Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Ojejku, Gacuś... Nie drocz się ze mną. Tutaj nie chodzi o pojedyncze znaczenie słów. Szczelny zbiornik to znaczy szambo i TYLE :p :p :p

 

Ja się nie droczę tylko mam odmienne zdanie jak Ty , ale i zgadzam sie z Tobą że szczelny zbiornik to jest szambo , ale nie tylko .

Pozdrawiam i zamykam dyskusję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

przyłączam się do powyższego.

chętnie pozyskam namiary na ekipy od docieplenia kompleksowo z wykonaniem elewacji.

moge polecić ekipe: Jarek i Robert, szefem jest Jarek, ale mam telefon do Roberta 609698001

u nas robili elewacje można obejrzeć w albumie, jak Ci sie spodoba, to dzwoń, ja jestem z nich zadowolona :wink:

pozdrawiam

 

Mam niedyskretne pytanie nt. elewacji. Ile teraz biorą za robociznę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez dachówkę "kominek wentylacyjny"

My tak mamy, ale nie ze względu na zapachy, tylko dlatego, że brakowało nam już kanału w kominie (wszystkie wykorzystane do wentylacji), więc poprowadziliśmy rurę pcv do kominka wentylacyjnego w dachówce. Ze względu na zapachy kominek taki znajduje się z dala od okien dachowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez dachówkę "kominek wentylacyjny"

My tak mamy, ale nie ze względu na zapachy, tylko dlatego, że brakowało nam już kanału w kominie (wszystkie wykorzystane do wentylacji), więc poprowadziliśmy rurę pcv do kominka wentylacyjnego w dachówce. Ze względu na zapachy kominek taki znajduje się z dala od okien dachowych...

 

my mamy rure pcv wsadzona w jakis kanal wentylacyjny

 

rura na czubku z jakims grzybkiem wystaje z pol metra nad kominem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkkafe bardzo dobra wiadomość! Również dołączam nasze gratulacje! :)

 

 

A poza tym chciałam podpytać - czy znacie jakieś programy albo sposoby na zaprojektowanie sobie łazienki? Głównie chodzi mi o to, że narynku są teraz dostępne piękne płytki w kilku formatach i odcieniach. I chciałabym sobie móc np z 2-3 płytek jednej wielkości a różnych odcieni plus jakieś dekory - ułożyć plan układania płytek. A że dodatkowo trzeba wiedzieć ile jakiej płytki i jakiego dekoru kupić - no to rzeczywiście trzeba mieć to ropzrysowane...

Wiem, że najlepiej byłoby skorzystać z rady projektanta, jednak trochę to kosztuje, niestety... :cry:

 

A wentylację od kanalizy mamy w kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkkafe A poza tym chciałam podpytać - czy znacie jakieś programy albo sposoby na zaprojektowanie sobie łazienki? Głównie chodzi mi o to, że narynku są teraz dostępne piękne płytki w kilku formatach i odcieniach. I chciałabym sobie móc np z 2-3 płytek jednej wielkości a różnych odcieni plus jakieś dekory - ułożyć plan układania płytek. A że dodatkowo trzeba wiedzieć ile jakiej płytki i jakiego dekoru kupić - no to rzeczywiście trzeba mieć to ropzrysowane...

Wiem, że najlepiej byłoby skorzystać z rady projektanta, jednak trochę to kosztuje, niestety... :cry:

Kiedyś trafiłam na coś takiego:

http://mojalazienka.kolo.com.pl/#

Niestety nie jest to dokładnie to, o co Ci chodzi, ale może do czegoś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zalewają dziś u nas strop!!!

Mam przy tej okazji pytanie do tych, którzy mają u siebie terivę. Z czego robiliście ścianki działowe na piętrze? Kierownilk budowy powiedziała nam, że na terivie w grę wchodzi tylko lekka ścianka (karton-gips), bo pod bloczkami gary mogą popękać. Jakie są Wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o ścianki działowe na terivie to ja mam z suporexu 12cm i gra. Nic nie pękło, wszystko sie trzyma kupy. Zależy też od ułożenia samego stropu, tzn w którą stronę są żebra i jak ma się do tego ściana, najlepiej jak ściana jest prostopadle do kierunku żeber. ja mam w dwóch miejscach sytuacje że idzie równolegle,, tzn w stym samym kierunku, i kierownik budowy zalecił dodatkowe zbrojenie podmurówki pod ścianki aby napreżenia rozchodziły się na żebra sąsiadujące, i tak było zrobione, stoi i się nie przewraca ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak ściana jest prostopadle do kierunku żeber

Myślę, że jest to tylko pomyłka słowna, ale miałeś na myśli chyba belki stropowe. Ścianki działowe można stawiać prostopadle do belek. Żebra rozdzielcze są akurat w przeciwnym kierunku i do nich prostopadle ścianek się nie stawia.

A swoją drogą wszystko o ściankach i stropach (materiał, wymiary, zbrojenie...) powinno być w projekcie i adaptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak ściana jest prostopadle do kierunku żeber

Myślę, że jest to tylko pomyłka słowna, ale miałeś na myśli chyba belki stropowe. Ścianki działowe można stawiać prostopadle do belek. Żebra rozdzielcze są akurat w przeciwnym kierunku i do nich prostopadle ścianek się nie stawia.

A swoją drogą wszystko o ściankach i stropach (materiał, wymiary, zbrojenie...) powinno być w projekcie i adaptacji.

 

tak właśnie chodziło mi o belki stropowe. sorki za przejezyczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OtoKero

Dzięki. Brzmi logicznie - przemyślę.

 

Przecież to jakaś "sztuka" i zaciemnianie nieistniejącego problemu.

Ścięcie ściany spowoduje osłabienie mocowania bramy, ponieważ kotwy będą miały mniejszą okładzinę ze ściany. Odłożenie tego ściętego kawałka styro niewiele da pod względem termicznym ponieważ jeśli nie chcesz zmniejszać światła bramy to styro będzie musiał być ścinany ze skosa. Takie ścięcie spowoduje ze od wewnętrznej strony ściany będziecie mieli tylko 1-2 cm styro a to jest jedno wielkie G. Jeśli przykleicie tam normalny prostokątny styro o grubości 12 cm. to jego narożnik zmniejszy Wam światło bramy o około 8 cm na stronę. Każde z tych pseudo termicznych rozwiązań nie rekompensuje strat związanych z mocowanie bramy a wierzcie mi braną się napierdziela a nie delikatnie zamyka. Nawet jak ma się silnik to często otwiera się ręcznie a aby zatrzask złapał trzeba mocno pierdzielnąć.

Zastanówcie się jeszcze nad sensem ocieplania tej wnęki. Otórz moim zdaiem nie ma co rozpaczać nad tym kawałkiem zimnej ściany ponieważ same panele bramy mają zapewne większą przenikalność cieplną niż ta ściana (myślę że nawet te 45 mm). Dodatkowo nie ma możliwości uszczelnienia rolek, listew, gumy na dole, szpary u góry więc rwiecie włosy z głowy podczas gdzy nie powinniście wogóle myśleć o tym problemie.

Jeśli jednak chcecie to jakos ocieplić to rozumiem że montujecie kurtyny powietrzne nad bramą i takie przemysłowe foliowe przesłony bo przecież gdy będziecie wjeżdżać do garażu to to całe ciepełko tak skrupulatnie "szparowane" ucieknie w 3 sekundy.

Powiadam Wam zapomnijcie o problemie a co do temperatury w garażu to polecam nie montowanie termostatycznego zaworu a jedynie jakiś zwykły przepływowy.

Ja mam taki i jak idę coś grzebać w garażu to sobie odkręcam na maxa i po chwili mam ciepełko a potem zakręcam. Taka rada z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zalewają dziś u nas strop!!!

Mam przy tej okazji pytanie do tych, którzy mają u siebie terivę. Z czego robiliście ścianki działowe na piętrze? Kierownilk budowy powiedziała nam, że na terivie w grę wchodzi tylko lekka ścianka (karton-gips), bo pod bloczkami gary mogą popękać. Jakie są Wasze doświadczenia?

 

u nas scianki dzialowe sa z BK12cm. belki teriva ida rownolegle do scianek i w projekcie tam gdzie maja byc scianki byly 2-3 belki zaraz kolo siebie zalane betonem tam aby scianki nie staly na pustakach teriva tylko na belkach

 

nic niepokojacego sie nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...