Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć,

 

w bólach ekipa kończy mi ocieplanie poddasza. Chcę zweryfikować to kamerą termowizyjną.

 

U mnie weryfikacja własnej roboty wyszła przy pierwszym śniegu - zobaczyłem na własne oczy w których miejscach za mało wełny było :)

 

okazało się, że w dwóch miejscach przy układaniu w części nieużytkowej poddasza wełna zsunęła się o około 1 cm i to wystarczyło, żeby było to widoczne w postaci "placków" bez śniegu na dachu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samego tynkowania musisz jednak czujki pozdejmować i nie jest to czynność bez ingerencji w system. O każdym zamiarze odłączenie czujek musisz powiadomić operatora systemu gdyż odłączenie jakiejkolwiek czujki nawet bez załączonego alarmu spowoduje jego uruchomienie. Tak przynajmniej funkcjonuje tio u mnie.

Można włączyć z klawiatury tryb serwisowy i żadne alarmy nie dochodzą do operatora.

 

Tryb serwisowy nie jest dostępny dla użytkownika a wyłącznie dla serwisu i wymaga wpisania odpowiedniego kodu znanego serwisowi. I nawet uruchamianie tegoż poprzez serwisanta wymaga zgłoszenia tego faktu na centrali. Zresztą z takimi zasadami absolutnie się zgadzam, gdyż uważam, że żaden użytkownik nie powinien ingerować w tryb serwisowy. W razie pomieszania ustawień w systemie ciekaw jestem kto by odpowiadał za niezadziałanie alarmu w sytuacji koniecznej.

[...]

Alarm instalowałem, jak i konfigurowałem we własnym zakresie. Na początku miałem z powiadomieniem tylko na telefon o wszelkich zdarzeniach, a jak się dałem namówić jednej z firm ochroniarskich do podłączenia do ich systemu nadzoru to przyjechali panowie, podłączyli radiopowiadomienie, poprosili o umożliwienie skonfigurowania centralki. Wpisałem kod serwisowy znany tylko mi, przy mnie z klawiatury zmienił opcje powiadamiania i wyszedł z trybu serisowego, zrobiliśmy testy i się pożegnalismy. Nie wyobrażam sobie, że ktoś zna kody do mojego alarmu, albo że kody rozbrojenia/uzbrojenia dostaję na karteczece od firmy instalaotorskiej/ochroniarskiej. Nawet jesli ktoś nie ma pojęcia o alarmach to instalator według mnie powinien sam wejść w menu zmiany hasła administratora i pozwolić inwestorowi samemu ustalić takie hasło, znane tylko jemu. I tak samo powinno być z hasłami użytkowników tzn. domowników.

Jeżeli hasła serwisowe/admina ustala instalator to pewnie są identyczne jak u innych klientów, a jak nie to są skrzętnie zanotowane w kapowniku z dokładnym adresem klienta - bo pamięć ulotna jest. Zazwyczaj klient dostaje możliwość wymyślenia haseł użytkownika dla każdego z domowników, które i tak wpisuje pracownik firmy instalacyjnej, tzn. dziś pracownik firmy instalacyjnej, jutro może na zasiłku, a po pół roku bez środków do życia, chyba, że coś mu sie przypomni.... Oczywiście fantazja poniosła.

A co jeśli będziesz chciał przejść pod opiekę innej firmy? Będziesz prosił ochroniarzy o podanie kodu serwisowego nowej firmie, bo Ty broń Boże nie chcesz znać?

Zapłaciłeś za alarm to jesteś jego właścicielem i powinien być w całości Twój, we wszystkich jego funkcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Hasło do systemu to jedno a hasło do trybu serwisowego to drugie.

Zamiast kodów i hasełek pisanych na karteczkach instrukcja obsługi podaje mnóstwo bardzie czy mniej potrzebnych użytkownikowi kodów.

Dalej zdecydowanie twierdzę, że TRYB SERWISOWY nie powinien był być dostępny dla użytkownika.

I nie jest to niczym nadzwyczajnym bo już nawet we własnym samochodzie oczywiście obecnej generacji nie masz dostępu do wszystkiego czego byś chciał. Oczywiście i tu możesz udowadniać swoje tylko czemu to posłuży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi to nieuczciwą postawą "inwestora". Cóż to ciągle polska.

 

nie zaglądałem przez jakiś czas na forum. Stąd dopiero teraz przeczytałem tę głupią uwagę.

Co Ci śmierdzi ? Chęć sprawdzenia, czy wykonawca dobrze zrealizował zamówioną usługę ? Czy Ty się aby dobrze czujesz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi to nieuczciwą postawą "inwestora". Cóż to ciągle polska.

 

nie zaglądałem przez jakiś czas na forum. Stąd dopiero teraz przeczytałem tę głupią uwagę.

Co Ci śmierdzi ? Chęć sprawdzenia, czy wykonawca dobrze zrealizował zamówioną usługę ? Czy Ty się aby dobrze czujesz ???

 

i jeszcze jedno: kolega z Poznania kilka dni temu, parę miesięcy po fakcie zaniepokojony temperaturami w niektórych pomieszczeniach poddasza, zrobił takie badanie. Efekt: czeka go zrywanie płyt kartonowo-gipsowych.

Więc radzę: sprawdźcie przed położeniem płyt czy izolacja jest dobrze wykonana, bo później mogą być tylko kłopoty. Ja postaram się to zrobić w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...mamy wiekszy problem z gownianymi wykonawcami wymagajacymi scislej kontroli na kazdym kroku,..."

 

Pewnie się zdziwisz ale zgadzam się z tym zdaniem.

Nie rozumiem i nigdy nie zgodzę się z tym by broniąc swoich racji nawoływać innych do pomocy celem ZBICIA ceny. I to tego dotyczy moje zdanie a nie tego, że nie należy pilnować rzetelności w wykonywaniu usług.

 

To sie ciesze, ze sie zgadzamy. Jesli chodzi o zbicie ceny, to o ile ja zrozumialem, to autor wypowiedzi chcial zbic cene za docieplenie samemu, wytykajac wykonawcy bledy (co tez nie jest dla mnie do konca zrozumiale, bo ja bym raczej zmusil wykonawce do poprawek, z nie obnizal cene zostawiajac fuche), natomiast innych chcial skrzyknac w celu obnizenia kosztow zbicia ceny, a nie samej ceny. Ale moze czegos nie zrozumialem... :-)

 

Milego popoludnia,

 

Michal

 

 

Jeny, matko! Jasne, że chodzi o zbicie ceny wynajęcia kamerki. Po cholere mi obniżona cena za źle wykonane poddasze. :D

Zamawiam w tym tygodniu: miejsce - Murowaniec. Kto chętny, to palec pod budkę, bo za minutkę...

 

Na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Na wiosnę rozpoczynam budowę domu w okolicach Szubina.

 

Wybraliśmy projekt "Południowa" z pracowni HB Studio.

http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?id=250&p=detail

 

Przejrzałem ostatnie kilkadziesiąt postów i spisałem podane tam namiary do różnych fachowców, mam nadzieję, że w trakcie postępów na budowie będą mi przydatne. :)

 

Na początek prosiłbym na priv o namiary na architekta do adaptacji tego projektu, oraz na kierownika budowy - lub najlepiej dwa w jednym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w budowie!

 

Architekta nie polece, ale kierownika z przyjemnoscia, zreszta kilku osobom z grupy juz go polecalem i nie slyszalem zadnych uwag :-)

 

Jarek Łabuński

507760334

 

Powolaj sie na Michala ze Szkocji.

 

Mam tez troche resztek materialow z mojej budowy, ktore moga ci sie przydac. Odezwe sie na priv.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...mamy wiekszy problem z gownianymi wykonawcami wymagajacymi scislej kontroli na kazdym kroku,..."

 

Pewnie się zdziwisz ale zgadzam się z tym zdaniem.

Nie rozumiem i nigdy nie zgodzę się z tym by broniąc swoich racji nawoływać innych do pomocy celem ZBICIA ceny. I to tego dotyczy moje zdanie a nie tego, że nie należy pilnować rzetelności w wykonywaniu usług.

 

To sie ciesze, ze sie zgadzamy. Jesli chodzi o zbicie ceny, to o ile ja zrozumialem, to autor wypowiedzi chcial zbic cene za docieplenie samemu, wytykajac wykonawcy bledy (co tez nie jest dla mnie do konca zrozumiale, bo ja bym raczej zmusil wykonawce do poprawek, z nie obnizal cene zostawiajac fuche), natomiast innych chcial skrzyknac w celu obnizenia kosztow zbicia ceny, a nie samej ceny. Ale moze czegos nie zrozumialem... :-)

 

Milego popoludnia,

 

Michal

 

 

Jeny, matko! Jasne, że chodzi o zbicie ceny wynajęcia kamerki. Po cholere mi obniżona cena za źle wykonane poddasze. :D

Zamawiam w tym tygodniu: miejsce - Murowaniec. Kto chętny, to palec pod budkę, bo za minutkę...

 

Na priv.

 

Nie wiem czy nie za długa minutka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę gdzie w Bydgoszczy się udać, żeby pooglądać podłogi i drzwi w dużych ilościach w niewielkich odległościach :D - ciotka robi remont w mieszkaniu i mnie pyta :wink:

 

Carpenter - Inowrocławska - wystawka może nie największa ale firma (a pan Ryszard monter szczególnie) godna polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę gdzie w Bydgoszczy się udać, żeby pooglądać podłogi i drzwi w dużych ilościach w niewielkich odległościach :D - ciotka robi remont w mieszkaniu i mnie pyta :wink:

 

Carpenter - Inowrocławska - wystawka może nie największa ale firma (a pan Ryszard monter szczególnie) godna polecenia

 

No właśnie a kawałek dalej na ul. Inowrocławskiej jest sklep z podłogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...