Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Witam,

Na początek słowo wprowadzenia. W przyszłego roku planujemy rozpoczęcie budowy w Złejwsi Wielkiej, o ile warunki pozwolą to kwiecień. Oczywiście pozwolenie juz mamy ale czekają nas teraz przygotowania placu budowy. I tutaj pierwsze pytanie; o czym powinienem pamiętać? Co przygotować? garaż na narzędzia, toi toi, skrzynke elektryczną?

No i właśnie, energa założyła przyłącze, postawiła skrzynkę na granicy i co dalej? Czy potrzebuje w takim przypadku rozdzielni? Gdzie ją ustawić niektórzy mówią że blisko granicy inni że blisko przyszłego domu. Znacie może z tych stron kogoś kto zajmuje się elektryką i ma wszystkie uprawnienia?

Aha przy okazji może macie kogoś z koparką do odkrywki i prac pod ławy i fundamenty?

Poradźcie czego się przestrzegać na tym etapie i o czym nie zapominać.

Z góry dzięki

Ratki

 

Jeśli mogę coś poradzić, to nie ulegajcie zbytniej euforii typowej na początku budowy, która prowokuje do szastania kasą :-) A więc zarówno garaż, jak i sławojkę czy skrzynkę najlepiej kupić używane. Rozejrzyjcie się po okolicznych budowach, czy u kogoś nie stoją potrzebne Wam rzeczy, a gdzie budowa się kończy. Blaszane garaże dostępne w ogromnych ilościach na allegro za ~1500 PLN to straszne badziewie z blachy jak papier, a za mniejszą kasę można niejednokrotnie trafić używany, ale porządny.

 

Jeśli chodzi o skrzynkę, to z tego co widziałem u siebie i na innych budowach, to nawet jak na granicy działki masz docelową skrzynkę do zasilania odebranego domu, to przyłącze budowlane i tak musi być w osobnej skrzynce budowlanej stojącej obok albo gdzieś na działce. Najlepiej rozejrzyjcie się za elektrykiem, który ma układ, na przykład jest podwykonawcą lokalnego dostawcy energii. W ten sposób najszybciej przebrniecie przez formalności z energetyką, a jest tego trochę. Gość po prostu będzie wiedział, jakie kwity trzeba załatwić, gdzie podpisywać itp.

 

Poza skrzynką garażem/kanciapą i sławojką nic innego na start nie jest potrzebne. Ekipa budowlana będzie zgłaszała zapotrzebowanie na bieżąco :-) Powodzenia!

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Poszukuje następujących ekip:

- ocieplenie poddasza wraz z regipsami

- wykonania elewacji - nałożenia baranka na istniejący steripian zaciągnięty siatką i klejem

- wykonania podwieszanych sufitów

 

Możecie coś doradzić? Może z własnego doświadczenia podalibyście jakieś ceny....

 

 

Polecam pewną ekipe z pod Bydgoszczy... tel 667039224,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Buduję domek w Białych Błotach, stan surowy otwarty.

Aktualnie planuję montaż okien.

Stąd temat wyboru firmy ochroniarskiej.

Dostałem oferty z firmy SOLID oraz JUWENTUS.

Czy ktoś z Was korzysta z uslug tych firm? i jakie są wasze opinie na ich temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy macie jakies doswiadczenie ze wspolpracy z nast. elektrykami ?

 

* firma voltech z Osielska

* p. Neumann Bydgoszcz

*p. Jaroslaw Kowalski Bydgoszcz

 

Będę wdzięczny za opinie.

 

pozdarwiam

 

PWA

 

Witam pan Neumann na dniach bedzie zakładał u mnie instalację elektryczną oraz alarmową. Generalnie słyszałem o nim same pozytywne opinie,

co zresztą potwierdza się w dotychczasowych kontaktach. Może nie jest najtańszy, ale na pewno wie co mówi. Więcej opini po zakończeniu montażu i odbiorze instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem oferty z firmy SOLID oraz JUWENTUS.

Czy ktoś z Was korzysta z uslug tych firm? i jakie są wasze opinie na ich temat?

 

Ja korzystam z Solida. Brak uwag. Kilka interwencji po fałszywych alarmach było, jak to na budowie. Sąsiad mówił, że zawsze przyjeżdżają szybko, robią obchód i takie tam. Cała obsługa rachunków przez Internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do szanownych budujących lub wybudowanych.

Czy ktoś ma na podłodze płytki ceramiczne z kolekcji "Noce by My Way" odwzorowujące drewno (Pardyż).

Czy ktoś ma podobne płytki jak to wygląda. Z góry dziękuje za info foto bardzo mile widziane. Niewiele zdjęć w necia znalazłem. Zastanawiam sie czy to dobre rozwiazanie czy tandetnie to wyglada.

Jakiej klasy ścieralności macie płytki w salonie przy wyjsciu na taras 3 czy 4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos posiada namiary na dobrych i tanich brukarzy do ulozenia kostki granitowej. Moze kladliscie piaskowiec na podjazd, jakies wskazowki bylyby mile widziane.

 

Witam,

 

na Gajowej jest sprzedaz kostki , firma nazywa sie chyba L-bruk,

wlasciciel, chyba Marcin ma dobre ceny oraz niedrogie ekipy do wykonania, razem zawsze na tanszym Vacie

 

ewentualny kontakt na priv, moge poszukac namiar

pozdarwiam

 

PWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze zmienic podejscie wod-kan do budynku, gdyz blizej ( z innej strony) zalozyli mi przykanalik

pewnie potrzebny bedzie papier, jak to sie robiło?

- nowa mapka, warunki, projekt i starostwo?

czy tez wystarczy załatwić inwentaryzacją powykonawczą?

 

Ja zmieniałem, bo zrezygnowali z kładzenia przykanaliku w miejscu gdzie miał być. Wystarczyła inwentaryzacja - takie przynajmniej było stanowisko Gminnego Zakładu Komunalnego - odbiór odbył się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...