Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć

Ile kosztuje robocizna elektryka? Jak to się teraz kształtuje?

Czy macie może doświadczenia z własnoręcznych instalacji? Oczywiście mówię o samym położeniu kabla.

 

Pozdrawiam

JesterS

 

Robiliśmy castingi elektrykom w styczniu. Ceny były rózne, od 25 za 1 punkt do 45. Jeden to nawet chciał 17.000 za cały dom :o ale to juz był oszust bo jak wgłebiłam sie w wycenę to włos mi się na głowie zjeżył.

 

Wzięliśmy najlepszego dla nas, teraz go polecam innym bo my jesteśmy zadolowoleni.

 

Z drugiej strony można wiele rzeczy robić samemu, tylko doba powinna mieć 48 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak z głupia franc- bo nie bardzo sie na tym znam - ale co to za stropu- czy to terriva- czy jakis inny ? i czy mozna sobie połozyc w domku dowolny strop - a tak w ogóle to dzieki za namiary

 

podobno u niezgody juz nie jest tak tanio ale i drogo tez nie

 

teriva

 

praktycznie mozna prawie dowolny - teoretycznie tak jak w projekcie

 

Witam grupę bydgosko-toruńską :),

 

jesteśmy po rozmowach z p. Niezgodą musieliśmy się do niego pofatygować, bo on po budowach nie jeździ. Ceny nie powaliły nas na kolana swoją konkurencyjnością. Nie są nam w stanie dostarczyć pustaków deklowanych, powiedzieli zeby nasi budowlańcy sobie sami dorobili te 120 putaków :evil: Oszalał chyba, bo oni nie mają co robić. A on kasę weźmie.

A teraz cena na nasz dom o wymiarach 1010x1330 - 6 500 zł, bez f-ry, bez atestu (chyba).

A teraz dla porównania firma Stropex - przedstawiciel dla odmiany przyjechał do nas na budowę. Cena 7 500 zł z f-rą, atest, gwarancja.

Wybraliśmy Stropex. Realizacja do 6 tyg, ale przydałoby się szybciej, bo ściany szybko rosną :roll:

 

czyli u was nie sprawdził sie p. Niezgoda - podjedziemy tez do stropexu - tylko jakbyscie mogli napisac gdzie oni sie znjadują - musimy te stropy posptawdzac i wtedy zdecydujemy - zobaczymy tez arko na przemysłowej i mamyjesczze namiary na firme z Nowej Wsi- dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czyli u was nie sprawdził sie p. Niezgoda - podjedziemy tez do stropexu - tylko jakbyscie mogli napisac gdzie oni sie znjadują - musimy te stropy posptawdzac i wtedy zdecydujemy - zobaczymy tez arko na przemysłowej i mamyjesczze namiary na firme z Nowej Wsi- dzieki za info

 

Bardzo chętnie dam namiary na Stropex, ale nie teraz bo mąż ma przy sobie a jego nie ma. Jak tylko się pokaże na horyzoncie to zaraz od niego wydobędę :)

Pozdrawiam

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KarolinaS - i jak zamówiliscie strop - my wałsnie musimy sie za to zabarac- i z tego co czytałam to spora czesc z was zamawiała własnie w Arko- czy maja tam jakas ustalona cene za m@- czy to zalezy od projektu? - czy jestescie zadowoleni z ich obsługi i ile trzeba było czekac

z góry dzieki za info

 

mam namiar na dobry i tani strop w malej nieszawce kolo Torunia

 

dom okolo 9x9 wyszlo na 1 poziom 2900 bez faktury i jeszcze zostalo kilkadziesiat pustaczkow na kolejny strop

 

3 komoreowe, rowne, ugodowy i terminowy wykonawca

 

jak ktos zainterssowany to prosze o priv czy na forum

 

To jak oni projektowali ten strop że aż tylke pustaczków zostało???? :lol: :lol:

 

projektowal strop to raczej projektant calego domu

 

pustaczki zostaly bo gosc zawsze przywozi wiecej a po za tym wiedzial ze mam 2 stropy i ten drugi bede bral tez od niego

 

tak w zasadzie to nie rozumiem Twojego pytania ktore zreszta jest zle zadane :D

 

jak chcesz czegos sie czepiac to rob to sensownie tak aby uniknac ewentualnej riposty :wink:

 

jeżeli chodzi o projekt stopu to każda szanująca firma (Arko tak robi) powinna sprawdzać projekt gotowy i przeliczać jeszcze raz, żeby wykluczyć błędy projektu gotowego lub też dostosować się do życzeń Klienta

 

jeżeli chodzi o dodatkową ilość to nic zdrożnego w ilości kilku do kilkunastu sztuk (zapas na ewentualne uszkodzenia w transporcie albo zdolnej ekipy)

 

ponadto nie zrozumiałam Twojego posta, tak że jest jeszcze drugi strop do położenia, bardziej, że bloczki zostały i po prostu jest ich wielki nadmiar

 

nawet jeżeli bierzesz kolejny strop u tego samego dostawcy to powiedz mi czy on od kolejnego stropu odliczy sobie kilkadziesiąt sztuk czy też wpadnie na pomysł do kolejnego dorzucić kilkadziesiąt

 

chyba nie do końca zrozumiałeś moje intencje, bo nie chodziło mi o pieniactwo, tylko o rzeczową wymianę zdań na temat :D :D :D to raczej ma dobry wpływ na przekazywaną informację

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostały nam cegły klinkierowe- i tak powstał pomysł na grila. Najpierw wylana została podstawa pod grila z cementu(1x2), na niej stawiany jest gril z blatem roboczym. Jeszcze nie jest ukończony, ale nawet teraz prezentuje się nieźle.Postaram zamieścić zdjęcie. :D :D

 

Czekam na fotki, jakby co możesz puścić mailem,

mam pytanko udało się coś dowiedzieć w sprawie hodowli sznaucerów olbrzymich w Łochowie :D : D

 

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/h/1/7/4/24313078_d.jpg

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/h/0/8/7/24313079_d.jpg

 

Wprawdzie jeszcze nie skończone, ale próbę można robić. Propos sznaucerów..sory na śmierć zapomnialam. Zapytam w piątek. :D

 

No grill to pierwsza klasa to teraz mężunio będzie miał co robić :p :P :p

 

jeżeli chodzi o sznaucery to nie piekarnia, na spokojnie chcemy tylko nawiedzić hodowlę aby mieć lub nie ją na uwadze w przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga-Żona Facia, a jak Wasze ogrzewanie już zainstalowane? Ciekawa jestem czy jesteście zadowoleni z rozwiązania i firmy. My właśnie się przymierzamy (kominek plus prąd), ale nadal boję się kosztów.

Mamy już położoną podłogówkę (właśnie dzisiaj była zalewana "robiona" posadzka :D :D :D ), mamy wod.-kan oraz podciągnięte rurki do grzejników.

Jak do tej pory wszystko szło gładko. Jednak dzisiejszy dzień dał mi się mocno we znaki w związku ze znaną wielu osobom ekipą od posadzek.

Szczegóły na priva, jak ktoś będzie chciał.

 

Aguś napisz na priva co tam wyszło z posadzkami

 

sąsiad ma kogoś bodajże z Grudziądza, zobaczymy jak się sprawią :D

bo u nas w rejonie to w sumie dwie, trzy ekipy na krzyż i to jeszcze z problemami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kto mi powie gdzie kupię systemy kominowe. Mogą być schidla albo innego producenta.

 

Dziuęki pozdrawiam

 

Przedstawiciel Shiedla. Podjedzie, doradzi, wyceni w cenach producenta i po cichu podpowie hurtownie.

Dariusz Ogiński 602782325

Polecam

 

Dzięki wielkie, :D :lol: :D będę dzwonić. Ma ktoś jeszcze jakieś namiary ?

 

Aga a ty masz kominy systemowe czy murowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No grill to pierwsza klasa to teraz mężunio będzie miał co robić :p :P :p

 

jeżeli chodzi o sznaucery to nie piekarnia, na spokojnie chcemy tylko nawiedzić hodowlę aby mieć lub nie ją na uwadze w przyszłości

Wielkie dzięki za dobre słowa, postaram się dowiedzieć co do sznaucerów i dać odpowiedź. Mam przy okazji pytanie w sprawie studniarza z Łochowa, czy jego nr telefonu można rzucić na pirva? Już kidys było poruszane, ale numer do mnie nie dotarł. 8) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kto mi powie gdzie kupię systemy kominowe. Mogą być schidla albo innego producenta.

 

Dziuęki pozdrawiam

 

Przedstawiciel Shiedla. Podjedzie, doradzi, wyceni w cenach producenta i po cichu podpowie hurtownie.

Dariusz Ogiński 602782325

Polecam

 

Dzięki wielkie, :D :lol: :D będę dzwonić. Ma ktoś jeszcze jakieś namiary ?

 

Aga a ty masz kominy systemowe czy murowane ?

 

My mamy systemowe Schiedla. U nas też był Pan Ogiński jako przedstawiciel.

Kupowaliśmy w Osielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam:

PIASEK DO POSADZEK

ŻWIROWNIA WOJDAL VIII

Jarosław Ratajski

tel. 52/5642720

 

cena w tej chwili 13 zł/tonę. Jednak transport był droższy niż sam piasek. Za 12 tonowy samochód zapłacilismy 380 zł.

 

Mam namiary na 3 róznych panów od posadzek (zupełnie inne firmy niż znana większości Wam firma jednego pana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...