Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Wchodze w solary na 100%, raczej płaskie (próżniowe za drogie). Nie przewiduje zysku z załozenia solarow, interesuje mnie okres od maja do października abym nie musiał palić kotla na ekogroszk.

 

W okolicach konca ulicy Gołębiej przy lesie pewien miły pan ma załozone solary płaskie. Rozmawiałem z nim w grudniu to temperaturte wody w listopadzie miał 36st.C

 

Witam nowych forumowiczów

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wchodze w solary na 100%, raczej płaskie (próżniowe za drogie). Nie przewiduje zysku z załozenia solarow, interesuje mnie okres od maja do października abym nie musiał palić kotla na ekogroszk.

...

 

:)

 

dokładnie też o to mi chodzi... nie uśmiecha mi się z upału 30st na dworzu wchodzić do kotłowni gdzie jest 50st albo i więcej :wink:

 

Fakt, że to inwestycja spora ... ale ja też jestem wygodny :lol: :lol:

i zawsze mam na celu ułatwiać sobie życie ... a nie utrudniać.

Zobaczymy co mój budżet na to (czyli Ania :lol: :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
... Tak rurowe są skuteczniejsze w działaniu ale póki co zdecydowanie droższe w związku z czym ja przynajmniej nie zamierzam inwestować w nie z powodu zbyt wysokich kosztów, które zwrócą się po wielu latach (10 to mało) a zatem z ekonomicznego punktu widzenia to nie jest żadna oszczędność.

Solary na nasze polskie warunki przy kosztach sięgających 10 tyś PLN są raczej dla ludzi, których głównym problemem jest gdzie wydać kasę.

Nie ma tu mowy o zysku przy takich kwotach potrzebnych na inwestowanie w ogrzewanie wody.

 

... zgadzam sie z Tobą, dlatego szukam sprawdzonego systemu do kupienia... ale nie w Polsce... tylko w Chinach :-) Mam znajomego, który taki zestaw już ma zainstalowany... sprowadzony z tamtąd... działa 2 sezon.

Właśnie próbuję odświeżyć kontakt 8). Zobaczymy co z tego wyjdzie. Wstępnie kalkulowałem, że solary rurowe ok. 2m wysokie - 30sz + zasobnik 300l + inne dodatki będzie mnie kosztował ok. 6-7tys.

 

pomęczę jeszcze temat :wink:

 

Rzeczywiście już obiło mi się o uszy instalowanie solarów pochodzenia chińskiego jednak osobiście nie zetknąłem się z nimi.

Wcale nie przesądzam też ani nie neguję ich wartości, pewnie też bym skorzystał gdybym trafił taką okazję - to w końcu nie trefne chińskie "adidasy":-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Jestem tu nowa więc wypada się przywitać.... dzieńdobry

 

 

W tym jeszcze roku zamierzamy postawić fundamenty,

ale jak na razie jesteśmy na etapie wybierania projektanta,

który zaadoptuje nam projekt.

Firma Dako choć pani bardzo miła czasem aż za bardzo to

jednak trochę kręci. Za wszystko chce kasę z góry.

Na początku mówiła, że po wpłacie pieniążków za projekt

ze 'Studio Atrium' będzie za 3 dni, teraz mówi że jest to

kwestia 2 tygodni conajmniej ze względu na bum budowlany....

 

Proszę o jakieś sugestie z waszej strony....

 

Budujemy w okolicach Zielonki

A poniżej nasz projekt GL 153 GROSZEK który chcemy budowac.

 

Witamy

 

I już nie raz pisaliśmy że od Pani z firmy Dako to lepiej jak najdalej

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Jestem tu nowa więc wypada się przywitać.... dzieńdobry

 

 

W tym jeszcze roku zamierzamy postawić fundamenty,

ale jak na razie jesteśmy na etapie wybierania projektanta,

który zaadoptuje nam projekt.

Firma Dako choć pani bardzo miła czasem aż za bardzo to

jednak trochę kręci. Za wszystko chce kasę z góry.

Na początku mówiła, że po wpłacie pieniążków za projekt

ze 'Studio Atrium' będzie za 3 dni, teraz mówi że jest to

kwestia 2 tygodni conajmniej ze względu na bum budowlany....

 

Proszę o jakieś sugestie z waszej strony....

 

Budujemy w okolicach Zielonki

A poniżej nasz projekt GL 153 GROSZEK który chcemy budowac.

 

Witamy

 

I już nie raz pisaliśmy że od Pani z firmy Dako to lepiej jak najdalej

 

 

Ja zakupiłem projekt w firmie tani dom na Białych Botach ul Betonowa 1

(52) 321 70 20 U Pana M . Sokolmickiego wszystkie papierkowe sprawy zostały przez to firmę załatwione zna sie na sprawie.

Pozdrawiam Dariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musze szukac "rozgarniętego majstra" nasza ekipa coraz bardziej nas wkurza-co chwile ma problemy ze znalezieniem odpowiedniego wymiaru-mamy już ławe.... więc bardzo proszę jeżli komuś zwolniła sie szybciej ekipa, czy tez macie kogoś godnego polecenia o namiary -ekipa potrzebna od zaraz

 

 

 

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Jestem tu nowa więc wypada się przywitać.... dzieńdobry

 

 

W tym jeszcze roku zamierzamy postawić fundamenty,

ale jak na razie jesteśmy na etapie wybierania projektanta,

który zaadoptuje nam projekt.

Firma Dako choć pani bardzo miła czasem aż za bardzo to

jednak trochę kręci. Za wszystko chce kasę z góry.

Na początku mówiła, że po wpłacie pieniążków za projekt

ze 'Studio Atrium' będzie za 3 dni, teraz mówi że jest to

kwestia 2 tygodni conajmniej ze względu na bum budowlany....

 

Proszę o jakieś sugestie z waszej strony....

 

Budujemy w okolicach Zielonki.

 

Poczytaj sobie forum wstecz , strona np 16 , oto cytaty z tej strony :

 

Ja załatwiałam to przez p.Jaworską koło Urzędu Gminy w Białych Błotach i wszystko OK natomiast pani pokój koło Geoplanu bardzo działała mi na nerwy

 

Ja mialem takiego pecha, że Jaworska miala wolne i musialem iść do DAKO kolo Geoplanu. Dostawalem szalu jak mialem tam iść. A slyszalem tylko ze BEZWZGLEDNIE musze zrobić to i tamto i BEZWZGLĘDNIE musze zaplacic 1300 za jakis tam pierdul, bo ona bedzie miala tyle z tym roboty ... nowe rysunki, plany prawie cala adaptacja na nowo.

 

Co się okazalo.... Wziela korektor, coś tam wymazala, cos dorysowala i BEZWZGLĘDNIE (co chwile to powtarza) ona się napracowala.

Nie lubie takich osób.

 

PS Alex jestem pod wrażeniem waszej ekipy. Mróz dochodzil do -20C, a oni rozstawiali manele i ruszali do roboty.

Bylem w szoku (moi się zwineli przy -8C). Widzę ze robota postępuje, byle tak dalej powodzenia :lol:

 

pozdrawiam

 

 

My też byliśmy u p. Jaworskiej ale od razu nas spławiła, bo nie lubi BARDZO WAŻNEGO PANA z Nakła!!! Mąż był też koło Geoplanu i tak samo się czuł jak ty alex.

 

Z sicienka niestety nikogo nie znam.

 

Robert współczuję :evil: Ci kontaktu z tą Panią z DAKO. Mój mąż był tam sam, ale tak wzburzonego po tej rozmowie dawno go nie widziałam.

Panie widzisz i nie grzmisz :evil: :evil: :evil: Jak ma być dobrze w Polsce jak są takie osoby i takie firmy. My omijamy łukiem takie typki. A w ogóle to nie cierpię jak Wykonawca chwali tylko siebie, zarzuca innym partactwo, i mówi że "teraz akurat mam pięć poprawek :evil: " co znaczy że on wszedł i poprawia po kimś. A w ogóle że ma największe rabaty itp.itp.

 

 

Pani z Dako jest niepoważna. Niewiele u nas miała do zrobienia i oczywiście była tak słodko pier... że miałam dosyć a jak powiedziała cenę to mi włosy dębem stanęły.

A co ciekawe mówimy że ma zejść z ceny bo nas nie stać to nam wyfasoliła "to jak was nie stać to po co budujecie" i to był jej gwóźdź do trumny.

Jaworska dała nam niższą cenę i jak człowiek się zachowywała.

 

Oraz strona 45 :

 

 

projekt możesz kupić w MURATORZE i ci go prześlą. biura DAKO nie polecam - robili nam adaptację i nie byliśmy zadowoleni. ogólnie idą na łatwiznę i ich adaptacja polega na wrysowaniu domu w mapkę. nie adaptowali ław, nie pytali się czy szambo czy oczyszczalnia itp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KasiaKowal oczywiście, że prąd, wodę załatwiaj już teraz. Nic się nie stanie nawet jeśli poczeka sobie - gorzej jest odwrotnie (tak jak w moim przypadku) mówią, żeby się nie spieszyć bo to potrwa chwilę a potem czeka się i czeka niestety ....

 

 

KarolinaS bardzo zasmuciła mnie informacja o tym, że szukasz nowej ekipy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Jestem tu nowa więc wypada się przywitać.... dzieńdobry

 

 

W tym jeszcze roku zamierzamy postawić fundamenty,

ale jak na razie jesteśmy na etapie wybierania projektanta,

który zaadoptuje nam projekt.

Firma Dako choć pani bardzo miła czasem aż za bardzo to

jednak trochę kręci. Za wszystko chce kasę z góry.

Na początku mówiła, że po wpłacie pieniążków za projekt

ze 'Studio Atrium' będzie za 3 dni, teraz mówi że jest to

kwestia 2 tygodni conajmniej ze względu na bum budowlany....

 

Proszę o jakieś sugestie z waszej strony....

 

Budujemy w okolicach Zielonki

A poniżej nasz projekt GL 153 GROSZEK który chcemy budowac.

 

Witamy

 

I już nie raz pisaliśmy że od Pani z firmy Dako to lepiej jak najdalej

 

pozdrawiam

 

 

 

Dołączam się do tych oponii o Pani Dako.Niestety my popadliśmy w pułapkę z tym biurem .Nieświadomi niczego zamówiliśmy u Pani projekt,a jak dotarły do nas opinie o tejże Pani i chcielismy zabrać projekt to pani dako poinformowała nas ,że juz przystawiła swoją pieczątkę .Wykasowała nas podwójnie z uśmiechem na ustach.Powiedziałam jej wprost co o niej myślę ,że jestem świadoma tego ,że nas nabiła w butelkę.Poza tym uważam ,że jest niekompetentna np.powiedziałam jej ,że nie potrzebuję pieczątki(za którą się płaci ) na instalację gazu i ppoż ,ponieważ nie zamierzamy takich intalcjii mieć ,na co ona ,że warto na przyszłość -może nam się za parę lat przyda -tylko nie wie ,że tka pieczęć jest ważna pół roku -co za baba...

 

pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Jestem tu nowa więc wypada się przywitać.... dzieńdobry

 

 

W tym jeszcze roku zamierzamy postawić fundamenty,

ale jak na razie jesteśmy na etapie wybierania projektanta,

który zaadoptuje nam projekt.

Firma Dako choć pani bardzo miła czasem aż za bardzo to

jednak trochę kręci. Za wszystko chce kasę z góry.

Na początku mówiła, że po wpłacie pieniążków za projekt

ze 'Studio Atrium' będzie za 3 dni, teraz mówi że jest to

kwestia 2 tygodni conajmniej ze względu na bum budowlany....

 

Proszę o jakieś sugestie z waszej strony....

 

Budujemy w okolicach Zielonki

A poniżej nasz projekt GL 153 GROSZEK który chcemy budowac.

 

Witamy

 

I już nie raz pisaliśmy że od Pani z firmy Dako to lepiej jak najdalej

 

pozdrawiam

 

 

 

Dołączam się do tych oponii o Pani Dako.Niestety my popadliśmy w pułapkę z tym biurem .Nieświadomi niczego zamówiliśmy u Pani projekt,a jak dotarły do nas opinie o tejże Pani i chcielismy zabrać projekt to pani dako poinformowała nas ,że juz przystawiła swoją pieczątkę .Wykasowała nas podwójnie z uśmiechem na ustach.Powiedziałam jej wprost co o niej myślę ,że jestem świadoma tego ,że nas nabiła w butelkę.Poza tym uważam ,że jest niekompetentna np.powiedziałam jej ,że nie potrzebuję pieczątki(za którą się płaci ) na instalację gazu i ppoż ,ponieważ nie zamierzamy takich intalcjii mieć ,na co ona ,że warto na przyszłość -może nam się za parę lat przyda -tylko nie wie ,że tka pieczęć jest ważna pół roku -co za baba...

 

pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobertEs co u Ciebie się dzieje, taka cisza :lol: :lol: :lol:

......

PS jak tam kawa na tarasie (pierwsza już była u Faciów)

 

dzien dobry :lol: :lol: :lol: ALL, bo dłuższej przerwie. To chyba była intuicja, że tu zajrzałem :D ... poczulem sie wywolany do TABLICY

 

faktycznie taras wylany (coprawda z małymi komplikacjami ... ale dałem rade :lol: :lol: . Plan jest taki, że szybko chce położyć jeszcze na niego deski(kafle jakoś mnie nie przekonują... trochę też ze względu na dzieci)... ale jak na razie "goły" beton

 

no i tak jak się umawialiśmy (chyba z rok temu) jest taras to musi byc i kawa na tarasie. Nie wymiguje się od tego zobowiązania. Co prawda ten weekend odpada, ale zapraszamy WSZYSTKICH na kawe (i nie tylko :wink: :lol: :lol: ) w następny weekend

 

...a może jakaś imprezka ?? ... tak dla odstresowania

 

pzdr RobertEs

 

Robert, żyjesz???? :D :D :D

już zaczęłam się martwić ;-) tyle czasu spędzam na wsi, a Was ni widu, ni słychu :)

 

... czujemy się zaproszeni :oops: ;-)

 

ponawiam zaproszenie na tarasowe :lol: ... DLA WSZYSTKICH

 

i tak dla uściślenia... myślę, że sobota będzie wszytkim pasowała

... godzina w granicach 17.00.

 

pozdrawiamy i zapraszamy

Ania i Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam adaptowal projekt pan polecony przez Kero - dosc solidnie i nie drogo, co najwazniejsze - bardzo szybko - chyba w 4-5 dni :D I chwala mu za to (panu i Kero :lol: )

 

KarolinaS - moje majstry zaraz wyjezdzaja do Warszawy - wiec nie moge polecic - moze sprobuj z firma

P.W. ELMAR s.c.

p. Zbigniew Ratajczak

tel. 0-52 3720540

kom. 602 647 282

 

prowadzilismy z nimi rozmowy - odpadli w ostatniej rundzie :wink: Ale wydawali sie solidni - przynajmniej mnie zadowalalo to co mowia....i jak planuja robic

 

I jeszcze anegdotka:

gdy szukalismy firmy do budowy mielismy przyjemnosc z firma X - nie zdecydowalam sie jednak na nich bo nie pasowala mi ich "gatka". Jednak bylismy kilka razy na pewnej budowie jadac po drodze do nas - gdzie pracowali. Ostatnio - jak wiecie szukalam Ytonga i pytalam na roznych budowach - i zauwazylam ze na owej budowie stoja na zewnatrz dwie palety - a domek jest juz otynkowany - wiec wydawalo mi sie ze moze sa one zbedne..Podjechalismy aby zapytac o ew kupno. Pan mowi ze nie - ze to sa 12 na dzialowki. I mowi ze ekipa mu uciekla :roll: :-? ii nie ma kto wymurowac :x

Ja mu na to ze ekipe mam - ale material zbieram bo nei mam :lol:

 

Dobrze ze nie zdecydowalismy sie na ta ekipe - byc moze sama bym teraz szukala ekipy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodze w solary na 100%, raczej płaskie (próżniowe za drogie). Nie przewiduje zysku z załozenia solarow, interesuje mnie okres od maja do października abym nie musiał palić kotla na ekogroszk.

 

W okolicach konca ulicy Gołębiej przy lesie pewien miły pan ma załozone solary płaskie. Rozmawiałem z nim w grudniu to temperaturte wody w listopadzie miał 36st.C

 

Witam nowych forumowiczów

 

:)

 

Jestem na etapie stanu surowego - o czym juz teraz musze pomyśleć ,gdybym za kilka lat chciała zainstalowac solary? Czy to w każdym momencie można zrobić czy jest koneczne już teraz wyprowadzenie jakiś

instalacji?

 

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki...

 

czy ktoś z Was brał pod uwagę montaż kolektorów słonecznych (tzw.solarów).

 

Jestem ciekaw jaka jest Wasza opinia na ten temat??

Czy ktoś jest zdecydowany założyć, a jeżeli nie to dlaczego??

 

pzdr

RobertEs

 

Kolektory to dobra inwestycja. O ile ktoś ma kasę aby ją zrobić. Ja osobiście myślę o kolektorach.

W Bydgoszczy jest wyłączny przedstawiciel niemieckiej firmy

Phönix SonnenWärme AG

 

Poniżej link.

http://www.energia-odnawialna.pl/

My zdecydowaliśmy się na solary, a właściwie mąż o tym zdecydował. Właśnie jest to w trakcie montażu. Wprawdzie mamy tez ogrzewanie na ekogroszek i kominek , ale myślę , że ta inwestycja pomimo wszystko zwróci się, a poza tym latem będzie jak znalazł. :D :D

 

... a możesz podać kilka szczegółów??

 

1. jak typ solarów montujecie?? (rurowe czy płaskie?)

2. Jaka powierzchnia jest tych solarów (m2)

3. jakiej firmy??

4. czy kupiliście same kolektory czy zestaw z zasobnikiem?? jeżeli zestaw to co było jeszcze w zestawie??

5. Ile Was kosztował??

 

z gory dziekuje :lol: :lol: :D Robert

. Przepraszam, ale ostatnio nie zaglądałam. Solary zakłada nam firma, która robi całe ogrzewanie i są to solary rurowe. Wycenę ma mąż, i postaram się zamieścić kwoty. Pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma namiar na tynki maszynowe ,ale cementowo-wapienne?

 

wysłałem na priva :D

 

 

Dzięki Roberts ,

 

Jak widzisz budowę ,to wpadnij kiedyś :D ,Jak spaceruję po naszej wsi ,to domyslam sie który Twój domek ,ale pewności nie mam.

 

pozdrawiam

 

Aga

 

p.s. najczęsiej bywam w weekendy na budowie,jak dojrzysz czarne małe autko to jestem- zapraszam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga i Krzyś - jak bywacie to i mnie odwiedźcie :) no i inni też mogliby przejeżdżając Dzień dobry powiedzieć ;) Chyba zacznę myto pobierać na Łochowskiej :lol:

Roberts - ja się chętnie zjawiłabym ale ten weekend mocno urodzinowy ;) sobota prawie na 100% odpada... :( a może piątek ? :)

 

aha - żwir do zaprawy cementowej - Żegluga czy Wojdal (polecał Horatio kiedyś) ? Skąd lepszy? Słyszałam też, że jest w Łochowie ale nie mam żadnego namiaru na nich... Może słyszeliście coś?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Trudno mówić, który lepszy żwir bo te jakie wymieniasz to zupełnie inne gatunki żwiru.

Żegluga jest zdecydowanie tańsza ale za to Wojdal najbardziej typowy żwir kopalny. Gdybym miał wykonywać jakieś konstrukcje samonośne typu nadproża czy podciągi to zdecydowanie biorę Wojdal. Do innych betonów i zapraw używam wisełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...