Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Faciowa jak tu Tobie pomóc, jeśli to tak daleki dla nas przynajmniej, temat. Głównym powodem tego braku zainteresowania jest brak gotówki na takie cuda.

Co sądzę - piękne są ogrodzenia, szczególnie z kamienia. Jestem na tak.

No i tym samym moja wypowiedź też Tobie nie pomoże :lol: :lol:

dori na Ciebie zawsze można liczyc :D

My to ogrodzenie będziemy robic w 2009 r., ale już teraz zbieram informacje coby potem nie podejmowac na szybko decyzji.

Nie ukrywam, ze głównym kryterium są pieniądze.

 

 

A tak przy okazji ogrodzeń - my planujemy siatkę. Objeździliśmy wytwórnie siatek. Byliśmy u Was w Zamościu - najdrożsi są, niestety. Taniej mieli na Osowej, a najkorzystniej na Leśnej w Bydzi - tam szło się dogadać 8). No i na ten temat, po sprawdzeniu osobiście, mogłam się wypowiedzieć:)

 

Jak wydzwaniałam o siatkę w 2006 roku to też mi się wydawało, ze w Zamościu najdrozej. Ale potem sobie odpuściliśmy.

Dobrze wiedziec do kogo można się zwrócic ws. siatki.

A robicie podmurówkę wylewaną czy jakąs gotową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A tak przy okazji ogrodzeń - my planujemy siatkę. Objeździliśmy wytwórnie siatek. Byliśmy u Was w Zamościu - najdrożsi są, niestety. Taniej mieli na Osowej, a najkorzystniej na Leśnej w Bydzi - tam szło się dogadać 8).

 

Ja kojarzę, że kiedyś tanio produkowali na Lubelskiej (równoległa do Seminaryjnej) ale nie wiem czy tam nadal jest ten zakład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My to ogrodzenie będziemy robic w 2009 r., ale już teraz zbieram informacje coby potem nie podejmowac na szybko decyzji.

Nie ukrywam, ze głównym kryterium są pieniądze.

 

 

Aguś a można podpytać o Twoje zapiski w sprawie tynków zewnętrznych, gdzie mają dobry i tani materiał, mężulo coś wspomina o baranku

 

Aguś a dla mnie to co Twój dzienniczek mówi o kaflach, bo mi najłatwiej było dotychczas w Castoramie, a może gdzieś jest lepiej??

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My to ogrodzenie będziemy robic w 2009 r., ale już teraz zbieram informacje coby potem nie podejmowac na szybko decyzji.

Nie ukrywam, ze głównym kryterium są pieniądze.

 

 

Aguś a można podpytać o Twoje zapiski w sprawie tynków zewnętrznych, gdzie mają dobry i tani materiał, mężulo coś wspomina o baranku

 

Aguś a dla mnie to co Twój dzienniczek mówi o kaflach, bo mi najłatwiej było dotychczas w Castoramie, a może gdzieś jest lepiej??

 

pozdrowionka

 

Skoro mężuś myśli o baranku to polecam materiały firmy MAXIT. Jakość bardzo wysoka a ceny lepiej niż przystępne. Oczywiście polecam bo sam mam takiego pomalowanego i nie będę ukrywał że zostało mi troszkę worków których chętnie sie pozbędę. Wasz domek w baranku 1,5 mm wyglądał by rewela.

Zapraszam ewentualnie do obejrzenia efektu w Bydzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie kafli.

Zostało mi trochę gresu polerowanego w kolorze jasnym (prawie biały, na kolorach się nie znam, ale może być to jasne ecru czy inny kremik), bez żadnych maziajów itp. Czysta szlachetna forma :)

 

Być może komuś się przyda, odstąpie po rozsądnej cenie.

 

Jest to hiszpański gres polerowany o wymiarach:

a) 60x60 - 12 szt., co daje 4.32 m2

b) 30x60 - 8 szt. = 1,44 m2

 

Szczegóły na priv.

Fotka podłogi w kuchni.

(ten sam można obejrzeć w perfumerii Sephora w Focusie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Aga - z ta podmurówka pod siatkę to kwestia gustu raczej. Gotowe systemy są droższe - o ile oczywiście wykonanie (robocizna wylewania podmurówki "tradycyjnej") nie będzie kolosalnie drogie. My mamy wykonawcę, który nie jest strasznie drogi, a jest gro osób wykonujących ten etap samodzielnie! To w ogóle nie ma już o czym mówić. Mnie osobiście nie bardzo się podoba ten system gotowy. To bardzo subiektywna kwestia.

Co do kalkulacji (bo sobie ją przygotowałam) to:

1. OGRODZENIE SYSTEMOWE - 78 ZŁ/mb wraz z całym materiałem i wykonaniem kompletnym

w skład wchodzi siatka powlekana 6x6

bądź w cenie 82zł/mb siatka 5x5

oczywiście jest to przeciętna cena, pewnie są różne- nie zagłębiałam się szczególnie, gdyż nie bardzo już mnie to interesuje.

2. OGRODZENIE NA COKOLE "TRADYCYJNYM" - 53 ZŁ/mb

w skład wchodzi siatka ocynk fi 2,5, oczko 5x5, wysokość 1,5m

robocizna, beton (cokół 0,2x0,4) słupki i pierdołki (napinacze, drut) - komplet znaczy się

 

czyli na moich niespełna 150mb różnica ponad 4tys zł. Do mnie przemawia.

Choć był również moment, że myśleliśmy całkiem serio o siatce bez cokołu. Ale zrezygnowaliśmy z tego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płytek to my zaopatrywaliśmy się w nie w Inowrocławiu. Mieli asortyment taki jak w Wemie, jednak tańszy, co mnie cieszyło:) Teraz szukam drzwi prysznicowych - tam także przebili cenowo innych. Jak się zdecydujemy na 100% na model - to zamówimy u nich także.

Kontakt miałam od pewnego forumowicza, który jakoś zaszył się w nowym domku na wsi i milczy :lol: Horatio - pozdrawiamy!

Jakby co - podaję tel. 052 353 33 12 Jarpol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My to ogrodzenie będziemy robic w 2009 r., ale już teraz zbieram informacje coby potem nie podejmowac na szybko decyzji.

Nie ukrywam, ze głównym kryterium są pieniądze.

 

 

Aguś a można podpytać o Twoje zapiski w sprawie tynków zewnętrznych, gdzie mają dobry i tani materiał, mężulo coś wspomina o baranku

 

Aguś a dla mnie to co Twój dzienniczek mówi o kaflach, bo mi najłatwiej było dotychczas w Castoramie, a może gdzieś jest lepiej??

 

pozdrowionka

 

Skoro mężuś myśli o baranku to polecam materiały firmy MAXIT. Jakość bardzo wysoka a ceny lepiej niż przystępne. Oczywiście polecam bo sam mam takiego pomalowanego i nie będę ukrywał że zostało mi troszkę worków których chętnie sie pozbędę. Wasz domek w baranku 1,5 mm wyglądał by rewela.

Zapraszam ewentualnie do obejrzenia efektu w Bydzi.

 

ok to na priva się dogadamy o ilości i ceny jak co, a w ogóle to ostatnio wygląd jest dużym kompromisem ekonomii :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie kafli.

Zostało mi trochę gresu polerowanego w kolorze jasnym (prawie biały, na kolorach się nie znam, ale może być to jasne ecru czy inny kremik), bez żadnych maziajów itp. Czysta szlachetna forma :)

 

Być może komuś się przyda, odstąpie po rozsądnej cenie.

 

Jest to hiszpański gres polerowany o wymiarach:

a) 60x60 - 12 szt., co daje 4.32 m2

b) 30x60 - 8 szt. = 1,44 m2

 

Szczegóły na priv.

(ten sam można obejrzeć w perfumerii Sephora w Focusie)

 

no niestety ja to tak powyżej 10 metrów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ali - transport free

A bobasa dźwignąć nie mogę niestety na razie... A ja się nigdy nie nudzę! Teraz mam opcje na wybranie drzwi do prysznica z 10 wytypowanych... Zajmie mi to pewnie 10 tygodni :lol:

No może ktoś podpowie - albo odradzi którąś z poniższych firm:

Koło, Sanplast, Dolphi, Kabi, Novellini, Radaway, Huppe, Ravak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ali - transport free

Teraz mam opcje na wybranie drzwi do prysznica z 10 wytypowanych... Zajmie mi to pewnie 10 tygodni :lol:

No może ktoś podpowie - albo odradzi którąś z poniższych firm:

Koło, Sanplast, Dolphi, Kabi, Novellini, Radaway, Huppe, Ravak.

 

a jakieś konkretne modele już upatrzone? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz Citro ciężko coś wybrać nie macając tego :) Chodzi o to, że niektórzy po obejrzeniu parametrów i innych szczegółów w internecie są w stanie wybrać swój typ. Niestety ja muszę dotknąć, powąchać... :lol: A w sklepach nie ma tego wszystkiego na raz w jednym punkcie. Więc, żeby liznąć chociaż temat, powinnam objechać wielu dystrybutorów. Ważna byłaby też dla mnie opinia użytkowników, szczególnie tych niezadowolonych z produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...