PLN może warto w razie czego tam się udać i porozmawiać o szczegułach ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam temat-jestem dziś wkurzona na maxa-a właściwie na Bank Millenium-kolejny tydzień załatwiamy kredyt, sprawa ciagnie się i ciągnie(składalismy jakby się wydawało komplet domkumentów wg. listy-ponad 4 tygodnie temu)-dziś dowiedziałam się kolejnej rewelacji, że wkład własny który włozyliśmy w zakup materiałów przed wizytą rzeczoznawcy na działce nie liczy się szok :o :o :o

nie możemy trafić na kompetentych pracowników banku, zawsze to samo... że oni tego nie ustalają, że to analityk... że to rzeczoznawaca szok... odradzam ten bank... narazie czekamy czekamy i załtwiamy kolejne absurdalne zaświadczenia :D :D

 

Karolina a u kogo załatwiasz kredyt (który doradca), nie wiem dlaczego ale wkład własny jeżeli nie jest w postaci materiałów a wykonanej już pracy powinien się liczyć jak najbardziej (np. wymurowane fundamenty), też mamy kredyt w millennium i teraz jest ok, ale też mieliśmy schody na początku :lol: :lol: :lol:

 

 

Kredyt załatwiamy na rogu gdańskiej i słowackiego. Narazie mamy zakupione materiały ;-)))bloczki itd. na co mamy faktury.

ah poztym chca zaświdczenie z Zus o wysokości moich dochodów-(jestem parcownikiem nie pracodawca) odwiedziałam więc ZUS a tam nic o takim zaświdczeniu nie wiedza;-))))jedynie o zaswiadczeniu o wysokości składek hmmm zobaczymy teraz znowu czekamy ...czekamy.... już się zastanawiam czy nie wziaść kredytu w PKO BP

 

 

Nie chcą Ci może dlatego uznać materiałów bo są to tylko materiały, a nie konkretny wkład w postaci np. fundamentów. Wiesz materiały można kupiś postawić na działce i później je np. sprzedać - tak teoretyzuje :)

Mi wyceniał działkę jakiś niby nowy rzeczoznawca więc może będzie mniej problemów.

A PKO BP odradzam - kiedyś też tam miałem kredyt hipoteczny i po kilku latach zmieniłem właśnie na Millennium. PKO jest strasznie problemowy w trakcie spłacania, oczywiście porównując z Millennium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredyt załatwiamy na rogu gdańskiej i słowackiego. Narazie mamy zakupione materiały ;-)))bloczki itd. na co mamy faktury.

ah poztym chca zaświdczenie z Zus o wysokości moich dochodów-(jestem parcownikiem nie pracodawca) odwiedziałam więc ZUS a tam nic o takim zaświdczeniu nie wiedza;-)))) jedynie o zaswiadczeniu o wysokości składek hmmm zobaczymy teraz znowu czekamy ...czekamy.... już się zastanawiam czy nie wziaść kredytu w PKO BP

 

Spróbuj podejść do innego doradcy w millennium i żeby najwyżej przekazali sprawę, jeżeli jesteś jako pracownik na etacie to zaświadczenie od pracodawcy, chyba że zaświadczenie z Zusu o niezaleganiu ze składkami (zazwyczaj dla działalności), po prostu dowiedz się u kogoś innego :) :) :)

 

Kurcze, ja też załatwiam kredyt w Millenium i to w dodatku także na Słowackiego u pani Sójki :(

czekam na razie 2 tyg. i widać że prace nie posówają się do przodu. W poniedziałek tam zadzwonię i ich postraszę że jak się nie pośpieszą to znajdę inny bank :) Wybrałem Millenium bo już brałem u nich kredyt hipoteczny i wiem, że za to w trakcie spłacania są bezproblemowi. Ogólnie jestem z nich zadowolony więc warto na początku uzbroić się w cierpliwość.

Teraz jest jakaś majowa promocja w mBanku - oprocentowanie od 3,3 w PLN może warto w razie czego tam się udać i porozmawiać o szczegułach ?????

 

 

tak my również u Pani Sójki-nie licz na to ze sama zadzwoni ja wydzwaniam i ciagle pytam co sie dzieje-to juz ponad 4 tygodnie-szok i uważaj jak wyceni ci działke rzeczoznawca bo to tez było u nas dziwna sprawa i własnie to wyjasniamy :D a ja czekam z Zusa na zaświdczenie o wysokosci dochodów(chciaz Zus mi wystawi tylko o wysokosci składek)-tak sobie zyczy bank w swojej decyzji wiec znowu czekamy-szok a prace ide szybko do przodu i zapasy gotówki juz sie koncza :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem

Na działce mam prąd - i skrzynke elektryczną z Enei.

Umowę z Eneą mam juz podpisaną

Mam tez warunki przyłączy.

Projekt domu zaadoptowany.

Musze teraz wstawić swoją skrzynkę z gniazdkami. Jedno na siłe jedno na 230V. I podłczyć to wszystko.

Prosze o namiary na kogos kto mógłby mi cos takiego zrobić.

Prosze również - jeśli komus taka skrzynka juz niepotrzebna, aby mi ją sprzedał. Po co przepłacać za nową.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytasz o izolacje pionowa czy pozioma??

 

pionowo mamy tak: styropian na zaprawe i klej, siatka i czesc wlazaca pod ziemie - pomaziana dysperbitem. Oczywiscie bloczki wczesniej tez zaizolowane dysperbitem - chyba dwa razy jesli dobrze pamietam

 

pozioma: pomiedzy lawe a bloczki mamy pape termozgrzewalna V60S30 - czyli 3 mm z Janikowa - zawinieta rowniez na boki lawy i przysypana ziemia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo niedlugo - ale szczerze juz nie pamietam, - choc to bylo przed dlugim weekendem, chyba juz na drugi dzien murowali. Po poludniu. Na trzeci juz staly gotowe :D

lawy wylane byly do poludnia a po poludniu juz byly twarde i mozna bylo po nich biegac

 

w ten piatek wylallismy plyte fundamentowa - tez juz wieczorem byla twarda choc lalo caly dzien - a jutro czyli w poniedzialek juz muruja scianki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...