Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Posiadam materiały po zakończonym etapie budowy w Pieckach. Sprzedam po okazyjnych cenach

Styropian SWISSPOR EPS 038 Dach-podłoga gr.80mm

Wełna mineralna SWISSPOR 0,040 gr.200mm

Stal zbrojeniowa pręty żebrowane fi12 i16 dł.12m

odbiór własny. Kontakt 505 91 96 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hrhrhr no to ja sobie dalam wcisnac, tarasowe na szczescie zrobili wymiarowo na styk ale balkonowe to ma wielka dziure pod progiem i zamontowali je na dwoch ceglach, na dodatek moich (dalabym zdjecie ale nie wiem jak). Teraz jest juz posadzka ale balkon jeszcze nie zaizolowany, da sie to jeszcze poprawic? P.s. widze moje niespelnione marzenie - Serrenisime na podlodze! :D Zadowlolony jestes?

 

No nam najpierw zamontowali na kawałku drewna - patrz zdjęcie w dzienniku. Uparliśmy się że poprosimy o profil, marudzili marudzili i za około tydzień dowieźli oraz poprawili (koszt dodatkowy około 300 zł). Niestety nie wiem jak to będzie jak podłoga już wylana.

Wiem jedno, że sposób montażu na cegle nie jest zgodny ze wskazówkami producenta czyli Brugmanna.

 

Serenisimme polecamy, rewelacja. Sprawdziła się i przy układaniu i przy użytkowaniu. Wygląda o niebo lepiej w rl niż na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do mojego dziennika budowy, tam to wytłumaczyłam (chodzi o to co się wstawi pod okno balkonowe).

Nie dajcie sobie wciskać montażu okien balkonowych na cegłach albo właśnie na kawałku drewna. Pod okna balkonowe powinno się wstawiać profile takie same jak pod zwykłe okna oczywiście odpowiednio wytrzymalsze. tylko że zazwyczaj montażystom/ firmie wykonawczej się nie chce.

 

Czytałem wpis w Twoim DB i widzę, że masz okna z niskim progiem. My będziemy mieć próg standardowy (wysokość taka sama jak całej ramy okiennej). Czy w takim przypadku też wymagany jest profil?

 

U nas otwór pod okno balkonowe (właściwie trasowe, bo to wyjście na taras :-)) jest "wymiar okna" + 2cm. Czy tam profil wejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hrhrhr śliczny masz domek, gustownie urządzony. Zawsze bardzo mi się podoba jak ktoś ma cegłę w domku gdzieś na ścianie. A co do montażu okien to nie wiem czy zrozumiałam. Mam zwrócic uwagę montującym panom, aby pod drzwi balkonowe i tarasowe( są jeszcze większe) zamontowali profil? Mam go wcześniej kupić? Tylko jaki? Nie mam pojęcia z jakim progiem będą okna. Są otwory, przyszedł pan, wymierzył i powiedział, że ok. Niektóre okna kazał podmurować, bo otwory murarzom za duże wyszły. To wszystko. Czyli jak rolety , to skrzynka 2 cm w ścianie? I potem na to płyta GK?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moglibyście polecić jakieś składy budowlane w okolicy Torunia? najlepiej gdzieś po tej "lepszej" stronie Wisły (okolice Wielkiej Nieszawki).

 

Po drodze jadac od mostu masz TOM BUD ale radze wszystko brac na fakture, u mnie obiecywali ze bez faktur bedzie taniej, nie zawsze tak bylo. Transport gratis, dobra wspolpraca, mozliwosc placenia pozniej wiec pracownik moze sam wybierac towar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam do odsprzedaży za około tydzień - 2 tygodnie siatke leśną 50m lub 90m wraz z przymocowanymi do niej palikami. Siatka służy teraz jako ogrodzenie oraz dodatkowo 30m samej siatki leśnej która mi została w rolce. Wysokość chyba 150cm. Lokalizacja Brzoza koło Bydgoszczy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi balkonami nie wiem czy to tylko w niskoprogowych, ale wydaje mi się że nie (tutaj upierać się nie będę) - po prostu prawidłowy montaż wymaga aby usadowić je (tak jak zwykle okna) na specjalnych profilach. W przypadku okien z obu stron te profile dają miejsce na parapety, w przypadku balkonów to miejsce na prawidłową izolację i taras od zewnątrz oraz posadzkę od wewnątrz. Montowanie balkonów w powietrzu na cegłach tego nie zapewnia. Tak tłumaczył nam kierownik budowy, jak również przeczytałam to na tym forum gdzie sporo wątków poświęcono właśnie montażowi okien balkonowych.

 

Profile te dostarczył nam MS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Z tymi balkonami nie wiem czy to tylko w niskoprogowych, ale wydaje mi się że nie (tutaj upierać się nie będę) - po prostu prawidłowy montaż wymaga aby usadowić je (tak jak zwykle okna) na specjalnych profilach. W przypadku okien z obu stron te profile dają miejsce na parapety, w przypadku balkonów to miejsce na prawidłową izolację i taras od zewnątrz oraz posadzkę od wewnątrz.

 

Mam już zamontowane okna MS nowy Tytan 3-szybowy. Prezentują się znakomicie :) W naszym przypadku dodatkowy profil nie był wymagany, gdyż otwór pod okno tarasowe był dopasowany. Dodatkowo pod oknem tarasowym jest listwa parapetowa dawana w standardzie przez Oknoplus. Posadzka "dojedzie" do tej listwy, także nie było żadnych cegieł, kantówek, itp.

 

Co do samej ekipy z Oknoplusa - kolejny raz jestem z nich zadowolony. Szybko, sprawnie, czysto - jednym słowem mogę ich polecić. To była czwarta usługa realizowana przez nich i tylko przy wstawianiu drzwi była niegramotna ekipa, pozostałe były ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za podpowiedź. A beton skąd brałaś?

 

Wiesz co tego nie pamietam bo pracownicy sami sobie zamowili, ja tylko placilam. Jednak wydaje mi sie ze byl zza Wisly i wtedy placisz drozej bo transport. Poszukaj kogos z tej strony bo jak bedzie korek to sie wsciekna ze szybko schnie w tych upalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co tego nie pamietam bo pracownicy sami sobie zamowili, ja tylko placilam. Jednak wydaje mi sie ze byl zza Wisly i wtedy placisz drozej bo transport. Poszukaj kogos z tej strony bo jak bedzie korek to sie wsciekna ze szybko schnie w tych upalach.

 

no właśnie niestety nie wiem, czy coś jest z tej strony. z betonem będzie ciężko. ale w takim razie będę się rozglądać. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów :)

Niedługo zaczynamy budowę domku niedaleko Bydgoszczy, z jednej strony cieszymy się, że to już, a z drugiej jesteśmy lekko przerażeni tym co nas czeka ;-) Z pewnością będziemy tu często gościć i korzystać z rad bardziej doświadczonych budujących :) Na początek mamy pytanie- gdzie najtaniej można kupić stal zbrojeniową w Bydgoszczy lub okolicach i gdzie warto zaopatrywać się w pozostałe materiały budowlane? Jakie składy polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

szukam fachowca do przygotowania projektu do rekuperatora

teoretycznie mozna otrzymac projekt bezplatnie od producenta lub hurtowni, lecz akurat ten, ktory chce montowac nie jest dystrybuowany w naszym rejonie

 

dzieki za pomoc

 

pwa

 

Tora z czestochowy koszt 350-300 zl za caly projekt, do tego telefonicznie doradzaja, jak sie samemu montuje itd.

Nalezy usmiechnac sie do PANA gogla po dokladne namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie kuchni polecam - Kazimierz Giża - 601814117. W razie czego powołaj się na Michała ze Szkocji. Facet jest tani i solidny.

 

Michał

 

Witam!!! A propos powyższego :cool: Pan Kazimierz posiada stronę internetową http://www.meblegiza.pl

A bezpośredni dostęp do galerii foto jest tu http://picasaweb.google.com/davetofik

Zakres działania mają duży robili u moich znajomych w Lęborku i Gdyni

Pozdrawiam

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...