Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

nie wiesz w cuda, takich nie ma..

pozostaje tata lub tesc:)

 

w tak naprawde to faktycznie ze swieca szukac takiego,

 

ja bym proponowal poszukac dobrego starszego kierownika budowy ( upierdliwego emeryta) i rozszerzyc mu zadania co do zakresu... aby byl raz na 2-3 dni na budowie

ja uważam że mam dobrego porównując do innych o których słyszałem,

ale cudów nie ma żaden kierownik nie będzie pojawiał się co drugi dzień na budowie,

no chyba że weźmie furmankę kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

cięzko bedzie wyliczyc wlasciwa kwote, gdyz goscie licza czesc w robociznie a czesc w materiale

ja np przyjalem oferte, lecz wlascie kupilem piec samemu w hurtowni na slaski i panowie, kreca nosem

to samo chce zrobic z rurkami i innymi lementami ogrzewania podlogowego

 

zasada jest taka, panowie jak to oni mowia, biorą " oczko" na materiale za transport i fatyge, tyle tylko, ze to oczko to 15-20%

ale uwaga, faktura na 8%

jak natomiast kupisz samemu masz 15% tanie, + 15% zwrotu Vat - to juz 30% + np. piec vailanda dostalem w promocji ze sterownikiem i wyjsciem na komin, gdzie jestem do przodu kolejne 1,5 tys

 

problem w tym, ze jak za szybko powiesz, ze sam chcesz kupowac materialy to przytna na robociznie

 

jam mam podlogowki ok. 180m2 i licze ok. 30 tys robocizna z materialem + piec i kotlownia 12 tys

 

pozdarwiam

 

PWA

Hey

A jakie ogrzewanie masz zamiar uzytkowac? piec na ekogroszek, gaz, wegiel itd?

a co z wod - kan? masz juz zrobione ? jesli tak to ile placiles i za co?

zbiornik na cwu ile litrow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

A jakie ogrzewanie masz zamiar uzytkowac? piec na ekogroszek, gaz, wegiel itd?

a co z wod - kan? masz juz zrobione ? jesli tak to ile placiles i za co?

zbiornik na cwu ile litrow?

 

ogrzewanie gazowe miejskie, hydraulik wykonuje z reguly calosc: wod -kan i ogrzewanie

wielkosc zbiornika jest uzaleniona od potrzeb i rodzaju pieca

gazowy dwufunkcyjny jak u mnie spokojnie wystarczy 150l dla 3-4 osob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że mam dobrego porównując do innych o których słyszałem,

ale cudów nie ma żaden kierownik nie będzie pojawiał się co drugi dzień na budowie,

no chyba że weźmie furmankę kasy

 

wazne jest, aby zadawac pytania jak czegos sie nie wie

moj na poczatku powiedzial, ze w ceie 2 tys pln ma zamiar przyjechac 4 x 500 zeta

- fundamenty

- sciany i wience

- strop i dach

- oraz na koniec, aby moc wydac papiery o zakonczeniu budowy

 

reszte musialem dopytac sam i jeszcze dzisiaj sie wydalo, ze projekt przylacza wody musze zrobic samemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie jeszcze tego nie robiłem jedynie na fundamenty 10cm (teraz bym dał 20cm)

pod jastrych 17cm

strop 10cm

na zewnątrz 20cm

a jaki typ to nie wiem

 

no wlasnie, jesni ida w ilosc inni w jakosc :)

 

pytam, gdyz na welewke wychodzi mi 10cm, gdyz inaczej beda problemy ze schodami na gore, ale sa np. steropiany eps 200 lub niebieskie podwojnie izolowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, jesni ida w ilosc inni w jakosc :)

 

pytam, gdyz na welewke wychodzi mi 10cm, gdyz inaczej beda problemy ze schodami na gore, ale sa np. steropiany eps 200 lub niebieskie podwojnie izolowane

 

z tego co mi wiadomo to eps 200 oznacza twardość styropianu i jest stosowany np. do parkingów

lepiej poszukać taki który ma lepszą lambde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLasnie jestem przed wyborem styropianu na podłogę pod ogrzewanie podłogowe. i Sie zastanawiam czy polozyc normalny styropian naturalnei naprzekladke i na to folia czy lepiej mneij styropianu i folia odrazu z 3cm styropianu?

 

Gdzie kupiliscie styropian zalezy mi aby było cieplo a niestety za dużo połozyć go już niemogę.

 

Ile musi byc minimum? aby nie grzać ziemi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLasnie jestem przed wyborem styropianu na podłogę pod ogrzewanie podłogowe. i Sie zastanawiam czy polozyc normalny styropian naturalnei naprzekladke i na to folia czy lepiej mneij styropianu i folia odrazu z 3cm styropianu?

 

Gdzie kupiliscie styropian zalezy mi aby było cieplo a niestety za dużo połozyć go już niemogę.

 

Ile musi byc minimum? aby nie grzać ziemi?

 

 

 

A możesz to teraz napisać po polsku? :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLasnie jestem przed wyborem styropianu na podłogę pod ogrzewanie podłogowe. i Sie zastanawiam czy polozyc normalny styropian naturalnei naprzekladke i na to folia czy lepiej mneij styropianu i folia odrazu z 3cm styropianu?

 

Gdzie kupiliscie styropian zalezy mi aby było cieplo a niestety za dużo połozyć go już niemogę.

 

Ile musi byc minimum? aby nie grzać ziemi?

 

żeby pomóc trzeba zrozumieć co autor ma na myśli !?

 

a jak jest w projekcie?

 

dla niektórych min. to 20cm dla innych 10cm

ważne są parametry styropianu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktos z was jest elektrykiem lub zna elektryka z Murowanca? Czasem jest jakas pilna sprawa i wzywanie znajomego elektryka z Bydgoszczy troche zajmuje czasu i pieniedzy. Na przyklad teraz padl mi kondensator przy podajniku i sama robie za zywy podajnik ;) W kazdym razie jakby ktos cos wiedzial bylabym bardzo wdzieczna za namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem przed wyborem styropianu na podłogę pod ogrzewanie podłogowe. Zastanawiam czy położyć normalny styropian (na przekładkę) i na to folia czy lepiej mniej styropianu (na przekładkę) i na to styropian razem z folią? (Tak mi doradza instalator) ale ja jestem nieufny komus kto chce brac odemnie pieniadze.

 

Pytając prościej ile macie cm styropianu pod ogrzewaniem podłogowym na gruncie i jaki?

 

Gdzie kupiliście styropian? Zależy mi aby było ciepło, a niestety za dużo położyć go już nie mogę.

 

Co do projektu to w projekcie nie ma ogrzewania podłogowego, są jedynie kaloryfery.

Teraz jest ze słownikiem :) może teraz ktoś odpisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W kwietniu rozpoczynam budowę i szukam materiałów. Na początek bloczki betonowe+ cement i beton komórkowy Solbet + zaprawa murarska . Orientujecie się w jakich cenach są teraz i skąd braliście? Jak sądzicie kupić teraz czy zaczekac i chwilę przed budową wszystko zoałatwiać Miejsce do składowania posiadam

Pozdrawiam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jestem po rozmowie z "być może" przyszłym instalatorem

u mnie będzie to wyglądać tak

1x folia budowlana połączona z papą z pod ścian

1x folia wywinięta ponad jastrych

5cm styropianu neographite dach/podłoga lambda 0,031

7cm styropian neographit dach/podłoga 0,031

5cm mata styropianowa

ogrzewanie podłogowe

5/6cm jastrych

gres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem przed wyborem styropianu na podłogę pod ogrzewanie podłogowe. Zastanawiam czy położyć normalny styropian (na przekładkę) i na to folia czy lepiej mniej styropianu (na przekładkę) i na to styropian razem z folią? (Tak mi doradza instalator)

 

Nie bardzo wiem, co rozumiesz przez "normalny styropian" - weź pod uwagę, że musi to być styropian "podłoga" czyli EPS 100 - 038 lub według starego oznaczania FS 20 (może być lepszy EPS 200 ale nie daj sobie wcisnąć EPS80/EPS70).

 

Pytając prościej ile macie cm styropianu pod ogrzewaniem podłogowym na gruncie i jaki?

 

Ja mam piwnicę, więc się nie liczę. ;)

 

Gdzie kupiliście styropian? Zależy mi aby było ciepło, a niestety za dużo położyć go już nie mogę.

 

Kupowałem w hurtowni "tuż obok", produkcja genderka. Sprawdź icmarket - może będą mieli ładną cenę. :)

 

http://www.icmarket.pl/advanced_search_result.php?keywords=EPS+pod%B3oga&x=0&y=0

 

Co do projektu to w projekcie nie ma ogrzewania podłogowego, są jedynie kaloryfery.

 

O ile uda Ci się wcisnąć przy zachowaniu odpowiedniej grubości wylewki to nie jest to problemem.

 

Teraz jest ze słownikiem :) może teraz ktoś odpisze

 

Od razu lepiej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz. Czyli kolega zieli ma 17 cm styropianu. Tyle nie mam możliwości wsadzić. I nie wiem czy mam się martwić czy rezygnować z podłogówki?

Gdzie kupujesz styropian neographit dach/podłoga 0,031? Bo skoro mam go mieć mniej wole dołożyć do 0,031.

A do garażu tez EPS-100?

Pozwolę zapytać jeszcze innych ile mają cm styropianu pod podłogówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze po posadzki na podłogowym ogrzewaniu. Wylaną macie cementową czy ANHYDRYTOWĄ?

I kto ew Wam to wylewał mi wylewał chudy beton p. Michał z rogowa i jestem bardzo zadowolony. Ale zastanawiam sie czy wylać ANHYDRYTOWĄ? Kto coś takiego wykonuje i za ile? Chodzi naturalnie o osobe z polecenia gdzie został już sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...