Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

meehowy my mamy wymurowaną hydrofornię za domem (ok. 2 metrów). Wymurowaliśmy z bloczków fundamentowych i zostało ocieplone styropianem (tym co został z ocieplania domu). Jak dzwoniłam żeby zapytac o kręgi betonowe to aż się załamałam. Ceny, koszt dojazdu a cieżar kręgów to już nas przerastał. Mąż dokupił tylko właz kwadratowy. Hydrofornia ma kształt kwadratu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

my mamy wymurowaną hydrofornię za domem (ok. 2 metrów). Wymurowaliśmy z bloczków fundamentowych i zostało ocieplone styropianem (tym co został z ocieplania domu). Jak dzwoniłam żeby zapytac o kręgi betonowe to aż się załamałam. Ceny, koszt dojazdu a cieżar kręgów to już nas przerastał. Mąż dokupił tylko właz kwadratowy. Hydrofornia ma kształt kwadratu.

 

Dzieki za info. Mozecie przyblizyc, jaki byl calkowity koszt (bloczki, koparka, robocizna)? Czy moze dziura byla kopana recznie? I jeszcze takie pytanie: czy hydrofornia jest posadowiona dokladnie nad studnia, czy rura byla doprowadzana do hydroforni z boku / z dolu?

 

Pozdrowienia,

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy wymurowaną hydrofornię za domem (ok. 2 metrów). Wymurowaliśmy z bloczków fundamentowych i zostało ocieplone styropianem (tym co został z ocieplania domu). Jak dzwoniłam żeby zapytac o kręgi betonowe to aż się załamałam. Ceny, koszt dojazdu a cieżar kręgów to już nas przerastał. Mąż dokupił tylko właz kwadratowy. Hydrofornia ma kształt kwadratu.

 

Dzieki za info. Mozecie przyblizyc, jaki byl calkowity koszt (bloczki, koparka, robocizna)? Czy moze dziura byla kopana recznie? I jeszcze takie pytanie: czy hydrofornia jest posadowiona dokladnie nad studnia, czy rura byla doprowadzana do hydroforni z boku / z dolu?

 

Pozdrowienia,

 

Michal

bloczki - chyba 40 sztuk, robocizna - mój tata, koparka z doskoku (20 zł)

o resztę musze zapytac małża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dot parapetów wew.

 

Przy montażu okien pracownicy poradzili mi, żeby niemontować - bo zniszczą się w trakcie kolejnych prac.

I tak zrobiłem

 

Przy tynkowaniu robotnicy zapewnili mnie - że nie teraz - że to przy wykończeniówce.

 

A facet od wykończniówki załamuje ręce - jaki teraz straszny problem, bo piłować metalowe narożniki musi i można zniszczyć i będzie widać na tynku inną strukturę. W ogóle podchodzi do tych parapetów jak "pies do jeża".

 

Pytanie:

1. Na jakim etapie je montowaliście?

2. Mozecie kogoś polecić kto mi zamontuje wraz z obróbka tynkarską? (9 parapetów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem trafiło na nas. Zatrudniona przez nas ekipa murarska, która do tej pory pracowała przyzwoicie, chyba uczyła się na naszej budowie obmurowywania kominów klinkierem. Gdy kierownik budowy zobaczyła ich 'dzieło', złapała się za głowę. Jeden z kominów został oparty na krokwi. W wentylacyjnych wszystkie piony mają wspólny wypust, tzn. najpierw każdy ma swój kanał, a tuż pod płytą zamykającą komin jest to niczym nie podzielona przestrzeń. W kominie schiedla wylot wentylacyjny został zrobiony tylko w klinkierze, a w pustaku schiedla już nie :-000. Żaden z kominów nie ma zrobionego kołnierza na przejściu pomiędzy zwykłą cegłą a klinkierem. Kierownik stwierdziła, że dwa kominy są do poprawy, ten oparty na krokwii do rozbiórki. Szef ekipy odpowiedział, że wg. niego kominy są zrobione dobrze i... ekipa zwinęła wszystkie swoje zabawki i sobie poszła. A my teraz musimy znaleźć kogoś, kto to poprawi. Chyba będę się musiała udać na forum do dyżurnego psychologa :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio długo mnie nie było bo walczyłem z tynkarzem. Był polecony, ale to co pokazał przerosło moje oczekiwania. Miał robić 10 dni, po 30 dniach i trzech rundach poprawek w całym domu nie było ani jednego pomieszczenia w którym byłyby proste ściany czy kąty. :oops:

Widziałem, ze ktoś szukał tynkarza, przestrzegam przed panem z Barcina. Gdybyście chcieli namiary na tego "fachowca" aby go uniknąć to prześlę na priva.

 

Gdzie najtaniej kupić drewno do kominka? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną prośbę.

Prosze o namiar na majstra który zamontowałby mi kominek kupiony w markecie.

Oczywiście za rozsadną cenę i w terminie nie dłuższym niż 2 tygodnie.

 

eli2 chodzi Tobie tylko o zamontowanie kominka czy także jego o zabudowę?

U nas kominkowy zamontował bodajże w jeden dzień kominek i wszystko gr(z)ało, jednak zanim się zdecydowaliśmy na wzór obudowy, zanim wybraliśmy kamień, zanim go zrobili... itd itp to zajęło sporo czasu więc jeśli Tobie na nim zależy - nie bardzo będzie to przydatny nr

Ale w razie co - możesz zadzwonić i zapytać o terminy. Pan Krzysztof: 608 138 922.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanko:

 

Mam pytanie do mieszkancow Murowanca o wode- bardzo narzekaliscie na jej cisnienie. Powiedzcie prosze jak bardzo to zle wyglada, jak z praniem, z kapaniem sie? Calymi dniami tak jest czy tylko w okreslonych godzinach?

 

Czy wiecie cos na temat przyszlaj kanalizacji, w ktorym roku planuja?

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanko:

 

Mam pytanie do mieszkancow Murowanca o wode- bardzo narzekaliscie na jej cisnienie. Powiedzcie prosze jak bardzo to zle wyglada, jak z praniem, z kapaniem sie? Calymi dniami tak jest czy tylko w okreslonych godzinach?

 

Czy wiecie cos na temat przyszlaj kanalizacji, w ktorym roku planuja?

 

Pozdrawiam :wink:

 

Szzczerze to wcześniej mi umknęło :oops:

 

Jeśli chodzi o kanalizę to bliżej nie określona,

 

a woda to w upalne dni nie leci albo delikatnie sika

jest tak w godzinach 17-23, pranie i kąpanie odpada, albo w nocy albo z rana można coś zrobić :evil: :evil:

a się przenosisz do nas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilne!!!

Mam pytanie do tych forumowiczów, którzy mają drewniane okna. Czy montowaliście je po tynkach czy przed? Spece od instalacji mówią, że instalacje po oknach, drzwiach i alarmie. Spece od okien drewnianych, że tynki przed montażem okien, czyli wszystkie instalacje również. Błędne koło. Bo jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą kabli i innych rzeczy, gdy nie ma drzwi i okien???

I druga sprawa - czy ktoś może się podzielić namiarami na sprawdzone ekipy od tynków maszynowych? Termin robót - październik. Jakie w tej chwili obowiązują ceny (robocizna i materiał)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Nieco wyżej ktoś pisał, że tynkarze mówili coś tam, instalatorzy coś tam a inwestor został z parapetami w rekach:-)

Nie ma innej opcji jak obsadzanie otworów przed tynkami. Jeśli którykolwiek tynkarz mówi inaczej to należy kopnąć go w dupę i szukać innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...