Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Witam. poszukuję dobrego fachowca od blachodachówki w okolicach Brzozówki. Możecie kogoś polecić. Znalazłam jednego z polecenia, ale samą robociznę wycenił mi na 11 tysi ( tyle samo wyniesie mnie materiał ). To chyba przesada za dach dwuspadowy z 4 połaciówkami o pow. ok 180 m2.

 

Faktycznie cena wygórowana za taką usługę.

Jestem świeżo po montażu pokrycia z blachodachówki panelowej, bardzo specyficznej, bo o wymiarach 120x70 - ruukki finnera. Nie każdy chce się podjąć jej kładzenia, bo trzeba ją kłaść inaczej, niż tradycyjną blachę. Mój dach - 307 m.kw. kosztował mnie 9.200, wraz ułożeniem membrany, całego opierzenia, systemu rynnowego i właściwego pokrycia, czyli 30 zł/m.kw. Jestem bardzo zadowolona, 4 chłopaków wpadło na budowę i w 10 dni rozprawili się z robotą. Ekipa jest spod Inowrocławia. Jeżeli nie znajdziesz nikogo godnego polecenia w swej okolicy, odezwij się na priv, prześlę Ci namiary. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Właśnie. Już wielu moich znajomych, którzy mają pompę ciepła nie źle się nastresowali zimą, bo się okazało, że mają nie właściwie przygotowany dom do tego typu ogrzewania i nie było w cale tak cudownie jak opisują to ulotki i "fachowcy".

bekaert Może podzielisz się swoją wiedzą? Z czym miałeś najwięcej problemów?

 

Właśnie z tym uspokajaniem że będzie dobrze. Gdybym podszedł z większą dozą nieufności i bywał na budowie codziennie może wykryłbym takie błędy jak za mało ocieplenia pod podłogą, za rzadko położone rurki w łazienkach, poza tym że sterowanie to bardzo szeroka definicja. Jeden sterownik pozwala na programowanie czasu pracy z podbiciem a inny nie, a przy pompie ciepła i pracy od rana do wieczora pozwalałoby to na stosowanie dwóch taryf prądu. itp itd. Długo by pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem sam.

Jestem bardzo zadowolony.

Poniżej kilka przydatnych linków do informacji o wentylacji mechanicznej:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?57886-Rekuperator-quot-tymi-r%C4%99cami-quot-robiony&p=1443861#post1443861

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?75360-Wentylacja-mechaniczna-czy-kto%C5%9B-sam-policzy%C5%82&p=1547763#post1547763

http://forum.budujemydom.pl/Rekuperatory-f6.html

Generalnie dysponując projektem wentylacji oraz podstawowymi informacjami o montażu ciężko było by coś zepsuć... No chyba że się trafi na "fachowca" :D

 

a jaką montowales jednostke?

na ile wecenileś swoja pracę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuje ekipy, cieśli, firmy stawiającej domy w szkielecie drewnianym w okolicach Torunia sprawdzonej godnej polecenia bo jak na razie same porażki. Czy stawiał ktoś z was w takiej technologii możne polecić rzetelna solidna firmę z okolicy. Heban, texlas, nie ten przedział cenowy. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką montowales jednostke?

na ile wecenileś swoja pracę ?

 

Brink Renovent HR 400 Large. Tutaj link do dyskusji o tym rekuperatorze: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?108338-Opinie-na-temat-rekuperatora-Brink-Renovent-HR

Jeżeli chodzi o moją pracę, to jej nie wyceniałem. Po prostu stwierdziłem że jestem w stanie samodzielnie wykonać instalację i przy okazji zaoszczędzić kilka PLN na montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podopwiadam projekt wentylacji, daja firmy u ktorych kupuje sie rekuperator, jako gratis do zakupu, ponadto jakis tam upust.....

 

nie zawsze jak tak, gdyz problem polega na tym, ze firma jest np. 400 km far away a ja mam np. zbyt duze zmiany w projekcie

i tu zaczyna sie problem,

firma daje albo upust albo projekt gratis

 

dlatego chce znalezc lokalnego wykonawce, ktory kupi konkretna jednostke wskazana przeze mnie i skasuje rabat w zamian na projekt

nawet mam jednego, ale ma moim zdaniem mniejsze pojecie o reku niz ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brink Renovent HR 400 Large. Tutaj link do dyskusji o tym rekuperatorze: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?108338-Opinie-na-temat-rekuperatora-Brink-Renovent-HR

Jeżeli chodzi o moją pracę, to jej nie wyceniałem. Po prostu stwierdziłem że jestem w stanie samodzielnie wykonać instalację i przy okazji zaoszczędzić kilka PLN na montażu.

 

dzieki za link,

- Czy bawiles sie z GWC?

- albo moze uzywales rozprowadzenia reku do cieplego powietrza z kominka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za link,

- Czy bawiles sie z GWC?

- albo moze uzywales rozprowadzenia reku do cieplego powietrza z kominka?

Do GWC mam na chwilę obecną wyprowadzone jedynie rury poza budynek. Jak będzie chwila czasu to skonstruuję prosty GWC rurowy.

Kominka z rekuperatorem nie spinałem. Zerknij pod ten link- nawet ciekawie piszą http://www.rekuperatory.pl/dowiedz-sie-wiecej/rekuperator-a-kominek

Żałuję tylko że nie poprowadziłem przynajmniej jednego przewodu od kominka do korytarza na piętrze. Znacznie przyspieszyło by to rozprowadzanie ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuje następujących ekip:

- ocieplenie poddasza wraz z regipsami

- wykonania elewacji - nałożenia baranka na istniejący steripian zaciągnięty siatką i klejem

- wykonania podwieszanych sufitów

 

Możecie coś doradzić? Może z własnego doświadczenia podalibyście jakieś ceny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończonej budowie mam do oddania ścinki styropianu. Są to równej wielkości kawałki styropianu fasadowego i dach/podłoga. Raczej nie nadają się do normalnego wykorzystania, ale jeżeli ktoś chciałby, to może wrzuć np. na nieużywane poddasze - zawsze to jakaś izolacja.

Częściowo zapakowane w foliowe wory, a częściowo leży luźno. Jest tego sporo, bo miałem trochę kombinacji ze stropem :)

 

Oddam oczywiście za darmo - lokalizacja Solec Kuj.

 

Info na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze jak tak, gdyz problem polega na tym, ze firma jest np. 400 km far away a ja mam np. zbyt duze zmiany w projekcie

i tu zaczyna sie problem,

firma daje albo upust albo projekt gratis

 

dlatego chce znalezc lokalnego wykonawce, ktory kupi konkretna jednostke wskazana przeze mnie i skasuje rabat w zamian na projekt

nawet mam jednego, ale ma moim zdaniem mniejsze pojecie o reku niz ja :)

 

Ja zamowilem projekt rekuperacji w firmie, wykonanie instalacji zlece moim pracownikom.

Firmie przeslalem, rzuty domu, ponadto rozmawialem kilkakrotnie telefonicznie.

Koszt projektu 300 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...