Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Witajcie

Gdzie kupowaliście materiały do instalacji elektrycznej i alarmowej - kable, rozdzielnice itd itp? Czy warto kupowac w necie czy lepiej w jakiejs lokalnej hurtowni elektrycznej? Wiem, że można poprzeglądać oferty, podzwonić itd - ale chodzi mi o czas - a raczej jego brak :)

Będę bardzo wdzięczny za informacje.

Aha - nie macie kogoś solidnego i stosunkowo taniego do zainstalowania i przetestowania alarmu (np. Satela)?

 

Pozdrowienia

 

Proponuje "grupowego" elektryka: Mariusz Gimiński 510042902. Materialy elektrycze dostarczal sam: jego upust, faktura na mnie z Elwatechu przy Grunwaldzkiej.

 

Michal

 

 

 

nie polecam!

 

to może uzasadnij

 

A ja nie polecam samodzielnych wizyt w hurtowni Eltech. Ceny dla człowieka "z ulicy" powalają na kolana. Dopiero jakieś upusty dla instalatorów, którzy od nich biorą nadają sens tym zakupom.

 

Marek

 

Dokładnie na tym polega filozofia cenowa. Gdyby każdy klient detaliczny biegał po hurtowniach to detal można by zlikwidować.

Teraz pewnie nie jeden mało rozumny człowiek powie: i dobrze niech zlikwidują bo tam jest drogo. Tylko później ten sam mało rozumny narzekałby, że ma daleko do hurtowni ale one nie powstaną tak blisko jak detal.

Sporo hurtowni wchodzi klientowi detalicznemu w tyłek często jednak robiąc sobie z niego jaja o czym ówże nie ma pojęcia. To hurtownia pozostaje w ścisłym cichym porozumieniu porozumieniu z wykonawcami. Bardzo często to tylko gra pozorów przed klientem. Po odejściu klienta następuje korekta sporządzonej faktury oczywiście z korzyścią dla wykonawcy:-)

 

2 lata budowałem dom i tysiąc razy robiłem zakupy w hurtowniach, więc nie musisz tłumaczyć na czym polega działanie hurtowni. Powinienieś rozumieć, że skoro robi się zakupy po kilka tysięcy złotych, to można czuć się uprawnionym do zkupów w hurtowni i każda z nich rozumie, że warto przyjmować takiego klienta i nie narzucać mu 300% marż. Z tych, do których zawitałem wynika, że tylko Eltech tego nie rozumie (lub mu się to nieopłaca) i po to umieściłem tu swoją uwagę, aby ostrzec innych forumowiczów przed taką niespodzianką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość OtoKero
Witajcie

Gdzie kupowaliście materiały do instalacji elektrycznej i alarmowej - kable, rozdzielnice itd itp? Czy warto kupowac w necie czy lepiej w jakiejs lokalnej hurtowni elektrycznej? Wiem, że można poprzeglądać oferty, podzwonić itd - ale chodzi mi o czas - a raczej jego brak :)

Będę bardzo wdzięczny za informacje.

Aha - nie macie kogoś solidnego i stosunkowo taniego do zainstalowania i przetestowania alarmu (np. Satela)?

 

Pozdrowienia

 

Proponuje "grupowego" elektryka: Mariusz Gimiński 510042902. Materialy elektrycze dostarczal sam: jego upust, faktura na mnie z Elwatechu przy Grunwaldzkiej.

 

Michal

 

 

 

nie polecam!

 

to może uzasadnij

 

A ja nie polecam samodzielnych wizyt w hurtowni Eltech. Ceny dla człowieka "z ulicy" powalają na kolana. Dopiero jakieś upusty dla instalatorów, którzy od nich biorą nadają sens tym zakupom.

 

Marek

 

Dokładnie na tym polega filozofia cenowa. Gdyby każdy klient detaliczny biegał po hurtowniach to detal można by zlikwidować.

Teraz pewnie nie jeden mało rozumny człowiek powie: i dobrze niech zlikwidują bo tam jest drogo. Tylko później ten sam mało rozumny narzekałby, że ma daleko do hurtowni ale one nie powstaną tak blisko jak detal.

Sporo hurtowni wchodzi klientowi detalicznemu w tyłek często jednak robiąc sobie z niego jaja o czym ówże nie ma pojęcia. To hurtownia pozostaje w ścisłym cichym porozumieniu porozumieniu z wykonawcami. Bardzo często to tylko gra pozorów przed klientem. Po odejściu klienta następuje korekta sporządzonej faktury oczywiście z korzyścią dla wykonawcy:-)

 

2 lata budowałem dom i tysiąc razy robiłem zakupy w hurtowniach, więc nie musisz tłumaczyć na czym polega działanie hurtowni. Powinienieś rozumieć, że skoro robi się zakupy po kilka tysięcy złotych, to można czuć się uprawnionym do zkupów w hurtowni i każda z nich rozumie, że warto przyjmować takiego klienta i nie narzucać mu 300% marż. Z tych, do których zawitałem wynika, że tylko Eltech tego nie rozumie (lub mu się to nieopłaca) i po to umieściłem tu swoją uwagę, aby ostrzec innych forumowiczów przed taką niespodzianką.

 

Tysiąc razy zakup w hurtowni w ciągu dwóch lat to przeciętnie 1,5 raza dziennie wliczając to wszystkie świąteczne dni i niedziele. Takim wynikiem nie poszczyci się najlepszy w świecie zaopatrzeniowiec budowlany.

Zakładając te WIELKIE zakupy tylko po 1 tysiąc to daje 1 000 000 MILION złotych.

Super chata za milion w dwa lata.

300% marża - to wiedza z piaskownicy.

Wielkie i marne bla bla bla.

 

Jak przyjdzie co do czego to żaden konkret nie padnie ale mnie to nie boli - pisałem do ludzi rozumnych a nie bujających w obłokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Gdzie kupowaliście materiały do instalacji elektrycznej i alarmowej - kable, rozdzielnice itd itp? Czy warto kupowac w necie czy lepiej w jakiejs lokalnej hurtowni elektrycznej? Wiem, że można poprzeglądać oferty, podzwonić itd - ale chodzi mi o czas - a raczej jego brak :)

Będę bardzo wdzięczny za informacje.

Aha - nie macie kogoś solidnego i stosunkowo taniego do zainstalowania i przetestowania alarmu (np. Satela)?

 

Pozdrowienia

 

Proponuje "grupowego" elektryka: Mariusz Gimiński 510042902. Materialy elektrycze dostarczal sam: jego upust, faktura na mnie z Elwatechu przy Grunwaldzkiej.

 

Michal

 

 

 

nie polecam!

 

to może uzasadnij

 

A ja nie polecam samodzielnych wizyt w hurtowni Eltech. Ceny dla człowieka "z ulicy" powalają na kolana. Dopiero jakieś upusty dla instalatorów, którzy od nich biorą nadają sens tym zakupom.

 

Marek

 

Dokładnie na tym polega filozofia cenowa. Gdyby każdy klient detaliczny biegał po hurtowniach to detal można by zlikwidować.

Teraz pewnie nie jeden mało rozumny człowiek powie: i dobrze niech zlikwidują bo tam jest drogo. Tylko później ten sam mało rozumny narzekałby, że ma daleko do hurtowni ale one nie powstaną tak blisko jak detal.

Sporo hurtowni wchodzi klientowi detalicznemu w tyłek często jednak robiąc sobie z niego jaja o czym ówże nie ma pojęcia. To hurtownia pozostaje w ścisłym cichym porozumieniu porozumieniu z wykonawcami. Bardzo często to tylko gra pozorów przed klientem. Po odejściu klienta następuje korekta sporządzonej faktury oczywiście z korzyścią dla wykonawcy:-)

 

2 lata budowałem dom i tysiąc razy robiłem zakupy w hurtowniach, więc nie musisz tłumaczyć na czym polega działanie hurtowni. Powinienieś rozumieć, że skoro robi się zakupy po kilka tysięcy złotych, to można czuć się uprawnionym do zkupów w hurtowni i każda z nich rozumie, że warto przyjmować takiego klienta i nie narzucać mu 300% marż. Z tych, do których zawitałem wynika, że tylko Eltech tego nie rozumie (lub mu się to nieopłaca) i po to umieściłem tu swoją uwagę, aby ostrzec innych forumowiczów przed taką niespodzianką.

 

Tysiąc razy zakup w hurtowni w ciągu dwóch lat to przeciętnie 1,5 raza dziennie wliczając to wszystkie świąteczne dni i niedziele. Takim wynikiem nie poszczyci się najlepszy w świecie zaopatrzeniowiec budowlany.

Zakładając te WIELKIE zakupy tylko po 1 tysiąc to daje 1 000 000 MILION złotych.

Super chata za milion w dwa lata.

300% marża - to wiedza z piaskownicy.

Wielkie i marne bla bla bla.

 

Jak przyjdzie co do czego to żaden konkret nie padnie ale mnie to nie boli - pisałem do ludzi rozumnych a nie bujających w obłokach.

 

 

sprawdź w internecie co to znaczy trollowanie i zadaj sobie pytanie, czy jesteś trollem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Wszystko zależy od tego na ile chcesz je ocieplić.

5cm z pewnością nie zapewni Ci tego, że mróz nie dojdzie do fundamentów. Oczywiście istnieją nieocieplane i spełniają swoje zadanie ale to systemy budowane lata wcześniej.

Ja dawałem 10cm przez co wcale nie chcę powiedzieć, że i ta grubość zagwarantuje "nietykalność" przez mróz. Wszystko zależy od wartości temperatury i od Twoich oczekiwań a także od uwarunkowań sytuacyjnych. Jeśli fundament jest cały w ziemi nie potrzeba grubej izolacji a jeśli na wierzchu lepiej dać grubszą.

Podobnie jest z oknami, jeśli chcemy aby były dobrym izolatorem kupujemy je w najlepszych parametrach technicznych.

W ub. roku wymieniłem kilkunastoletnie plastiki na nową witrynę ścienną o parametrze K-0,6. Są to okna trój szybowe. Naprawdę zachęcam wszystkich do takich wyborów. Za nami zima jaką pamiętamy dobrze. Szyba wewnątrz mieszkania była zwyczajnie ciepła co było zaskoczeniem dla samych wykonawców, którzy będąc u mnie w styczniu przy okazji wymiany szyb w innych oknach sprawdzali efekt witryny. Byli zaskoczeni pozytywnym efektem podobnie jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

Czy ktoś z was zna lub posiada jakiś namiar na GEOLOGA z okolic BYDGOSZCZY -- będę bardzo wdzięczny. Ile kosztuje taka usługa ( badanie gruntu ).Przymierzam się do budowy domku parterowego bez piwnicy i projektant zażyczył sobie badanie gruntu.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem się przyłączyć do tej grupy budujących. Ja również, jestem z okolic Bydgoszczy a dokładnie w miejscowości Ciele gm. Białe Błota. Od ponad roku buduję swojego wymarzonego Achillesa. Obecnie jestem na etapie stanu surowego zadaszonego ale jeszcze bez stolarki. Chciałbym was prosić o namiary sprawdzonych ekip do takich prac jak:

 

- zakładanie okien, bram garażowych i rolet. Tutaj zastanawiam się nad ekipą z Okno plusa (okna MS)polecaną przez was na tym forum.

Co do bramy garażowej wolałbym inną firmą niż oferują w tym salonie. Zależało by mi na Hormannie. Widzę, że na przykład w Tessie w Lisim Ogonie mają te bramy. Nie wiem tylko jaką mają tam ekipę, żeby mi to założyli solidnie. Czy ktoś z was miał z nimi do czynienia?

 

- elektryk - chociaż mam już prawie zaklepanego. Swoją drogą to od razu pytanie, czy cena za robociznę 30 zł od punktu to wygórowana stawka?

Chciałem też, żeby zrobił mi piorunochron,a el jak usłyszałem kwotę za samą robociznę to mi szczena opadła do ziemi! I póki co chyba sobie to odpuszczę, chociaż boję się tych szalejących burz :/

 

- tynki - do tynkowania maszynowego.

 

- ogrzewanie CO

 

- wykończenia typu ocieplenie poddasza, założenie stelażu, płyt K-G i szpachlowanie.

 

To na razie wszystko ;) W tym roku więcej nie planuję zrobić, no chyba, ze fundusze na to pozwolą ;)

 

W zamian za wymienione kontakty, mogę polecić, ekipę do murowania stan surowy brygada sprawdzona, pewna i solidna i nie za droga. Fachowców do dachu również mogę polecić z ręką na sercu. Tak samo projektanta, inspektora nadzoru i człowieka od kanalizacji.

 

Pozdrawiam i czekam na wasze oferty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

Czy ktoś z was zna lub posiada jakiś namiar na GEOLOGA z okolic BYDGOSZCZY -- będę bardzo wdzięczny. Ile kosztuje taka usługa ( badanie gruntu ).Przymierzam się do budowy domku parterowego bez piwnicy i projektant zażyczył sobie badanie gruntu.

Dzięki i pozdrawiam.

 

 

Ja robiłem 2 tygodnie temu badania gruntu.

Robił mi je Pan Gul z Bydgoszczy - 691-813-589.

Bardzo solidny i przede wszystkim niedrogi, w 3 dni po odwiercie miałem już do odbioru całą gotową dokumentację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okno plus jak najbardziej polecam .

 

elektryka mam moge podac nr.na PW jest zabiegany ale bardzo dobry i sie zna na fachu .

 

Dzięki za kontakt, wysłane z resztą na PW ;) Z tego co się zorientowałem, to ten którego ja znalazłem jest tańszy no i do tego sprawdzony. Sam widziałem efekt jego pracy. Mam nadzieje, ze u mnie też się spiszę.

 

Mam pytanie odnośnie bramy garażowej - bo na okna już się zdecydowałem - czy ktoś z was w Bydgoszczy i okolicach montował bramę firmy Hormann? Jeśli tak to skąd zamawiał i jak spisał się serwis?

 

Pozdrawiam,

Maciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero
Tessa w Lisim Ogonie - dwukrotnie podchodziłem do nich w dwu różnych sprawach - nie dogadałem się. Skoro komunikacja słowna nie przyniosła pozytywnego efektu to nie sądzę by wykonawcza była na dobrym poziomie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

Czy ktoś z was zna lub posiada jakiś namiar na GEOLOGA z okolic BYDGOSZCZY -- będę bardzo wdzięczny. Ile kosztuje taka usługa ( badanie gruntu ).Przymierzam się do budowy domku parterowego bez piwnicy i projektant zażyczył sobie badanie gruntu.

Dzięki i pozdrawiam.

 

 

Ja robiłem 2 tygodnie temu badania gruntu.

Robił mi je Pan Gul z Bydgoszczy - 691-813-589.

Bardzo solidny i przede wszystkim niedrogi, w 3 dni po odwiercie miałem już do odbioru całą gotową dokumentację

 

Też znam tego Pana, korzystałem z jego usług. Daję znak jakości Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Gdzie kupowaliście materiały do instalacji elektrycznej i alarmowej - kable, rozdzielnice itd itp? Czy warto kupowac w necie czy lepiej w jakiejs lokalnej hurtowni elektrycznej? Wiem, że można poprzeglądać oferty, podzwonić itd - ale chodzi mi o czas - a raczej jego brak :)

Będę bardzo wdzięczny za informacje.

Aha - nie macie kogoś solidnego i stosunkowo taniego do zainstalowania i przetestowania alarmu (np. Satela)?

 

Pozdrowienia

 

Proponuje "grupowego" elektryka: Mariusz Gimiński 510042902. Materialy elektrycze dostarczal sam: jego upust, faktura na mnie z Elwatechu przy Grunwaldzkiej.

 

Michal

 

 

 

nie polecam!

 

to może uzasadnij

 

A ja nie polecam samodzielnych wizyt w hurtowni Eltech. Ceny dla człowieka "z ulicy" powalają na kolana. Dopiero jakieś upusty dla instalatorów, którzy od nich biorą nadają sens tym zakupom.

 

Marek

 

jeżeli komuś (poza oczywiście OtoKero) nie wystarcza podana przeze mnie w dobrej wierze uwaga i potrzebuje danych liczbowych, ile za coś zapłaciłem tam, a ile gdzie indziej, to proszę o informację.

Przy okazji: za kabel alarmowy w EUROALARMIE, wchodząc "z ulicy" też zapłaciłem jak za zboże, z tego co pamiętam blisko 2PLN, przy cenie w e-sklepach rzędu 50-60 groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam używanych drzwi zewnętrznych na czas budowy. Te docelowe chciałbym zamontować dopiero na samym końcu - aby się nie zniszczyły.

Jeśli ktoś ma i chciałby się pozbyć - to proszę o informację!!!

 

Jeżeli będziesz zamykał budynek od razu oknami, niektóre firmy okienne zapewniają drzwi przejściowe - wymieniony M&S.

 

Co do M&S-a uwaga na drzwi balkonowe niskoprogowe. Więcej info w moim dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam używanych drzwi zewnętrznych na czas budowy. Te docelowe chciałbym zamontować dopiero na samym końcu - aby się nie zniszczyły.

Jeśli ktoś ma i chciałby się pozbyć - to proszę o informację!!!

 

Jeżeli będziesz zamykał budynek od razu oknami, niektóre firmy okienne zapewniają drzwi przejściowe - wymieniony M&S.

 

Co do M&S-a uwaga na drzwi balkonowe niskoprogowe. Więcej info w moim dzienniku.

 

W Carpenter'ze też można załatwić drzwi czasowe (można było).

Ja brałem u nich wszystkie drzwi: wewnętrzne, wejściowe i zewnętrzne - może dzięki temu nie nagadałem się długo o robionej elewacji i obawach o drzwi docelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okno plus jak najbardziej polecam .

 

elektryka mam moge podac nr.na PW jest zabiegany ale bardzo dobry i sie zna na fachu .

 

Dzięki za kontakt, wysłane z resztą na PW ;) Z tego co się zorientowałem, to ten którego ja znalazłem jest tańszy no i do tego sprawdzony. Sam widziałem efekt jego pracy. Mam nadzieje, ze u mnie też się spiszę.

 

Mam pytanie odnośnie bramy garażowej - bo na okna już się zdecydowałem - czy ktoś z was w Bydgoszczy i okolicach montował bramę firmy Hormann? Jeśli tak to skąd zamawiał i jak spisał się serwis?

 

Pozdrawiam,

Maciej.

 

W Hormannie długo siedzi Nalazek i Uni-dor, natomiast odnośnie serwisu się nie wypowiadam. Jedno że konkurencja, a drugie w serwisie pracują różni ludzie i nie ma co uogólniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tessa w Lisim Ogonie - dwukrotnie podchodziłem do nich w dwu różnych sprawach - nie dogadałem się. Skoro komunikacja słowna nie przyniosła pozytywnego efektu to nie sądzę by wykonawcza była na dobrym poziomie.

 

Zawsze sie zastanawialem, dlaczego z klucza zaklada sie, ze wina za "niedogadanie" lezy po stronie firmy, a nie klienta ;-) Jest na to jakis wzor albo regula? Ja sie z Tessa dogadalem, czego efektem byla dostawa i zamontowanie drzwi zewnetrznych, z ktorych bez uwag korzystam od ponad roku.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...