Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Pewnie chodzi o chudziak, bo na zdjęciach widać zalane ławy. Bardzo dużo poszło tego betonu w ławy. Ja mam płytę fundamentową o grubości 20cm, ok. 140m2 i betonu poszło 29m3 B20, ale nie potrzeba już chudziaka i wylewki. Naprawdę ekonomiczne rozwiązanie.
Ławy niestety wg projektu 40/60 cm a po przedłużeniu domu względem projektu i dodaniu podwójnego garażu ... tak wyszło. Teraz mamy dać piach do środka, ubić gada, i zalać tym kolejnym betonem czyli wychodzi ze chudziak. Ale pójdzie ok 16 m3 na to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Teraz mamy dać piach do środka, ubić gada, i zalać tym kolejnym betonem czyli wychodzi ze chudziak. Ale pójdzie ok 16 m3 na to...

 

No dokladnie. Ile masz powierzchni domu? 16 m3 przy chudziaku 10 cm (zwykle tak sie robi) to 16o m2. Dlaczego chudziak nazywa sie chudziak? Nie dlatego, ze nie jest gruby, ale dlatego, ze twardosc betonu jest niska. Zwykle jest to beton klasy B10 - zasadniczo tanszy niz B20, ktory zapewne poszedl na lawy.

 

Jak wspomniano wczesniej, pamietaj o kanalize i innych rzeczach przed wylaniem, bo cholere potem kuc.

 

Powodzenia,

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam dziś na wycenie w m&s poprosiłam o wycenę zwykłych okien żyby było porównanie z carpenterem i niestety są dużo droższe. w carpenterze cena wynosiła 7 z hakiem a w m&s prawie 10 z hakiem. no to już jest różnica. a jesteś zadowolony z okno plastu? mój znajomy mówił ze im duże okno jednoskrzydłowe się wygina ( za słabe wzmocnienie) chyba jednak wygra carpenter bo razem okna+ brama+ drzwi zewnętrzne u nich wyniesie 13 tyś a w m$s ten sam "komplet"16500 Sama nie wiem. czekam jeszcze na wasze podpowiedzi. Pozdrawiam

 

OknoPlast - Platinum - Złoty Dąb.

W czasie gdy podejmowaliśmy decyzję okna słupskie M&S miały pożałowania godne łączenia w rogach. Może na białych (jednokolorowych) oknach tego nie widać, ale na złotym dębie na którym nam zależało - porażka.

 

Póki co (druga zima) jestem zadowolony.

Coś jest w tym co mówisz o dużych oknach (tarasowe - nie znowu takie duże, normalne), ale przyznałbym rację fachowcom forumowym, że na tym poziomie producenta to nie wina okna tylko montażysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OknoPlast - Platinum - Złoty Dąb.

W czasie gdy podejmowaliśmy decyzję okna słupskie M&S miały pożałowania godne łączenia w rogach. Może na białych (jednokolorowych) oknach tego nie widać, ale na złotym dębie na którym nam zależało - porażka.

 

a mogłabym jeszcze prosić adres do Oknoplast'u wybiorę się jeszcze tam :D może ich oferta będzie jeszcze lepsza :D Dziekuję :)

 

 

A może jeszcze jakieś propozycje co do okien i dachówki ceramicznej

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich gorąco w te zimne dni :D .

Poszukuję dobrego fachowca do schodów drewnianych. Jeśli mogę prosić to poleccie mi kogoś. Schody nowoczesne. Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam

mikjola1

 

skorzystałem z polecenia na tym forum jeśli chodzi o stolarza od schodów...mam już schody wykonane dopiero co w zeszłym tygodniu, mają dwie cechy: są piękne i solidne oraz po przyzwoitej cenie, polecam zatem stolarza p. Ryszard, tel. 501 577 740...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OknoPlast - Platinum - Złoty Dąb.

W czasie gdy podejmowaliśmy decyzję okna słupskie M&S miały pożałowania godne łączenia w rogach. Może na białych (jednokolorowych) oknach tego nie widać, ale na złotym dębie na którym nam zależało - porażka.

 

a mogłabym jeszcze prosić adres do Oknoplast'u wybiorę się jeszcze tam :D może ich oferta będzie jeszcze lepsza :D Dziekuję :)

 

 

A może jeszcze jakieś propozycje co do okien i dachówki ceramicznej

 

Pozdrawiam

 

ja instalowałem okna Veka firmy Vetrex za pośrednictwem firmy Karo z Szubińskiej, jakieś tam błędy popełnili, ale za to usunęli je szybko, sprawnie i bez zbędnego ociągania się - więc ze strony serwisu gwarancyjnego mogę ich polecić śmiało, bo troszczą się o klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z drzwiami ZEWNETRZNYMI jakie polecacie .....i czy mozna montowac przed tynkami .....NIE zniszcza sie

 

Pozdrawiam

Piotr

 

zainstalowałem drzwi Dziadek, system Tymawa 68, jestem zadowolony i nie mam zastrzeżeń,...montowałem przed tynkami i wydaje mi się, że należy montować drzwi właśnie przed tynkami, a nie po...pozdrawiam...zaniew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z drzwiami ZEWNETRZNYMI jakie polecacie .....i czy mozna montowac przed tynkami .....NIE zniszcza sie

 

Pozdrawiam

Piotr

 

zainstalowałem drzwi Dziadek, system Tymawa 68, jestem zadowolony i nie mam zastrzeżeń,...montowałem przed tynkami i wydaje mi się, że należy montować drzwi właśnie przed tynkami, a nie po...pozdrawiam...zaniew

U nas też przed, bo poprawki tynkarskie po wstawieniu byłoby widać. Nie zniszczyli, chociaż trochę się bałam, bo drzwi z piaskowanego drewna i wydostać z nich tynk to problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac najlepiej jest podjechac do twojego Nadzoru, zwlaszcza jesli to Naklo :-) i dokladnie sie dowiedziec. Ja przy pierwszym podejsciu mialem wszystkie dokumenty wymagane przepisami, ale Nadzor zazyczyl sobie drugie tyle innych oswiadczen, uzgodnien czy pozwolen. Niekoniecznie nastawiaj sie na to, ze uda sie wszystko za pierwszym podejsciem.

 

Powodzenia,

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowia tyle, ze jak masz kase i ochote, to rob :-)

 

Uwazam, ze trzymanie sie "konwenansow", ze lawy - wodka, strop - wodka, wieniec -wodka tylko utwierdza budowlancow o misyjnej formie ich zawodu :-)

 

Milego dnia,

 

Michal

Trochę w tym racji co piszesz. Ale i w misyjności też, w końcu to oni budują nasze marzenia. :wink:

A serio, to kasy nie za wiele, a ochota maleje wraz z narastającym zmęczeniem materiału czyli inwestora. Zobaczy się.

Niemniej ekipę polecić mogę. 8)

 

A dechy się kładą, został jeden pokój. Brygada deskowa też dobra, jak patrzę na tą ciężką robotę, to wiem już, że laik by nie ułożył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może gdzie w gminie Białe Błota (najlepiej murowaniec , Lipniki, Kruszyn Kr.) mozna wymianiać butle z gazem 11kg firmy BP (zielone)

pozdrawiam

 

Tak się zastanawiam, czy to ważne, BP czy też inna... W Murowańcu masz przy Łochowskiej ze dwa punkty - za "Biskupinkiem" jeden i za torami kolejny (między Szkolną a Strusia - i w tym to napewno BP dostaniesz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...