Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Witam, mamy zamiar z żoną jeszcze w tym roku wykonać stan zero. Budowa w miejscowości Prądki k/Bydgoszczy. Będzie do tego oczywiście potrzebna woda :-) Stąd moje pytanie: czy ma ktoś może namiar na sprawdzoną firmę wiercącą studnie w Bydgoszczy i okolicach? Chodzi o studnię na minimum kilkanaście metrów aby po zakończonej budowie nadawała się również do picia.

 

Studniarzy moge polecic na PRIV.

 

Co do wody do picia z takiej studni bez filtracji, to odradzam, chyba ze nalezysz do farciarzy od "szóstki w totka" ;).

A filtrowanie wody studzinnej to temat... rzeka ;).

 

Jak już wywierca ci te studnie, odpompujesz z niej parenascie m3 , to zrob badania wody w Sanepidzie (polecam Inowroclaw, Naklo, w Bydzi jest duzo drozej)

Na 90% bedziesz mial przekroczony jakis parametr.

Z wynikeim badan w reku zapraszam do watku "UZDATNIANIE WODY - doradzę w sprawie doboru urządzeń".

Jest tam pere pomocnych osob.

 

Woda po filtrach dobranych do twojej wody, powinna nadawac sie do picia, nawet bez gotowania ;).

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dołączam się do pytania.

Obecnie palę ekogrochem z Białych Błót. Sort niby "Ziemowit".

Ale strasznie sie spieka, więc możliwa ściema. Nawet papieru na to żadnego nie pokazali.

 

Co myślicie o składzie w Łabiszynie? Słyszałem dobre opinie i ich węglu.

 

Łabiszyn to przedstawiciel holdingu "Katowicki węgiel". Nie brałem od nich luzem, ale zawsze workowany oryginalnie Ekoret. Po 2 sezonach grzewczych mogę powiedzieć, że mimo ceny to najlepszy ekogroszek, jakim paliłem (a testowałem różne): spieka się w granicach rozsądku, więc ilość popiołu pod kontrolą. Zużycie też OK - ten sezon: 3 tony od września do teraz, powierzchnia ~200 m2. W ramach przestrogi: 2 tony Pieklorza oryginalnie workowanego z firmy Factum w Bydgoszczy musiałem reklamować - spiekał się tak, że nie dało się palić. Nie jest to zarzut do Factum, ale do tego węgla. Aha, używam Klimosza Ling Combi 23kW.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łabiszyn to przedstawiciel holdingu "Katowicki węgiel". Nie brałem od nich luzem, ale zawsze workowany oryginalnie Ekoret. Po 2 sezonach grzewczych mogę powiedzieć, że mimo ceny to najlepszy ekogroszek, jakim paliłem (a testowałem różne): spieka się w granicach rozsądku, więc ilość popiołu pod kontrolą. Zużycie też OK - ten sezon: 3 tony od września do teraz, powierzchnia ~200 m2. W ramach przestrogi: 2 tony Pieklorza oryginalnie workowanego z firmy Factum w Bydgoszczy musiałem reklamować - spiekał się tak, że nie dało się palić. Nie jest to zarzut do Factum, ale do tego węgla. Aha, używam Klimosza Ling Combi 23kW.

 

Michał

 

Dzieki za info. W takim razie nastepna partia bedzie z Łabiszyna.

Co do tego Ziemowita, ktorym teraz pale, to niby duzo go nie zuzywam (od polowy wrzesnia do teraz 2,5 tony. kubatura 500m3, w tym ogrzewany garaz),

ale te spieki sa uciazliwe. Probowalem juz roznych nastaw kotla, w zasadzie tylko dmuchawy.

Do tego mam sterownik PID 2-eg generacji, wiec praktycznie full automat.

Kociol to SKAMP-P 19kW z "Sekom Lucki" z palinkiem retortowym 2-ej generacji "Brucer". Sam kocioł jak na razie OK. Chodzi juz drugi sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś wzięliśmy tonę w workach z Łabiszyna. Postaram się opisać pierwsze efekty w piecu.

 

Moje pytanie:

polecicie kogoś do budowy ogrodzenia murowanego z przęsłami kutymi? Okolice Bydgoszczy bądź BB.

 

Tez szukam kogos do tej pracy. Jestem na etapie "castingu" po ogloszeniu na remontuj.pl.

Chetnych jednak niezbyt wielu. Za to na elewacje (grunt, tynk, malowanie) mialem parenascie zloszen :o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Ziemowita, ktorym teraz pale, to niby duzo go nie zuzywam (od polowy wrzesnia do teraz 2,5 tony. kubatura 500m3, w tym ogrzewany garaz), ale te spieki sa uciazliwe. Probowalem juz roznych nastaw kotla, w zasadzie tylko dmuchawy.

 

Dzięki za twoje spostrzeżenia. Moje 3 tony Ekoretu w tym sezonie poszły przy kubaturze 700 m3. Podczas testowania różnych ekogroszków zauważyłem, że jeśli dany rodzaj się spieka, to parametrami pieca można to zniwelować w bardzo ograniczonym zakresie. Żadne nastawy nie spowodują, że z "kalafiorów" zrobi się ładny popiołek. Swoją drogą Ekoret z Łabiszyna też trochę spieków zostawia, ale nie na retorcie, ale już w popielniku. Tak czy siak popiół wywalam z pieca raz na tydzień, więc jest OK.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam wykonawcy do schodów dywanowych w rosądnej cenie, ktoś coś słyszał?

 

Przyłączam się do pytania i witam serdecznie Grupę Bydgosko - Toruńską:)

Czy również mogę prosić o namiary na solidnego i niedrogiego wykonawcę schodów drewnianych dywanowych?

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam od Enei - skrzynka "w płocie". Oczywiscie tez chcialem poza dzialka ale niestety sie nie dalo. Takie ponoc teraz przepisy.

Jesli ktos ma jakies wejscia, to pewnie sie da (jak wszystko w naszym kraju...), ja nie mialem i musze nauczyc sie zyc ze skrzynka w plocie ;).

 

Przepisy dopuszczają możliwość przesunięcia skrzynki względem wykonanego projektu (na terenach podmiejskich) o 30 cm - czyli praktycznie o grubość skrzynki - o ile teren przed płotem należy również do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...