Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

 

PS w zeszłym tygodniu była wybitnie dobra okazja aby wypłacali transze z banków oczywiście w CHF, taki miód kursik

 

..no wlasnie a my przespalismy ten moment, czekalam az jeszcze urosnie :roll:...chciwy traci dwa razy :wink:

Ja chciałem złożyć wniosek o ostatnią transzę w zeszły piątek, ale jak policzyłem wydatki to brakowałoby mi prac na około 15.000 więc sobie podarowałem. W przypadku odrzucenia wniosku musiałbym płacić za ponowną wizytę pana fotoinspektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kiedyś Dakota na pytanie "ile czasu trwało wybieranie projektu?" odpisała mi: "Dużo za dużo. :)" i muszę powiedzieć, że się z tym absolutnie zgadzam :D

 

Już miałem wybrany, a potem kolejny i kolejny... ufff.... dość. :D

 

Mam w końcu taki, którego układ wewnątrz i wygląd na zewnątrz jest odpowiedni i podoba się nam, więc kończę szukanie (chociaż nadal nie mogę się pozbyć nawyku przeglądania projektów) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Dakota na pytanie "ile czasu trwało wybieranie projektu?" odpisała mi: "Dużo za dużo. :)" i muszę powiedzieć, że się z tym absolutnie zgadzam :D

 

Już miałem wybrany, a potem kolejny i kolejny... ufff.... dość. :D

 

Mam w końcu taki, którego układ wewnątrz i wygląd na zewnątrz jest odpowiedni i podoba się nam, więc kończę szukanie (chociaż nadal nie mogę się pozbyć nawyku przeglądania projektów) :)

Poprzeglądaj jeszcze :wink:

Piwnica rzecz bardzo kosztowna, nie lepiej bryłę powiększyć? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwnica rzecz bardzo kosztowna, nie lepiej bryłę powiększyć? 8)

 

Nie zostało zbyt dużo miejsca na działce a ma być kawałek ogródka :D

 

No i to nie do końca ma być piwnica jaką sobie wszyscy wyobrażają, bo ma być zagłębiona tylko o jakieś 1 - 1.5m, więc niewiele więcej niż fundamenty.

 

Dzięki temu zjazd do garażu będzie dość łagodny.

 

No i nie będzię potrzeba piachu na wypełnienie fundamentów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i to nie do końca ma być piwnica jaką sobie wszyscy wyobrażają, bo ma być zagłębiona tylko o jakieś 1 - 1.5m, więc niewiele więcej niż fundamenty.

to trochę zmienia postać rzeczy 8)

 

my myśleliśmy przez moment nad częściowym podpiwniczeniem, ale u nas płasko i wybito mi to szybko z głowy, za co do dziś wybijaczom dziękuję, mając na uwadze koszty budowy tego "schronu" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i to nie do końca ma być piwnica jaką sobie wszyscy wyobrażają, bo ma być zagłębiona tylko o jakieś 1 - 1.5m, więc niewiele więcej niż fundamenty.

to trochę zmienia postać rzeczy 8)

 

Ano własnie, bo jak sobie pomyślałem o kopaniu dziury 3m głębokiej to stwierdziłem, że w takie dołki to na pewno się nie będę bawił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam posadzkarzy i fachowców od ocieplenia poddasza. Regipsów jeszcze oczywiście nie będę na zimę zakładać, ale chciałabym wełnę położyć i osznurować, przynajmniej między krokwiami, ostatnią warstwę (jeszcze 10 cm) już na wiosnę.

 

A tak z innej beczki, a raczej "kozy" ;) Jakie macie doświadczenia z robót prowadzonych zimą w domu ogrzewanym tylko kozą? Podzielcie się proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dłubaliśmy ubiegłej zimy w domku... Posadzki, tynki, poddasze... Kupiliśmy kozę za jakieś 250zl z rurami (wzięliśmy takie dłuższe, żeby kozę na środku postawić, i sporo ciepła uzyskać z tych rur właśnie). Zima nie była zreszta zbyt uciążliwa. Później grzaliśmy kominkiem trochę no a potem juz był wstawiony piec.

No właśnie - może komuś przyda się taka koza? Chętnie ją odsprzedam, powiedzmy za 150zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i to nie do końca ma być piwnica jaką sobie wszyscy wyobrażają, bo ma być zagłębiona tylko o jakieś 1 - 1.5m, więc niewiele więcej niż fundamenty.

to trochę zmienia postać rzeczy 8)

 

my myśleliśmy przez moment nad częściowym podpiwniczeniem, ale u nas płasko i wybito mi to szybko z głowy, za co do dziś wybijaczom dziękuję, mając na uwadze koszty budowy tego "schronu" :wink:

 

dakota, sasiadko! rozumiem twoja niechec do piwnicy, skoro masz "plasko" ale wierz mi, nie raz bedziesz tego zalowala... spokojnie czekam na email w ktorym napiszesz ktoregos dnia "MIALES RACJE"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i to nie do końca ma być piwnica jaką sobie wszyscy wyobrażają, bo ma być zagłębiona tylko o jakieś 1 - 1.5m, więc niewiele więcej niż fundamenty.

to trochę zmienia postać rzeczy 8)

 

my myśleliśmy przez moment nad częściowym podpiwniczeniem, ale u nas płasko i wybito mi to szybko z głowy, za co do dziś wybijaczom dziękuję, mając na uwadze koszty budowy tego "schronu" :wink:

 

dakota, sasiadko! rozumiem twoja niechec do piwnicy, skoro masz "plasko" ale wierz mi, nie raz bedziesz tego zalowala... spokojnie czekam na email w ktorym napiszesz ktoregos dnia "MIALES RACJE"

możesz się zestarzeć czekając :wink:

co innego żałować, że nie mam, i tu nie wykluczam, a co innego żałować, że się nie budowało - i tu wykluczam całkowicie pamiętając jakie oczy mi się robiły :o przy płaceniu za beton i stal

póki co, odłożyliśmy nawet na tzw. "zaś" nabudowanie stryszku nad garażem, po nieudanych próbach wymyślenia dla niego zastosowania uzasadniającego wydatek 8)

kocham wyrzucać i ta cecha raczej mi zostanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero
dori i nie było problemu z wysychaniem tynków i posadzek? trochę się tego boimy.

 

Pora jesienno-ziomowo-wiosenna jest najlepsza dla wysychania tynków i posadzek.

Latem może to być kłopot kiedy jest upalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dori i nie było problemu z wysychaniem tynków i posadzek? trochę się tego boimy.

 

Pora jesienno-ziomowo-wiosenna jest najlepsza dla wysychania tynków i posadzek.

Latem może to być kłopot kiedy jest upalnie.

 

Zgadza się. Nawet bezpieczniej niż latem, schną wolniej ale o to właśnie chodzi. Tak więc do dzieła! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...