Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

No bardzo ciekawe z ta dachówką.Może fahofcy powiedzą na którą dachówkę jest więcej reklamacji? Konkrety.Problem jest jeden - to kupujący musi wiedzieć czego chce bo fahofcy i sprzedawcy wciskają to na co mają większą marżę albo im akurat zalega.Oni boją się konkretnego i zdecydowanego klienta bo nie mogą mu wcisnąć kitu.Nie będę się rostrząsał nad wyższością dachówki ceramicznej nad betonową.Było wiele postów.Trzeba się popytać i rozejrzeć.Ja mam ceramiczną ale kupioną przed szałem w cenie dobrej betonowej.Na pewno wygląd jest znacznie lepszy co do reszty można się spierać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U nas (gmina Lubicz) to samo, listonosz zapowiedzial, ze zwyklej poczty nie roznosi i jak chcemy ja dostawac, to przy szosie mozemy dostac skrzynke. No i dostalismy. Tylko, ze czasem nie chce mu sie segregowac poczty i wszystkie listy wrzuca do jednej, losowo wybranej. :o Gdy zwrocilam mu uwage, ze przeciez mamy swoja powiedzial, ze w ten sposob sasiedzi sie poznaja. :o :o A najlepsze jest to, ze listy dochodza po okolo 10 dniach od nadania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ciekawe z ta dachówką.Może fahofcy powiedzą na którą dachówkę jest więcej reklamacji? Konkrety.Problem jest jeden - to kupujący musi wiedzieć czego chce bo fahofcy i sprzedawcy wciskają to na co mają większą marżę albo im akurat zalega.Oni boją się konkretnego i zdecydowanego klienta bo nie mogą mu wcisnąć kitu.Nie będę się rostrząsał nad wyższością dachówki ceramicznej nad betonową.Było wiele postów.Trzeba się popytać i rozejrzeć.Ja mam ceramiczną ale kupioną przed szałem w cenie dobrej betonowej.Na pewno wygląd jest znacznie lepszy co do reszty można się spierać.

dokładnie tak - trzeba wiedzieć czego się chce i jakie ma się preferencje

ja buduję ściany z ceramiki, to betonem nie pokryję i już, choćby był nawet równiejszy i ładniejszy i trwalszy nawet też :wink:

i chociaż na co dzień jestem typem perfekcjonisty, dom akurat jest dla mnie czymś "z czego się nie strzela", dopuszczam odchylenia w rozmiarze i kolorze materiałów naturalnych, uznając to za ich swoisty urok 8)

oczywiście dopuszczam, że inni widzą urok w zupełnie czym innym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas (gmina Lubicz) to samo, listonosz zapowiedzial, ze zwyklej poczty nie roznosi i jak chcemy ja dostawac, to przy szosie mozemy dostac skrzynke. No i dostalismy. Tylko, ze czasem nie chce mu sie segregowac poczty i wszystkie listy wrzuca do jednej, losowo wybranej. :o Gdy zwrocilam mu uwage, ze przeciez mamy swoja powiedzial, ze w ten sposob sasiedzi sie poznaja. :o :o A najlepsze jest to, ze listy dochodza po okolo 10 dniach od nadania.

widać sąsiadów macie leniwych, długo pocztę segregują :lol:

wot, uroki prowincji, trudno jednak listonoszowi odmówić racji, tyle, że można poznać sąsiadów od różnej strony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu napiszę, że skrzynkę mam przed domem. Kluczyk został nam wręczony (zresztą nie osobiście tylko przez sąsiadkę) bez pytania się czy ja chce czy nie. Uzasadnił to tym, ze takie są zarządzenia naczelnika.

Ale ja mam to gdzieś ... Mieszkam na wsi, mam skrzynkę i chcę listy do tej skrzynki.

 

Aga - i co zamierzasz z tym zrobić ? Oficjalna skarga do naczelnika poczty ? Trochę strach tak oficjalnie walczyć ze swoim "dostawcą" ;)

 

Ja kłódkę i kluczyk znalazłem któregoś pięknego dnia na "werandzie".

O tym, że listonosz nie będzie się fatygował, dowiedzieliśmy się na poczcie przy odbiorze poleconego.

 

Aha, sąsiedzi polecili by zaprosić kiedyś listonosza na kielicha to inna będzie rozmowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam bez płaszcza wodnego zamiast tego DGP z turbiną. Wszystko zalerzy do czego Ci ma ten kominek służyć. Ja kominek głównie mam do klimatu, ozdoby, a w okresie przejściowym do dogrzewania domu. Teraz pale np co drugi dzień. Niestety kominek z płaszczem postrzegam jako kotłownie i nierozumiem dlaczego ludzie umieszczają kotłownie w salonie. Jakieś nieporozumienie.

Mam kominek stalowy z szamotem o mocy 12 kW bez szyby pirolitycznej a w przyszłości chyba zainwestuję w taką szybę. Jakbym mógł to zrobiłbym jeszcze jedno podejście powietrza oprócz tego na palenisko dałbym jeszcze jedno podejście na pokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie poczty - też mam i skrzyneczkę na własnym płocie (tylko niestety świeci pustkami) i taką na kłódkę na środku wsi. Pani listonosz tłumaczy to faktem, iż ma w swoim rejonie do "obskoczenia" ok. 70 km w związku z tym, nie jest w stanie podjechać pod każdy dom we wsi, dlatego też są te skupiska skrzynek na kłódkę. Małe przesyłki sprawdzam sobie co 2 dni a większe z uwagi na fakt, iż się nie zmieszczą do tego "małego pomieszczenia" listonosz dostarcza nam osobiście :) Z tego co się orientuję to nie jest zachcianka jakiegoś tam naczelnika poczty ale ustalenia wewnętrzne dla całej poczty polskiej dotyczące obszarów wiejskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno dekarz jak i dostawca dachówek przekonali mnie że lepiej wybrać cementową:

przy dachówce też trzeba brać pod uwagę szczelność, a w przypadku tej cementowo-betonowej jest ona znacznie lepsza. Ceramika w procesie wypalania potrafi się odkształcić i wówczas szczelność zamków jest gorsza.

a po drugie na ceramiczną dachówkę jest więcej reklamacji z tytułu odbarwień, wykwitów itp.

Wiele zależy od producenta i nastawienia dekarzy ;). My na początku chcieliśmy kupić dachówkę Raabena, ale podpatrzyliśmy u kogoś na dachu, że była bardzo krzywa. Zdecydowaliśmy się na Meyer-Holsena i dekarze bardzo chwalili, że prosta i świetna do układania, choć ciężka do cięcia, bo bardzo twarda. Ale za to jak wygląda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno dekarz jak i dostawca dachówek przekonali mnie że lepiej wybrać cementową:

przy dachówce też trzeba brać pod uwagę szczelność, a w przypadku tej cementowo-betonowej jest ona znacznie lepsza. Ceramika w procesie wypalania potrafi się odkształcić i wówczas szczelność zamków jest gorsza.

a po drugie na ceramiczną dachówkę jest więcej reklamacji z tytułu odbarwień, wykwitów itp.

Wiele zależy od producenta i nastawienia dekarzy ;). My na początku chcieliśmy kupić dachówkę Raabena, ale podpatrzyliśmy u kogoś na dachu, że była bardzo krzywa. Zdecydowaliśmy się na Meyer-Holsena i dekarze bardzo chwalili, że prosta i świetna do układania, choć ciężka do cięcia, bo bardzo twarda. Ale za to jak wygląda!

M-H rzeczywiście jest ślicznie zrobiona i ładna sama w sobie już na wystawce. I w niektórych wersjach wcale nie taka droga. Żałowaliśmy, że nie znaleźliśmy w ich ofercie wymarzonego koloru za rozsądną cenę, bo na przecudne modele z wersji "na zamówienie" nie było nas stać. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

potrzebuje:

 

NAMIAR NA CZLOWIEKA DO ZROBIENIA ADAPTACJI PROJEKTU.

 

Dom w Zlejwsi Wielkiej - wiec pewnie ktos kto ma wydeptane drogi w Toruniu by sie do tego nadawal. Ale moze zle zakladam...

 

Prosze wszystkich szanownych forumowiczow o pomoc. Tego co mialem - dalem sobie z nim spokoj, za duzo jeczy...

 

PW lub publicznie.

 

Z gory bardzo dziekuje za pomoc i pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po 2 latach nieobecności...

Dostaliśmy właśnie pozwolenie na budowę domu. To drugi i mam nadzieję, że ostatni...

Choć mam ekipę od murarki to jeśli ktoś z Was ma jakiś namiar to bardzo poproszę. Od przybytku głowa nie boli. Mam cichą nadzieję, że i tym razem budowa przebiegnie bezboleśnie...

 

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...