Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czesc, dzieki za feedback

moge zapytac co stawiacie dalej na fundamencie?

 

pwa

Murek z klinkieru (CRH) w przęsłami, niby standart ale chcemy uniknąć tych wszystkich esów, floresów, listków - jakoś nie po drodze mi ta stylistyka. Podpatrzyłam coś prostego na FM. Zobaczymy, ale szczerze mówiąc koszt całkowity postawienia 30 metrów takiego ogrodzenia trochę przeraża.

 

Jestem ciekawa jak cenowo wychodzi ten system z Drewbetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólną kwotą nie chcę straszyć, bo to też od rodzaju cegły i zaprawy zależy.

Pokrótce:

cegła 780 sztuk, zaprawa 2 palety, przęsła +/- 150 zł za metr (około 26 metrów), brama coś koło 2200 zł, furtka 550 zł, beton 3,3 m3 . Do tego doliczmy koszt napędu, kształtek bądź daszków (to policzymy dopiero jak będzie pierwsza warstwa całości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić okna Vetrex w Bydgoszczy. Szukam opinii na temat ich serwisu/ montażu, bo z tym zazwyczaj później jest problem. Firma ma swoją siedzibę na ul. Żwirki. Czy może ktoś z Forumowiczów zamawiał u nich okna? Pozdr.

 

Podciągam temat. Czy naprawdę nikt nie kupował na Żwirki okien z Vetrexa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murek z klinkieru (CRH) w przęsłami, niby standart ale chcemy uniknąć tych wszystkich esów, floresów, listków - jakoś nie po drodze mi ta stylistyka. Podpatrzyłam coś prostego na FM. Zobaczymy, ale szczerze mówiąc koszt całkowity postawienia 30 metrów takiego ogrodzenia trochę przeraża.

 

Jestem ciekawa jak cenowo wychodzi ten system z Drewbetu.

 

Witam,

 

u mnie wyszly nastepujace wyliczenia:

- wykopanie fundamentu (80 cm) plus 20 wyszalowane ponad ziemie- 4000 zl na gotowo ( radze zastanowic sie nad wlasciwym fundamentem)

- 45mb muru z pustakow drewbudu z piaskowca 12 tys ( w zaleznosci od wysokosci- ja mam np. 9 m samej sciany na 150 cm)

- przesla kute 9szt x 3 m, 2 furtki plus 2 bramy 20 tys pln

reszta bedzie z siatki

 

nie jest to malo, szczerze nie kalkulowalem tyle, ale pozo mi nowy dom na 500-600 tys z plotem za 5 tys :)

 

powodzenia

 

pwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólną kwotą nie chcę straszyć, bo to też od rodzaju cegły i zaprawy zależy.

Pokrótce:

cegła 780 sztuk, zaprawa 2 palety, przęsła +/- 150 zł za metr (około 26 metrów), brama coś koło 2200 zł, furtka 550 zł, beton 3,3 m3 . Do tego doliczmy koszt napędu, kształtek bądź daszków (to policzymy dopiero jak będzie pierwsza warstwa całości).

 

bardzo korzystnie liczysz, oby sie udalo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja sobie na razie podaruję takie ogrodzenie :( Packaging Zdołowałeś mnie tymi obliczeniami :(

 

Mam teraz inne pytanie. Chcę w tym roku otynkować dom na zewnątrz, bez ocieplania (mur 3 warstwowy) i na razie bez żadnej struktury. Jak to robiliście u sibie? Maszynowo - tak samo jak tynki wewnętrzne ? Czy ręcznie z własnym materiałem = cement, piasek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam na myśli kornik a na cokole klinkier.

W tym roku chcę zrobić tylko tynk z zaprawy cementowej bo na więcej braknie kaski :(

Można wiedzieć ile wyszło Cie to z robocizną? Dziś ten sam majster co robił mi tynki w środku maszynowo, powiedział, że na zewnątrz chce za to 26zł/m2

Dużo? Mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukujemy z mezem sprawdzonej ekipy budowlanej ktora postawi fundamenty mury i dach domek ok 120 m2 z poddaszem uzytkowym niepodpiwniczony z garazem przylegajacym czyli tzw stan surowy otwart z okolic bydgoszcz. domek powstanie za ostromeckiem, moze te okolice znacie jakies namiary na dobra firme i ceny za ile ekipa bierze za mury z dachem???? Najlepiej jak wiadomo w miare tanich fachowcow i dobrych... orientujecie sie moze ile licza sobie???? i jesli ma ktos namiary to bardzo prosze... z gory dziekuje i pozdrawiam.. agnieszka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...