Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy macie w swoich gotowych domach lub budowanych WENTLACJĘ MECHANICZNĄ z rekuperatorem lub bez??

Znacie jakieś dobre firmy z okolicy, które wykonują wentylację mechaniczną najlepiej dobrze i tanio :wink: Dziękuję za info

 

Dobrze i tanio to raczej przeciwległe bieguny.

 

Narazie mam wycenę na bazie "Bartosza" z f. EKOWAT Bydgoszcz, ale jeszcze szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dot parapetów wew.

 

Przy montażu okien pracownicy poradzili mi, żeby niemontować - bo zniszczą się w trakcie kolejnych prac.

I tak zrobiłem

 

Przy tynkowaniu robotnicy zapewnili mnie - że nie teraz - że to przy wykończeniówce.

 

A facet od wykończniówki załamuje ręce - jaki teraz straszny problem, bo piłować metalowe narożniki musi i można zniszczyć i będzie widać na tynku inną strukturę. W ogóle podchodzi do tych parapetów jak "pies do jeża".

 

Pytanie:

1. Na jakim etapie je montowaliście?

2. Mozecie kogoś polecić kto mi zamontuje wraz z obróbka tynkarską? (9 parapetów)

 

My montowaliśmy parapety po zrobieniu tynków.

Wiadomo że trzeba było narożniki wycinać kątówką i troszkę poodkuwać,

ale nie było dużo problemów. Faktem jest jednak że robili chłopacy 2 dni.

 

Wszystko robili mi ci sami panowie co montowali okna.

Kontakt Stolmar - 504480182 Ścigacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forumowicze - ciagle aktualne:

 

KUPIE:

 

- bloczki fundametnowe

- pret gladki fi6 (na strzemiona)

- suporeks (szary/bialy)

 

- skupuje rowniez inny material potrzebny na start /stan surowy

 

pozdrawiam

 

Witaj!

Nam zostało:

- trochę suporeksu: 1 paleta "12" i 3-4 palety bloczków "24",

- ok. 100-120 stempli,

- dachówka Brass romańska z powłoką cizar (grafitowa)- ok 500 szt. z czego 80% jest oryginalnie zafoliowanych.

 

- Suporeks sprzedamy po 2 zł./szt. "12" i 5 zł./szt. "24",

- stemple 3,5 zł./szt.,

- dachówka 1zł./szt

To wszysko znajduje się w Zielonce gm. Białe-Błota

 

Jezeli jesteście zainteresowani, to prosimy o telefon: 503-099-848.

Podajemy telefon, ponieważ od jutra będziemy bez internetu.

Pozdrawiamy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wiecie moze gdzie mozemy kupic siatke lesna za male pieniadze ? lub czy ktos z was ma takowa na zbyciu? (ok 120 mb)

Z gory zieki za odp

 

Moj tel: 511 945 596 Michalina lub Krzysiek

 

Stronę wcześniej KasiaKowa pisała że ma na sprzedaż :

Mam na sprzedaż siatke leśną 50 mb wysokość 180 nowa nieużywana

100zł,

oraz hydrofor używany do wody też za 100.

 

może się komuś przyda przy budowie

 

Kontakt telefoniczny 504-69-82-30,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolaczam sie uwazac!!! a najlepiej wogule tam nie wchodzic TARTAK NA UJEJSKIEGO.ZLODZIEJE I NIC WIECEJ.

 

Ja czytałam w bydgoskiej gazecie że ogłosili upadłośc i nie placą pracownikom.

 

Też o tym czytałem w artykule na stronie : http://bydgoszcz.naszemiasto.pl/wydarzenia/894292.html

 

Upadły tartak nacina pracowników

04.09.2008

 

Właściciel tartaku w Bydgoszczy zatrudnia kilkunastu ludzi. Przynajmniej niektórym nie płaci od dłuższego czasu. Większość z pracowników to niepełnosprawni.

 

Młoda bydgoszczanka, z pierwszą grupą inwalidzką, zatrudniła się w bydgoskim tartaku na ulicy Ujejskiego. Kiedy przepracowała jakiś czas, dowiedziała się, że firma jest właśnie likwidowana.

 

- Właściciel powiedział mojej córce, że nie ma pieniędzy. Zamiast 400 złotych, dał jej 50 - mówi pani Alicja, matka niepełnosprawnej pracownicy. - Nie tylko jej nie chciał wypłacić pensji. Takich jak ona jest więcej. Zatrudnia ludzi chorych, którzy nie potrafią się bronić. Tak być nie może! To bardzo przykre, że ktoś wykorzystuje słabszych.

 

Pracownicy firmy złożyli skargę do Państwowej Inspekcji Pracy. W drugiej połowie sierpnia przeprowadzono kontrolę w tartaku.

 

- Właściciel otrzymał decyzję o zaprzestaniu działalności z końcem lipca - wyjaśnia Beata Gołębiewska, zastępca okręgowego inspektora pracy w Bydgoszczy.

 

Inspektorzy ustalili, że tartak zatrudnia obecnie 12 pracowników do prac porządkowych. Z dokumentów wynika, że 7 osób nie otrzymało pieniędzy za czerwiec, a 9 za lipiec. Poza tym, 10 zatrudnionym nie wypłacono ekwiwalentu za urlop, a trzem za czas choroby. Właściciel otrzymał nakaz wypłacenia tych wynagrodzeń. Inspektorzy zastosowali także odpowiednie kary. Co dalej, nie wiadomo, bo telefon szefa tartaku uparcie milczy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak zwykle ogłaszam się. Mam do przedania 6 worków tynku mineralnego baranek 1,5 mm wybarwionego w masie firmy MAXIT. Kolor to jakiś żółty, podobno ładny. Właśnie przez to wybarwienie nie moge tego odać do hurtowni i szukam kogoś kto ma do zrobienia jakąś altankę lub inny mały domek albo może ścianę a potem będzie to malował.

U nas przyjęliśmy technologię tynk+malowanie natomiast wybarwienie miało nas ustrzec przed ewentualnym wychodzeniem białego tynku gdyby coś gdzieś odprysnęło.

Gorąco polecam.

 

A i jeszcze chciałem sie podputać o namiary na jakąś ziemię pod trawnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś korzysta z usług firmy Asnet?

Mieliśmy na budowę pierwszą kradzież, ktoś buchnął nam palety. Łatwe pieniądze, bo wystarczy podjechać do pierwszego skupu i nikt nie pyta, skąd te palety są. Przykre. Sąsiedzi snują teorie spiskowe, że jak pracowała ekipa, z którą nie tak dawno się rozstaliśmy w średnio miłej atmosferze, to nie ginęły ani pozostawione papierosy, ani stojący na parapecie czajnik bezprzewodowy. Ja jestem daleka od posądzania kogokolwiek, ale chyba najwyższy czas jakoś się zabezpieczyć, stąd moje pytanie o Asnet. Wiem, że nie jest najtańszy. Nie chodzi mi o cenę, ale o skuteczność. Macie jakieś doświadczenia? Jak ich oceniacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...