Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

poszukuje solidnej i godnej polecenia firmy zajmującej się pompami ciepła oczywiście nie drogiej, oraz wszelkich informacji od użytkowników pomp chodzi mi o koszty instalacji eksploatacji i serwisowania

 

Witam

My po rozeznaniu na rynku wybraliśmy Ciepłodom. Ruszamy z budową dopiero wiosną - dzięki naszemu CUDOWNEMU STAROSTWU mamy kilka miesięcy opóźnienia :bash: Sprzęt i wykonanie podobno najbardziej solidne, ale nie najtańsze. Znajomi, którzy mieszkają już 1,5 roku i mają od nich PC powiedzieli "są niesłowni i czeka Was dużo stresu, ale jak zrobią to zrobią dobrze".

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kayleigh Czy Wy na prawdę jesteście pewni na co się zdecydowaliście? Ja o tej firmie to tylko same najgorsze opinie słyszałem. Sam rozmawiałem z właścicielem Ciepłodom kiedy przymierzałem się do PC ale po kilku minutach rozmowy miałem dosyć... Koleś był gburowaty i chamski na samym początku potencjalnej współpracy a co dopiero później. Z tego co się później nasłuchałem i naczytałem o nich, moje obawy okazały się uzasadnione.

Tak na marginesie można wiedzieć ile teraz kosztuje taka inwestycja?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My po rozeznaniu na rynku wybraliśmy Ciepłodom. Ruszamy z budową dopiero wiosną - dzięki naszemu CUDOWNEMU STAROSTWU mamy kilka miesięcy opóźnienia :bash: Sprzęt i wykonanie podobno najbardziej solidne, ale nie najtańsze. Znajomi, którzy mieszkają już 1,5 roku i mają od nich PC powiedzieli "są niesłowni i czeka Was dużo stresu, ale jak zrobią to zrobią dobrze".

Pozdrawiam :)

 

czy mozesz podać ile macie metrów jakiej mocy dobrali wam pompe z jakim wymiennikiem i jaka cena zastanawiam sie nad takim ogrzewaniem i wszystkie informacje beda cenne bo na razie mam duzo pytan

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastawiam sie , tak z czystej ciekawosci, czy przeliczyliscie oplacalnosc PC. Jak wychodzi to cenowo w porownaniu np. do ogrzewania pradem dobrze ocieplonego budynku z rekuperatorem.

Bo przeciez to sie wogole nie kalkuje, to jak solary. Instalacja solarow kosztuje np. 6000 zl, a dogrzewanie pradem CWU za te 6000 zl starcza na wiele lat.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastawiam sie , tak z czystej ciekawosci, czy przeliczyliscie oplacalnosc PC. Jak wychodzi to cenowo w porownaniu np. do ogrzewania pradem dobrze ocieplonego budynku z rekuperatorem.

Bo przeciez to sie wogole nie kalkuje, to jak solary. Instalacja solarow kosztuje np. 6000 zl, a dogrzewanie pradem CWU za te 6000 zl starcza na wiele lat.........

 

 

Ale na pocieszenie możesz do solarów dostać dopłatę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastawiam sie , tak z czystej ciekawosci, czy przeliczyliscie oplacalnosc PC. Jak wychodzi to cenowo w porownaniu np. do ogrzewania pradem dobrze ocieplonego budynku z rekuperatorem.

Bo przeciez to sie wogole nie kalkuje, to jak solary. Instalacja solarow kosztuje np. 6000 zl, a dogrzewanie pradem CWU za te 6000 zl starcza na wiele lat.........

 

Witam,

uważam ze jest to opłacalne powszechnie przyjmuje się zapotrzebowanie ciepł na poziomie 100W/m2 x 150m2= 15000kw/h koszty wytworzenia 1 kWh ciepła i tym samym ogrzewania budynku grzejniki elektryczne. 0,46kw/h a pc 0,12kw/h

0,46x15000=6900zł

0,12x15000=1800zł

Oczywiscie ja nie twierdze ze jest to najlepsze i najtansze rozwiazanie ale rozwazam taka opcje i na dzień dzisiejszy wydaje mi sie to najlepsze rozwiazanie dla nas, ale oczywiscie wszystkie opinie i argumenty za i przeciw sa mile widziane

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastawiam sie , tak z czystej ciekawosci, czy przeliczyliscie oplacalnosc PC. Jak wychodzi to cenowo w porownaniu np. do ogrzewania pradem dobrze ocieplonego budynku z rekuperatorem.

Bo przeciez to sie wogole nie kalkuje, to jak solary. Instalacja solarow kosztuje np. 6000 zl, a dogrzewanie pradem CWU za te 6000 zl starcza na wiele lat.........

 

Temat nie raz przerabiany. Więcej informacji w wątku o PC: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?53557-POMPA-CIEP%C5%81A-spostrze%C5%BCenia-uwagi./

Ze swojej strony mogę dodać że koszt inwestycji jest znaczny- szczególnie gdy decydujemy się na odwierty. Później jednak są same plusy. Nawet fakt iż cena prądu idzie w górę nie boli aż tak bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, słyszałam jak wygląda współpraca i jestem jako tako przygotowana na kłopoty. Nie słyszałam złych opinii o sprzęcie i wykonaniu jakie oferują i tym się kierujemy...

 

Braliśmy pod uwagę każdy rodzaj ogrzewania. Niestety nie mamy dostępu do gazu i dla nas najwięcej plusów zdobyła pompa ciepła.

 

PC 8kW dolne źródło, wszędzie podłogówka (dom 128m2 plus piwnica) + przydomowa oczyszczalnie ścieków wyszło jakoś 72tys. o ile dobrze pamiętam, bo przez ostatnio tygodnie biegaliśmy tylko między bankiem a starostwem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI Ciepłodom trochę krwi napsuł. Z opowieści właściciela można nakręcić drugą modę na sukces w wersji dobranocek dla dzieci. Przed podpisaniem umowy radzę posprawdzać innych fachowców i zdobyć sporo wiedzy na temat przygotowania domu pod pompę ciepła oraz jego dalszego użytkowania. Szkoda że po fakcie trafiłem na dobrego serwisanta. Namiar na PW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Już wielu moich znajomych, którzy mają pompę ciepła nie źle się nastresowali zimą, bo się okazało, że mają nie właściwie przygotowany dom do tego typu ogrzewania i nie było w cale tak cudownie jak opisują to ulotki i "fachowcy".

bekaert Może podzielisz się swoją wiedzą? Z czym miałeś najwięcej problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "nie właściwie przygotowany dom do tego typu ogrzewania"?

A jeżeli chodzi o Ciepłodom, to ja się nie zdecydowałem. Zadawałem wiele pytań aby się upewnić co i jak będzie wykonane, na co w końcu dostałem odpowiedź w stylu "będzie dobrze, pan się nie pyta bo wie pan że gdzieś dzwoni, ale nie wie w którym kościele..." :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marchabNo i widzisz jak on traktuje klientów zanim się skorzysta z jego usług a co dopiero kiedy mu zapłacisz i będzie po robocie a coś będzie trzeba reklamować i serwisować.

Co do dobrze przygotowanego domu do PC to poczytaj trochę o tym. Chodzi mi głównie o wyeliminowanie w budynku strat ciepła. Dobre okna, dobra izolacja, ocieplenie itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chcialbym jeszcze raz popytac, czy ktos bawił sie w okolicy o montaz rekuperacji,

firm jest kilka lecz jakosc i podejscie do tematu tez rozne

 

ostatnio byl u mnie gosc od ogrzewania i wod-kan i jak sie go zapytalem czy robi reku to odpwiedzial, ze jeszcze nie robil, ale chetnie sie podejmie, bo chce sie nauczyc, gdyz kliencie coraz czesciej pytaja:)

 

szkoda tylko, ze moim kosztem:) z drugiej strony pomyslalem sobie, ze projekt to i tak wykonuje firma specjalizujaca sie w temacie a on jest tylko instalatorem,\- sam nie wiem

 

piszcie, czy zakladaliscie reku i czy jestescie zadowowleni

 

pozdrawiam

 

piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszcie, czy zakladaliscie reku i czy jestescie zadowowleni

Zakładałem sam.

Jestem bardzo zadowolony.

Poniżej kilka przydatnych linków do informacji o wentylacji mechanicznej:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?57886-Rekuperator-quot-tymi-r%C4%99cami-quot-robiony&p=1443861#post1443861

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?75360-Wentylacja-mechaniczna-czy-kto%C5%9B-sam-policzy%C5%82&p=1547763#post1547763

http://forum.budujemydom.pl/Rekuperatory-f6.html

Generalnie dysponując projektem wentylacji oraz podstawowymi informacjami o montażu ciężko było by coś zepsuć... No chyba że się trafi na "fachowca" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...