Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

z wiosną przymierzam się do tynków wewnętrznych - będą tradycyjne cementowo - wapienne kręcone z betoniarki. Czy ktoś z Was orientował się może ostatnio w cenach? Oferta od moich sprawdzonych fachowców to 14zł/m2

czy to jest cena z materiałem?

ja sprawdzałem i to jest 20zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy macie jakis doswiadczenie z produktami do ocieplenia poddaszy firmy Kingspan : Kooltherm lub Therma ( plyty wartswowe)

maja rewelacyjne lambdy ( 0,021) w stosunku do welny, a mi zalezy na wysokosci poddasza

te plyty to pewnie cos podobnego w kladzeniu jak welna w arkuszach, tyle, ze bardziej sztywne i sie nie zsuwa

 

pozdarwiam

 

PWA

 

Hej,

a może selection 500 ?

http://izopian.pl/izolacje_natryskowe.html

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166846-izolacja-poddasza-piank%C4%85

 

Na razie to tylko jeden z pomysłów. Nie mam wyrobionego zdania, musze doczytać i poradzić się kogoś.

Niemniej jednak miałem okazje dziś rozmawiać z 1 osobą, która zdecydowała się na ten system ale w domu drewnianym. Ociepliła i dach i ściany i jest mega zadowolona, tylko nie z wykonawcy (trzeba uważać na kogoś z Grudziądza :) ). Ta też osoba twierdziła, że na zachodzie odchodzi sie od wełny (Niemcy)- stosuje się piankę. Na razie to tylko pomysł - sam muszę zgłębić się w temacie. Wiadomo - każdy zachwala to co ma... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez materiału ale materiał to groszowa sprawa, wywrotka piachu, wapno, cement, góra 1500 zł - tak liczę mniej więcej

to wychodzi na to że to jest dobra cena

tylko czy jest to dobra ekipa chodzi mi o to czy tynki są proste

jak tak i możesz ich polecić to poproszę o namiar na priva :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy, aby uzyskac pozwolenie na uzytkowanie potrzeba przylacze pradu? ( stale, budowlane?)

 

dzieki za info, gdyz sie boję, ze ten element mnie zablokuje:)

 

Orientowałem się w podobnym temacie, ale czy do odbioru może być przyłącze budowlane czy musi być stałe. Wiem, że może być budowlane (tymczasowe), ale czy w ogóle musi być jakieś przyłącze to musiałbyś zapytać kierownika budowy, bo tego nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wychodzi na to że to jest dobra cena

tylko czy jest to dobra ekipa chodzi mi o to czy tynki są proste

jak tak i możesz ich polecić to poproszę o namiar na priva :)

 

Nie widziałem jeszcze tynków w ich wykonaniu. Widziałem inne prace murarskie i było ok. Pewnie niedługo będę miał okazję ich przetestować, także jeśli wszystko okaże się w porządku - podeślę namiar:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących. Jesli chodzi o tynki mogę polecić co robili u mnie. Gipsowe w garazu tylko cementowe.

 

Ale mam pytanie czy ktoś w najbliższym czasie zamierza kupić gotowe szambo? np w firmie http://www.szamba.net z Radomia?

 

lub gdzie kupiliście lokalnie takie szambo. Transport jest drogi wiec moze ktoś by chciał partycypować w kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Co sądzicie o rozpoczęciu robót murarskich (od fundamentu w górę) w tym okresie. Niby nie ma minusowych temperatur, ale nie wiadomo jak w nocy...

Może ktoś teraz też zaczyna stawiać lub ma doświadczenie prz takich wahaniach temperatur na wiosnę...

 

Prognozy są dobre, przez najbliższe 10 dni zapowiadają cały czas na plusie, ale czy w marcu nie przymrozi...?

 

Doświadczeń nie mam, zaczynałem w lipcu:)

 

Najlepiej chyba pogadać z murarzem, moim zdaniem temperatury rzędu -2-3 stopnie w nocy nie stanowią problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy są dobre, przez najbliższe 10 dni zapowiadają cały czas na plusie, ale czy w marcu nie przymrozi...?

 

Doświadczeń nie mam, zaczynałem w lipcu:)

 

Najlepiej chyba pogadać z murarzem, moim zdaniem temperatury rzędu -2-3 stopnie w nocy nie stanowią problemu.

 

Słowo się rzekło - zaczynamy w poniedziałek :) Pytanie jakiego i czy uzywać plastyfikatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...