Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej, jesteśmy nowi na forum, ale chcemy kupić działkę w Murowańcu, jedna nawet bardzo nam się spodobała, niestety nie jest to działka własnościowa tylko w wieczystej dzierżawie. Nie wiemy co o tym myśleć i dlaczego działki własnościowe sprzedawane są w tej samej cenie co prawo do użytkowania wieczystego. Czy jest na forum ktoś, kto może kupił taką działkę w Murowańcu? Albo orientuje się jaki jest koszt przekształcenia takiej działki na własnościową? I w ogóle o co chodzi z tym, że właściwie tylko w Murowańcu (a oglądaliśmy działki we wszystkich mieścinach wokół Bydgoszczy) spotkaliśmy się z faktem istnienia jeszcze (i to w tak wielkiej części) działek w użytkowaniu wieczystym? Bardzo podoba nam się Murowaniec dlatego bylibyśmy wdzięczni za odpowiedź od, mamy nadzieję, przyszłych sąsiadów :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie kuchni polecam - Kazimierz Giża - 601814117. W razie czego powołaj się na Michała ze Szkocji. Facet jest tani i solidny.

 

Michał

Też polecam tego Pana. Słowny, elastyczny co do terminu i otawrty na wszelkie zmiany w już zatwierdzonym projekcie - w każdym bądź razie u mnie tak było. Robi również zabudowy, ale to jeszcze nie mój etap, więc nie wiem jak wyglądają jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

szukam chętnego do wspólnego zamówienia wełny mineralnej. Ja mam budowe w Brzozie pod Bydgoszczą. Sklep internetowy:

h**p://strefaizolacji.pl/

 

Przy większej ilości dostawa gratis.....Myślę że na 2 budowy już by była gratis dostawa.

 

pozdrawiam

Nie wiem czy jednym transportem są w stanie pyzwieźć wełnę na dwie budowy. Ja zamawiałem u nich 4 palety wełny (takie było wówczas minimum) i zajmowały one jakieś 3/4 TIRa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie do ociepleń poddasza skośnego. Rockwool: miedzy krokwie Toprock a na 2 warstwe Superrock? Czy może Isover. Już wybrałem te, ale ekipa namawia mnie na Isovera. Mówi że jak Rockwool jest w płytach to nie dobrze miedzy krokwie, lepiej jak urośnie po położeniu jak Isover....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie do ociepleń poddasza skośnego. Rockwool: miedzy krokwie Toprock a na 2 warstwe Superrock? Czy może Isover. Już wybrałem te, ale ekipa namawia mnie na Isovera. Mówi że jak Rockwool jest w płytach to nie dobrze miedzy krokwie, lepiej jak urośnie po położeniu jak Isover....

 

 

Ja mam isovera i nie zauważyłem, żeby w czasie układania rósł :) Zanim położą to on i tak zdąży się rozprężyć na tyle, że po upchnięciu ta zmiana będzie bardzo niewielka.

 

Ja wybrałbym po prostu tańsze rozwiązanie, bo parametry to chyba mają zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ja juz odpuscilam temat skrzynki w plocie, sa wieksze problemy ;)

 

Dooonia ja mam dzierzawe w Murowancu, kiedyc czytalam ze unijne przepisy nie uznaja takiego typu wlasnosci i ze w 2012 zamieni sie to we wlasnosc, nie wiem jak teraz sprawa wyglada, nie zdziwie sie jak jeszcze dluo sprawa bedzie sie ciagnac, bo gminy z tego czerpia niezly dochod i pewnie tak latwo nie odpuszcza. No a roznica jest przede wszystkim w tym ze trzeba raz na rok zaplacic gminie spora sumke, u mnie to bylo kolo 600 zl w zeszlym roku niestety a mam tylko niecale 900 m2 wiec za wieksza dzialke to bedzie jeszcze wiecej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze mi ktos polecic ekipe do tynkow zacieranych piaskem kwarcowym by nie bylo potrzeby kladzenia gladzi, jestescie z tego zadowoleni?

Druga rzecz to szukam niedrogiego ogolnobudowlanca z okolic Murowaca komu moglabym zlecac drobne prace, teraz np wylanie chudziaka i wymurowanie kilku scianek dzialowych.

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś szanowncyh budujących kupił więźbę dachową w tartaku przy ulicy Ujejskiego 44 w bydgoszczy? Czy to jest uczciwa i rzetelna firma? Ni eukrywam cena atrakcyjna tylko czy na tym się skończy?

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?93126-Na-czym-Was-oszukali&p=1943967&viewfull=1#post1943967

 

i kojarzę, że jeszcze coś było - użyj opcji szukaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To znalazłem, dlatego zpaytałem bo to jedna osoba napisała, i chcialme zapytać innych moze oni mieli inne doświadczenia. Zreszta tamten user napsiał to daawno temu. Nie wiem czy to ten sam wlasciciel jest nadal. Dlatego prosze o opinie osob ktore kupiły więźbę na ujejskiego w Bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...