Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Spoko, spoko 8) -ja nawet lubię jak dyskusja rozwija się w absurdalny sposób. Ma to swój forumowy urok :wink: .

 

Jak dostanę rachunek w styczniu to też się pochwalę, a co :D . Tylko mam obawy, że może mnie niemiło rozczarować :lol: . Mam tylko nadzieję, że nie przekroczy 600 zł, bo tyle mniej więcej czynszu płaciłam w mieszkaniu, i teraz nie chciałabym płacić więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A nie przyszło Ci do głowy, że zamiast fantazji, czy wróżenia z fusów mogła to być zwykła próba pomocy innym użytkownikom. Może nie w 100% miarodajna, ale przedstawiająca obraz, czyli to co osobom nigdy prądem nie ogrzewającym jest bardzo potrzebne.

 

A jak myślisz w ilu procentach? 30, 40 50, 60 bo więcej to chyba nie. Ja tylko uważam że takich informacji lepiej nie podawać bo ktoś może mieć pretensje czy też u innych osób ogrzewających się prądem wywoływać frustracje.

Dobra wystarczy każdy ma swoje zdanie na ten temat i koniec gatki.[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko uważam że takich informacji lepiej nie podawać bo ktoś może mieć pretensje czy też u innych osób ogrzewających się prądem wywoływać frustracje.

Dobra wystarczy każdy ma swoje zdanie na ten temat i koniec gatki.[/url]

Ale chyba po to jest forum nie, żeby przeczytać doświadczenia innych. Zresztą dyskusja kilkanaście postów wyżej na temat podawania namiarów na ekipy była w tym samym tonie. Ja jestem zdania, że podawać i dzielić się doświadczeniami. Jak każdy by milczał to forum by nie było.

 

Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że moje wypowiedzi dotyczą mnie. Ja np. preferuję temperaturę w domu ok. 20 stopni. Jak ktoś lubi cieplej, to będzie z pewnością płacić więcej itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że wtrącę się do dyskusji o kosztach grzania prądem. Dla mnie to jedyne źródło ciepła. Dom 1260m2 + nieogrzewany garaż, 18 cm styropianu w podłodze, 20 cm na ścianach, 30 cm wełny na stropie, wentylacja mechaniczna z odzyskiem. Ostatni sezon grzewczy kosztował nas ok. 2500 zł. Piszę około, bo podobnie jak Natalia nie mam podlicznika na samo grzanie. I prawdę mówiąc nie widzę takiej potrzeby. Za to porównując nasze szacunki"zużycia prądu grzewczego" w oparciu o wzrost rachunków całkowitych z osobami o podobnym stylu życia, liczbie osób w rodzinie itp. a grzejących w inny sposób upewniłam się, że są w 95% poprawne.

 

I nie zgodzę się z opinią, że nie powinno się podawać takich danych. Juz kilkoro naszych znajomych skorzystało z takiej samej formy grzania, każdy płaci inny rachunki i każdy jest zadowolony. Oczywiste jest, że nie będę płaciła tyle co np. Natalia, ale mam już jakoś obraz. Poza tym firma, która nam obu robiła instalację wykonuje prognozy kosztów ogrzewania dla konkretnego przypadku. U nas wyszło taniej niż według ich wyliczeń.

 

I nadal będę zachęcała do sprawdzenia tej formy grzania. :wink:

 

Pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni sezon grzewczy kosztował nas ok. 2500 zł. Piszę około, bo podobnie jak Natalia nie mam podlicznika na samo grzanie. I prawdę mówiąc nie widzę takiej potrzeby. Za to porównując nasze szacunki"zużycia prądu grzewczego" w oparciu o wzrost rachunków całkowitych z osobami o podobnym stylu życia, liczbie osób w rodzinie itp. a grzejących w inny sposób upewniłam się, że są w 95% poprawne.

 

I nie zgodzę się z opinią, że nie powinno się podawać takich danych.

 

Ja też jestem jak najbardziej za podawaniem wyników. Tutaj jest podany szacunkowy koszt za sezon i zgadzam się że nie jest on obarczony dużym błędem. Ciężko jest oszacować koszt ogrzewania na podstawie wzrostu rachunku w ciągu 10 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje zużycie prądu:

 

ZUŻYCIE opłaty

I taryfa II taryfa kwota za 2 mce

31.01.09 199 743

28.02.09 199 550 685,69

31.03.09 215 560

30.04.09 173 1000 618,83

31.05.09 105 890

30.06.09 96 577 537,95

31.07.09 146 323

31.08.09 168 421 384,39

30.09.09 145 567

31.10.09 166 462 473,74

30.11.09 179 750

31.12.09 229 819 673,42

 

Roczny koszt zużycia energii elektrycznej w 2009 roku to 3.374 pln

Dom 120 m2 powierzchni użytkowej, "wszystko na prąd" (woda, gotowanie), wspomagane kominkiem z płaszczem wodnym.

Temperatura: 21-23 stopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

w bólach ekipa kończy mi ocieplanie poddasza. Chcę zweryfikować to kamerą termowizyjną. Znalazłem to http://www.termowizja.bydgoszcz.pl

Pyt:

- czy ktoś korzystał z ich usług

- czy ktoś ma inne namiary ?

- czy ktoś zna kogoś z dostępem do kamery (jasne, że odpłatnie)

- może są inni chętni, żeby hurtem zamówić taką usługę i zbić trochę cenę ?

 

priv

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Zgadzam się i też chcę wiedzieć to samo.

Tylko tyle, że ja dla rozwiewania swoich wątpliwości nie nawołuję do tworzenia nieformalnych grup celem dowalenia wykonawcy.

To takie polskie zjawisko i nikt mi nie zabroni wyrażenia własnego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi to nieuczciwą postawą "inwestora". Cóż to ciągle polska.

 

Moglbys rozwinac co masz dokladnie na mysli?

 

Ja na przyklad tej zimy (drugiej w domu) odkrylem niedocieplony fragmencik (z 1/4 m2) poddasza w jednym z pokojow, a bylem przykonany, ze powodem ucieczki ciepla sa piony wentylacyjne w zewnetrznej scianie. I to byla nieuczciwa postawa (albo raczej niedokladnosc) wykonawcy.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się i też chcę wiedzieć to samo.

Tylko tyle, że ja dla rozwiewania swoich wątpliwości nie nawołuję do tworzenia nieformalnych grup celem dowalenia wykonawcy.

To takie polskie zjawisko i nikt mi nie zabroni wyrażenia własnego zdania.

 

Korci mnie strasznie, zeby wdac sie w polemike, ale mysle ze ostatecznie i tak niewiele to wniesie poza pyskowka na forum. Wiec sie nie wdam. Wyraze tylko swoje zdanie, bo nikt mi tego nie zabroni: mamy wiekszy problem z gownianymi wykonawcami wymagajacymi scislej kontroli na kazdym kroku, niz z inwestorami bawiacymi sie w Sherlocka Holmes'a. Nazywanie kontrolowania "dowalaniem" to gruba przesada.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

"...mamy wiekszy problem z gownianymi wykonawcami wymagajacymi scislej kontroli na kazdym kroku,..."

 

Pewnie się zdziwisz ale zgadzam się z tym zdaniem.

Nie rozumiem i nigdy nie zgodzę się z tym by broniąc swoich racji nawoływać innych do pomocy celem ZBICIA ceny. I to tego dotyczy moje zdanie a nie tego, że nie należy pilnować rzetelności w wykonywaniu usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...mamy wiekszy problem z gownianymi wykonawcami wymagajacymi scislej kontroli na kazdym kroku,..."

 

Pewnie się zdziwisz ale zgadzam się z tym zdaniem.

Nie rozumiem i nigdy nie zgodzę się z tym by broniąc swoich racji nawoływać innych do pomocy celem ZBICIA ceny. I to tego dotyczy moje zdanie a nie tego, że nie należy pilnować rzetelności w wykonywaniu usług.

 

To sie ciesze, ze sie zgadzamy. Jesli chodzi o zbicie ceny, to o ile ja zrozumialem, to autor wypowiedzi chcial zbic cene za docieplenie samemu, wytykajac wykonawcy bledy (co tez nie jest dla mnie do konca zrozumiale, bo ja bym raczej zmusil wykonawce do poprawek, z nie obnizal cene zostawiajac fuche), natomiast innych chcial skrzyknac w celu obnizenia kosztow zbicia ceny, a nie samej ceny. Ale moze czegos nie zrozumialem... :-)

 

Milego popoludnia,

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...