Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z tym jest zwykle mały szkopuł: odbiornik radiowy od producenta bramy garażowej, który musi być i tak dołożony do bramy wjazdowej, zwykle jest droższy niż wsadzenie 2 odbiorników innej firmy do obu napędów. Przerabiałem to i ostatecznie mam 3 odbiorniki (alarm, brama wjazdowa i garażowa) na jednym pilocie bydgoskiej firmy DTM, tym samym rezygnując z odbiorników oryginalnych.

 

Gdy decydowałem się na bramę garażową to wziąłem od razu pilot 4 kanałowy (kilka PLN więcej niż "kitowy")

Przy zakupie napędu do bramy wjazdowej odbiornik i tak tam już był więc tylko sparowałem go z posiadanym już pilotem i po problemie.

Fakt że może bym zaoszczędził kilka złotówek gdybym kupił napędy bez oryginalnych odbiorników. Też tak można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak miałem, ale fabryczny odbiornik napędu bramy (BFT) nie chciał działać z pilotami od bramy (Novoferm) ani na odwrót. Niby wszystko w standardzie Keeloq, ale widocznie producenci jakieś swoje algorytmy dodatkowe stosują. No i poza tym jeszcze alarm chciałem spiąć jednym pilotem też. A jakiej firmy masz napęd bramy wjazdowej, że fabryczny odbiornik działa z pilotami Normtahl?

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wzorem innych grup moze sa osoby z tego regionu Polski.

Ktore buduja lub zamierzaja budowac.

Pozdrawiam

 

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Macias dnia 2002-07-01 14:46 ]</font>

 

witam!

jestem w fazie uzyskania pozwolenia budowlanego, mam stary dom do remontu, ale obok chce postawić nowy, bo tamten jest pod konserwatorem zabytków buuu

pozdrawiam Wszystkich cierpliwych [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej firmy masz napęd bramy wjazdowej, że fabryczny odbiornik działa z pilotami Normtahl?

Też normstahl. Bodajże VIN 200.

Co ciekawe to nie mam pewności czy producentem tego jest normstahl. Bliźniaczy napęd ma Key... Różni je chyba jedynie logo :-)

 

masz do tej bramy jakies sugestie co do wyposazenia? kofiguracji? a moze jakis ciekawy namiar dystrybutowa, ktory sprzedaje w dobrej cenie?

Bramę brałem z Darro. Polecam.

Co do konfiguracji bramy to warto przejrzeć katalog: http://www.normstahl.pl/redx_tools/mb_download.php/mid.112112070118098087073067082065056061/Normstahl_-__Euro_i_Aluframe_15112010.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomaszrr

U mnie majster robił za tyle:

- ocieplenie poddasza wełną mineralną - 5 zł/m2

- gładzie - 10 zł/m2 (2krotne)

- płytki - 38 zł/m2 plus oddzielnie 45 zł/mb za szlifowania narożników.

- malowanie - jeszcze nie robił ale chce około 3 zł/m2 (za podwójne malowanie)

 

Ogólnie ok. Jest bardzo dokładny, przez co dłużej robi...ale barrrdzo dłużej ;) Jednak nie dam ci go tak szybko, bo ma u mnie jeszcze do położenia 80m2 płytek na podłodze i około 500 m2 malowania :/

Jakby co, mogę wysłać namiary na priv.

 

Ja poszukuję kogoś, kto zrobił by dobrze i niedrogo drewnianą podbitkę.

Ostatnio 2 majstrów wyceniło mi za samą robotę 55 zł/m2 Czy wg Was to normalna cena w naszym rejonie. Wg mnie to trochę przegięcie!

 

można prosić o namiar do płytkarza?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nas dziś wystawiła koparkowy,miał robić niwelację terenu itp.Nawet nie zadzwonił

więc jeśli ma ktoś kogoś sprawdzonego,to proszę o namiary.

 

My jak najbardziej możemy polecić naszą ekipę od SSO,teraz ocieplają nam poddasze,firma solidna,szybka,terminowa,namiary podam później, nr telefonu ma mąż

 

za to jak już nam majstry skończą dach to napiszę kogo omijać dalekim łukiem

 

 

Możesz mi przesłać namiary na priva? Jestem w trakcie załatwiania papierów i szukam ekipy na SSO

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow,

 

mam pytanie w temacie okien polaciowych;

zdecydowalismy sie na likwidacje stropu nad salonem, gdyz byla nad nim powierzchnia nieuzytkowa.

Otrzymalem w ten sposob wysokosc ok. 5-5,5 m.

 

Z uwagi na fakt, ze mam glebokie podcienie chcialbym zamonotowac na dachu okna polaciowe, ktore mialyby za zadanie doswietlic salon w dni krotkie lub pochmurne.

Zastanawiam sie jednak, czy skoro beda one od strony poludniowej nie spowoduja one koniecznosci zainstalowania rilety zew.

Taka przyjemnosc wraz z elekryka calego okna to ok. 3,5 tys szt a ja potrzebuje 2 okna.

Czy macie jakies doswiadczenie :

- na ile okno zamontowane na 5 m moze doswietlic pomieszczenie

- na ile moze podniesc temperature w lecie, czyli czy moze byc uciazliwe

 

Chetnie skorzystam takze z doswiadczenia w zakrsie sprawdzonego rozwiazania.

 

dzieki i pozdrawiam

 

PWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko mogę wypowiedzieć co do zasłaniania - można zrezygnować z drogiego systemu rolet firmowych np veluxa, na rzecz produktów wewnętrznych oferowanych przez firmy typowo od plis i markiz. Z pewnością z elektryką wyjdzie nieco drożej, ale plisa z najdroższego materiału na połaciówke kosztowała nas poniżej 250 zł od okna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam salon podobny, zamontowane 4 okna 1,6 metra wysokie. Nie ma rolet i nie ma problemu. W salonie przyjemnie latem.

 

 

Witam forumowiczow,

 

mam pytanie w temacie okien polaciowych;

zdecydowalismy sie na likwidacje stropu nad salonem, gdyz byla nad nim powierzchnia nieuzytkowa.

Otrzymalem w ten sposob wysokosc ok. 5-5,5 m.

 

Z uwagi na fakt, ze mam glebokie podcienie chcialbym zamonotowac na dachu okna polaciowe, ktore mialyby za zadanie doswietlic salon w dni krotkie lub pochmurne.

Zastanawiam sie jednak, czy skoro beda one od strony poludniowej nie spowoduja one koniecznosci zainstalowania rilety zew.

Taka przyjemnosc wraz z elekryka calego okna to ok. 3,5 tys szt a ja potrzebuje 2 okna.

Czy macie jakies doswiadczenie :

- na ile okno zamontowane na 5 m moze doswietlic pomieszczenie

- na ile moze podniesc temperature w lecie, czyli czy moze byc uciazliwe

 

Chetnie skorzystam takze z doswiadczenia w zakrsie sprawdzonego rozwiazania.

 

dzieki i pozdrawiam

 

PWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow,

 

mam pytanie w temacie okien polaciowych;

zdecydowalismy sie na likwidacje stropu nad salonem, gdyz byla nad nim powierzchnia nieuzytkowa.

Otrzymalem w ten sposob wysokosc ok. 5-5,5 m.

 

Z uwagi na fakt, ze mam glebokie podcienie chcialbym zamonotowac na dachu okna polaciowe, ktore mialyby za zadanie doswietlic salon w dni krotkie lub pochmurne.

Zastanawiam sie jednak, czy skoro beda one od strony poludniowej nie spowoduja one koniecznosci zainstalowania rilety zew.

Taka przyjemnosc wraz z elekryka calego okna to ok. 3,5 tys szt a ja potrzebuje 2 okna.

Czy macie jakies doswiadczenie :

- na ile okno zamontowane na 5 m moze doswietlic pomieszczenie

- na ile moze podniesc temperature w lecie, czyli czy moze byc uciazliwe

 

Chetnie skorzystam takze z doswiadczenia w zakrsie sprawdzonego rozwiazania.

 

dzieki i pozdrawiam

 

PWA

 

Ja nie mam doswiadczenia ale nie wyobrazam sobie co zrobicie za dwa lata jak te okna beda brudne jak czarna ziemia;) Jak je umyjecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...