Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam wszystkich, ze tak powiem jestem swieżakiem na tym forum oraz w grupie budujacej:) mam nadzieje ze dowiem sie tutaj nie zbednych porad:) a pierwszym moim pytaniem i prośbą jest : o namiary do projektantów, jestem na etapie adaptacji projektu i szukam w miare rozsadnej ceny:) czy ktoś kogoś poleca?

 

hey,

 

Moge polecic Ci termoprojekt z Torunia, dlaczego bo moja historia z projektatntem jest nastepujaca:

ja tez szukalem projetanta przez forum budowlane muratora, ktos z forumowiczow podeslal mi namiar na swojego znajomego architekta z Torunia, zadzwonilem, spoktalismy sie z architektem cena dogadana, papiery przekazane, szczegoly uzgodnione i tak minelo 6 m-cy bez znaku zycia, czemu sie nie interesowalem? Pan architekt sie powaznie rozchorowal i by ratowac sytuacje z moim projektem przekazal moja sprawe do thermoprojektu w Toruniu, i dopiero wtedy prace nad zmianami w projekcie ruszyly z miejsca, generalnie jestem bardzo zadowolony z uslugi, konkretnie na temat i terminowo - kontakt do szefa to inz Jacek Winogrodzki z nim rozmawiaj o kasie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Kolejna rzecz do zrobienia :) Ma ktoś namiar na porządną firmę od przydomowej oczyszczalni ścieków z polecenia ?

Z góry dzięki.

 

Ja bralam z sedymentu, dwa lata temu cena byla atrakcyjna,co do montazu i dzialania zadnych zastrzezen. Jedyne co zmienilabym montujac ja teraz to nie wzielabym z montazem, patrzac na nich wydaje mi sie, ze normalny myslacy czlowiek zrobi to sam bez problemu a roznica w cenie spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy oprócz adaptacji projektu poźniej trzeba zrobić przyłącze wody i kanalizacji? na czym to polega i czy to jest nastepna czynnosc po adaptacji?? ile to mniej wiecej kosztuje, prosze o pomoc:)

 

Nie wiem jak z kanalizacją, ale na przyłącze do wodociągu musi być osobny projekt. Około 1mc. załatwienia, całość za projekt+formalności okolo 550, chyba, że ktoś zna taniej. W wodociągach w twoim rejonie podadzą ci namiary na gości, którzy wykonuja przyłącza + projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy oprócz adaptacji projektu poźniej trzeba zrobić przyłącze wody i kanalizacji? na czym to polega i czy to jest nastepna czynnosc po adaptacji?? ile to mniej wiecej kosztuje, prosze o pomoc:)

 

sytuacja idealna jest wykonanie przez projektanta od razu przylaczy wody i kanalizacji, jesli oczywiscie jest juz posadowiony przykanalik oraz warunki z gminy

jesli nie to grozi to tym, ze mapki beda nieaktualne i nalezy je wykonac osobno,

najlepiej zlozyc wniosek o pozwolenie budowlane z kompletnymi przylaczami: gazu, wody, kanalizacji

ewentualne zmiany zalatwiac jako nieistotne na zgloszenie

 

projekt wody i kanalizacji placilem 300 zl + mapka 400 zl, gdyz moze byc max 6 m-cy stara

 

pozdr

 

pwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny OK.

Dużo bardziej kontaktowi niż np. p. Waldemar z Ciepłodomu. Znają się na rzeczy i nie wciskają klientowi tekstu typu "pan się nie martwi, będzie pan zadowolony".

U mnie w instalacji popełnili 1 błąd, który został skorygowany.

Jedyne o co mogę się przyczepić to fakt iż ciężko było mi ich przydusić o papierologię- karty gwarancyjne itd. Musiałem się prosić.

Mój błąd, może po prostu za szybko zapłaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny OK.

Dużo bardziej kontaktowi niż np. p. Waldemar z Ciepłodomu. Znają się na rzeczy i nie wciskają klientowi tekstu typu "pan się nie martwi, będzie pan zadowolony".

U mnie w instalacji popełnili 1 błąd, który został skorygowany.

Jedyne o co mogę się przyczepić to fakt iż ciężko było mi ich przydusić o papierologię- karty gwarancyjne itd. Musiałem się prosić.

Mój błąd, może po prostu za szybko zapłaciłem.

 

A ile lat masz już całą instalację ?

pompa Alfa ?

i z ciekawości jaki błąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...