Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziekuje za podesłany namiar. A szukam kogoś z pieczatką, bo po wykonaniu instalacji przez fachowca brakuje tylko tego 3ciego z pieczątką co wykona pomiar i podbije. Bo w dzisiejszych czasam za pięczątki tez placimy wszytsko musi być z pieczatkami samemu się zrobi, ale pieczatka musi być np kominiarz i dziewiczy komin wybudowany wg projektu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w dzisiejszych czasam za pięczątki tez placimy wszytsko musi być z pieczatkami samemu się zrobi, ale pieczatka musi być np kominiarz i dziewiczy komin wybudowany wg projektu:)

 

Widzisz i to nie jest przypadek. Tak jest na każdym kroku w tym pop...onym państwie, które z premedytacją nas kontroluje. Przepraszam, za OT ale zbliżam się do odbioru domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących i zamierzających budować.

 

To mój pierwszy post na tym forum. Sądziłem, że budowa domu pójdzie szybko i sprawnie. Wszystko przez pół roku pięknie planowane. A tu niespodzianka co chwila jakieś przeszkody. W sumie to z urzędami jak i jednym nieuczciwym architektem walczę już od maja. Potem poszukiwania wykonawcy. Niewielu się chciało podjąć mojego projektu. Jak ze szczerością oznajmiali. "Wolimy postawić 3 klocki niż taki budynek" Na szczęście w międzyczasie frank oszalał i zablokowali wydawanie kredytów w tej walucie. I tak zamierzam przebimbać sobie ten rok z budową i patrzeć na dzikie chaszcze rosnące na działeczce.

 

Bardzo się ciesze, że jest takie miejsce gdzie można z "miejscowymi" wymienić się doświadczeniami :)

 

To tyle ode mnie na start. Miejsce potencjalnej budowy jak dożyje do wiosny to Fordon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jezdzic i ogladac, kto ma na to czas, choc to byloby najlepsze

Jesli Darimex z rogowa to kawal drogi ode mnie, odpada

 

Ja tam bym się chętnie przejechała. Raz popełniłam błąd i nie pojechałam obejrzeć i porozmawiać z ludźmi... Teraz pojadę na pewno :-) i to chyba w tym tygodniu jeszcze. Czy październik jest dobry na tynki? Zdążą wyschnąć przed mrozami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz i to nie jest przypadek. Tak jest na każdym kroku w tym pop...onym państwie, które z premedytacją nas kontroluje. Przepraszam, za OT ale zbliżam się do odbioru domu...

Mam dokładnie takie samo odczucie. Jestem na tym etapie co Ty. Czy już masz za sobą jakieś odbiory? Ja na razie zrobiłem geodezję podwykonawczą a teraz czeka mnie odbiór elektryczny, potem energetyczny, kominiarski itd..

Przy okazji z jaką kwotą trzeba się liczyć za odbiór elektryczny? Ile elektrycy żądają za punkt i obwód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się rozglądam, na tym forum polecali Julbud i Darimex (nie jestem pewna czy taka pisownia) lada dzień też będę się umawiać na takie tynki, podobno najlepiej zobaczyć ich pracę.

 

U mnie Julbud wylewał posadzki trzy tygodnie temu. Ekipa zgrana, każdy wie co ma robić. Sprawdziłem robotę po nich i poziomy ok, więc mogę polecić. Jedynie przed ich przyjazdem dokładnie ustalcie zakres robót. Ja nie dogadałem tematu taśmy dylatacyjnej i chłopaki przyjechali bez, na szczęście blisko mam skład budowlany ;-)

 

--

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julbud spisał się w miarę o.k. chociaż nie obyło się bez potknięć: małe krzywizny, w jednym miejscu zbyt mało betonu, a na ścianie, gdzie mieliśmy już tynk wew. dziura,którą dopiero zobaczyliśmy, a wcześniej jej nie było. Mam nadzieję, że tynki i wylewki zdążą wyschnąć. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo wylewek betonowych wykonanych przez firmę Pana Katafiasza. Nie wiem co się z nimi stało, bo kilka lat temu wylewali posadzki mojemu bratu a później szwagrowi i były na prawdę równe jak stół.U mnie Ci Panowie się bardzo nie postarali. Na etapie kładzenia płytek wyszło na to, że na jej brzegach przy ścianie były ostre różnice w poziomie. Kafelkarz ostro musiał się nakombinować, żeby to wyrównać, nie mówiąc ile więcej poszło na to kleju. To chyba już nie ta sama ekipa co kilka lat temu !?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze...to teraz mam wątpliwości. O nikim innym nie słyszałam, kto robi tynki maszynowo. Darimex daleko, to chyba Rogowo, podobno odległe terminy mają. Może ktoś z forum miał dobrych fachowców od tynków? I tak już trochę kasy straciłam na poprawianie i nadrabianie po ekipach.

 

Witam

Ja moge polecic ekipe Pana Paczkowskiego Mariusza, robia dokladnie ,zabezpieczaja wszystko i sa naprawde godni polecenia.

Jesli chcesz nr tel to moge wyslac na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...