Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Pytan cd :)

 

zastanawiam sie nad oknami drewnianymi,

czy zdecydowac sie na okna z mikrowczepami, czy tez lite ( oczywiscie zawsze jest to klejonka)

roznica to ok: 25-30%

wg mojej wiedzy przy obecnej technologii malowania ( kolor kremowo-bezowy) wczepow nie widac, a roznica tylko w jakosci dobieranego drewna ( albo az w jakosci dobieranego drewna)

macie jakies doswiadczenie?

 

pozdarwiam

 

PWA

 

Ja mam z mikrowczepami i naprawde tego nie widac na codzien tak jak przy ogladaniu okien na poczatku. Mi tlumaczyli ze lepiej kupic z mikrowczepami bo mniejsze prtawdopodobienstwo wypaczenia okien.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czy znacie dobra hurtownie- czytaj tania- z materialami do zabezpieczania fundamentow : folie, dysperbity, kleje itp. ?

 

Możesz spróbować w internecie coś kupić, np. http://www.icmarket.pl

Ja akurat zdecydowałem się na określony system i najlepszą ofertę znalazłem w pobliskiej hurtowni (wodan).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować w internecie coś kupić, np. http://www.icmarket.pl

Ja akurat zdecydowałem się na określony system i najlepszą ofertę znalazłem w pobliskiej hurtowni (wodan).

 

Czesc,

 

dzieki za podpowiedz.

moze faktycznie warto zainwestowac w system,

czy wyzszlo duzo drozej od izolacji standardowej

w muratorze czytalem o systemach sbs, wydawalo mi sie strasznie drogo :)

 

pozdarwiam

 

PWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić dobrego i nie drogiego stolarza, który wykonałby schody drewniane samonośne.

Znacie może albo skorzystaliście z usług tej firmy ? http://quercopinus.pl/index.html

Ma konkurencyjne ceny, tylko czy oby to idzie w parze z jakością?

 

Moj stolarz bardzo niedrogi i uczciwy. N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić dobrego i nie drogiego stolarza, który wykonałby schody drewniane samonośne.

Znacie może albo skorzystaliście z usług tej firmy ? http://quercopinus.pl/index.html

Ma konkurencyjne ceny, tylko czy oby to idzie w parze z jakością?

 

 

Moj stolarz bardzo niedrogi i uczciwy, solidny mysle ze tez. Jezeli chcesz to na poczte moge przeslac zdjecia bo tu nie umiem wstawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatka jestem na tym samym etapie co Emjot wiec jesli mozna to ja tez poprosze o namiar na stolarza i zdjecie, przesle ci mail na poczte.

 

Szukam tez ekipy do tynkow ale cementowo-wapiennych pod malowanie, zacieranych piaskem, na razie moje poszukiwania sa bezowocne, nie chca sie tego podejmowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy dopuszczają możliwość przesunięcia skrzynki względem wykonanego projektu (na terenach podmiejskich) o 30 cm - czyli praktycznie o grubość skrzynki - o ile teren przed płotem należy również do Ciebie.

 

Skrzynka ma być na granicy działki. Płot/ogrodzenie nie zawsze jest granicą działki. Jeżeli płot/ogrodzenie będzie trochę cofnięty, to skrzynka będąc na granicy działki może być jednocześnie przed płotem/ogrodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam się do postawienia blaszaka na działce.

Wiem, że można odkupić od kogoś używany, ale czy to się opłaca - mam na myśli przede wszystkim transport.

Rozumiem, że garaż do transportu będzie rozkręcony na "drobne", ale jednak te blachy są dużych rozmiarów - jak je przewozicie ?

Dzieki za odpowiedz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

czy znacie dobra hurtownie- czytaj tania- z materialami do zabezpieczania fundamentow : folie, dysperbity, kleje itp. ?

 

pozdarwiam

 

pwa

 

Tak znamy: Dysperbit 20kg - cegpol 43zł - byłem dzisiaj, nowbud zamośc ok46 zł, folia 20mx5m x 0,002m ta grubsza nowbud ok 65zł, kleje wszędzie podobnie. papę brałem grubą dachową za 65zł 15m kw z Izohurtu, ale np folię mają drogą.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jesteśmy nowi na forum, ale chcemy kupić działkę w Murowańcu, jedna nawet bardzo nam się spodobała, niestety nie jest to działka własnościowa tylko w wieczystej dzierżawie. Nie wiemy co o tym myśleć i dlaczego działki własnościowe sprzedawane są w tej samej cenie co prawo do użytkowania wieczystego. Czy jest na forum ktoś, kto może kupił taką działkę w Murowańcu? Albo orientuje się jaki jest koszt przekształcenia takiej działki na własnościową? I w ogóle o co chodzi z tym, że właściwie tylko w Murowańcu (a oglądaliśmy działki we wszystkich mieścinach wokół Bydgoszczy) spotkaliśmy się z faktem istnienia jeszcze (i to w tak wielkiej części) działek w użytkowaniu wieczystym? Bardzo podoba nam się Murowaniec dlatego bylibyśmy wdzięczni za odpowiedź od, mamy nadzieję, przyszłych sąsiadów :D

 

Witam,

 

Tak ja się orientuję. przekształcenie we własnościową kosztuje 20% wartości działki, chyba że masz dochód na osobę w rodzinie poniżej 1008PLN bodajże to wtedy 1% wartości działki.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak znamy: Dysperbit 20kg - cegpol 43zł - byłem dzisiaj, nowbud zamośc ok46 zł, folia 20mx5m x 0,002m ta grubsza nowbud ok 65zł, kleje wszędzie podobnie. papę brałem grubą dachową za 65zł 15m kw z Izohurtu, ale np folię mają drogą.

 

Pozdrawiam,

Tomek

 

Dzieki za typ,

 

jaki grupy styropian kladziesz na fundament

moj majster sugeruje eps 100 min 8mm

 

zastanawiam sie czy isc w tani styropian , np. w Wilczu jest firma Wolski, lecz bije sie, ze jest to tzw. firma garazowa :)

ale cena sie zgadza, eps 100 w cenie 155 za 1m3

 

pozdarwaim

 

pwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szukam firmę, która wybuduje dwa budynki w Bydgoszczy, 3 i 4 kondygnacje, razem ok. 700 m2.

Obydwa budynki "plomby", jeden przy ruchliwej ulicy, drugi w głębi działki.

Wymagane doświadczenie technologii SILKA/YTONG.

W tym roku stan surowy zamknięty. Początek budowy maj/czerwiec.

 

Za polecenia solidnych firm z góry dziękuję!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szukam firmę, która wybuduje dwa budynki w Bydgoszczy, 3 i 4 kondygnacje, razem ok. 700 m2.

Obydwa budynki "plomby", jeden przy ruchliwej ulicy, drugi w głębi działki.

Wymagane doświadczenie technologii SILKA/YTONG.

W tym roku stan surowy zamknięty. Początek budowy maj/czerwiec.

 

Za polecenia solidnych firm z góry dziękuję!

Pozdrawiam

 

Polecam Strabag :)

 

na taka prace to i tak beda podwykonawcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...