Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

A ja się zastanawiam po co drzwi antywłamaniowe w domu, skoro można kopnąć okno w drzwiach tarasowych i jest się w środku.

 

Powodów jest wiele, choćby i takie:

-w wiatrołapie centralka do alarmu z możliwością deaktywacji systemu (zwykle kilka sekund na wpisanie kodu)

-moj drzwi tarasowe nie otwierają się od kopnięcia, no chyba, że ktoś ma naprawdę mooocne. Klamki i szyba w odpowiednich kalsach anty- itp. :)

-wejście przez drzwi to rezygnacja z głośnego tłuczenia szyby.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam...

zastanawiam sie nad wyborem drzwi zewnetrznych

VITEX, KMT, GERDA

z czego antywlamaniowe tylko VITEX,[...]

 

A ja się zastanawiam po co drzwi antywłamaniowe w domu, skoro można kopnąć okno w drzwiach tarasowych i jest się w środku.

Jestem tego samego zdania. Poza tym mam alarm, więc to już chyba wystarczy. Kolejna rzecz to to, że większość ludzi zamawia okna tarasowe z ruchomą belką, które są jeszcze łatwiejsze do sforsowania niż te ze stałą...

 

co to jest ta ruchoma belka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...

zastanawiam sie nad wyborem drzwi zewnetrznych

VITEX, KMT, GERDA

z czego antywlamaniowe tylko VITEX,[...]

 

A ja się zastanawiam po co drzwi antywłamaniowe w domu, skoro można kopnąć okno w drzwiach tarasowych i jest się w środku.

Jestem tego samego zdania. Poza tym mam alarm, więc to już chyba wystarczy. Kolejna rzecz to to, że większość ludzi zamawia okna tarasowe z ruchomą belką, które są jeszcze łatwiejsze do sforsowania niż te ze stałą...

 

co to jest ta ruchoma belka???

to jest słupek, który nie zostaje w środku kiedy otworzy się oba skrzydła, tylko przykleja się do jednego z nich :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...

zastanawiam sie nad wyborem drzwi zewnetrznych

 

VITEX, KMT, GERDA

 

z czego antywlamaniowe tylko VITEX, reszta jest z certyfikatami na zamki.

W VITEX za antywlam zaplace do 3k a w GERDA zaczynaja sie od 3k...

nie wiem czy ta GERDA nie jest przereklamowana...

jakies sugestie???

Powiem tak... Kiedyś pracowałam 'w drzwiach' i widziałam drzwi Vitex po włamaniu. Złodzieje włożyli łom w górny narożnik i odgięli skrzydło. Wydaje się niemożliwe, prawda? A jednak! Przy czym żeby nie było, że chcę zareklamować drzwi, które sprzedawałam, to napiszę, że handlowałam Portą i Lutostańskim, a kupiłam AFB. Z tym, że z drugiej strony... inne wymagania stawia się drzwiom w mieszkaniu, a inne w domku. Do domku złodzieje nie wchodzą przez drzwi, tylko przez okna. Jeśli chcesz tanie i w miarę ładne, kup KMT. To oczywiście tylko sugestia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZY W GARAŻU MUSI BYŚ KANAŁ ODPŁYWOWY PRZY BRAMIE

Obowiązku posiadania kanału odpływowego nie ma, ale warto wydać te kilka PLN, wstawić kanał, zrobić spadek i dzięki temu uniknąć kałuż w garażu.

Ja tak robię- chcę mieć w miarę sucho, a nie jak do tej pory "wiosenne roztopy" przez cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy w mieszkaniu okna z Simbudu (al. Jana Pawła II), profil salamander, od środka białe, na zewnątrz mahoń. Cenowo raczej nienajtańsze, ale jesteśmy z nich bardzo zadowoleni.

Też mam tzw. "raz kolor" - mahoń. Z 5 firm, do których dałem wycenę okien tylko dwie robiły "raz kolor", że od zewnątrz podstawą dla okleiny mahoniowej był brązowy profil onka: Okna Plus i "Amex Bączek". Pozostali na białe okna nanosili innego koloru okleinę i zapewniali, że na zgrzewach nie odejdzie po paru latach okleina (chodzi o narożniki okna, gdzie na łączeniach jest wgłębienie), że trudno jest zrobić zadrapanie, żeby prześwitywał biały profil okna. Ze względu na cenę wybrałem Amex Bączek na profilu Veka, bo nie doliczali dodatkowo za nietypowe rozmiary okien, a u mnie były takie praktycznie wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero
pomozcie bo juz zwatpilem, jaka pape sie daje na izolacje (do lawy - oddzielenie od fundamentu, i do fundamentu - oddzielenie od murow)?

 

Odpowiedź jest prosta - każda papa izolacyjna, może być także zgrzewalna - to tylko kwestia kosztów.

Najtańsza izolacyjna lepiona a lepik powinna być co najmniej kładziona dwukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć budowlańcy.

 

A może ktoś wie ile gmina ma czasu na wydanie decyzji o warunkach zabudowy?

 

Pozdrawiam,

 

Ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu następuje w drodze decyzji w terminie do 2 miesięcy, z zastrzeżeniem, że czas oczekiwania na brakujące materiały lub opinie innych organów lub instytucji nie wlicza się do wyżej określonego terminu załatwienia sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...