Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Ja mam pytanie z innej beczki .

CZY JEŻELI STAROSTWO NIE WYDA POZWOLENIA NA BUDOWĘ W USTAWOWYM CZASIE 65 dni TO PRZYSŁUGUJĄ JAKIEŚ KARY PIENIĘŻNE LUB ODSZKODOWANIE ZA SPÓŹNIENIE ?

Jak się liczy te 65 dni , czy odlicza się święta niedziele , dni wolne od pracy ?

 

Pozdrawiam

art 35 prawa budowlanego:

6. W przypadku gdy właściwy organ nie wyda decyzji w sprawie pozwolenia na budowę w terminie 65 dni od dnia złożenia wniosku o wydanie takiej decyzji, organ wyższego stopnia wymierza temu organowi, w drodze postanowienia, na które przysługuje zażalenie, karę w wysokości 500 zł za każdy dzień zwłoki. Wpływ z kar stanowią dochód budżetu państwa.

 

7. Karę uiszcza się w terminie 14 dni od dnia doręczenia postanowienia, o którym mowa w ust. 6. W przypadku nieuiszczenia kary, o której mowa w ust. 6, podlega ona ściągnięciu w trybie przepisów o postępowaniu gzekucyjnym w administracji.

 

8. Do terminu, o którym mowa w ust. 6, nie wlicza się terminów przewidzianych w przepisach prawa do dokonania określonych czynności, okresów zawieszenia postępowania oraz okresów opóżnień spowodowanych z winy strony, albo z przyczyn niezależnych od organu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

z moze ktos ma namiary na tani piasek na zasypanie fundamentów- ok 15 wywrotek - ceny sa tak rózne ze szok- oststnio po zanjmosci mielismy zapłacic za transport 350 zł za wywrotke - okazłao sie ze bez znajmosci jest gosc za 50 zł - ale nie mozemy go teraz złapac

 

Za 50 zł to chyba Multikarem (dwie taczki piasku na pace)

Ja płaciłem 600 zł za 30 ton na jednej dużej wywrotce. Piasekl fachowcy ocenili jako bardzo dobry (sorry za skalą porównania)

JesterS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z firmą od okien KONSPO (ul.Wojska Polskiego)?

I jeszcze jedno pytanko.Ile płaciliście za drzwi wejściowe (i z jakiego materiału one są)?

 

O KONSPO nic nie wiem.

 

My mamy drzwi antywłamaniowe GERDY (firma WICKI ul. Gajowa). Metalowe, białe, bez szybki. Cena 2500 z transportem i montażem.

 

Aga jestes niesamowita z tym negocjowaniem cen. Podaj jeszcze model tych Waszych drzwi to może jeszcze przycisnę naszego dostawcę przed odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki .

CZY JEŻELI STAROSTWO NIE WYDA POZWOLENIA NA BUDOWĘ W USTAWOWYM CZASIE 65 dni TO PRZYSŁUGUJĄ JAKIEŚ KARY PIENIĘŻNE LUB ODSZKODOWANIE ZA SPÓŹNIENIE ?

Jak się liczy te 65 dni , czy odlicza się święta niedziele , dni wolne od pracy ?

 

Pozdrawiam

art 35 prawa budowlanego:

6. W przypadku gdy właściwy organ nie wyda decyzji w sprawie pozwolenia na budowę w terminie 65 dni od dnia złożenia wniosku o wydanie takiej decyzji, organ wyższego stopnia wymierza temu organowi, w drodze postanowienia, na które przysługuje zażalenie, karę w wysokości 500 zł za każdy dzień zwłoki. Wpływ z kar stanowią dochód budżetu państwa.

 

7. Karę uiszcza się w terminie 14 dni od dnia doręczenia postanowienia, o którym mowa w ust. 6. W przypadku nieuiszczenia kary, o której mowa w ust. 6, podlega ona ściągnięciu w trybie przepisów o postępowaniu gzekucyjnym w administracji.

 

8. Do terminu, o którym mowa w ust. 6, nie wlicza się terminów przewidzianych w przepisach prawa do dokonania określonych czynności, okresów zawieszenia postępowania oraz okresów opóżnień spowodowanych z winy strony, albo z przyczyn niezależnych od organu

 

Dzięki za odpowiedź . Szkoda że kary stanowią dochód dla budżetu państwa a nie wnioskodawcy (inwestora) bo byłoby o co walczyć . Zresztą urzędnicy i tak się zabezpieczają i wystawiają decyzje ze wsteczną datą , więc na papierze jest w porządku .

Moje pozwolenie było gotowe do odbioru 70-ego dnia a decyzja była opisana datą o 12 dni wcześniejszą czyli wystawiona niby 58 dnia czyli w terminie .

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacus - to kiedy dostales pozwolenie?? cos chyba przeoczylam :oops:

 

angel - mapki robil nam Geoplan. Napiety grafik i ceny srednie - lecz robota fachowa

natomiast wytyczenie robil nam juz ktos inny - bo nam sie palilo - taniuchno i bardzo dobrze!!

jakby co - sluze namiarami

a tak w ogole witaj na watku - napisz gdzie i jaki domek budujesz. i cos o sobie..

 

piasek mam dzieki Kero - z Pawlowka - moj murarz przed zakupem sam pojechal go sprawdzic - okreslil go jako bdb - to bralismy

tysiak chyba za piasek wyszedl - 80 m szesciennych

transport - 20 metrow na jednej wywrotce - 600 zl - niecale

w jedna strone mial ok 18-20 km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy składając wniosek do ENEAi o warunki połączenia do sieci energetycznej można (wystarczy) dołączyć mapkę ewidencyjną w skali 1:1000. Czy koniecznie musi być ta wysokościowa do celów projektowych w skali 1:500?

 

Dziś złożyłem na ul. Kąpielowej wniosek wraz z mapką 1:1000 i nic mi nie powiedzieli, że zła ale teraz to już mam wątpliwości :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy składając wniosek do ENEAi o warunki połączenia do sieci energetycznej można (wystarczy) dołączyć mapkę geodezyjną w skali 1:1000. Czy koniecznie musi być ta wysokościowa do celów projektowych w skali 1:500?

 

Dziś złożyłem na ul. Kąpielowej wniosek wraz z mapką 1:1000 i nic mi nie powiedzieli, że zła ale teraz to już mam wątpliwości :(

 

Tamta spokojnie wystarczy , gdyby było inaczej to wniosku nie przyjęto by Tobie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy składając wniosek do ENEAi o warunki połączenia do sieci energetycznej można (wystarczy) dołączyć mapkę geodezyjną w skali 1:1000. Czy koniecznie musi być ta wysokościowa do celów projektowych w skali 1:500?

 

Dziś złożyłem na ul. Kąpielowej wniosek wraz z mapką 1:1000 i nic mi nie powiedzieli, że zła ale teraz to już mam wątpliwości :(

 

Tamta spokojnie wystarczy , gdyby było inaczej to wniosku nie przyjęto by Tobie .

 

no niby tak, ale mogli nie zauważyć co składam, ale z drugiej strony sami ją kserowali więc chyba wiedzą czy mapka dobra - no nie :)

Wątpliwości się pojawiły gdy w wodociagach już zarządali mapkę 1:500

 

A czy 300zł to dobra cena za zrobienie mapy do celów projektowych w skali 1:500? Nie przepłacę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Jako nowi na forum przede wszystkim chcieliśmy się przywitać z wszystkimi zbudowanymi, budującymi i tymi zamierzającymi budować.

 

Serdecznie witamy

 

Na początek dwie prośby:

- namiary na solidną (i tanią - hehe) osobę wykonującą badania geotechniczne (budowa domu i POŚ);.

 

Ja takich badań nie zlecałem fachowcowi , sami wykopaliśmy dołek na 1,8m aby określić rodzaj gruntu oraz wysokość wód gruntowych .

 

- namiary na geodetę (mapki pod wniosek o pozwolenie do Starostwa)..

 

Mapki robiliśmy w Geoplanie w Białych Błotach

 

 

A gdzie będziecie się budować ?W jakim rejonie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Dawno nie pisałem co się u mnie dzieje.

Się mury pną do góry i w planie mamy na koniec przyszłego tygodnia mieć ukończone całkowicie ściany zewnętrzne.

 

Jeśli ktoś potrzebuje ziemi do podniesienia terenu to u mnie z osiedla właśnie wywożą i można skorzystać z okazji. To zawsze taniej niż celowe zamawianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałem co się u mnie dzieje.

Się mury pną do góry i w planie mamy na koniec przyszłego tygodnia mieć ukończone całkowicie ściany zewnętrzne.

 

Jeśli ktoś potrzebuje ziemi do podniesienia terenu to u mnie z osiedla właśnie wywożą i można skorzystać z okazji. To zawsze taniej niż celowe zamawianie.

 

Kero a może masz jakiś numer na tę zięmię, z chęcią bym skorzystała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
Kero - gratulacje postepow.

A wiesz jaka cena tej ziemi jest?? Dzis rano widzialam ja chyba - na wywrotce - gdzies jechala :lol: Moze do Ciebie?? Bo w te strone :lol:

 

Skoro kupuję to wiem:-) Już mi dowieziono 20 wywrotek ale o cenie mkkafe nie chcę mówić. Sama wiesz, że Odległość do ciebie robi różnicę.

Niemniej jeśli interesuje Cię to to postaram się zaingerować by nie była za wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moze ktos ma namiary na tani piasek na zasypanie fundamentów- ok 15 wywrotek - ceny sa tak rózne ze szok- oststnio po zanjmosci mielismy zapłacic za transport 350 zł za wywrotke - okazłao sie ze bez znajmosci jest gosc za 50 zł - ale nie mozemy go teraz złapac

 

Za 50 zł to chyba Multikarem (dwie taczki piasku na pace)

Ja płaciłem 600 zł za 30 ton na jednej dużej wywrotce. Piasekl fachowcy ocenili jako bardzo dobry (sorry za skalą porównania)

JesterS

 

no to w sumie bedzie podobnie bo na naszej wywrotce było ok 15 ton - i płaciliśmy z transportem 260 zł-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkkafe i GACUŚ - budowa dopiero w planach (wniosek do Starostwa jeszcze przed nami). Miejsce - Kobylarnia. Domek - Rumianek 2 (lustrzane odbicie, plus kilka zmian adaptacyjnych, link - http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=132&a=313&sid=5&odbicie=1).

 

Ja takich badań nie zlecałem fachowcowi , sami wykopaliśmy dołek na 1,8m aby określić rodzaj gruntu oraz wysokość wód gruntowych .

GACUŚ No, może poziom wód to mógłbym zmierzyć, ale 'w temacie' określenia rodzaju gruntu i jego znaczenia dla typu oczyszczalni to już nie bardzo mógłbym się wypowiedzieć, więc nie wiem, czy jednak nie fachowiec (muszę się jeszcze dowiedzieć, czy firmy od oczyszczalni nie potrzebują takich bardziej fachowych analiz).

 

Dzięki za info o Geoplanie - już sobie namiary dokładniejsze 'wygooglowałem' ;)

 

 

Aha - pisanie z końcówkami rodzajowymi raz żeńskimi, raz męskimi nie jest wynikiem rozdwojenia jaźni, tylko po prostu raz jedno raz drugie z nas będzie pisać (mam nadzieję, że odpowiedzi nie będą dublowane ;) )

 

tym razem Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, w szcególności nowych forumowiczów.

Mam pytanie :

Ma ktoś może jakieś namiary na tanie kręgi betonowe?

Chciałbym sie zabrać za szambo, sprawdzałem ceny w prefabecie i troszke drogo tam maja:

za dwu-komorowe (10m3), z pokrywami, z dnem wyszlo oklo 7500zł.

Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej kwesti?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...