Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Zresztą nasz zaprzyjaźniony projektant i kierownik budowy w jednym, powątpiewał, czy znalazłby się cieśla do montażu np. wiązara o długości ok. 13 m.

 

Ja miałem 2 szt. płatwi po około 11m :) Cieśle dali radę :D

 

W trakcie zastanawiałem się nad Steico: http://www.steico.com/index.php?id=66&L=3 jest znacznie lżejsze, ale dostałem miłą dla kieszeni wycenę więźby tradycyjnej i dalej tematu nie drążyłem, chociaż technologia wygląda interesująco.

 

Poza tym, boję się bardzo budowy, z każdym następnym posunięciem. Nasza wymarzona działka przepełniona jest czarnoziemem, na pewno do głębokości 1m, zatem aż boję się obliczeń, ile żwiru i skąd powinniśmy mieć w zapasie. A ile bloczka pójdzie....

 

A może piwnicę? Odpadnie zasypywanie w środku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witamy w grupie :)

Jeśli chodzi o prefabrykowaną więżbę, to zobacz tutaj: http://www.moderndach.pl/. Cenowo wychodzi tylko nieco drożej od tradycyjnie montowanej.

 

Podciągam temat kontenera na gruz i inne odpady budowlane. U kogo najkorzystniej zamówić? Pozdr.

 

My możemy polecić Solidus. Tanio (w przeliczeniu na czas dostawienia), dobre terminy dostawy, a przy kilku potrzebnych, następujących po sobie kontenerach, czasem się gubią w obliczeniach :yes:

Pozdra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 2 szt. płatwi po około 11m :) Cieśle dali radę :D

 

W trakcie zastanawiałem się nad Steico: http://www.steico.com/index.php?id=66&L=3 jest znacznie lżejsze, ale dostałem miłą dla kieszeni wycenę więźby tradycyjnej i dalej tematu nie drążyłem, chociaż technologia wygląda interesująco.

 

 

 

A może piwnicę? Odpadnie zasypywanie w środku ;)

 

Też myślałam, ale raczej o nielegalnej winnicy :D

W każdym razie, dzięki za podpowiedzi.

K&T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można legalnie opisac pseudo fachowców? Trafilem na ekipe co mi dach robila i nie moge doczekac sie ich przyjazdu na poprawki. Zamierzam opisać wszystko co spartolili tak by inni tych pseudo fachowców nie brali do pracy. Szkoda nerwów i pieniędzy. Czy tu na grupie można ich "rozreklamować?"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też ma więźbę robioną przez Modern Dach i jestem bardzo zadowolona. Do tego robili nam ocieplenie ekofibrem.

 

Witam ponownie w wątku o więźbie.

Faktycznie, Moderndach ma dobre konstrukcje i cenę też. Jednak my rozesłaliśmy oferty naszej więźby do kilku autoryzowanych partnerów MiTek'a, nie mamy jeszcze wyceny jednej firmy, ale za to dziś wpłynęła bardzo korzystna, o 10% w kosztach niższa, od Moderndachu.

Ciekawe, ta sama konstrukcja prefabrykowana, podejrzewam, że i ten sam program do obliczeń, a każda z firm ma trochę inne wymiary wiązarów. Uważam, że finalna cena niższa o 10%, to dużo. Także nadal poszukujemy i oczekujemy na tę ostatnią ofertę, powinna ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym tygodniu.

Mimo wszystko, dziękujemy za opinię.

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też ma więźbę robioną przez Modern Dach i jestem bardzo zadowolona. Do tego robili nam ocieplenie ekofibrem.

 

Mam pytanie odnośnie ekofibra. Czy zastosowaliście go do poddasza użytkowego, czy raczej jako ocieplenie strychu? Czy rzeczywiście jest to dobry i korzystny cenowo materiał? Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem pytaniem: a czemu nie? :)

 

Co Ci spaprali?

A wiec tak,

ekipę polecił m sprzedawca blacho-dachówki jako sprawdzoną która ma duże doświadczenie i jest rzetelna. Tutaj minus dla Lindtechu z Białych Błot za polecanie takich ludzi, kto jak kto ale sprzedawca i producent blach powinien miec na uwadze problemy jak doradza takie eikipy. Same zakupy w Lindtechu również odradzam chciaż by z uwagi na duże opóźnienia (dwa tygodnie najpierw opoźnienia z blachą oczywiscie nie ich wina poźniej z obróbkami) i 0 słowa przeprosin. W dodatku nie panują nad tym co i jak maja na placu jak to składują. Moja blacha była gdzieś przywalona inną. Na moją prośbę by pokazać mi czy nic nie zostało zniszczone pracownicy byli wielce oburzeni ze muszą cokolwiek robić i pokazywać. Pan w biurze skwitował to tylko słowem ze on nie wie co tam na placu sie dzieje i za to nie odpowiada. Stanowczo odradzam firmę Lindtech z Białych Błót.

No tak ale mialo być o ekipie od dachu. Firma nazywa się Rob-dach (usługi blacharsko-dekarskie, ogólnobudownale tak widnieje na wizytówce) (choc tych firm o takiej nazwie jest sporo) jest to "firma" z Kołaczkowa Właściciel Robert Lewandrowski (tel. 885357330, 792223783 podaje tylko w celach informacyjnych odradzam kontakty z tą firmą)

Wyglądali na rzetelnych ale wygląd może mylić. Blachę przykręcili co 3 falę (mniejsza ilość śrub, wychodzi na to iz dlatego ze im wkretarka słabo kręcia bo łaty były suche) nie poskręcali zakładów :(. (po co przecież następna blacha trzyma poprzednią) Brak rynienek nad oknami i kominami. Na oknami wymusiłem i poprawili Cale szczęście nie zapłaciłem im całości reszta miała być po odbiorze przez kierownika bo sam się na tym nie znałem za dobrze. Żałuje iż ie zrobiłem im zapłaty 50/50, tylko 90/10 byli by na moim dachu na poprawkach już pewnie w następnym tygodniu. Tak mnie zlewaja zbywają stąd mój opis, może dam im coś do myślenia.

Stanowczo odradzam kontakty z tą firmą i radze wszystkim którzy płacą pracownikom - róbcie odbiory zatrudniajcie inspektora (kogoś kto zna sie na rzeczy) i dopiero po odbiorze zapłata w naszym kraju widać wszędzie w koło sami fachowcy każdy zna się na rzeczy, obiecuje dużo, po zapłacie nie wywiązuje sie z próśb o poprawki.

Znacie jakieś oczytane strony z pseudo fachowcami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Czy ktoś z Was stosował rolety zewnętrzne Akom? Oferta cenowa jest dosyć atrakcyjna - blisko 30% taniej niż proponuje MS. Rozważam opcję rolet standard, rollolux lub intermo (do zabudowy).

 

Ja jestem na etapie poszukiwania okien, rolet, bram garażowych i drzwi wejściowych i zastanawiam się czy nie zrezygnować z rolet. Te ceny mnie przerażają, zwłaszcza bram garażowych, a mam ich aż dwie. A wracając do rolet...myślałam, że trzeba kupić tam gdzie okna, że to są komplety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję pilnie wykonawcy:

(A) przyłącza wodociągowego ~8m + studnia wodomierzowa

(B) instalacji wew. od studni do budynku ~120m.

 

Aktualnie mam 4 oferty:

(A) od 2500 zł do 12000 zł netto

(B) od 4700 zł do 22000 zł (!) netto

 

Pomijając tą firmę z kosmosu, która dała cenę 22000 zł za 120mb - wychodzi 183 zł netto za 1mb, to pozostali i tak liczą sobie słono min. 40 zł netto/mb...

Naprostujcie mnie proszę jeśli się mylę, ale czy to naprawdę jest tyle ciężkiej roboty ?!

Koparka (80zł/h) kopie rów na głębokość 180-200cm, jedna osoba nie wchodząc nawet do wykopu "układa" rurę na dnie wykopu. Podsypki nie trzeba, bo wszędzie są piaski. Trochę nad rurą taśma ostrzegawcza (moja działka, więc jak jej nie będzie, też się świat nie zawali).

Ogólnie szacuję to na 10h - koparka z koparkowym + 1 pracownik. Rura PCV 4 zł x 120mb = 480 zł, czyli razem max. 2500 zł brutto.

 

Podeślijcie proszę namiary na firmy, które Wam to robiły i podzielcie się swoimi wrażeniami, a przede wszystkim kosztami.

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...