Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Też tak miałem. Na początku papierem ściernym próbowałem się tego pozbyć, ale na drugi dzień znowu rdza wychodziła w tych samych miejscach. Kupiłem odrdzewiacz w butelce 0,5l chyba w Castoramie, albo w Nomi i pędzelkiem przemyłem rdzawe miejsca. Minęły już chyba 2 miesiące i jak do tej pory jest OK.

 

Witam dzieki bardzo za rade bo ja tez bym papierem szlifowal a nazwa tego preparatu lub jakis link abym nie kupil czegos innego , sprzedawca moze dac cos innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdrosze komus, kto zuzyl tylko 2,5 m desek

u mnie wyszlo prawie 9m3, ale to kwestia ilosci podciagow

pwa

 

hejka u mnie na szalunek do fundamentu wystarczył metr desek - 1 kubik :), pamiętajcie przy zalewaniu fundamentów od zróbcie stopy kominowe, sami wykonywaliśmy osobno i żałowałem iz nie od razu z pompy tego nie zalalismy. Uważam iż deski są lepsze niz pozostałe rozwiązania gdyż ten szalunek tracony i tak będzie powtórnie wykorzystany (wieniec, nadproża). Co do wykopu to koparką zebrać ile sie da do jasnego no z 20cm wyzej niz planowane posadowienie ław reszte łopatami w miejscu ław by nie ruszyć pasku koparą tego który będzie pod ławą. On jest tak z dziada pradziada ubity i taki powinien zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

mam prosbe o porade, gdyz sam mam problem z podjeciem wlasciwej decyzji

dotyczy to rolet zewnetrznych

*pozostawilem miejsce na zamontowanie rolet zew podtynkowych

*jednakze obecnie zastanawiam sie, czy ma to sens, gdyz sam wyglad zaciagnietych rolet nie jest zbyt estetyczny

*roleta miala chronic przed wiatrem i sloncem, gdyz budynek jest mocno przeszklony

*bardziej estetyczne wydaja sie rolety drewniane wew, chociaz cenowo to pewnie wychodzi drozej

 

napiszcie prosze o swoich rowiazaniach i doswiadczeniach z roletami zew- zdaje sobie sprawe, ze estetyka zalezy od bryly budynku

 

pozdrawiam

 

pwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszcie prosze o swoich rowiazaniach i doswiadczeniach z roletami zew- zdaje sobie sprawe, ze estetyka zalezy od bryly budynku

 

W zasadzie sam o zaletach napisałeś. W te upały nie wyobrażam sobie życia bez rolet zew. W utrzymaniu są chyba znacznie wygodniejsze niż rolety wewnętrzne.

My użytkujemy od kilku lat (najpierw w mieszkaniu, potem w domu) i nigdy nie żałowaliśmy decyzji.

 

Co do estetyki zazwyczaj całościowo rolety zaciąga się wieczorem więc nie będziesz musiał na to patrzeć od zewnątrz - o ile to jakaś pociecha ;) A i może jakiś kolor znajdziecie który nie będzie Was aż tak raził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez świecy znalazłem :) Niestety nie mogę dać namiarów, bo aktualnie ma inne rzeczy na głowie.

 

 

My też takiego Pana kierownika mamy :) To początek bo jesteśmy na etapie fundamentów. Ale sam zachęca do pytań i nie ma problemu kiedy dzwonimy z pytaniami. A i na budowęp rzyjeżdza:) i razem z geodetą wytyczał budynek :) Jak na razie służy nam swoją wiedzą ! I oby tak dalej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

 

Ile płaciliście za obróbkę blacharską ogniomurów? Chodzi mi o materiał + gięcie.

 

Chodzi Ci o blache przy kominie, rynnach, dachowkach? Jezeli chodzi o robocizne to u mnie to bylo w cenie dachu, na poczatku ustalilismy cene dachu od metra i to bylo razem z blacha i orynnowaniem. A giecie mozna bylo wykonach w sklepie gdzie byla kupowana blacha, tez w cenie blachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje pytanie o pompe ciepla powietrze-woda , czy ktos ma i jak sie sprawuje ? Czyzby w kujawsko pomorskim tak malo ludzi stosowalo to rozwiazanie ...

 

Moi sasiedzi maja i sa zachwyceni. Wiem, ze w firmie skad to maja jest mozliwosc podjechania do domu do ludzi, ktorzy maja i dowiedzenia sie szczegolow. Jezeli interesuje Cie namiar na Torun to daj znac na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o blache przy kominie, rynnach, dachowkach?

 

Ja mam dach płaski kryty papą, a blachy będziemy zakładać na ogniomury, czyli to co wokół domu na dachu ;-)

 

A giecie mozna bylo wykonach w sklepie gdzie byla kupowana blacha, tez w cenie blachy

 

A gdzie kupowałaś blachę? U mnie lokalnie w Solcu nie chcą wyginać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie sam o zaletach napisałeś. W te upały nie wyobrażam sobie życia bez rolet zew. W utrzymaniu są chyba znacznie wygodniejsze niż rolety wewnętrzne.

My użytkujemy od kilku lat (najpierw w mieszkaniu, potem w domu) i nigdy nie żałowaliśmy decyzji.

 

Co do estetyki zazwyczaj całościowo rolety zaciąga się wieczorem więc nie będziesz musiał na to patrzeć od zewnątrz - o ile to jakaś pociecha ;) A i może jakiś kolor znajdziecie który nie będzie Was aż tak raził.

 

Zgadzam się z Tobą w 100% Ja zamontowałem rolety zewnętrzne tylko na parterze a teraz żałuje, że nie zrobiłem tego też na poddaszu gdzie w upałach mam 27st a na dole 22. Teraz chcę zainwestować w zewnętrzne markizy na okna dachowe. Czy ktoś z was stosuje coś takiego? Polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...