Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich budujących się z okolic Bydgoszczy i Torunia:welcome: Szukam sprawdzonego PROJEKTANTA lub ARCHITEKTA z okolic Bydgoszczy ewentualnie Torunia, który wykona projekt indywidualny lub pomoże znaleźć mi projekt gotowy, w którym wprowadzi istotne dla mnie zmiany. Myślę o prostym domku z poddaszem o powierzchni około 100-120 m2 z garażem. Jakie były ceny waszych projektów indywidualnych? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących się z okolic Bydgoszczy i Torunia:welcome: Szukam sprawdzonego PROJEKTANTA lub ARCHITEKTA z okolic Bydgoszczy ewentualnie Torunia, który wykona projekt indywidualny lub pomoże znaleźć mi projekt gotowy, w którym wprowadzi istotne dla mnie zmiany. Myślę o prostym domku z poddaszem o powierzchni około 100-120 m2 z garażem. Jakie były ceny waszych projektów indywidualnych? Pozdrawiam

 

 

Polecam panią Agnieszkę. Robiła mi adaptację gotowego projektu z kilkoma zmianami, zagospodarowaniem terenu i przyłączami. Jestem bardzo zadowolony, współpraca była bardzo dobra a z wydaniem pozwolenia nie było problemów. Kontakt dostałem z polecenia od znajomych, dla których robiła projekt indywidualny – niestety nie wiem ile kosztował. Podaje link z kontaktem do biura:

 

http://www.mufa-studio.pl/kontakt.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów :)

Niedługo zaczynamy budowę domku niedaleko Bydgoszczy, z jednej strony cieszymy się, że to już, a z drugiej jesteśmy lekko przerażeni tym co nas czeka ;-) Z pewnością będziemy tu często gościć i korzystać z rad bardziej doświadczonych budujących :) Na początek mamy pytanie- gdzie najtaniej można kupić stal zbrojeniową w Bydgoszczy lub okolicach i gdzie warto zaopatrywać się w pozostałe materiały budowlane? Jakie składy polecacie?

 

Witaj Magdo w gronie budujących. My kupowaliśmy w Izohurcie w Zielonce wszystko. Na poczatku zaczęliśmy porównywać ceny w różnych hurtowniach i wychodziło podobnie, jedno taniej, to drugie drożej, w sumie wychodziło na to samo. Od tego jeżdżenia i porównywania mieliśmy już mętlik w głowie. No i pochłaniało to wiele czasu, którego i tak za dużo nie ma, kiedy się pracuje. Jesteśmy zadowoleni, nie ma problemów jeśli trzeba coś zwrócić lub gdy towar okaże się wadliwy. Przywożą na budowę towar na bieżąco, no i są rabaty przy dużych zakupach. Dla nas to było wygodnie, no i niedaleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Magdo w gronie budujących. My kupowaliśmy w Izohurcie w Zielonce wszystko. Na poczatku zaczęliśmy porównywać ceny w różnych hurtowniach i wychodziło podobnie, jedno taniej, to drugie drożej, w sumie wychodziło na to samo. Od tego jeżdżenia i porównywania mieliśmy już mętlik w głowie. No i pochłaniało to wiele czasu, którego i tak za dużo nie ma, kiedy się pracuje. Jesteśmy zadowoleni, nie ma problemów jeśli trzeba coś zwrócić lub gdy towar okaże się wadliwy. Przywożą na budowę towar na bieżąco, no i są rabaty przy dużych zakupach. Dla nas to było wygodnie, no i niedaleko.

 

Co do porówynywania cen to czasami faktycznie głowa boli, ale bez tego jak ktoś buduje sie bez kredytu pieniakow wówczas szybcej ubywa. Np znajomemu poleciłem zakup styropianu ogólnie elemntów docieplenia siatka kołki kleje w sebpolu w porównaniu do Izohhurtu - 500zł taniej wyszło na całych zakupach więc warto szukać. Jak już sprzedawca wie ze kupujesz tylko u niego Ciągle wówczas te ceny nie są tak konkurencyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów :)

Niedługo zaczynamy budowę domku niedaleko Bydgoszczy, z jednej strony cieszymy się, że to już, a z drugiej jesteśmy lekko przerażeni tym co nas czeka ;-) Z pewnością będziemy tu często gościć i korzystać z rad bardziej doświadczonych budujących :) Na początek mamy pytanie- gdzie najtaniej można kupić stal zbrojeniową w Bydgoszczy lub okolicach i gdzie warto zaopatrywać się w pozostałe materiały budowlane? Jakie składy polecacie?

 

Co do zakupów

Stal maja tanio w Trans-stal (niklowa), wczesniej kupowalem w Staler Market (ale po porównaniu cen - zrezygnowałem :) jedyna zaleta ze są blisko Bronikowskiego)

Kleje Cement, regipsy - > Castorama

Beton - > Prefabet (205netto . m3), choć ostatnio znalazłem tanio w Bosta beton (165netto /m3) *tylko płaci sie za transport w prefabecie jest już cenie (przy całej gruszcze własnie tam zakup może być opłacany (trzeba bylo by przeliczyć i sprawdzić)

Gwoździe, wkręty śruby w hurtostalu - sienkiewicza - rewelacyjen ceny w porownaniuy np do Castoramy

Folia dachowa, okna dachowe (wysyłkowo z folnet - skórzewo) - Wyszło taniej z transportem do mnie na działkę pod bramkę niż w bydgoszczy i okolicach. Dodatkowo nie było problemów ze zwrotem części materiałów. Rewelacyjna firma gorąco polecam

Kable i przewody również zdaje mi się wysyłkowo kupię z Meskon - hurt (kupowałem u nich 2 lata temu trochę przewodów , bezpieczników i mieli bardzo dobrą cenę)

 

Przy okazji gdzie kupowaliście elementy do elektryki? Może coś polecicie w okolicy być może się okaże że na miejscu również jest tanio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porówynywania cen to czasami faktycznie głowa boli, ale bez tego jak ktoś buduje sie bez kredytu pieniakow wówczas szybcej ubywa. Np znajomemu poleciłem zakup styropianu ogólnie elemntów docieplenia siatka kołki kleje w sebpolu w porównaniu do Izohhurtu - 500zł taniej wyszło na całych zakupach więc warto szukać. Jak już sprzedawca wie ze kupujesz tylko u niego Ciągle wówczas te ceny nie są tak konkurencyjne

 

Po hurtowniach jeździłam na poczatku, miałam zestwienie od murarzy co trzeba kupić, miałam wycenę z 5 hurtowni, Izohurt miał wtedy najtaniej /luty2011/. Potem budowa nabrała takiego tempa, że faktycznie nie było już czasu na porównywanie i dalsze jeżdżenie po hurtowniach. A być może kolejne zakupy też należało porównywać, chociaż nie były one już tak duże jak te pierwsze. Ale teraz już budowanie odbywa się w wolniejszym tempie, więc skorzystam również z Twoich sugestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam:

- wełna Rockwool - Art-Bud. Przy dużych ilościach wyszło taniej niż przez Internet.

- elektryka (gniazdka, włączniki, kable, żarówki, ramki do halogenów itd) - Eltech na Toruńskiej. Ostatnio kupowałem i przy kwocie około 500 zł dostałem rabat nawet do 20%. taniej niż w Internecie i 40% taniej niż w Castoramie :)

- beton najtaniej mieli zawsze w Bet-But. Aczkolwiek tutaj już rok nie zamawiałem.

- Castoramę to polecam jeżeli chodzi o przęsła i bramy. Taniej chyba nie ma nigdzie indziej. Warto też u nich robić tzw zakupy na pograniczu wymaganych ilości. Nigdy nie ma później problemów ze zwrotami.

- Izo-hurt jest dobry gdy zależy nam na czasie, szybkiej dostawie i braku problemu ze zwrotem. Jednak ceny mają coraz mniej konkurencyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Ile płaciliście za:

- ocieplenie i elewację (klejenie styropianu, siatka, tynk, malowanie - na gotowo),

- wykończenie środka płytami k-g na ściany i sufit (klejenie, łączenie, szpachlowanie - bez/z malowaniem - na gotowo?

 

 

elewacja 40zł m2 bez malowania mozna dac tynk co ma juz kolor

 

szpachlowanie K-G 20zł m2 w tym gruntowanie

 

nie wiem gdzie sie budujesz ale moge dac ci numer tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...