Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Moi drodzy,

 

Zeby byla jasnosc, forum jest wlasnie do tego, zebysmy sobie pomagali. Niepodawanie namiarow "bo sie komus moze nie spodobac" troche przeczy idei, dla ktorej tu zagladamy. Wiadomo, ze kazdy ma inne oczekiwania i wiadomo na pewno, ze nikt nie bedzie podawal namiarow na partaczy.

 

Czesc z nas juz skonczyla budowy i nie potrzebuje zadnej pomocy, a zaglada tu wlasnie, zeby pomoc, skonsultowac, podzielic sie wlasnymi doswiadczeniami. Rownoczesnie uwazam jednak, ze jesli pojawia sie ktos nowy, to w "zlym tonie forumowym" jest niezadanie sobie trudu przeszperania forum, bo cennych informacji jest cala masa, wystarczy spedzic godzinke albo dwie. To tak jakby do pracy przyszedl nowy pracownik i poprosil starych pracownikow: przekazcie mi w sposob skondensowany cala wiedze i przydatne kontakty, ktore macie :-). Jak sie popatrzy na bardziej poczytne fora, to tego typu zapytania sa w ogole ignorowane, jakby ich nie bylo.

 

Tak to widze.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Michał, zgadam się, jak najbardziej. Poszperać trzeba.

Ale też prawdą jest, że większość kontaktów leci przez pw i szperanie, aczkolwiek cenne, czasem jest bezproduktywne.

Jak podaję komuś nowemu kontakt, to motywację mam też i taką, że pomagam człowiekowi, który u mnie się sprawdził. A może przede wszystkim taką. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepodawanie namiarow "bo sie komus moze nie spodobac" troche przeczy idei, dla ktorej tu zagladamy. Wiadomo, ze kazdy ma inne oczekiwania i wiadomo na pewno, ze nikt nie bedzie podawal namiarow na partaczy.

Gdybym myślała wcześniej o tym że jakiś fachowiec "moze się nie spodobać" to nawet nie zadawałabym sobie trudu ażeby podać jego namiary.

Tu chodzi o to, że ja podając namiary cały czas wyobrażam sobie, ze oni będą tak samo robić, pracować, postępować i zachowywać się jak byli u mnie czyli 2-3 lata temu. Niestety tak nie jest i jest mi przykro z tego powodu.

Co się zmieniło przez te 2-3 lata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepodawanie namiarow "bo sie komus moze nie spodobac" troche przeczy idei, dla ktorej tu zagladamy. Wiadomo, ze kazdy ma inne oczekiwania i wiadomo na pewno, ze nikt nie bedzie podawal namiarow na partaczy.

Gdybym myślała wcześniej o tym że jakiś fachowiec "moze się nie spodobać" to nawet nie zadawałabym sobie trudu ażeby podać jego namiary.

Tu chodzi o to, że ja podając namiary cały czas wyobrażam sobie, ze oni będą tak samo robić, pracować, postępować i zachowywać się jak byli u mnie czyli 2-3 lata temu. Niestety tak nie jest i jest mi przykro z tego powodu.

Co się zmieniło przez te 2-3 lata?

wszystko mogło

motywacja im siadła z najróżniejszych powodów

przemęczeni są

tego inwestora akurat nie lubią

cokolwiek

 

albo i ktoś inne wymagania ma, co innego go razi i wkurza

 

a ponadto

czy my - INWESTORZY - cały czas i zawsze pracujemy tak samo? :wink:

 

Aga, luz, podajesz namiar, w którym jest czynnik ludzki. I jak ktoś sobie z tego sprawy nie zdaje, to normalny nie jest. Normalny człowiek bierze namiar i WIE, że tylko zwiększa prawdopodobieństwo na dobrego fachowca, gwarancji niet.

Robiłam "castingi" z samych polecanych fachowców - moim zdaniem część z nich to była lipa straszna, byli wśród nich naciągacze, niektórzy koszmarnie drodzy, a nawet totalni partacze. Komuś odpowiadali. I co? I nic. Wybrałam takich, którzy odpowiadali mi, na własną odpowiedzialność. Ale, żeby wybrać, skądś musiałam mieć namiary. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, my z żoną wybraliśmy:

 

http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/granat/

 

Witam ładny projekt podobny już w Zielonce stoi czyli mój :) Widok z tyłu praktycznie taki sam :)

http://www.malydom.pl/projectInfo-12.html

Życzę przyjemnego budowania i jak najmniej tzw "przygód".

Pozdrawiam Andrzej

 

Ql,

 

Pozdrowionka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepodawanie namiarow "bo sie komus moze nie spodobac" troche przeczy idei, dla ktorej tu zagladamy. Wiadomo, ze kazdy ma inne oczekiwania i wiadomo na pewno, ze nikt nie bedzie podawal namiarow na partaczy.

Gdybym myślała wcześniej o tym że jakiś fachowiec "moze się nie spodobać" to nawet nie zadawałabym sobie trudu ażeby podać jego namiary.

Tu chodzi o to, że ja podając namiary cały czas wyobrażam sobie, ze oni będą tak samo robić, pracować, postępować i zachowywać się jak byli u mnie czyli 2-3 lata temu. Niestety tak nie jest i jest mi przykro z tego powodu.

Co się zmieniło przez te 2-3 lata?

 

Witaj,

 

A ja myślę, że 2-3 lata temu trzeba było zabiegać o klienta. Teraz może im się już nie chce, może są przekonani, że na raz zdobytej "sławie" można się ślizgać do końca świata. Różnie bywa.

Jak w reklamie, "wszystko się zmienia"

 

Cóż, czas taki więc Wesołych Świąt, dosiego Roku

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie namiary na sprawdzoną firmę zakładającą rekuperatory

rekuperatory.pl

ekozefir.pl

Znajdzie się pewnie kilka innych, ale z tymi firmami mieli do czynienia moi znajomi i są raczej zadowoleni. Można też spróbować samemu zrobić instalację (ja włąśnie tak zrobiłem). Strasznej filozofii nie ma, a co poniektórzy nawet sami robią rekuperatory: http://forum.muratordom.pl/rekuperator-tymi-recami-robiony,t70942.htm ale to już całkiem inna bajka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jeszcze jakieś propozycje co do okien i dachówki ceramicznej

 

Ja mam okna firmy Drutex ;) na razie zadowolony, chociaż z ekipy może mniej - kilka miesięcy im zeszło zanim się pojawili na regulację.

 

http://www.drutex.pl/okna_drzwi/okna_pcv/okna_pcv/iglo_5.html

 

cekpol ul minska w bydgoszczy najtaniej mieli dachowke w zeszlym roku

 

ceGpol ;)

http://www.cegpol.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie oddania wiaduktu k. Biskupinka to można coś zainterweniować jutro na sesji rady. Zaczyna się od 14 ale ta sprawa dopiero w pytaniach do wójta :)

 

szczegóły choćby nt godziny o której można jechać na sesję, aby nie słuchać wszystkiego, można się dowiadywać pod numerem 501-359-256Pod tym numerem można robić też zakupy (spożywcze :D) na telefon :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kochani Forumowicze :D

Jako, ze Nowy Rok sie zbliza i ze sama z dzieckiem w domu siedze mam chwilke na małe podsumowanie. Pamietam jak na poczatku 2009 pytałam Was o wiele rzeczy, czy mi starczy kasy na budowe i takie tam.

Dom jest- pisze sobie wlasnie z sypialni synka bo od 23.12 mieszkamy!

Dziekuje Wszystkim za wsparcie i odpowiedzi na mase pytan. Dzieki Aga zona facia mam centralne w domu a nie kominek z rozprowadzeniem ciepla. Wielu dało namiary na fajne ekipy- mam polecane okna z oknoplusa, byli tynkarze, kier bud, posadzki, ociepleniowcy- to wszystko ekipy z forum od Was :D dziekuje i zycze wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2010![/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom jest- pisze sobie wlasnie z sypialni synka bo od 23.12 mieszkamy! [/b]

Cieszę się bardzo, że już mieszkacie. Prosze napisz więcej wrażeń.

 

 

Dzieki Aga zona facia mam centralne w domu a nie kominek z rozprowadzeniem ciepla. [/b]

Dziękuję Tobie bardzo :D To dobrze że się przydałam :D

Napiszę tak dla tych co chcą wiedzieć i przeczytać: W roku 2009 zużyliśmy prądu za 3374,02 zł. Dom 150 m2. Garaż ponad 25m2 nieogrzewany. Tak naprawdę ogrzewamy 120 m2 powierzchni mieszkalnej, bo w kotłowni włączamy grzejniik jak jest bardzo zimno.

To jest wszystko: taryfa weekendowa. Wszystko mamy w domu na prąd. Gotuję na płycie ceramicznej.

Od czasu do czasu też ogrzewamy się prądem. Drewna na kominek też trochę poszło, ale niestety nie potrafimy obliczyć/określić ile dokładnie (od czasu kiedy mamy obudowany kominek i komin ocieplony drewna idzie o wiele mniej, lepiej się rozpala i dłuzej trzyma ciepło). Jak rozpalamy w kominku to w domu mamy 23-24 stopnie (jak dla mnie trochę za ciepło, ale niestety kominkiem aż tak super się nie wysteruje).

 

 

WSZYTSKIIM ŻYCZĘ DUŻO ZDROWIA I SZCZĘŚCIA W NOWYM ROKU!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak dla tych co chcą wiedzieć i przeczytać: W roku 2009 zużyliśmy prądu za 3374,02 zł....

 

Czy dobrze rozumiem, ze grzejecie glownie kominkiem (z plaszczem?), a dogrzewacie grzejnikami elektrycznymi? Wiesz moze z porownania z letnimi rachunkami, jaki udzial w koszcie pradu maja grzejniki? To mnie bardzo ciekawi, bo da wyobrazenie o koszcie ogrzania domu.

 

Ja do grzania nie uzywam pradu wcale, wszystko inne na prad: indukcja, piekarnik, zmywarka, hydrofor, pompy CO, osprzet pieca. Ostatnim wysilkiem na koniec budowy zainwestowalismy w swietlowki energooszczedne wszedzie. Mamy rachunki srednio 100-120 PLN/m-c, taryfa weekendowa.

 

CO + CWU na ekogroszek, ~200 m2 do ogrzania, garaz nieogrzewany. Zuzycie ~3 tony na sezon grzewczy = 2400 PLN. Do tego grzanie tylko wody w sezonie letnim ~0,6 tony = 500 PLN.

 

Jak sobie porownam cene ogrzania m2 z mieszkaniem w bloku, to az mi sie geba smieje :-)

 

Pozdrawiam,

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...