Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Panie mjot27 Prosiliście na namiary to podałem. Uważam też ze faktura jest do niczego nie potrzebna bo certyfikat pan posiada a zreszta ktoś tu pisał ze kierownik budowy to odbiera. A w razie kontroli srodowiska czy jak oni sie tam nazywaja certifikat panu pomaga. Jesli jet taka możliwość to ja też radze POS. Panie mehowy dziwi mnie to ze 10m3 trzeba co miesiac opróżniać to ktoś naprawde musi mieć dużą rodzine.Jesli taki zbiornik 10m3 jest dobrze nwykożystany chodzi mi o podłaczenei rury kanalizacyjnej to nie chce mi się wierzyć ze trzeba go co miesiąc wypompowywać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sąsiad wsypuje raz do czasu preparat bakterii do szamba a drugi zbiornik wylewa na ogród :| a ten pierwszy opróżnia raz na kilka miesięcy.

Niestety wiele osób traktuje szamba jak oczyszczalnię ścieków.

I to jak widać w strefach ekologicznych :). A może od razu sr..ć na pole i posypywać bakteriami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem u nich w XI.2008 wełnę Rockwool.Mile mnie zaskoczyli. Znalazłem ich na Allegro - ceny mieli jedne z najniższych, w ich sklepie internetowym były jeszcze niższe, a jak złożyłem zamówienie to dali jeszcze rabat. Z tego co pamiętam to we wtorem zapłaciłem przelewem, a w piątek rano o 7mej wełna była już na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

__Marek Hej dzięki za info. Napiszę do nich maila ciekawe co mi zaproponują ;)Trochę tej wełny będę musiał zamówić. Pytanie jeszcze do Ciebie, czy pamiętasz jaką konkretnie wełnę brałeś? Tyle tego jest i w sumie nie bardzo wiem czym co niektóre się różnią oprócz ceny :) http://strefaizolacji.pl/produkty/kategoria/57/We%C5%82ny-Rockwool-ogolnobudowlane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie mehowy dziwi mnie to ze 10m3 trzeba co miesiac opróżniać to ktoś naprawde musi mieć dużą rodzine.Jesli taki zbiornik 10m3 jest dobrze nwykożystany chodzi mi o podłaczenei rury kanalizacyjnej to nie chce mi się wierzyć ze trzeba go co miesiąc wypompowywać

 

Fakt, nie mierze ile wpuszczam do oczyszczalni, ale pamietam jak mialem wodomierz w bloku, to miesiecznie zuzywalismy (my i 2 dzieci) ok. 10 m3.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakości świadczy współczynnik przenikania ciepła (im mniejszy-tym lepiej). Dla mnie była o tyle wygodniejsza, że trzymała się między krokwiami bez dodatkowego mocowania-tylko na wcisk(zależy od rozstawu krokwi, u mnie średnio 80cm. Kupiłem ISOROC w http://pemdystrybucja.pl. Również styropian u nich zamawiałem. Najlepiej się zwrócić mailowo o przygotowanie oferty. Wtedy zazwyczaj sa już przyzwoite ceny, które można jeszcze negocjować.

Co do grubości ocieplenia przy oknach połaciowych, to oczywiście dotyczy całej powierzchni poddasza użytkowego.

Na nieużytkowym pozostawiłem 15cm między krokwiami i 30cm na podłodze nad sufitem. Ocieplenie dachu jest bardzo istotne i tutaj nie warto oszczędzać.

 

Witaj

Też się zastanawiam nad ułożeniem wełny kupionej w formie płyt między krokwie. W tym temacie jestem zielony i mam wątpliwość: Jeśli między te krokwie 80cm upchnąłeś płyty 100cm to czy nie musiałeś ich nieco skracać?

Wcześniej w poście napisałeś że są to płyty dość twarde.. . Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj test układając w pomieszczeniu gospodarczym na poddaszu, między krokwiami 3 rodzaje wełny. Isover Majster mata, Isover Uni-Mata i Rockwool Megarock. Wszystkie o grubości 150mm. Z Megarockiem dałem sobie spokój na dzień dobry, kiedy okazało się, że jest on tak kruchy i łamliwy, że nie nadaje się w ogóle do poddasza skośnego. Zostawię więc go na ocieplenie sufitu nad podbitką. Jako izolacja pozioma, powinien lepiej się sprawdzić.

 

Co do różnicy między Isoverem Majster a Uni-matą jest ona dla mnie wręcz kolosalna, na korzyść oczywiście droższej Uni-maty. Nie ma z nią problemów przy cięciu i układaniu. Elegancko dopasowuje się do przestrzeni między krokwiami i czuć, że jest mocniejsza. Majster mata jest jakby rzadsza i słabsza. Łatwo się rwie więc przy układaniu trzeba uważać, żeby jej nie poniszczyć. Widać, że jest gorszej jakości, czuć to też w wadze.

 

Podsumowując, warto dopłacić te 2-3 zł do m2 i kupić jednak Uni-matę. Tak, też chcę zrobić. Między krokwie dam 150 mm Uni-maty plus dodatkowo przed stelażem chcę włożyć jeszcze 50mm Isovera Super-mate. Mam nadzieję, że to wystarczy.

 

Zastanawiałem się też nad wełną Ursa, ale w okolicach Bydgoszczy jej nie znalazłem. Zostanę więc chyba przy Isoverze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

__Marek Hej dzięki za info. Napiszę do nich maila ciekawe co mi zaproponują ;)Trochę tej wełny będę musiał zamówić. Pytanie jeszcze do Ciebie, czy pamiętasz jaką konkretnie wełnę brałeś? Tyle tego jest i w sumie nie bardzo wiem czym co niektóre się różnią oprócz ceny :) http://strefaizolacji.pl/produkty/kategoria/57/We%C5%82ny-Rockwool-ogolnobudowlane

Ja brałem Superrock 15cm i 10cm, bo ocieplenie mam 25cm, a krokwie moje mają 16cm. Rockwool proponuje pary, jedna warstwa to płyta, a druga to rolka - na ulotkach Rockwoola i ich stronie można znaleźć te informacje. W każdym bądź razie jeżeli kupisz przez internet Rockwoola czy inną wełnę pełnopaletowo to będzie i tak takniej niż w bydgoskich hurtowniach - tak było jesienią 2007. A z tego co mi zostało to ociepliłem sobie 15tką skosy strychu, a "sufit" poddasza ma u mnie 30-35cm ocieplenia.

Za m2 15cm płaciłem 17.10zł, a za 10cm płaciłem 11.10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Zastanawiam sie czy ktos z Was moze moglby polecic kogos do zrobienia podbitki w okolicach Torunia.Podbitka ma byc plastikowa, i czy mozecie napisac ile teraz kosztuje 1m2 robocizny

A takze czy ktos zna moze jakas firme badz prywatna osobe , ktora zechcialaby sie podjac polozenia 30 m kostki brukowej.

.Prosze bardzo o odpowiedz i z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

mam około 10 ton zbędnego mi kamienia 8-16mm, nadaje się na oczyszczalnię ekologiczną, wysypanie ścieżek, wokół iglaków, opaskę wokół domu itd. Leży u mnie w Murowańcu. W Murowańcu pomógłbym to nawet przewieźć własnym transportem. Jakby ktoś potrzebował, proszę o kontakt tel. 605-177-113

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...