Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nastka mój mąż po jakichś tam dyskusjach ma pytanie - czy i jaki miałaś profil bazowy, czy listwę bazową - bo podobno są najgrubsze osiemnastki? To ma być coś, co jest pod styropian?

Niestety nie wiem, bo te drobne rzeczy załatwiał już sam wykonawca, ale spróbuję się dowiedzieć, to po weekendzie dam ci znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Już piszę:

 

robcizna:

 

1 - I warstwa styropianu 10 cm - 20 zł/m2

2 - II warstwa styropianu 10 cm - 17 zł/m2

3 - kołkowanie, zaciągnięcie siatką i II warstwa kleju - 15 zł/m2

4 - wyklejenie ościeży okiennych - 16 zł/mb

5 - obsadzenie narożników siatką - 4 zł/mb

6 - grunt - 4 zł/m2

 

materiał:

 

1 - styropian i klej - 16,70 zł/m2

2 - styropian i klej - 16,70 zł/m2

3 - kołki, siatka, klej - 16 zł/m2

4 - w sumie 230 zł

5 - narożnik plus klej - 2,40 zł/mb

6 - grunt - w zależności od barwnika podobno

 

Wszystko razem bez gruntu wyszło - 23.630 zł plus vat :(

 

BŁAGAM WAS O SZYBKI KOMENTARZ, BO NIE WIEM, CZY ROBIĆ CZY CZEKAĆ DO WIOSNY

 

zastanawiam się też, czy już nie jest za późno (za zimno i za mokro) na taką robotę. Dom jest zamknięty, chciałabym do zimy zacząć ogrzewać, żeby coś tam w środku powoli wykańczać, ale nie wiem, czy jest sens?

 

Ponownie rozpatrujemy też (bo już wcześniej o tym myśleliśmy, ale zrezygnowaliśmy wtedy) - trochę za radą INEZ - jedną warstwę 20 cm styropianu frezowanego - odeszłoby płacenie za robociznę przy II warstwie - jakieś 3.500 zł mniej. No i myślimy, czy aby na pewno te kołki sa potrzebne - bo tu tez zdania podobno są podzielone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez urazy, ale mysle ze ci od styro znalezli w was frajerow... ludzie, wy na prawde tyle placicie za robote? nic dziwnego ze im sie w d. poprzewacalo...

skoro sa osoby ktore takich kolesi "rozwazaja"

 

na dwie plyty pacnie w 6 miejscach klejem i przycisnie do sciany = 20zl (to ja rezygnuje z pracy i ide do ciebie klasc ten styro...) w sobote w niedziele wpadne i ci to zrobie...

 

robota nie jest trudna ani ciezka ani fachowa... wiele osob robi to sobie samemu i robi to lepiej jesli chodzi o jakosc niz ci "fachowcy" - to powinno dac im do myslenia, ze nie moga cenic tak duzo. Wychodzi na to, ze plytkarz ma mniej za metr...

 

Jedynie gdzie trzeba pomyslec o ludziach do roboty to robienie "baranka" bo to trzeba szybko i rownomiernie nakladac, a i sie troche nakrecisz reka, wiec ...

 

Szukaj innych, znajdziesz... styro w dol, cena roboty na pewno nizsza...

 

tak warto ocieplic, o ile sciany ci juz wyschly, a w domu tynki zrobione, jesli nie... to bron Boze...

 

poki temperatura nie zchodzi ponizej zera jest ok... mozna robic... zagrozona tylko warstwa kleju na siatce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez urazy, ale mysle ze ci od styro znalezli w was frajerow... ludzie, wy na prawde tyle placicie za robote? nic dziwnego ze im sie w d. poprzewacalo...

skoro sa osoby ktore takich kolesi "rozwazaja"

 

na dwie plyty pacnie w 6 miejscach klejem i przycisnie do sciany = 20zl (to ja rezygnuje z pracy i ide do ciebie klasc ten styro...) w sobote w niedziele wpadne i ci to zrobie...

 

robota nie jest trudna ani ciezka ani fachowa... wiele osob robi to sobie samemu i robi to lepiej jesli chodzi o jakosc niz ci "fachowcy" - to powinno dac im do myslenia, ze nie moga cenic tak duzo. Wychodzi na to, ze plytkarz ma mniej za metr...

 

Jedynie gdzie trzeba pomyslec o ludziach do roboty to robienie "baranka" bo to trzeba szybko i rownomiernie nakladac, a i sie troche nakrecisz reka, wiec ...

 

Szukaj innych, znajdziesz... styro w dol, cena roboty na pewno nizsza...

 

tak warto ocieplic, o ile sciany ci juz wyschly, a w domu tynki zrobione, jesli nie... to bron Boze...

 

poki temperatura nie zchodzi ponizej zera jest ok... mozna robic... zagrozona tylko warstwa kleju na siatce...

 

acha, jeszcze jedno, pewnie policzyc chca od metra "jak leci" czyli okno - nie okno to jest metr kw, a potem jeszcze ci policzy obsadzenie naroznikow i obrobka okien - BLAHAHAAHA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko, podpisuję sie obiema rękami pod tym co napisał "bonart1". ZGROZA!!! :evil: Mój mąż sam docieplał, trwało to miesiąc bo robił po pracy popołudniami i w soboty ale ocieplone mam tak, że "mucha nie siada".

Wbrew pozorom ocieplenie a ocieplenie to różnica. Nie do końca jest tak, że "pacnąć w 6 miejscach - docisnąć" i już... TRZEBA TO ZROBIĆ DOKŁADNIE.

Mięliśmy "fachowca", którego po pierwszych paru metrach pogoniliśmy. Zostawiał szpary i zalepiał je klejem!!!

 

Uważam Saraha, że jak nie masz tynków wewnątrz to sobie odpuść na zimę. Dom MUSI wyschnąć - inaczej zamkniesz wilgoć w środku. Fachurę też poszukaj innego, ten którego wycenę masz jest nie z bajki "normalnych zjadaczy chleba". Uważam też, że lepszy jest styropian frezowany. Przepisy mówią, że do drugiej kondygnacji nie ma obowiązku kołkować ścian, my kołkowaliśmy w newralgicznych punktach (narożniki, nadproża, itp.)

 

Dobre położenie tynku - baranka - jest nie do zrobienia dla jednej osoby bo trzeba nakładać i szybko zacierać aby nie było widać łączeń i do tego potrzeba kogoś kto się zna - ale kleić styropian można (a przy tych cenach) to trzeba zrobić samemu o ile jest się dokładnym!!! Poproś ojca, teścia, brata, męża czy kogo tam masz na podorędziu i zróbcie to sami po tynkach wewnątrz. Za zaoszczędzoną kasę kupicie sobie lepsze meble do kuchni :D Ja tak zrobiłam

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas:

styro + kołki na całości + siatka z klejem = 22zł/m2

w tej cenie wszelkie obróbki okien, włącznie z ułożeniem parapetów klinkierowych.

A i tak znajomi podawali niższe później ceny niż my mieliśmy, więc nie było ostatecznie tanio.:roll:

 

 

Za tynk ok 12zł/m2.

Malowanie tynku oddzielnie (jeśli nie jest tynk barwiony), wychodzi około 2zł/m2 ale malować trzeba 2 razy.

Ale to jeszcze przed nami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś ojca, teścia, brata, męża czy kogo tam masz na podorędziu i zróbcie to sami po tynkach wewnątrz. Za zaoszczędzoną kasę kupicie sobie lepsze meble do kuchni :D Ja tak zrobiłam

:lol:

 

Mój ojciec nie żyje, brata nie mam, szwagra też, teść na drugim końcu Polski a mąż wiecznie na dyżurach :( Mamy 2-miesięcznego synka, więc sama raczej też tego nie zrobię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany dziś "polecę" wam firmę Stalrem z przemysłowej.

Zwłaszcza tym, którzy mają nieograniczone zasoby cierpliwości i czasu, a życie bez drzwi wewnętrznych to mały pikuś (przecież).

4 miesiące temu zamówiłem i do dziś jeszcze nie mam zamówionego _kompletu_ - a kolejna już reklamcja skrzydła dopiero co złożona (chodzi o drzwi z Porty)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie - ale CHF szybuje. Wczoraj ponad 5% a dziś ponad 3%.

Ja brałem po 2,31zł. W sumie z 160.000zł.

Z dnia na dzień przybywa mi do spłacania!!

 

Co myślicie?

U mnie kredyt jest podzielony na 4 transze i jak sprawdziłem:

 

I transza po 2,2079zł

II transza po 2,0418zł (!!!)

III transza po 1,9634zł (!!!!!)

 

teraz jestem przed IV transzą i mocno zastanawiam się czy to właściwy moment, czy może będzie jeszcze droższy. Wzięcie ostatniej transzy po najwyższym kursie pozwoli mi troszeczkę obniżyć średnią cenę franka.

Jeszcze mi zdrowie miłe i nie chcę nawet liczyć ile jestem w plecy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kupilismy workowany z Rakpolu (Bydgoszcz, Fordońska) za 780zł/t. Chwalili się, że jest bardziej kaloryczny niż ekoret.Maja ekogroszek z katowickiego choldingu. Zobaczymy. Testujemy. Na razie wygląda rzeczywiście obiecująco.

 

dori, jak ten wegiel z Rakpolu? Caly czas zadowoleni? Ja dzis kupilem tam na probe 8 woreczkow (teraz cena 820 za workowana tone) i jutro zasypie piec.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kupilismy workowany z Rakpolu (Bydgoszcz, Fordońska) za 780zł/t. Chwalili się, że jest bardziej kaloryczny niż ekoret.Maja ekogroszek z katowickiego choldingu. Zobaczymy. Testujemy. Na razie wygląda rzeczywiście obiecująco.

 

dori, jak ten wegiel z Rakpolu? Caly czas zadowoleni? Ja dzis kupilem tam na probe 8 woreczkow (teraz cena 820 za workowana tone) i jutro zasypie piec.

 

Michal

 

a wazyliscie w ogole te worki??

Ja kupilam u nich okolo 70 sztuk - mialy byc po 30 kg - ale my nadgorliwi a worki wydawaly sie nieduze...zwazylismy 9 - zaden nie mial 30

srednio mialy po 27 kg - ale zdazaly sie tez takie po 22 kg :roll:

 

wiecej u nich nie kupie

a wegiel - jak wegiel - napewno lepszy niz z castoramy :lol:

 

My na tydzien zasypujemy zasobnik - wchodza tam trzy worki - i przy tych tempareturach nam to wystarcza. Grzejniki sa tylko letnie - w domu 23 stopnie. wiec na tydzien wychodzi 70 zl. Teraz - w pazdzierniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj byłem z papierami w Enea i Wod-Kan. Enea kazała pytać za 10 dni czy już mają dla mnie warunki, a wod-kan... no cóż... Miły Pan obejrzał gdzie się działka mieści i zaczął marudzić, a to, że będzie z 30m rury i wodomierz wypadnie u sąsiadów, a to znowu że nie mogą wejść do sąsiada i się u niego podłączać bo im nie wolno itp... (mam w akcie napisane zezwolenie na wejście i umieszczanie u sąsiada wszelkich "urządzeń infrastruktury technicznej" tzn możemy się do nich wpiąć - bez problemu (oni nam zresztą sprzedali działkę :) ) i najlepiej złożyć do gminy, o pociągnięcie wodociągu - i nie wiem co o tym myśleć - wszelkie komentarze/porady w "komentarzach" (bądź tutaj) mile widziane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...