Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Nie używałem:)

 

Ważne, żeby wylać ławy, później nawet jak przymrozi można na klika dni wstrzymać się z fundamentami. A jak stan wód gruntowych? Nie zaleje Ci wykopu?

 

Dzięki za zainteresowanie :) Nie zaleje - gotowy już cały fundament z chodziakiem. Teraz startujemy z murami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Orientowałem się w podobnym temacie, ale czy do odbioru może być przyłącze budowlane czy musi być stałe. Wiem, że może być budowlane (tymczasowe), ale czy w ogóle musi być jakieś przyłącze to musiałbyś zapytać kierownika budowy, bo tego nie jestem pewien.

 

kierowni twierdzi, ze nie musi, ale musza byc pomiar i papiery, pozyjemy-zobaczymy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt połozenia tynków gipsowych i posadzki miksokretem? Mogę prosić namiary na sprawdzoną i dobrą ekipę? Dzwonilam do pana z SMBUD, ściany 22zł z materiałem, posadzka 24 zł (max) z materiałem. Firma PROFIBUD 21 zł za tynki gipsowe, ale musi być minimum 150m2.

 

wlasnie kładą tynki u mnie firma Franke

biora 21 razem z naroznikami- na gotowo

wychodzi gladko jak dupka mojej żony, a zareczam, ze jest niezla :)

lepiej doplacic a przyoszczedzic na gladziach, nie 3 a 1-2 warstwy

 

gipsowe calosc a cementowe garaz, kotlownia, lazienki, hol i kladka schodowa

 

w sumie schną szybko, chociaż ma stan otwarty a otwory pozabijane deskami+folia

troche grzeją, ale na swoj koszt

 

tez szukam dobrego posadzkarza, biora podobnie, na parterze chece polozyc takze siatke z uwagi nna cienka wartswe pod podlogowke ( 5 centow)

 

chetnie skorzystam ze sprawdzonego namiaru na posadzki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlogowka a panele

 

Hej

 

plan jest taki:

wzszedzie instaluje ogrzewanie podlogowe co mi pozwoli w niedalekiej przyszlosci ( ok. 5 lat zainstalowac pompe ciepla, w chwili obecnej koszt pompy ciepla to ok. 50 tys dodatkowo doliczajac do tradycyjnej instalacji CO )jest jednak jedno ale

che w salonie i pokojach na pietrze polozyc panele a wlasnie doczytalem w jednym numerow muratora ze panele blokuja oddawanie ciepla , macie jakies pomysly jak rozwiazac ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jednym numerow muratora ze panele blokuja oddawanie ciepla , macie jakies pomysly jak rozwiazac ten problem?

 

 

Ja mam w salonie panele i podłogówkę. Panele dopuszczone przez producenta do stosowania na podłogówkę, pod panelami podkład w dziurki - dedykowany do podłogówki. Częściowo pochłania ale tragedii nie ma. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez uwazam, ze to kwestia wlasciwego panela lub deski warstwowej

 

jednak raczej proponiwalbym klej a nie podklad

 

okolo 1,5 st C straty jest ale cos za cos

 

 

podlogowka a panele

 

Hej

 

plan jest taki:

wzszedzie instaluje ogrzewanie podlogowe co mi pozwoli w niedalekiej przyszlosci ( ok. 5 lat zainstalowac pompe ciepla, w chwili obecnej koszt pompy ciepla to ok. 50 tys dodatkowo doliczajac do tradycyjnej instalacji CO )jest jednak jedno ale

che w salonie i pokojach na pietrze polozyc panele a wlasnie doczytalem w jednym numerow muratora ze panele blokuja oddawanie ciepla , macie jakies pomysly jak rozwiazac ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak raczej proponiwalbym klej a nie podklad

 

Ja nie zdecydowałem się na klej z dwóch powodów:

 

- jeśli kiedyś zmnieni mi się wizja, to byłoby ciężkie do usunięcia

- klejenie paneli do posadzki odbywa się za pomocą kleju do parkietów, a te, które w momencie kładzenia podłogi były dostępne od zaraz nie miały adnotacji, że nadają się do ogrzewania podłogowego.

 

Na 100% pojawiły się kleje dedykowane, więc musiałbyś poszukać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zdecydowałem się na klej z dwóch powodów:

 

- jeśli kiedyś zmnieni mi się wizja, to byłoby ciężkie do usunięcia

- klejenie paneli do posadzki odbywa się za pomocą kleju do parkietów, a te, które w momencie kładzenia podłogi były dostępne od zaraz nie miały adnotacji, że nadają się do ogrzewania podłogowego.

 

Na 100% pojawiły się kleje dedykowane, więc musiałbyś poszukać. ;)

 

ja chce panel warstwowy na 160m2, pewnie wybule z 20 kola, wiec raczej nie ma opcji, aby sie znudzil przez najblizsze 20 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlogowka a panele

 

Hej

 

plan jest taki:

wzszedzie instaluje ogrzewanie podlogowe co mi pozwoli w niedalekiej przyszlosci ( ok. 5 lat zainstalowac pompe ciepla, w chwili obecnej koszt pompy ciepla to ok. 50 tys dodatkowo doliczajac do tradycyjnej instalacji CO )jest jednak jedno ale

che w salonie i pokojach na pietrze polozyc panele a wlasnie doczytalem w jednym numerow muratora ze panele blokuja oddawanie ciepla , macie jakies pomysly jak rozwiazac ten problem?

 

Ja na calym parterze mam podlogowke i panele, gdyby blokowaly cieplo to zima bym zamarzla bo nie mam kaloryferow w ogole. Sa panele wlasnie pod podlogowke i podklad tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...