Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Witam, za jakiś czas będę miała na zbyciu skrzynkę do prądu budowlanego. Za jakis czas bo od zeszłej środy mam postawioną skrzynkę docelową teraz trzeba jeszcze trochę odczekać, podpisać umowę, zapłacić, zrobić elektrykę i nie wiem co jeszcze ale za wczasu ogłaszam bo może ktoś będzie planował.

pozdrawiam

pap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Mam do obłożenia płytkami kotłownie. Ile fachowiec może sobie za coś takiego policzyć. Ściany i podłogi proste, bez wydziwień. Przy okazji macie kogoś sprawdzonego? Mój stary znajomy płytkarz, niestety do października zajęty a brał do tej pory 30 zł za m2.

 

Mogę się wypowiedzieć tylko co do ceny - płacimy 40 od metra, za łazienki 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna szklarza w Bydgoszczy lub okolicach który mógłby zrobić takie szybki do drzwi wew?

Pytałam w dwóch miejscach i nie chcą mi tego zrobić.

Chodzi o frez dookoła i piaskowanie w środku ;-(

 

http://lh3.ggpht.com/_RSNEQunpnbg/TCtQj6yAWqI/AAAAAAAABj8/DTYK1JVhC_o/s400/model-Sl-04-sl-ze-szklem-fazowanym-decormat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam do obłożenia płytkami kotłownie. Ile fachowiec może sobie za coś takiego policzyć. Ściany i podłogi proste, bez wydziwień. Przy okazji macie kogoś sprawdzonego? Mój stary znajomy płytkarz, niestety do października zajęty a brał do tej pory 30 zł za m2.

 

Witam.

Mi właśnie fachowiec robił płytki w kotłowni za 30zł/m2 ale ma tyle pracy że wpadł w dwa weekendy i zrobił na cacy.Mogę zapytać czy da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze was o opinię sklepu internetowego

Intersystem S.C. z ulicy Gradowej w Bydgoszczy?

Ktoś tam coś kupił?

Cały pakiet pieca Vaillant jest tam tańszy od tego co nam oferuje nasz instal o jakieś 1,500zł - to duża oszczędność, a na grzejnikach zaoszczędzilibyśmy ok 570 zł (można za to dodać jeszcze jeden grzejnik)

z kolei na stronie

http://www.tukado.pl sklep z Bytomia ma jeszcze pare groszy taniej ale nie oferuje grzejników purmo.

Nie wiem co robić.

Nie chcę się wkopać z towarem i potem żałować ze kupiłam coś w Polski a przyjechało zupełnie co innego. Ale oszczędność na granicy 2 tyś to nie byle co ;-(

co robić....

Na oknach dachowych Roto też znalazłam sklep z Krakowa który by przysłał (wysyłka gratis) taniej o 670zł.

Jedni mnie trochę straszą (szczególnie instalatorzy) przed kupowaniem w necie a inni twierdzą że nic tylko brać.

Co robićccccc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Na początku listopada rozpoczynam lanie fundamentów- projekt :Leno z pracowni Archigraph- lokalizacja Górsk. Mam pytanie do wszystkich forumowiczów chętnych do pomocy o:

- kwestię toalety- może ma ktoś do oddania/odsprzedaży "przenośnego klopka":)

- namiary na firmy od studni wierconych

- namiary na firmę wod-kan

- namiary na sprawne, solidne i w konkurencyjnych cenach ekipy budowlane- na razie tylko stan 0, jak będzie solidnie dalsze prace

- namiary na konkurencyjne betoniarnie- u mnie będzie pewnie ze 40m3 betonu na fundamenty (szerokie ławy bo grunt podmokły;/

-interesuję się już również więźbą - jakie polecacie tartaki ze struganą więźbą (większość więźby będzie widoczna dla oka więc musi wyglądać)- może wiecie jaki tartak w regionie oferuje impregnację ciśnieniową?

- no i już namiary na dekarzy/cieśli- również fachowych i w konkurencyjnych cenach (dachówka ceramiczna)

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź na forum ogólnym lub na priv

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Na początku listopada rozpoczynam lanie fundamentów- projekt :Leno z pracowni Archigraph- lokalizacja Górsk. Mam pytanie do wszystkich forumowiczów chętnych do pomocy o:

- kwestię toalety- może ma ktoś do oddania/odsprzedaży "przenośnego klopka":)

- namiary na firmy od studni wierconych

- namiary na firmę wod-kan

- namiary na sprawne, solidne i w konkurencyjnych cenach ekipy budowlane- na razie tylko stan 0, jak będzie solidnie dalsze prace

- namiary na konkurencyjne betoniarnie- u mnie będzie pewnie ze 40m3 betonu na fundamenty (szerokie ławy bo grunt podmokły;/

-interesuję się już również więźbą - jakie polecacie tartaki ze struganą więźbą (większość więźby będzie widoczna dla oka więc musi wyglądać)- może wiecie jaki tartak w regionie oferuje impregnację ciśnieniową?

- no i już namiary na dekarzy/cieśli- również fachowych i w konkurencyjnych cenach (dachówka ceramiczna)

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź na forum ogólnym lub na priv

Pozdrawiam

 

Jestem na podobnym etapie, fundamenty prawdopodobnie we wrześniu, ale mam już studnię - polecam inż. Kalinowski ze Żwirki i Wigury w Toruniu

tel. 601677092 - 1100zł za wodę do 10m -szybko, fachowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

proszę Was o opinię na temat elektryki do domu. Mam już wycenę od polecanego elektryka. Zakres prac:

- gniazda, światło, TV, SAT, alarmy, instalacja odgromowa, przygotowanie kabli do bramy, videodomofonu, kamery, kino domowe, wyprowadzenie prądu poza dom, indukcja w kuchni...

- prąd i licznik mam już w skrzynce przy działce, trzeba doprowadzić do domu

- dom z Solbetu, parterówka, 140m z garażem

 

Proszę o informacje o cenach w rejonie Bydgoszczy za wykonanie kompleksowej usługi, wszystkiego od A do Z. Bez materiału lub z materiałem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak: wysyłam mailem do sklepu internetowego prośbę o przedstawienie oferty na dany towar (oczywiście jeśli zakup za większą kwotę). Następnie idę z taką ofertą do lokalnego przedstawiciela i pytam, czy ma konkurencyjną propozycję. Najczęściej jest to skuteczny sposób :)

Wyobraź sobie że tak zrobiliśmy w przypadku okien i lokalny dealer Roto powiedział że no cóż - on z tego też musi żyć i że to dziwne bo jego firma (Roto) nie ma podpisanych umów ze sklepami internetowymi (?) i że on może jeszcze nam zejść 2 % co robi jakieś 140zł. Więc jeśli ten sklep z Krakowa będzie wiarygony telefonicznie - a dzwoniłam tam 2 razy i miło się gawędziło -to bierzemy towar od nich.

pap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7tonik metoda zadziałała z instalatorem! Najpierw cena pakietu pieca była 8000 potem spadła na 7600 a kiedy pokazałam mu że mogę kupić za 6770 to podobno ugadał się z hurtownią na prawie taką sama cenę! Z grzejnikami purmo tak samo!

Wystarczy poszperwać w siecie a są efekty!

W sumie zaoszczędzimy 2,5 tyś! MOżna zastanawiać się nad kominkiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej 'odchudzonej cenowo' sytuacji zostawimy zakupy pieca i grzejników naszemu instalatorowi ;-) - problem z głowy, co do kominka to mam bardzo pozytywny odzew jeśli chodzi o Lazar Westa. To 'podobno' bardzo dobry kominek z płaszem. Facet w firmie grzewczej powiedział żeby nie probować zaoszczędzić (tak planowaliśmy) i zamontowac kominek od razu - bo przy nowym domu to taniej wyjdzie grzanie kominkiem niż LPG (nawet jeżeli kupimy gaz po promocyjnej cenie). Wystraszył nas ze 4000 l gazu pójdzie nam w jeden (pierwszy) sezon.... zatkało mnie więc chyba naginam do lasu po drewno....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na podobnym etapie, fundamenty prawdopodobnie we wrześniu, ale mam już studnię - polecam inż. Kalinowski ze Żwirki i Wigury w Toruniu

tel. 601677092 - 1100zł za wodę do 10m -szybko, fachowo

 

Dzięki wielkie

PS- mozna wiedzieć gdzie budujecie? i jaki koszt za fundamenty, ściacny- bo mam kilka wycen ale nie mam jeszcze do czego porównać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Na początku listopada rozpoczynam lanie fundamentów- projekt :Leno z pracowni Archigraph- lokalizacja Górsk. Mam pytanie do wszystkich forumowiczów chętnych do pomocy o:

- kwestię toalety- może ma ktoś do oddania/odsprzedaży "przenośnego klopka":)

- namiary na firmy od studni wierconych

- namiary na firmę wod-kan

- namiary na sprawne, solidne i w konkurencyjnych cenach ekipy budowlane- na razie tylko stan 0, jak będzie solidnie dalsze prace

- namiary na konkurencyjne betoniarnie- u mnie będzie pewnie ze 40m3 betonu na fundamenty (szerokie ławy bo grunt podmokły;/

-interesuję się już również więźbą - jakie polecacie tartaki ze struganą więźbą (większość więźby będzie widoczna dla oka więc musi wyglądać)- może wiecie jaki tartak w regionie oferuje impregnację ciśnieniową?

- no i już namiary na dekarzy/cieśli- również fachowych i w konkurencyjnych cenach (dachówka ceramiczna)

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź na forum ogólnym lub na priv

Pozdrawiam

 

WItam ponownie- czy znajdą sie wśród nas ludzie z wiedzą na moje pytania? Z góry wielkie dzięi za wsparcie:)

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...