Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oto strona

 

http://pl.stonemaster.com.pl/page1.html

 

Mam pytanie odnośnie ogrodzenia. Czy ktoś z Was ma zrobione z takich płytek elewacyjnych. Albo może gdzieś widzieliście u kogoś, u znajomych. Chodzi mi o to jak to wygląda w rzeczywistości. Aha no i co kładzie się na murku? Daszki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Kochani dajcie jakiś namiar na uczciwego kafelkarza, bo ja z moim już nie daję rady...

Facet przez ponad miesiąc położył z kafelek pas roboczy w kuchni (pracował 2 dni) i przez cały pozostały czas ściemniał, że jest chory, że cos w urzędach załatwia, że dziecko zachorowało itp. Nie odbiera telefonu i nie reaguje na SMS-y. Montaż kuchni miałam do tej pory odkładany 4 razy , (bo pan kafelkarz musi jeszcze podłogę w kuchni połozyć) i zostałam w sklepie ostatnio poinformowana, że teraz montaz to dopiero na styczen... :evil: (pierwszy montaż miał być 4 X 2008), no a święta BN przed nami...

 

Napisałam na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto strona

 

http://pl.stonemaster.com.pl/page1.html

 

Mam pytanie odnośnie ogrodzenia. Czy ktoś z Was ma zrobione z takich płytek elewacyjnych. Albo może gdzieś widzieliście u kogoś, u znajomych. Chodzi mi o to jak to wygląda w rzeczywistości. Aha no i co kładzie się na murku? Daszki ?

nie miałam i nie widziałam

ale takie ceramiczne daszki do kupienia na słupki widziałam w Cegpolu na Mińskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Kochani dajcie jakiś namiar na uczciwego kafelkarza, bo ja z moim już nie daję rady...

Facet przez ponad miesiąc położył z kafelek pas roboczy w kuchni (pracował 2 dni) i przez cały pozostały czas ściemniał, że jest chory, że cos w urzędach załatwia, że dziecko zachorowało itp. Nie odbiera telefonu i nie reaguje na SMS-y. Montaż kuchni miałam do tej pory odkładany 4 razy , (bo pan kafelkarz musi jeszcze podłogę w kuchni połozyć) i zostałam w sklepie ostatnio poinformowana, że teraz montaz to dopiero na styczen... :evil: (pierwszy montaż miał być 4 X 2008), no a święta BN przed nami...

współczuję, zabiłabym :-?

niestety nie pomogę, bo kafelki ma u mnie kłaść ta sama brygada, co buduje, a oni już są niewyrabialni :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam

używany wymiennik c.w.u. dwupłaszczowy, 120 l.,w poliuretanie, firmy Galmet.

 

Info z netu:

Do podgrzewania wody wykorzystujemy płaszcz stalowy umieszczony na zbiorniku z podgrzewaną wodą.

Przez przestrzeń między płaszczem zewnętrznym a zbiornikiem przepływa gorąca woda z sieci centralnego ogrzewania. Taka konstrukcja wymiennika ciepła umożliwia bardzo szybkie podgrzewanie wody w całym zbiorniku (gdyż oddawanie ciepła przez wodę z C.O. odbywa się na całej niemal powierzchni zbiornika).

 

Gruba warstwa pianki poliuretanowej lub polistyrenowej zmniejsza do minimum straty ciepła.

 

Maksymalnie wydłużona żywotność zbiornika - wymienniki pokryte są warstwą emalii caramicznej EXTRA GLASS (wypalanej w temp. 8500C), dodatkowe zabezpieczeni stanowi duża anoda magnezowa.

Anody jeszcze nie trzeba wymieniać. W komplecie grzałka elektryczna, którą dokupiliśmy dodatkowo.

Cena: 340 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojecia ile kasuja architekci za nanoszenie zmian w gotowym projekcie, czy nawet za sama adaptacje. Napiszcie prosze co wiecie na ten temat. Dla przykladu interesuje mnie powiekszenie domu o 0.5-1m z jednej strony czy przesuniecie kominka. Czy to prawda ze przy powiekszaniu domu trzeba miec odrebna zgode projektanta? Nie wiem czy gra jest warta swieczki...

 

No i jesli ktos ma namiary na dobrego i nie zdzierajacego architekta to chetnie wezme od was namiary. Dzieki.

 

Magda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykladu interesuje mnie powiekszenie domu o 0.5-1m z jednej strony czy przesuniecie kominka. Czy to prawda ze przy powiekszaniu domu trzeba miec odrebna zgode projektanta?

 

To zależy w którą stronę go powiększasz i jaki ma to wpływ na dach. Jaki projekt chcesz zmieniać? :)

 

A zgodę faktycznie trzeba mieć od autora, że wyraża zgodę na zmianę obrysu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ma znaczenie to chcialam przesunac sciane boczna od strony garazu.

 

Nadal niewiele to mówi - możesz podać jaki to projekt?

 

Czy wiesz czy taka zgoda projektanta jest platna?

 

 

Większość pracowni wydaje taką zgodę bezpłatnie - niektóre od razu wydają zgodę na wszystko pod warunkiem, że zrobi to uprawniony projektant; inne określają na co wydają zgodę a jeszcze inne proszą o podanie co chcesz zmienić to odpowiednią zgodę dokładają do projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Citro.

 

Pytanie do mieszkancow Murowanca, o ile pamietam (bo nie mam przy sobie planu) to plan zagospodarowania Murowanca pozwala na ogrzewanie "ekologicznymi" źródłami energii. Mniemam ze ekogroszek sie to tego nie zalicza. Czyli nikt z was nie pali ekogroszkiem czy czym innym nieekologicznym? Da sie to jakos rozwiazac? Bylam pewna ze bedziemy mieli takie rozwiazanie, troszke sie zalamalam :cry:

Radzcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zabezpieczeniu przedlicznikowym (w skrzynce Enei) mam 20 A. Natomisat w domu mam 25 A. Jak nietrudno sie domyślić wywaliło mi bezpiecznik w skrzynce ENEI.

Skrzynka jest zamknieta na kłódkę.

Bezpiecznik umiem wymienić w tej skrzynce (patrzyłem jak robił to mój elektryk poprzednim razem, gdy mi tam wywaliło bezpiecznik)

Problem z dostaniem sie do skrzynki

 

Czy ktos wie gdzie kupić taki klucz do skrzynek ENEI??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Citro.

 

Pytanie do mieszkancow Murowanca, o ile pamietam (bo nie mam przy sobie planu) to plan zagospodarowania Murowanca pozwala na ogrzewanie "ekologicznymi" źródłami energii. Mniemam ze ekogroszek sie to tego nie zalicza. Czyli nikt z was nie pali ekogroszkiem czy czym innym nieekologicznym? Da sie to jakos rozwiazac? Bylam pewna ze bedziemy mieli takie rozwiazanie, troszke sie zalamalam :cry:

Radzcie!

też mam taki zapis w planie

wg gminy Dąbrowa Ch. ekogroszek jest ekologiczny 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zabezpieczeniu przedlicznikowym (w skrzynce Enei) mam 20 A. Natomisat w domu mam 25 A. Jak nietrudno sie domyślić wywaliło mi bezpiecznik w skrzynce ENEI.

 

witaj. musiałeś zrobić jakiegoś niezłego "spinola" bo wszystkie obwody masz zabezpieczone 10 lub 16 amper. to co napisałeś że w domu jest 25A to jest to wyłącznik główny przeciwpożarowy tak zwana różnicówka i ona nie zabezpiecza przed spięciami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...