Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie wiem, czy musi być architekt ...

 

Wszystko zależy od uprawnień. Oprócz zmian w projekcie musisz mieć jeszcze plan zagospodarowania przestrzennego, czyli wrysowany budynek w Twoją działkę na mapce do projektowania.

Spisz numery kierowników budów z tablic w Twojej okolicy, podzwoń i popytaj, który Ci to zrobi i za ile. Przy okazji możesz zagaić o prowadzenie budowy. Kompleksowa usługa może być naprawdę tania ;-)

Tak czyba najprościej...

 

A jeżeli chcesz koniecznie architekta, wejdź na stronę z gotowcami, sprawdź kto sprzedaje je w Toruniu i ... dzwoń i pytaj ;-)

 

pozdrawiam

 

mcs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wydaje mi się, że nie masz się czego obawiać. Nie wiem jaką studnię masz zamiar robić, ale raczej nie budowaną z kręgów. My mamy studnię do podlewania ogrodu, fachowcy, którzy ją robili po prostu wwiercili się w ziemię i wpuścili na głebokość 6m rurę o średnicy ok. 5cm. Cały otwór był niewiele większy więc nie widzę zagrożenia dla stabilności budynku. Szczególnie jeśli wykopiesz studnię przed zagęszczeniem podłoża pod chudziaka i posadzkę. Jeżeli jednak obawiasz się tego, możesz wkopać rurę np. metr od domu i wpuścić ją pod fundamentem do garażu. Sprawa jest prosta a daje mnóstwo zalet - pompa nie zamarza zimą, nie trzeba demontować hydroforu, w łatwy sposób mozna wykonać sterowanie bez wyprowadzania prądu na zewnątrz, nie trzeba budować "obudowy studni" itp.

Dzięki Majcher, po cichu liczyłam ze ktoś jednak będzie podobnego zdania co ja ;-) a tu jeszcze sąsiad;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja potrzebuję rady, może podpowiedzi. Może ktoś z Was miał podobny problem i jakoś go rozwiązał?. Otóż TP odmówiła mi przyłączenia telefonu, a właściwie przeniesienia numeru z powodu "braku możliwości technicznych". Nie byłby w tym może nic dziwnego, gdyby nie to, że wszyscy sąsiedzi mają przyłącza, a słupki telekomunikacyjne stoją o rzut beretem. Podobno wszystko rozbija się kopanie. Otóż TP nie chce podwykonawcom płacić za kopanie rowu na kabel. U nas trzeba przekopać zaledwie 50 metrów. Z czego jakieś 10 na terenie gminy, co podobno jest problemem. Ale kto ma słupek na swoim terenie? No chyba nikt! Władowali kupę kasy w rozprowadzenie instalacji i słupki, reklamują się za miliony, a nie chcą podłączyć abonenta, bo trzeba wykopać rowek na 50 metrów? Chciałam sobie sama wykopać, ale podobno to nic nie da. Bo jak ja położę ten kabel, to oni muszą go ode mnie wydzierżawić a nie wolno. I kółeczko się zamyka. Paranoja jakaś. Przyznam, że jestem w szoku. Gdybym była na odludziu i potrzebowała kilometry kabla, to rozumiem, ale tak? Mam w domu poprowadzoną instalację, kabel z domu wyprowadzony do furtki... Słupek telekomunikacyjny jest niemal obok... A tu nagle brak możliwości technicznych :o

 

Sam telefon nie jest mi oczywiście potrzebny, potrzebuję internetu. TP zaproponowała mi jakiś zdalny Orange Freedom czy coś takiego. Macie z nim jakieś doświadczenia? Teraz mam z kablówki i jestem przyzwyczajona do swobodnego korzystania z internetu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze zorientuj sie czy czasem w okolicy nie macie jakiegos provider'a internetu... wersja kablowa lub bezprewodowa

po drugie na rynku chyba jest czterech operatorow od mobilnego internetu...

PLAY, ORANGE, ERA, PLUS... musisz sprecyzowac od czego mialby on sluzyc... bo niektorzy oferuja wiekszy lipmit inni wieksza szybkosc.. oczywiscie sa promocje i rozne pakiety.. no ale i tak najlpeiej sprecyzowac.. ale co wazniejsze to to... zeby wziasc od takich sieci modem na próbe... np. na tydzien i potestowac kazdego, bo z tymi zasięgami to roznie bywa... po co sie pozniej wk... urzać... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze zorientuj sie czy czasem w okolicy nie macie jakiegos provider'a internetu... wersja kablowa lub bezprewodowa

 

no właśnie nie mamy

 

po drugie na rynku chyba jest czterech operatorow od mobilnego internetu... PLAY, ORANGE, ERA, PLUS... musisz sprecyzowac od czego mialby on sluzyc... bo niektorzy oferuja wiekszy lipmit inni wieksza szybkosc.. oczywiscie sa promocje i rozne pakiety.. no ale i tak najlpeiej sprecyzowac.. ale co wazniejsze to to... zeby wziasc od takich sieci modem na próbe... np. na tydzien i potestowac kazdego, bo z tymi zasięgami to roznie bywa... po co sie pozniej wk... urzać... :)

 

oczywiście wiem, że w razie czego pozostaje mi inetrnet mobilny, ale nie oszukujmy się, chodzi to zwykle "tak sobie". Ten z orange można na szczęście przez miesiąc testować, co na pewno zrobimy. Ciągle jednak mam nadzieję, że jakoś podłączę się do tego kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście wiem, że w razie czego pozostaje mi inetrnet mobilny, ale nie oszukujmy się, chodzi to zwykle "tak sobie". Ten z orange można na szczęście przez miesiąc testować, co na pewno zrobimy. Ciągle jednak mam nadzieję, że jakoś podłączę się do tego kabla.

 

no wiadomo ze jak sie juz ktos przyzwyczail do 5, 15 czy 25 Mb :) to trudno bedzie mu dogodzic :)

a jakie okolice??? jaka miejscowosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez przerabialem to z TPSA. U mnie slupek stoi 20 m od granicy dzialki. Masz dwie mozliwosci:

1. Dogadasz sie z nimi i kabel poprowadzisz we wlasnym zakresie (oczywiscie uzgadniajac z wlascicielem terenu itp), a TPSA zrobi samo podlaczenie.

2. TPSA wykona wszystko na twoj koszt. Tu w ramach dowcipu porannego powiem, ze w moim przypadku wycenil doprowadzenie kabla na wspomnianym odcinku na 6000 PLN.

3. Podpisz z nimi umowe w dowolnym BOKu na dostawe medium. Wg ustawy maja 2 lata, zeby to zrobic i jest to ich (zasrany) obowiazek, szkoda tylko ze maja na to 2 lata. Moze przez te 2 lata przekulasz na radiowce.

 

Jesli chodzi o radio, to bardzo szeroki zasieg (z racji czestotliwosci i technologii duzo wiekszy niz GSM) ma CDMA. Ta usluge swiadcza Netia oraz Orange (Freedom Pro). Ja korzystam od roku z Orange i nie narzekam. Ograniczenia to predkosc (w praktyce w zakresie 0,5 - 1 mbps) oraz transfer miesieczny - 3GB.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja potrzebuję rady, może podpowiedzi. Może ktoś z Was miał podobny problem i jakoś go rozwiązał?. Otóż TP odmówiła mi przyłączenia telefonu, a właściwie przeniesienia numeru z powodu "braku możliwości technicznych"[...].

 

Byłem w identycznej sytuacji.

Znalazłem innego dostawcę.

Netia.

Technoliogia radiowa WIMAX.

Poczytaj o tym w Internecie.

Jestem zadowolony. (Internet i telefon za jkieś 90 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję kozy do palenia !!! Nie ma nikt na zbyciu ???

 

Ja mam:) Jeśli jeszcze szukasz... Kopiliśmy na Gajowej - jeśli chce ktoś nową, za ok 200zl już w komplecie z długimi rurami, kolankami.

Nasza kózka stoi na zewnątrz w tej chwili i nabiera rudawych rumieńców, ale jest w pełni sprawna i mogę ją odstąpić za mniej niż pół ceny:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam taniego dobrego wykonawcy kuchni w Bydgoszczy(...)

Pozdrawiam

 

My zlecilismy malej rodzinnej firmie (ojciec i syn) i jestesmy bardzo zadowoleni. Gdy uslyszelismy cene, az sie wystraszylismy, co to za popelina bedzie :-) Cena - mniej niz 50% ceny BRW. Za te kuchnie: http://picasaweb.google.com/golaty/SzkocjaBudowa#5303028709445361154 zaplacilismy 3000 PLN z malym hakiem. Kuchnia w uzyciu od roku, brak uwag. Tel. do goscia: 601814117. Jesli byscie korzystali, to powolajcie sie na Michala ze Szkocji.

 

Powodzenia,

 

Michal

Michał - zaryzykowałam;) ale nie chodzi mi o meble kuchenne a zestaw do salonu. Rozmowa przez tel przebiegła b. sympatycznie chyba dlatego, ze na Ciebie się powołałam:D Zobaczymy co z tego wyjdzie:)

Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...