Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Drugie pytanko związane jest z ociepleniem poddasza, ile posiadacie wełny mineralnej między poddaszem a stryszkiem ?

 

Skosy 15cm wełny + 10cm styro, na "sufit" jeszcze nie wiem, ale raczej będzie coś wsypane - regranulat styropianowy albo ekofiber - mam dużo miejsca (jakieś 30cm między sufitem a jętkami) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wycenę materiałów z Tom-Budu w Osielsku. Czy ktoś z nimi współpracował? Jakie macie doświadczenia? A może ktoś z Was zatrudniał firmę budowlaną Matyśkiewicz?

 

za Osielskiem jest Wolny,wszystko mają w hurtowni,podejrzewaz że taniej - do sprawdzenia

 

wiem,że temat ekogroszku był wałkowany wiosną,ale może coś się zmieniło - gdzie zamawiacie i za ile? Jesteśmy przed pierwszym przepaleniem pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem 4 tony eko-groszku w Kruszynie. W zeszłym roku paliłem nim i byłem zadowolony. Mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

Niestety ceny znowu poszły w gorę. Ja płaciłem za tonę ekogroszku luzem 780 zł. Podobno następna dostawa ma być już za 800 zł/t. Pakowany w workach to koszt 100 zł więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wycenę materiałów z Tom-Budu w Osielsku. Czy ktoś z nimi współpracował? Jakie macie doświadczenia? A może ktoś z Was zatrudniał firmę budowlaną Matyśkiewicz?

 

Czesc,

 

budowalem z Tombudem- w sumie wlasnie koncze na ten rok - i moge sie podzielec doswiadczeniem

w razie potrzeby pisz na priv

 

pozdarwiam

 

pwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skosy 15cm wełny + 10cm styro, na "sufit" jeszcze nie wiem, ale raczej będzie coś wsypane - regranulat styropianowy albo ekofiber - mam dużo miejsca (jakieś 30cm między sufitem a jętkami) :)

 

Styropian na suficie? Tez o tym myślałem ale poczytałem torche i mam małą altankę i wiem ze myszy uwielbiają styropian czasami slychac chrupanie. A jaką wełnę kupiliście ma jakieś znaczenie te parametry idzie odczuć różnicę? 0,039 a 0,035 0,033? to tysięczne różnicy warto dopłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie sa ceny takiego rozwiązania? i jaki wychodzi współczynnik?

 

Cena wychodzi podobnie jak za m3 styro - z reguły trochę taniej (10-20zł). Współczynnik zapewne niższy niż zwykłe styro, bo jednak kulki mają większą pustkę powietrzną pomiędzy. Zaletą jest ułatwione układanie - po prostu trzeba wysypać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wycenę materiałów z Tom-Budu w Osielsku. Czy ktoś z nimi współpracował? Jakie macie doświadczenia? A może ktoś z Was zatrudniał firmę budowlaną Matyśkiewicz?

 

Po wykonaniu kilku tel po roznych hurtowniach - TOM BUD wyglada najlepiej cenowo. Słyszałam od osób korzystających z ich materiałów, że pozytywem jest płynność w stanach magazynowych (nie zdarzyło się, że czegoś im brakowało gdy potrzebne było NA JUŻ, a to ważne jak ekipa na budowie, a materiału zbraknie...). Ja będę brała właśnie od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro wokół Osielska i hurtowni w nim znajdujących się jest mowa, to i ja wtrącę się z pytaniem, czy macie jakieś doświadczenia z firmą "KOM&BUD"? Ewentualnie gdzie w okolicy lub samej Bydgoszczy jest porządna firma specjalizująca się w handlu pokryciami dachowymi, mająca do zaoferowania trochę więcej asortymentu, niż po 2, 3 wyroby 3 producentów? Oczywiście w rozsądnej cenie. Szukając po necie, znalazłam kilka takich firm... ale na Pomorzu, a u nas jakaś totalna czarna dziura.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar we wrześniu ruszyć z budową projekt Domu w roszpunkach okolice Rynarzewa poszukuje niedrogich fachowców żeby pociągnąć budowe jak najdalej do zimy może macie kogo polecić?

 

Mam fajną ekipę od dachu, właśnie mi robią. Jeśli chcesz możesz zobaczyć, mieszkam niedaleko od Ciebie. Kontakt na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fajną ekipę od dachu, właśnie mi robią. Jeśli chcesz możesz zobaczyć, mieszkam niedaleko od Ciebie. Kontakt na priva.

 

U mnie również była "fajna" ekipa tyle ze po zapłaceniu już tacy fajni nie byli :) tak jest pewnie z każdym. Dlatego każdemu z klucza będę ich odradzał. Więcej w moich postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...