Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Jak jest u Was z pocztą? Tzn. chodzi mi o jaśnie szanownego pana listonosza.

 

Bo u nas przez kilka miesięcy przywoził do domu pocztę, a tydzien temu przyniósł kluczyk do skrzynki, która stoi 200 metrów od domu. Jest tam wiele skrzynek dla innych mieszkańców.

 

Ale mnie to wkurza...

 

Jak jest w Szkocji, Rynarzewie i innych wioskach :D ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ile w taką pogodę trzeba czekać aby wysechł klej na siatce?

 

Czyli abym mógł położyć baranka??

 

Jak to poznać - ile minimum? Jakieś sugestie, podpowiedzi?

W moim przypadku od zaciągnięcia siatki klejem do położenia tynku minął dokładnie tydzień. W między czasie zaschnięty klej został dodatkowo zagruntowany. Prace wykonywałem w marcu- pogoda była całkiem podobna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile w taką pogodę trzeba czekać aby wysechł klej na siatce?

 

Czyli abym mógł położyć baranka??

 

Jak to poznać - ile minimum? Jakieś sugestie, podpowiedzi?

W moim przypadku od zaciągnięcia siatki klejem do położenia tynku minął dokładnie tydzień. W między czasie zaschnięty klej został dodatkowo zagruntowany. Prace wykonywałem w marcu- pogoda była całkiem podobna...

 

... aż tydzień...

 

ja po 2 dniach chciałem, ale teraz to zwątpiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile w taką pogodę trzeba czekać aby wysechł klej na siatce?

 

Czyli abym mógł położyć baranka??

 

Jak to poznać - ile minimum? Jakieś sugestie, podpowiedzi?

 

Jakieś 2-3 dni przy ciepłej i słonecznej pogodzie. Przy takiej jak teraz to raczej dłużej. Ogólnie sprawdź gdzieś w narożnikach gdzie nagromadziło się trochę zbędnego kleju - na początku jest kruchy (mimo, że sprawia wrażenie, że wysechł) a potem robi się twardszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem,

 

Dzis uruchomili mi kotlownie, jestem caly przejety ;-) Poradzcie, gdzie na terenie gminy Szubin albo Biale Blota (najlepiej okolice Zamosc, Rynarzewo) zaopatrywac sie w sprawdzony ekogroszek? Na rozpalenie zaopatrzylem sie w Castoramie (drogo - 900 PLN za tone). Wszyscy zachwalali, ze wegiel z Castoramy jest na 100% sprawdzony, rewelacyjnie sie pali itd. I po otworzeniu workow okazalo sie, ze wegiel byl kompletnie mokry....

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem,

 

Kolejne pytanie: czego uzywacie do POSow? Instalator powiedzial, ze sa bakterie, ktore wsypuje sie do kibelka co tydzien lub co miesiac, najlepiej kupowac je na Allegro. Co konkretnie mozecie polecic? Aha, i podobno nie mozna stosowac Domestosow i innych chlorowych cudow. Co zatem w zamian?

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meehowy na poprzedniej stronie (181) polecałam 3 miejsca z eko groszkiem.

Co do bakteryjek do POŚ-ów to nam się skończyła dawka dołączana do oczyszczalni i teraz też się rozglądamy za kolejną partią. Pojechaliśmy do BIMS-u, gdzie kupiona była oczyszczalnia z tymi bakteryjkami, ale tam już nie mieli takich samych - przerzucili się na inne. Alexy polecają Ewert na Toruńskiej - tam można kupić także. Poza tym Casto i w necie też znajdziesz.

A co do domestosów i innych detergentów - oczywiście najlepiej takich nie stosować, ale to trochę chyba niemożliwe :roll: więc, podobnie jak po jakiejkolwiek kuracji antybiotykowej kogoś z członków rodziny - należy dorzucić ponadplanową daweczkę bakteryjek. Tak mówią.

 

Faciowa - nie jestem jeszcze w stanie określić jakie jest spalanie eko groszkiem - palimy sporadycznie, trochę paliliśmy w lutym i trochę teraz. To za mało na jakiekolwiek kalkulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest u Was z pocztą? Tzn. chodzi mi o jaśnie szanownego pana listonosza.

 

U mnie (gm. Sicienko) tak jak u Ciebie z tym, że listonosz od samego początku zapowiedział, że nie będzie przychodził do domu ze zwykłą korespondencją.

Dostaliśmy kłódkę i przydział wiejskiej skrzynki.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest u Was z pocztą? Tzn. chodzi mi o jaśnie szanownego pana listonosza.

 

U mnie (gm. Sicienko) tak jak u Ciebie z tym, że listonosz od samego początku zapowiedział, że nie będzie przychodził do domu ze zwykłą korespondencją.

Dostaliśmy kłódkę i przydział wiejskiej skrzynki.

 

pzdr.

Kiedyś (w czsach kiedy nie sądziłem, że będzie to mnie również dotyczyło) w Radiu ZET Weiss zajmował się tym tematem i z tego co pamiętam to ustalił, że poczta ma obowiązek dostarczyć zwykłą pocztę pod podany adres, chyba że odbierzesz kluczyk, wówczas nie ma takiego obowiązku i dostarcza do skrzynki w umówionym miejscu. Dobrze nie pamiętam tego tematu, ale jednym z argumentów było, że nadawca kupując znaczek i naklejając na kopertę wykupuje usługę dostarczenia przesyłki pod wskazany adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi co do ytonga.

 

Teraz juz na pewno wiem ze nic nie wiem :lol:

A to dopiero pierwszy wybor, juz sie boje co nas czekac bedzie jak budowa ruszy, decyzja za decyzja goniaca decyzje a wyboru od groma...

 

A może spróbuj zbudować dom z keramzytobrtonu. Jak by co to służę radą lub poczytaj na http://www.czamaninek.pl. Zawsze jakaś alternatywa i będziesz wyjątkowy :) Ta technologia budowania nie jest popularna w naszym regionie i wiele osób pyta się co to takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori Zresztą mogę Wam dać namiary na przedstawiciela i ekipę. Nas przekonali i jak pisałem jesteśmy b. b. zadowoleni.

Przy okazji może załatwimy nasze sprawy bo jakoś się nie składa.

ja proszę o te namiary

tynki będę kładł dopiero na wiosnę ale mieć namiar nie zaszkodzi tym bardziej, że firmę MAXIT sobię cenię chociażby za propagowanie keramzytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest u Was z pocztą? Tzn. chodzi mi o jaśnie szanownego pana listonosza.

 

Bo u nas przez kilka miesięcy przywoził do domu pocztę, a tydzien temu przyniósł kluczyk do skrzynki, która stoi 200 metrów od domu. Jest tam wiele skrzynek dla innych mieszkańców.

 

Ale mnie to wkurza...

 

Jak jest w Szkocji, Rynarzewie i innych wioskach :D ????

 

Aga, a mieliście przy domu skrzynkę na listy?

Chociaż "zestaw skrzynek" mamy niezbyt daleko, to powiesiliśmy własną skrzynkę i jak narazie znajdujemy tam pocztę. Mam tylko wrażenie, że nie chce się zabardzo panu listonoszowi listów poleconych przynosić osobiście, bo znajduję tylko powiadomienia o odbiorze z poczty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.....jaka dachówke byście wybrali:betonową czy ceramiczną w kolorze brązowym?

 

betonowa "teoretycznie" nie zmienia koloru z biegiem lat... :)

ceramiczna zmienia tylko w wersji naturalnej, bez angoby

ale to też urok, dla mnie akurat zaleta, przez którą zastanawiałam się nad naturalną

mchem porastają w różnym stopniu, zależnie od wersji, te i te

moim zdaniem ceramiczna, betonowa, przynajmniej ta, którą do tej pory widziałam, zawsze wygląda na betonową, ma porowate, dla mnie nieładne brzegi

a cena chyba jest zbliżona

tak czy owak, wolę najtańszą ceramikę od najdroższego betonu 8)

 

Zarówno dekarz jak i dostawca dachówek przekonali mnie że lepiej wybrać cementową:

przy dachówce też trzeba brać pod uwagę szczelność, a w przypadku tej cementowo-betonowej jest ona znacznie lepsza. Ceramika w procesie wypalania potrafi się odkształcić i wówczas szczelność zamków jest gorsza.

a po drugie na ceramiczną dachówkę jest więcej reklamacji z tytułu odbarwień, wykwitów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest u Was z pocztą? Tzn. chodzi mi o jaśnie szanownego pana listonosza.

 

U mnie (gm. Sicienko) tak jak u Ciebie z tym, że listonosz od samego początku zapowiedział, że nie będzie przychodził do domu ze zwykłą korespondencją.

Dostaliśmy kłódkę i przydział wiejskiej skrzynki.

 

pzdr.

Kiedyś (w czsach kiedy nie sądziłem, że będzie to mnie również dotyczyło) w Radiu ZET Weiss zajmował się tym tematem i z tego co pamiętam to ustalił, że poczta ma obowiązek dostarczyć zwykłą pocztę pod podany adres, chyba że odbierzesz kluczyk, wówczas nie ma takiego obowiązku i dostarcza do skrzynki w umówionym miejscu. Dobrze nie pamiętam tego tematu, ale jednym z argumentów było, że nadawca kupując znaczek i naklejając na kopertę wykupuje usługę dostarczenia przesyłki pod wskazany adres.

 

 

Od razu napiszę, że skrzynkę mam przed domem. Kluczyk został nam wręczony (zresztą nie osobiście tylko przez sąsiadkę) bez pytania się czy ja chce czy nie. Uzasadnił to tym, ze takie są zarządzenia naczelnika.

 

Ale ja mam to gdzieś ... Mieszkam na wsi, mam skrzynkę i chcę listy do tej skrzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest u Was z pocztą? Tzn. chodzi mi o jaśnie szanownego pana listonosza.

 

U mnie (gm. Sicienko) tak jak u Ciebie z tym, że listonosz od samego początku zapowiedział, że nie będzie przychodził do domu ze zwykłą korespondencją.

Dostaliśmy kłódkę i przydział wiejskiej skrzynki.

 

pzdr.

Kiedyś (w czsach kiedy nie sądziłem, że będzie to mnie również dotyczyło) w Radiu ZET Weiss zajmował się tym tematem i z tego co pamiętam to ustalił, że poczta ma obowiązek dostarczyć zwykłą pocztę pod podany adres, chyba że odbierzesz kluczyk, wówczas nie ma takiego obowiązku i dostarcza do skrzynki w umówionym miejscu. Dobrze nie pamiętam tego tematu, ale jednym z argumentów było, że nadawca kupując znaczek i naklejając na kopertę wykupuje usługę dostarczenia przesyłki pod wskazany adres.

 

 

Od razu napiszę, że skrzynkę mam przed domem. Kluczyk został nam wręczony (zresztą nie osobiście tylko przez sąsiadkę) bez pytania się czy ja chce czy nie. Uzasadnił to tym, ze takie są zarządzenia naczelnika.

 

Ale ja mam to gdzieś ... Mieszkam na wsi, mam skrzynkę i chcę listy do tej skrzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...