Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Ja mam dach płaski kryty papą, a blachy będziemy zakładać na ogniomury, czyli to co wokół domu na dachu ;-)

 

 

 

A gdzie kupowałaś blachę? U mnie lokalnie w Solcu nie chcą wyginać :(

 

W Toruniu od strony Solca na Nieszawskiej w Tombudzie giecie blachy w cenie, tak bylo jak budowalam teraz musialbys dzwonic i pytac. Chociaz nie wiem czy na taka odleglosc sie oplaca, zadzwon i przelicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My też takiego Pana kierownika mamy :) To początek bo jesteśmy na etapie fundamentów. Ale sam zachęca do pytań i nie ma problemu kiedy dzwonimy z pytaniami. A i na budowęp rzyjeżdza:) i razem z geodetą wytyczał budynek :) Jak na razie służy nam swoją wiedzą ! I oby tak dalej. Pozdrawiam

 

To tylko pozazdroscic, ja musze pilnowac, aby naniosl zmiany i oddal do Starostwa, na budowie tez byl 2 razy ( undamenty, strop) a mam juz stan surowy otwarty.

 

Moze to kwestia ceny, 1200 pln za calosc:)

 

pozdrawiam

 

pwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w 100% Ja zamontowałem rolety zewnętrzne tylko na parterze a teraz żałuje, że nie zrobiłem tego też na poddaszu gdzie w upałach mam 27st a na dole 22. Teraz chcę zainwestować w zewnętrzne markizy na okna dachowe. Czy ktoś z was stosuje coś takiego? Polecacie?

 

dzieki za podpowiedzi, w sumie to tez uwazam, ze dobre rolety maja wiecej zalet niz wad,

ale pytanie: chcialem zalozyc sterowanie autom na kazda rolete,

 

na co zwrocic uwage przyz specyfikacji zamowienia? jaki naped?

 

dzieki z gory

 

pwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałam zapytać ile kosztuje wylanie maszynowo m2 posadzki i jakiej grubości ona jest. Co jest w cenie? Możecie polecić sprawdzoną ekipę?

Miejsce operacji ;) Łochowo.

 

Cena jest zależna od ilości metrów do zrobienia - ja jestem bardzo zadowolony z firmy Julbud z Bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem zalozyc sterowanie autom na kazda rolete,

automatyke mamy tylko na ciężkich roletach balkonowych, co da każdych radze się zastanowić bo na tych naszych wsiach zdarza się że nie ma prądu i przymusowe zaciemnienie nie będzie takie przyjemne ;)

chyba że tak bardzo lubicie piloty - kwestia gustu

 

najlepiej dobrać tak automatykę aby jakiś tam czujnik zapobiegał przezwojowaniu rolety, my mamy taki zwykły silnik i ręcznie muszę pilnować aby rolety za bardzo nie rozwinąć/ zwinąć i prztyczek cały czas trzymać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję rolety zewnętrzne od 7 lat i przyznam, że nie jestem do końca zadowolona - co chwilę są problemy ze zwijaniem, żeby opuścić roletę w 2 pokojach muszę wchodzić na parapet. Było już kilka firm, które próbowały temu zaradzić, ale niestety poza skasowaniem nie małej sumy nic nie zrobili. Co do automatyki to rzeczywiście sprawdza się raczej na ciężkich oknach balkonowych, co podyktowane jest również względami cenowymi.

Czy macie jakieś doświadczenia na z firmą Matyśkiewicz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chcę zainwestować w zewnętrzne markizy na okna dachowe. Czy ktoś z was stosuje coś takiego? Polecacie?

Mam zainstalowane markizy zewnętrzne na wszystkich oknach. Zainstalowałem je zaraz po tym jak zobaczyłem do jakich temperatur potrafią się nagrzać pokoje. 30 stopni to był standard.

Naprawdę polecam- skuteczna i tania alternatywa do rolet zewnętrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam szamb betonowych w okolicach bydgoszczy z transportem... macie moze jakies namiary?

 

Szamba betonowe z atestem mają w Lisim Ogonie. Tel.: 606-219-007

 

Co do rolet to dodam, że w przypadku sterowania elektrycznego warto pomyśleć nad UPSem. Ja będę miał właśnie robione takie rozwiązanie gdzie UPS podpięty będzie pod niektóre obwody w domu w tym całą kotłownie i wszystkie rolety. U mnie dodatkową motywacją do zrobienia takiego rozwiązania jest to,że oprócz przypadków braku prądu w ciągu dnia - niebezpieczne zwłaszcza zimą - jest to, że często zdarzają się wahania napięcia. Sprzęt elektroniczny lubi w tedy wariować. U mnie na przykład już 2 razy zaciął się podajnik w piecu na ekogroszek.

 

Ja mam do Was za to pytanie, gdzie w Bydgoszczy jest na prawdę dobry i dobrze wyposażony sprzęt z lampami i oświetleniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowane markizy zewnętrzne na wszystkich oknach. Zainstalowałem je zaraz po tym jak zobaczyłem do jakich temperatur potrafią się nagrzać pokoje. 30 stopni to był standard.

Naprawdę polecam- skuteczna i tania alternatywa do rolet zewnętrznych.

 

Super. Możesz mi napisać jakiej firmy masz okna i markizy?

Ja mam Velux i miałem zamiar kupić tej samej firmy markizy na haczyk: http://www.veluxshop.pl/produkty/markizy

 

Ile placiliscie za polozenie klinkieru na kominy jakas scianke itd. Brali murarze od metra czy od cegly, musze sie zorientowac, czy moi mnie w kuku nie robia???????

 

Ja jeszcze nie kładłem, ale z tego co mi mówił mój majster, to tyle samo co za kafelki czyli w granicach 40 - 45zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi chca 2 zl od cegly, czyli 100 zl za m2, cegla na kominie w tym wliczona jest wylewka pod klinkier

slupek ogrodzeniowy 80 cegiel + zbojenie w sordku = 160 zlotych

 

to jak drogo, czy nie drogo?????

 

Aaa to przepraszam, zrozumiałem, że będziesz miał oklejane płytką klinkierową... Ale i tak to przegięcie, żeby płacić za położenie jednej cegły 2zł!!

Niestety nie wiem, ile za to biorą.

 

 

Okna to velux M08. Markizy też "na haczyk" :-)

No to mam te same okna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi chca 2 zl od cegly, czyli 100 zl za m2, cegla na kominie w tym wliczona jest wylewka pod klinkier

slupek ogrodzeniowy 80 cegiel + zbojenie w sordku = 160 zlotych

 

to jak drogo, czy nie drogo?????

 

Ja nie mam cegiel klinkierowych ale znajomi robili i dokladnie tez tak placili, rok temu. To chyba taka normalna cena, dla pracownikow oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myslalam o roletach ale teraz zastanawiam sie na tymi markizami. A jaki masz kolor? Bo ja mam brazowy dach i zastanawiam sie czy te markizy brazowe czy czarne sa jednak mniej widoczne?

Koszt rolet jest przygniatający... szczególnie jak ktoś ma kilka okien dachowych (ja akurat mam 7).

Markizy są czarne, dach też mam czarny. Całkiem ładnie moim zdaniem to wygląda :-)

Jutro o ile pogoda pozwoli to mogę zrobić jakąś fotkę...

 

moi chca 2 zl od cegly, czyli 100 zl za m2, cegla na kominie w tym wliczona jest wylewka pod klinkier

slupek ogrodzeniowy 80 cegiel + zbojenie w sordku = 160 zlotych

to jak drogo, czy nie drogo?????

3 lata temu za wymurowanie komina z pełnej cegły klinkierowej płaciłem 4 PLN z fugowaniem. Więc dziś jest raczej taniej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...