Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To skoro wokół Osielska i hurtowni w nim znajdujących się jest mowa, to i ja wtrącę się z pytaniem, czy macie jakieś doświadczenia z firmą "KOM&BUD"? Ewentualnie gdzie w okolicy lub samej Bydgoszczy jest porządna firma specjalizująca się w handlu pokryciami dachowymi, mająca do zaoferowania trochę więcej asortymentu, niż po 2, 3 wyroby 3 producentów? Oczywiście w rozsądnej cenie. Szukając po necie, znalazłam kilka takich firm... ale na Pomorzu, a u nas jakaś totalna czarna dziura.

 

W budynku, gdzie miesci sie TomBUD jest takze Ardach....tu mam takze swoje uwagi

 

lecz generalnie sprawa wyglada nastepujaco:

* wybierz sobie z netu co chcesz i kaz sobie wycenic w kilku hurtowniach

* pamietaj tylko, ze wycena dachu jest bardzo podchwytliwa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budynku, gdzie miesci sie TomBUD jest takze Ardach....tu mam takze swoje uwagi

 

lecz generalnie sprawa wyglada nastepujaco:

* wybierz sobie z netu co chcesz i kaz sobie wycenic w kilku hurtowniach

* pamietaj tylko, ze wycena dachu jest bardzo podchwytliwa....

 

No więc tak, pisałam o Osielsku, gdyż w nim właśnie mieści się hurtownia pokryć dachowych, która ma, że tak powiem, największy wybór interesujących nas dachówek. A chodziło mi o hurtownie tego typu w ogóle, w Bydgoszczy, bądź okolicach.

Jak dla mnie i mojej kieszeni, na naszym rynku lokalnym panuje jakaś dziwna stagnacja w owym temacie, bo albo mają 2-3 producentów i sprzedają tylko "sprawdzone" profile, bez żadnych nowości, albo znowu inni, jak już nowości wypuszczają, to z tą negocjacją cenową nie bardzo.

Dodam jeszcze, że ponad 2 tygodnie wałkuję temat pokrycia mailowo, z różnymi hurtownikami, mam chyba ze 20 wycen, więc mam pole do popisu w negocjacjach. No i wiem też, że wyceny są zachęcające cenowo, bo: tu zapomnieli o dachówkach wentylacyjnych, tam nie ujęli kominka, a to spore braki cenowe dla wyceny, bardzo potrzebnych akcesoriów. Zaś membranę najczęściej przyjmują najtańszą i pewnie dopiero podczas osobistego spotkania dowiedziałabym się o tym. Gdyby nie oczywisty fakt, że sama rynek badam i robię swoje wyceny z prawidłowymi ilościami materiałów i o zadowalającej jakości.

W każdym razie dzięki na podpowiedzi ;)

Pozdra,

kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie z każdym. Pisząc "fajna" miałam na myśli, że dobrze wykonali swoją robotę. Tylko tyle.

wiem wiem, u mnie dach na razie ok nic nie cieknie ale miałem sporo uwag do ich wykonawstwa. Jak zrobiliśmy z kierownikiem przegląd dachu bylem wręcz niezadowolony. Zrobili dach po swojemu nie z wytycznymi producenta blachy czy sztuką budowlaną. Dostałem sporą nauczkę i na przyszłość każdemu radze zapłata po odbiorze, tylko o takim odbiorze nic nie mów ewentualnie mała zaliczka przed. Co do gwarancji to fikcja w naszym kraju jak ktoś jest nieuczciwy nic się nie wskóra żaden papier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez spisywalem umowe przez zimą z terminem marcowym. TO dobre rozwiazanie. POlecam zakup materiałów zimą - naturalnie z opcja przechowania u sprzedawcy.

 

A ja mam pytanie do kolegów i koleżanek jeśli chodzi o ogrodzenie.

 

Gdzie najlepiej kupić siatkę i słupki? (leśna 17?) czy jakies inne miejsce.

 

Ile placiliscie za wykonanie ogrodzenia typowego siatka 1,5 i słupki. Ew z podmurówką lub gotowymi elementami betonowymi. Jakie to są koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu poruszany był temat szkółek z krzewami ozdobnymi, a ja z kolei teraz zapytam gdzie się zaopatrywaliście w drzewka i krzewy owocowe? Interesuje mnie Bydgoszcz i jej okolice,

 

owocowe ostatecznie na Allegro,byłam w ogrodniczym przy Zamczysku,ogłaszają się,ze mają stare odmiany - taak,na plakatach,stało kilka chorych drzewek,ceny kosmiczne i nikogo nie było żeby podpytac co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owocowe ostatecznie na Allegro,byłam w ogrodniczym przy Zamczysku,ogłaszają się,ze mają stare odmiany - taak,na plakatach,stało kilka chorych drzewek,ceny kosmiczne i nikogo nie było żeby podpytac co i jak

 

Też tam byłam i faktycznie nieciekawe miejsce.

 

Drzewka i krzewy owocowe można kupić za Osielskiem, po lewej stronie przy drodze na Gdańsk. Nie pamiętam dokładnie nazwy tego centrum ogrodniczego, ale wybór spory - kupowałam tam porzeczki. I cenowo nie jest tak źle, porównując z Zamczyskiem. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słuchajcie poszukuję kogoś kto zrobił by mi odbiór instalacji elektrycznej, na razie jestem na etapie zakupów instalacji. Ludzi do instalacji mam po prostu potrzebuję kogoś z pieczątką by rzucił po wykonaniu okiem (ewentualnie w trakcie by coś doradził)

 

z góry dzięki za odpowiedzi i polecenie kogoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owocowe ostatecznie na Allegro,byłam w ogrodniczym przy Zamczysku,ogłaszają się,ze mają stare odmiany - taak,na plakatach,stało kilka chorych drzewek,ceny kosmiczne i nikogo nie było żeby podpytac co i jak

 

 

Jestem pod wrażeniem tego punktu http://www.fryszkowscy.pl

Mnóstwo roślin, a pełny cennik dostępny jest na ich stronie internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...