Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

2 bardzo niefachowo-niema glownego wylacznika w rozdielni

 

a był w projekcie?

 

(delikwenta od domofonu jusz popiescilo)

 

a nie był świadomy, że grzebąc cokolwiek przy prądzie to najpierw wyłącza się bezpieczniki? ;)

 

3 niewspomne o instalacji tv-sat(sa na epoce jednego telewizora w domu nie wspominajac o telewizji satelitarnej)

 

a powiedziałeś/łaś że chcesz coś więcej? ;)

 

 

mój elektryk nawymyslal mi takie cuda ze nie mialem pojecia ze cos takiego istnieje nie pytalem o nic sam proponowal wlacznie z podgladem z garazu w telewizorach, lampy ogrodowe , gniazda na oswietlenie swiateczne pod podbitka itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

2 bardzo niefachowo-niema glownego wylacznika w rozdielni

 

a był w projekcie?oczewiscie ze tak

 

(delikwenta od domofonu jusz popiescilo)

 

a nie był świadomy, że grzebąc cokolwiek przy prądzie to najpierw wyłącza się bezpieczniki? ;)kolego wylaczyl glowny a ze glowny bezpiecznik niewiadomo po co wogule jest skoro nie spelnia swojej funkcji tego to juz niewiem moze teraz tak to sie robi

 

3 niewspomne o instalacji tv-sat(sa na epoce jednego telewizora w domu nie wspominajac o telewizji satelitarnej)

 

a powiedziałeś/łaś że chcesz coś więcej? ;)

w tej chwili to juz uposledzeni tylko tak robia tzn czekaja az ktos im cos palcem pokaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem dobry fachowiec podpowie co można zrobić aby było lepiej sprawniej i wygodniej i tylko inwestor decyduje co montować a co ominąć , nie każdy siedzi w necie i czyta nowości aby potem uczyć majstrów . Nie można wiedzieć wszystkiego wiec po to się bierze fachowca aby podpowiedział .Ja z mojego elektryka jestem zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam

 

Witam

 

Dawno tutaj nie zaglądałem i jak widzę wiele się zmieniło. U nas też masa zmian o których nawet nie warto pisać, niemniej jednak po podłączeniu docelowego pradu została mi skrzynka bodowlana którą chciałbym się sprzedać w bardzo rozsądnej cenie. Skrzynka zawiera różnicówkę, kotakty, miejsce na licznik, bezpieczniki... sam nie wiem co jeszcze. Aaaaa obudowa plastikowa troszkę uszkodzona (ale cała) przez panów z Enei na solidnej rurze do wkopania.

Polecam na pewno będzie dobrze służyć i w odpowiednim czasie znajdzie kolejnego nabywcę.

 

Osoby zainteresowane proszę o wiadomość na PW.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem,

 

Dostalem wycene od firmy, ktora bedzie mi byc moze robila ogrodzenie. Czy ktos bylby w stanie okreslic czy przykladowe ceny sa mocno przesadzone?

 

- montaz bramy przesuwnej 5m - 1500 PLN za wszystko (stopa betonowa, prowadzenie, naped itd).

- brama 5m - ocynk malowany proszkowo do wypelnienia - 3000 PLN

- podmurowka (fundament) - 50 PLN / metr - to mi sie mocno drogo wydaje

- montaz ogrodzenia - 3-metrowe segmenty, do ktorych beda montowane deski (plot nie bedzie mial murowanych slupkow) - 180 PLN / segment.

 

Z gory dzieki,

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, pomylilem sie w kalkulacji, nie dogadalem sie z firma. 50 zl/m obejmuje zrobienie podmurowki i montaz ogrodzenia, a nie sama podmurowke. Do tego beton, ktorego wyjdzie mi ok. 3 m3. Tak wiec juz to duzo lepiej wychodzi. Rozmawialem tez o prefabrykatach, to tez jest mozliwe i tansze, ale to wymusza montaz slupkow co 2,5 m (tyle ma prefabrykat betonowy), a nie co 3, tak jak zakladalismy przy podmurowce. Tak czy siak jutro bede mial dokladna wycene w obu wariantach, to sie podziele. Jesli chodzi o firme, to dosc mocno wierze w ich kompetencje, bo robili u mnie siatke i wszystko wyszlo ladnie. Co do jakosci wykonania frontu, to bede mogl powiedziec, jak zrobia, a zrobia jak sie dogadamy co do ceny :-) Zreszta zdaje mi sie, ze na grupie jest osoba zwiazana z ta firma - WWD z Lesnej.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem,

- podmurowka (fundament) - 50 PLN / metr - to mi sie mocno drogo wydaje

Mamy podobny dylemat.

Bierzemy pod uwagę podmurówkę systemową. Gotowe podmurówki można nabyc już od 19/20 zł za metr, są uzbrojone. Element do słupka za 9 zł.

Ja mam zastane systemowe ogrodzenie sąsiada, ale i tak chyba będę musiał zrobić murek oporowy, bo moja działka jest naturalnie niżej i wszystkie wody opadowe czy roztopowe spływają do mnie, a to dlatego, że murki są parę centymetrów nad ziemią. Nie widać tego, bo to jest dosłownie może 2cm i chowa się w trawie. Nie wiem czy efekt zamierzony przez sąsiada, ale nie musi się obawiać o podtopienia, a ja pływam.

Ale patrząc na cenę robocizny podmurówki to może faktycznie kupię systemówkę bez słupków, wystawię z 10cm nad ziemią, a resztę zakopię. Koszt niższy, tylko ile fachowcy biorą za osadzanie takiej systemówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy polecacie jakąś hurtownię płytek? Ewentualnie na jakie upusty można liczyć od cen wystawowych? Patrząc na ceny w sklepach internetowych i tych "namacalnych" to jest o co walczyć, ale gdzie łatwiej?

 

My ogladalismy plytki glownie w Leroyu, a kupowalismy w eplytki.pl. Chociaz np. gres do pomieszczen technicznych byl najtanszy w Leroyu wlasnie, a w internecie do kuchni, lazienki itp.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero
Czy ktos moglby w pierwszej polowie kwietnia na kilka dnia pozyczyc 10-12 ramek rusztowania warszawskiego? Ewentualnie gdzie w Bydgoszczy lub okolicach mozna wypozyczyc i za ile?

 

Michal

 

Na ulicy Flisackiej jest firma MATRA wypożyczająca sprzęt budowlany. Wypożyczałem tam Akro.

Jednak jeśli na Allegro ramka kosztuje 30zł to ja wolałbym kupić niż wypożyczyć.

Za wypożyczenie musisz zapłacić, musisz po nie pojechać a następnie w ustalonym terminie odwieść.

Z mojego punktu widzenia to nie jest uzasadnione ekonomicznie.

Zakupione a następnie użyte ramki sprzedaż za pól ceny i z pewnością wyjdzie to taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Gdzie kupowaliście materiały do instalacji elektrycznej i alarmowej - kable, rozdzielnice itd itp? Czy warto kupowac w necie czy lepiej w jakiejs lokalnej hurtowni elektrycznej? Wiem, że można poprzeglądać oferty, podzwonić itd - ale chodzi mi o czas - a raczej jego brak :)

Będę bardzo wdzięczny za informacje.

Aha - nie macie kogoś solidnego i stosunkowo taniego do zainstalowania i przetestowania alarmu (np. Satela)?

 

Pozdrowienia

 

Proponuje "grupowego" elektryka: Mariusz Gimiński 510042902. Materialy elektrycze dostarczal sam: jego upust, faktura na mnie z Elwatechu przy Grunwaldzkiej.

 

Michal

 

 

 

nie polecam!

 

to może uzasadnij

 

A ja nie polecam samodzielnych wizyt w hurtowni Eltech. Ceny dla człowieka "z ulicy" powalają na kolana. Dopiero jakieś upusty dla instalatorów, którzy od nich biorą nadają sens tym zakupom.

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

możecie mi dać namiary nr. telefonu na hurtownie budowlaną w okolicy Murowańca co posiada w sprzedaży wełnę do ocieplania i KG , stelaże , wieszaki itp.

 

dzięki bardzo

 

Piotr

 

Polecam mój garaż, w którym leży 88 sztuk profili CD60 4mb, za 3/4 ceny.

Centralny Murowaniec

 

Marek, info na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero
Witajcie

Gdzie kupowaliście materiały do instalacji elektrycznej i alarmowej - kable, rozdzielnice itd itp? Czy warto kupowac w necie czy lepiej w jakiejs lokalnej hurtowni elektrycznej? Wiem, że można poprzeglądać oferty, podzwonić itd - ale chodzi mi o czas - a raczej jego brak :)

Będę bardzo wdzięczny za informacje.

Aha - nie macie kogoś solidnego i stosunkowo taniego do zainstalowania i przetestowania alarmu (np. Satela)?

 

Pozdrowienia

 

Proponuje "grupowego" elektryka: Mariusz Gimiński 510042902. Materialy elektrycze dostarczal sam: jego upust, faktura na mnie z Elwatechu przy Grunwaldzkiej.

 

Michal

 

 

 

nie polecam!

 

to może uzasadnij

 

A ja nie polecam samodzielnych wizyt w hurtowni Eltech. Ceny dla człowieka "z ulicy" powalają na kolana. Dopiero jakieś upusty dla instalatorów, którzy od nich biorą nadają sens tym zakupom.

 

Marek

 

Dokładnie na tym polega filozofia cenowa. Gdyby każdy klient detaliczny biegał po hurtowniach to detal można by zlikwidować.

Teraz pewnie nie jeden mało rozumny człowiek powie: i dobrze niech zlikwidują bo tam jest drogo. Tylko później ten sam mało rozumny narzekałby, że ma daleko do hurtowni ale one nie powstaną tak blisko jak detal.

Sporo hurtowni wchodzi klientowi detalicznemu w tyłek często jednak robiąc sobie z niego jaja o czym ówże nie ma pojęcia. To hurtownia pozostaje w ścisłym cichym porozumieniu porozumieniu z wykonawcami. Bardzo często to tylko gra pozorów przed klientem. Po odejściu klienta następuje korekta sporządzonej faktury oczywiście z korzyścią dla wykonawcy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby w pierwszej polowie kwietnia na kilka dnia pozyczyc 10-12 ramek rusztowania warszawskiego? Ewentualnie gdzie w Bydgoszczy lub okolicach mozna wypozyczyc i za ile?

 

Michal

 

ja zamawiam z allegro 30zl szt zawsze się przydadzą . :D

 

Mam ramki. Wypożyczę niedrogo. Dysponuję transportem. Miejsce: Centralny Murowaniec.

 

Marek 605-177-113

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...