Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Mimo wszystko, bezpośrednio na murze ich nie kładą.

 

ale "wylewki" nie robią: "Podkładka z materiału odkształcalnego" ;)

 

Ani razu słowo "wylewka" nie padło z mojej klawiatury! Cytuj tych, którzy słów takich w ferworze walki użyli ... :wink:

 

mcs

 

Panowie, kladzcie sobie pod terive co tam chcecie. Ja mam chalupe postawiona i nie zamierzam zrywac sie po nocach z mysla "moj Boze, moje belki stropowe leza bezposrednio na murze!!!!". Koncze temat, bo zaczynam miec wyrzuty sumienia w wyniku marnotrawienia czasu :-)

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość OtoKero

To proste skąd wynikała różnica. Zależy to głównie od wielkości pęcherzyków znajdujących się w m3 gazobetonu.

Zgodzę się z tym, że Ytong zachowywał raczej precyzyjniejsze wymiary niż np Solbet. Czyli 240 to 240 a nie np 242 czy 238

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak drut, ale jak na drut trzeba poczekac, to mozna przezyc na Orange Freedom Pro - jedyna usluga w technologii CDMA poza miastami. Jest jeszcze Netia ze swoim WiMaxem ale z tego co wiem, to w promieniu maks 15 km od masztu, a maszty w centrach miast. Chyba ze cos sie zmienilo. Generalnie jesli chodzi o internet radiowy, to o HSDPA w GSMie zapomnij poza miastami (stad taka lipa w BlueConnect), ale pomysl o CDMA. No chyba ze znajdziesz jakiegos lokalnego prowajdera.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak drut, ale jak na drut trzeba poczekac, to

 

....

 

Michal

 

Chcę uniknąć czekania 2 tygodnie, po to aby dowiedzieć się, że się nie da. Procedura jest taka, że się składa wniosek o przłączenie, a oni po tym czasie dopiero określą, czy się da. Albo jeszcze gorzej - na własnym przykładzie na Osowej Górze - TPSA sprzedała mi łącze 1M, z którym męczyłęm się Parę miesięcy, zgłaszając co chwilę problemy, po to aby po tych paru miesiącach, jeden z techników, którzy przyjechali "naprawiać awarię" powiedział mi, że nie ma szans aby 1M tu działał, za daleko centrala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolejna prośba z mojej strony. Ile płaciliście za tynki maszynowe? Interesuje mnie robocizna bo materiał załatwiamy sami za 4,5 za metr, to chyba niezła cena(tylko dzięki znajomością męża). Znaleźliśmy tynkarzy za 10zł za m2 robocizny to chyba też niezła cena. co o tym sądzicie.

 

I pytanie pokrewne, ile zza wylanie posadzki, określili nam się bez materiału 9 zł za metr, dobra cena czy szukać dalej ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Gdzie kupowaliście materiały do instalacji elektrycznej i alarmowej - kable, rozdzielnice itd itp? Czy warto kupowac w necie czy lepiej w jakiejs lokalnej hurtowni elektrycznej? Wiem, że można poprzeglądać oferty, podzwonić itd - ale chodzi mi o czas - a raczej jego brak :)

Będę bardzo wdzięczny za informacje.

Aha - nie macie kogoś solidnego i stosunkowo taniego do zainstalowania i przetestowania alarmu (np. Satela)?

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

potrzebny mi internet w Murowańcu. Mam blueconnect - działa beznadziejnie.

Zrywa co kilkanaście/kilkadziesiąt minut. Na informację z TPSA i Neti o możliwości podłączenia trzeba poczekać do 2 tygodni (informacja z hotlines) . Możecie podzielić się Waszymi doświadczeniami ?

 

Marek

 

Opowiem o moich doświadczeniach w Zielonce.

Skrzynka TPSA i Netii około 60 m od domu. Olali mnie totalnie jedni i drudzy uznając że to mocno nie opłacalne. WiMax brak zasięgu - praktycznie las pomiędzy nadajnikiem i domem nie daje żadnych szans. W tej chwili mam Orange Free z routerem na kartę SIM - działa stabilnie transfer 256kb/s. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Gdzie kupowaliście materiały do instalacji elektrycznej i alarmowej - kable, rozdzielnice itd itp? Czy warto kupowac w necie czy lepiej w jakiejs lokalnej hurtowni elektrycznej? Wiem, że można poprzeglądać oferty, podzwonić itd - ale chodzi mi o czas - a raczej jego brak :)

Będę bardzo wdzięczny za informacje.

Aha - nie macie kogoś solidnego i stosunkowo taniego do zainstalowania i przetestowania alarmu (np. Satela)?

 

Pozdrowienia

 

Proponuje "grupowego" elektryka: Mariusz Gimiński 510042902. Materialy elektrycze dostarczal sam: jego upust, faktura na mnie z Elwatechu przy Grunwaldzkiej.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Opowiem o moich doświadczeniach w Zielonce.

Skrzynka TPSA i Netii około 60 m od domu. Olali mnie totalnie jedni i drudzy uznając że to mocno nie opłacalne. WiMax brak zasięgu - praktycznie las pomiędzy nadajnikiem i domem nie daje żadnych szans. W tej chwili mam Orange Free z routerem na kartę SIM - działa stabilnie transfer 256kb/s. Pozdrawiam

 

 

Ja też w Zielonce ,niedaleko Rume - tepsa jak zobaczyła,że na ulicy budują się domy sama wkopała kabel bez proszenia się.Potwierdzam,że niestety najlepszy jest póki co kabel,sąsiad ma radiówkę i narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju kiedy to było ;). Teraz się śmieją w oczy że to nie opłacalne - mi wyliczyli koszt 11 tyś złotych podłączenie kablem. Nie ma szans że to się im zwróci.

 

Potwierdzam,że niestety najlepszy jest póki co kabel,sąsiad ma radiówkę i narzeka.

 

A skąd ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim. Na forum Bydgoszcz -Toruń weszłam pierwszy raz, głównie po to by się podzielić namiarami na pana, który dokonał cudów po moich tynkarzach...Żałuję, że tak póżno na niego trafilam.

Prostował ściany( ile się dało oczywiście) i skończyło się na tym, iż zrobił u mnie całą wykończeniówkę.

Zaczął od gładzi.Płytki cały parter + łazienki wg.gotowego projektu- mistrz szlifowania brzegów płytek do kąta 45 stopni. Poprawiał na bieżąco projektantkę, która policzyła zbyt mało płytek. Doradzał, poprawiał, przymierzał i cały czas żartował :)

Zrobił podwieszane sufity, schował w nich wentylację( nic nie pęka), pomalował ściany. Zamontował i zabudował geberity, wannę, brodzik, kabinę, umywalki, baterie...zamontował oczka ledowe w łazience...

Namówił mnie na tynk strukturalny + werniks na klatce schodowej. Wyszło prima.

U syna wykombinował mazańce na gładkiej ścianie( werniks+ bejca)- mogłabym patrzeć na nią godzinami...itd. O wszystkich drobiazgach nie wspomnę.

Nie wiedziałam, że tacy fachowcy z taką wyobraźnią, polotem, dokładnością,

jeszcze istnieją. Gość( około 30-tki), mieszka w Toruniu.

 

BAARDZO POLECAM : KRYSTIAN 607 714 504 ( powiedzieć, że z polecenia specjalnego od p.Asi :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...