Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do zakupów

Stal maja tanio w Trans-stal (niklowa), wczesniej kupowalem w Staler Market (ale po porównaniu cen - zrezygnowałem :) jedyna zaleta ze są blisko Bronikowskiego)

Kleje Cement, regipsy - > Castorama

Beton - > Prefabet (205netto . m3), choć ostatnio znalazłem tanio w Bosta beton (165netto /m3) *tylko płaci sie za transport w prefabecie jest już cenie (przy całej gruszcze własnie tam zakup może być opłacany (trzeba bylo by przeliczyć i sprawdzić)

Gwoździe, wkręty śruby w hurtostalu - sienkiewicza - rewelacyjen ceny w porownaniuy np do Castoramy

Folia dachowa, okna dachowe (wysyłkowo z folnet - skórzewo) - Wyszło taniej z transportem do mnie na działkę pod bramkę niż w bydgoszczy i okolicach. Dodatkowo nie było problemów ze zwrotem części materiałów. Rewelacyjna firma gorąco polecam

Kable i przewody również zdaje mi się wysyłkowo kupię z Meskon - hurt (kupowałem u nich 2 lata temu trochę przewodów , bezpieczników i mieli bardzo dobrą cenę)

 

Dzięki wszystkim za informacje, na pewno będę z nich korzystać. Podzwoniłam trochę po hurtowniach i faktycznie stal najtaniej i od ręki mają w Stalex (2,40 netto za pręt 12), w Trans-stalu też ceny dobre, tyle że nie było wszystkich prętów, a trochę nam się spieszyło. Beton kupimy z Max-bet na Osowe Górze, a bloczki i izolacje chyba z Sebpolu, ale muszę się jeszcze zorientować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie ile było w projekcie na szczycie?- 110. Cieśle powiedzieli, że się ugnie i że max mogą dać 70...w końcu przystali na 80 (wszystko od muru). Kto te projekty tworzy w takim razie? Człowiek sobie obejrzy dom na obrazku, już widzi go oczyma wyobraźni, a tu sie okazuje, że tak się nie da. Na okapie podobno to nie robi większej różnicy. Zdenerwowałam się trochę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beton kupimy z Max-bet na Osowe Górze,

 

Ja brałem od nich beton z pompą do zalewania ław, stropu i chudziaka pod posadzkę. Nie było większych problemów, a operator pompy to istny wirtuoz - u mnie musiał lawirować pomiędzy kablami energetycznymi i telefonicznymi, a jest tego przy działce gęsto ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

* za chwile troche oddechu, gdyz w ciagu kolejnego tygodnia planowujemy zakonczyc prace na 2011

zdecydowalismy sie jednak na pozostawienienie domu w stanie otwartym na zime, gdyz faktycznie

skoro nie chce konczyc w tym roku, to nie ma sensu dalej ciagnac

* chcialbym wykorzystac pozostaly czas na ogrod, przylacza i studzienki zbierajace wode z dachu ( 350m2)

 

pytanie: czy zna ktos dobrego ogrodnika do zakupu drzewek i krzaków? podobno pod Inowroclawiem sa jakies dobre szkółki?

 

dzieki i pozdarwiam

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

* za chwile troche oddechu, gdyz w ciagu kolejnego tygodnia planowujemy zakonczyc prace na 2011

zdecydowalismy sie jednak na pozostawienienie domu w stanie otwartym na zime, gdyz faktycznie

skoro nie chce konczyc w tym roku, to nie ma sensu dalej ciagnac

* chcialbym wykorzystac pozostaly czas na ogrod, przylacza i studzienki zbierajace wode z dachu ( 350m2)

 

pytanie: czy zna ktos dobrego ogrodnika do zakupu drzewek i krzaków? podobno pod Inowroclawiem sa jakies dobre szkółki?

 

dzieki i pozdarwiam

 

 

Czy maja byc kolo Inowroclawia? Znam jedna w bydzi oraz kolo Koronowa, temat rzeka, na ogrod wt ym roku wydalem kilka tysiecy zlotych, wiec moge doradzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pytanie: czy zna ktos dobrego ogrodnika do zakupu drzewek i krzaków? podobno pod Inowroclawiem sa jakies dobre szkółki?

 

dzieki i pozdarwiam

 

Piotr

 

W Mogilnie namierzyłem wiosną na allegro i w Starym Dworze kierunek Koronowo-Koszalin jeszcze nie sprawdzone osobiście ale polecane. Ja zadowolony jestem z Łęczyckiej w Bydgoszczy - iglaki, pnącza, krzewy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mogilnie namierzyłem wiosną na allegro i w Starym Dworze kierunek Koronowo-Koszalin jeszcze nie sprawdzone osobiście ale polecane. Ja zadowolony jestem z Łęczyckiej w Bydgoszczy - iglaki, pnącza, krzewy

 

wlasnie tez widzialem na allegro Mogilno, lecz nie wiem, czy jakosciowo ok

na stronie pisza, ze sa pasjonatami, ale to samo powtarzam bosowi jak ide do niego po podwyzke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...