Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

_PiotrR ja nie znam tych firm, więc nie odpisywałam.

 

Ekogroszek kupiliśmy w ub sezonie (w lutym właściwie) w Łabiszynie.

Ostatnio, jak tam dzwoniłam, mieli tylko luz w cenie: 730zł/t

a worków nie mieli ale cena ich była 880zł/t.

Maja tam ekogroszek z "Katowickiego Węgla" - ekoret. Sprawdzał się dobrze.

Tel do nich: 52 384 40 72

 

Teraz kupilismy workowany z Rakpolu (Bydgoszcz, Fordońska) za 780zł/t. Chwalili się, że jest bardziej kaloryczny niż ekoret.Maja ekogroszek z katowickiego choldingu. Zobaczymy. Testujemy. Na razie wygląda rzeczywiście obiecująco.

Tel do nich: 52 347 18 15

 

Polecano mi także skład z Nowej Wsi - no nie wiem, nie zdecydowaliśmy się (choć cena za luz to 658zł/t). Tel. 52 381 24 66.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zastanawiam się, czy KTOŚ Z WAS miał lub ma takie same problemy z podłączeniem się do sieci (prąd docelowy) ENEA z Nakła???? Juz trzeci raz odesłano nas z ponoć błędnym projektem tzw. schematem jednokreskowym :evil: Już mi ręce opadają........

Czy na pewno musisz załatwiać wszystko w nakle?My budujemy sie w Pieczyskach i tez myslelismy ,że nakło jest oddziałem dla nas ale okazało sie,że jest nim Koronowo.I,że tam jest tez oddział. I wszystko/na razie/ poszło ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy KTOŚ Z WAS miał lub ma takie same problemy z podłączeniem się do sieci (prąd docelowy) ENEA z Nakła????

 

O tym Nakle to już legendy na forum powstają ;-)

Ja też miałem "przejścia" z jednokreskowym (tak jak napisal OtoKiero - brak uziemienia), ale w sumie to mimo tego "czepialstwa" bardzo dobrze się zachowali.

Przy 3 osobistej wizycie u Panów "inżynierów", gdy stwierdzili kolejne braki na schemacie, jeden zaproponował, że w zasadzie to on sam może uzupełnić ten schemat, ale tego mojego elektryka to mam przegonić ;-)

I tak zrobił. A teraz czekam od paru tyg. na umowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie podejmowania decyzji z czego budowac a podejrzewam ze ten temat byl tu juz sto razy przerabiany, nie bede was meczyc :lol:

 

Tylko male paytanko: czy jesli ktos z was budowal z ytongu 36.5 - docieplaliscie go jeszcze czy nie? Po przebytej zimie mozecie stwierdzic ze ytong to dobry wybor?

 

Wszelkie sugestie mile widziane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwieczna wojna - dom 3-litrowy na jednym biegunie i Ytong 36,5 jednowarstwowo na drugim.Ja jestem na tym drugim :) .Nie docieplałem.Powtarzam za każdym razem - dom to okna - ściany - dach - podłoga - drzwi.U mnie powierzchnia dachu jest większa od ścian dlatego mam dobrze docieplony dach,okna na południowy-wschód i zachód ,pompa ciepła itp,itd.Na poczatku stycznia 2009 podsumuję rok z pompą ciepła i powiem ile kosztuje.Zim prawdziwych nie ma (póki co).Jak nie lubisz "miętkich ścian" to wybierz Ytonga 36,5 lub 40 cm jednowarstwowo ale oceń energetycznie cały dom a nie tylko sciany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko male paytanko: czy jesli ktos z was budowal z ytongu 36.5 - docieplaliscie go jeszcze czy nie? Po przebytej zimie mozecie stwierdzic ze ytong to dobry wybor?

Z tego co słyszałem bardzo ważne jest wykonawstwo przy tej technologii. Znajoma ma ścianę z Ytonga. Dom zamieszkany od 3 lat i po wewnętrznej stronie pojawiła się wilgoć. Pytanie- dlaczego? Złe wykonanie, a może to wina złej wentylacji? :-? W każdym bądź razie teraz domek dociepla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRATULACJE! :D

Ale fajnie... nie wiem tylko, czego symbolem jest to co wisi pod wieńcem (?) 8)

jak mniemam, należy napełnić, żeby kwiatki nie zwiędły :lol:

Mniemając dalej, przy opróżnianiu zawartości będą wznosić toast: no to bach i na dach :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniemając dalej, przy opróżnianiu zawartości będą wznosić toast: no to bach i na dach :wink: :lol:

:lol:

toastów takowych nie było, za to inwestor przybijaną przez siebie krokiew kielonkiem polewać musiał :lol:

a szwagrowi radzę już ćwiczyć wbijanie 30 - centymetrowego gwoździa

dobrze radzę, bo rzecz ma daleko idące konsekwencje 8)

ogólnie rzecz biorąc, podszkoleni w obrzędach budowlanych się czujemy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie podejmowania decyzji z czego budowac a podejrzewam ze ten temat byl tu juz sto razy przerabiany, nie bede was meczyc :lol:

 

Tylko male paytanko: czy jesli ktos z was budowal z ytongu 36.5 - docieplaliscie go jeszcze czy nie? Po przebytej zimie mozecie stwierdzic ze ytong to dobry wybor?

 

Wszelkie sugestie mile widziane :wink:

 

 

Różnie ludzie mówią. Miałem znajomego, który twierdził, że cegły (bloczki) to elementy konstrukcyjne i ich zadaniem jest, aby dom stał i się nie rozwalił. Zadaniem materiałów dociepleniowych (styropian, wełna) jest to, aby w domu było ciepło. Tworzenie bloczków typu Ytong ma celu "wyciągnięcie" części pieniędzy przeznaczonych na docieplenie na postawienie konstrukcji przez producentów materiałów budowlanych. Taka wojna o kasę między producentami bloczków i styropianu.

Po wielu rozmowach i nieprzespanych nocach zdecydowałem się na ścianę dwuwarstwową, ale co fachowiec to opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...