Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Witam, poszukuję namiary na sprawdzone ekipy z okolic gminy Białych Błot do nasypujących prac:

- wykonanie instalacji grzewczej, kanalizacyjnej, wody, ogrzewania podłogowego, i kotłowni.

- sprawdzonej ekipy od posadzek

- ekipy od schodów drewnianych

 

Mam też dylemat odnośnie wyboru pieca. Chcę aby był w miarę uniwersalny. Wacham się pomiędzy:

- klimosz Ling Duo

- Kostrzewa Pellets® Lambda Control

- Galmet 25kw

- Urlich KOMBOPELLETICH KP 21PR

 

Proszę o wasze opinie i namiary na sprawdzonych majstrów ;)

 

W zamian mogę dać namiary na sprawdzonych majstrów: tynkarza, dekarza, murarza i elektryka.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jesli chodzi o kotly na ekogroszek czy pellet, to zdecydowanie polecam przemyslenie kotla zeliwnego - drozszy, ale nie do przepalenia. Szacuje sie, ze piec stalowy po 10 latach jest do wymiany na skutek przepalenia. Ja osobiscie mam Ling Combi - zeliwny odpowiednik Ling Duo i sobie chwale.

 

Jesli chodzi o ekipy, to moge polecic goscia od CO. Nie wiem czy to najlepszy fachowiec, ale zrobil u mnie wszystko dobrze i od 2 lat dziala bezproblemowo. Kontakt: Wieslaw Dobek - 602635265. Powolaj sie na Michala ze Szkocji. Aha, sam kociol uruchamiala inna ekipa, bo musial to byc przedstawiciel Klimosza - kociol kupowalem w necie.

 

Pozdrawiam,

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję namiary na sprawdzone ekipy z okolic gminy Białych Błot do nasypujących prac:

- wykonanie instalacji grzewczej, kanalizacyjnej, wody, ogrzewania podłogowego, i kotłowni.

- sprawdzonej ekipy od posadzek

- ekipy od schodów drewnianych

 

Mam też dylemat odnośnie wyboru pieca. Chcę aby był w miarę uniwersalny. Wacham się pomiędzy:

- klimosz Ling Duo

- Kostrzewa Pellets® Lambda Control

- Galmet 25kw

- Urlich KOMBOPELLETICH KP 21PR

 

Proszę o wasze opinie i namiary na sprawdzonych majstrów ;)

 

W zamian mogę dać namiary na sprawdzonych majstrów: tynkarza, dekarza, murarza i elektryka.

 

Pozdrawiam,

Witam ja mogę polecić ekipe Pana Mirka . Robili u moich rodziców jakiś czas temu pisałem o nich podawałem numer do jego syna 728976813. Robili kanalize i poprawiali centralne u rodziców działa bardzo ładnie wszystko. Jesli jestes z Białych Błot to pewnie podjada i bezpłatnie zrobia wycene doradza. Tak było u nas. Na muratorze jest ich ogłoszenie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?160499-Usługi-hydrauliczne-wod-kan. Jesli chodzi o piec w miare uniwersalny to chdzi ci z tym podajnikiem ? Kiedys słyszałem ze z pleszewa robia piece z podajnikami ktore sa na węgiel miałowy i ekogroszek. U rodzicow mamy taki zwykły piec i palki wszystko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jeśli chodzi o schody to polecam p. Darek 693 530 128. Mieszka w połowie trasy Toruń/ Bydgoszcz. Bardzo dokładny. Robił schody u mnie, zabiegowe na betonie. W razie pytań lub zdjęć zapraszam na priv.

 

Odsprzedam skrzynkę prądu budowlanego z bebechami w środku i kablem ok. 5m. Zainteresowanych z ofertą cenową zapraszam również na priv. Ewentualny odbiór w Toruniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne sprzedal go lub przekazal energetyce, moze jakas sluzebnosc, etc., to czy teraz potrzebna jest jego kazdorazowa zgoda na podejscie do slupa z kablem (zwracam uwage ze to sa 2m a nie "pol dlugosci dzialki"

 

Ale to nadal są 2 metry JEGO działki. Służebność/własność to ma zapewne tylko na powierzchnię jaką zajmuje słup i nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie POŚ, czy jezeli mam juz wydane pozwolenie na budowe i jest w nim zaprojektowane szambo to jak moge to zmienic? I czy na malej dzialce 20/40 metrow mozna wogole miec pos? Pamietam ze architekt adaptujaca mi cos mowila ze bedzie problem z pozwoleniem ale nie pamietam czemu, googlujac nic nie znalazlam, moze ktos z was sie zna?

 

tak samo mielismy zapytaj tutaj :

 

http://www.alfa-tech.info/index.php?option=com_contact&Itemid=32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z Państwa korzystał z usług firmy Kominki Grzewcze Popiołek Bydgoszcz przy ul. Nakielskiej, a jeśli tak to czy są Państwo zadowoleni z jakości usług?

 

Przymierzałem się ale ceny zmiotły mnie z nóg i finalnie skorzystałem z firmy z Fordońskiej naprzeciwko Kabla. Ceny były do zniesienia a jakość wykonania bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

powiedzcie czy przy swoich domach ocieplaliście fundamenty od wewnątrz?

Jestem na tym etapie, czytam różne opinie, ale czy warto wydać dodatkową kasę? Projekt mówi że tak, natomiast kierownik budowy i ekipa mówi że nie.... Mam dylemat, więc może wypowiedzcie się jak Wy to zrobiliście...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie najlepiej ocieplić fundament od zewnątrz, połączyć to ocieplenie z ociepleniem elewacji oraz ociepleniem podłogi np. poprzez zastosowanie cokołowego pustaków izolacyjnych (niestety są bardzo drogie). Pominięcie pustaków izolacyjnych powoduje zwiększone pionowe mostki cieplne. Jest szkoła izolacji fundamentu od wewnątrz, ale wtedy są większe mostki pionowe. Mamy jednak nadal zabezpieczony grunt pod domkiem od przemarzania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...